2009 Kasm Anneleri

nesli ne güzel hayırlısı ile hepimiz görürüz inş kısa zmanda.. eee kızlar ceviz yiyormuyuz..bebegin beyin gelişimi için yemek gerekiyormuş hergün.

Korkma lütfen, hiç yokytan sırf bu kaygılarla korkularla nasıl zarar veriyoruz miniklerimize.:eek:klava:

nesli ne güzel söylemişsin...
ben artık bebek düşünmeye başladık dediğimde arkadaşlar tarihleri var onun takip ediyomusun falan demişlerdi valla hiç bakmadım oluruna bıraktım hayatıma devam ettim korunmayı bıraktık üzerine adet oldum ama daha çok yeni falan diye kaygılanmadım da üstelik guatrım var ama yine de allaha güvendim. 2. ayda geldi çok şükür :dance:
eskiler hiç dr.a gitmeden doğuruyolarmış kızlar yaa biz her ay gidiyoruz lütfen moralinizi yüksek tutun strese girip de olmıyacağı oldurmayın a.s.

nesli ne güzel hayırlısı ile hepimiz görürüz inş kısa zmanda.. eee kızlar ceviz yiyormuyuz..bebegin beyin gelişimi için yemek gerekiyormuş hergün.

ayy sağol şeker hatırlattığın için ceviz yicez maydonoz yemiceez cokacimcoook haftada bir de balık yiyin haa
bebişlerimiz zeki olsun :icecream:

Julliet geçmiş olsun üzüldüm ya.. Ama herşey Allahtan canım oyüzden hayırlısı buymuş demekten başka bişey diyemiyoruz ama bi sebebi de varsa 2. hamileliğine etki etmemesi için araştırsan iyi olur. Üzülme sakın moralini yüksek tut.

brsu sen neden bukadar panikliyorsun arkadaşım ya bnide panikletiyorsun bak. ne olur sakin. yok bişe bebeği görememesi normal bak arkadaşlarda hep aynı şeyi söylüyorlar herkes görmüyo bebeğini erkenken sevinsene çok şükür kese doğru yerinde dış gebelik değil. Allah hayırlısını versin arkadaşım yapma böyle yaa

ya bilmiyorumki oğlumda böle bişiyle karşılaşmadım şimdi böle olunca ister istemez korkuyorum yaaaaa neyse 1 saat kaldı ak kara belli olcak.....

kızlar size bir şey sorucam ben daha bugün 4+6 yım ama acayip midem kazınıyo benim arada hep birşey yeme ihtiyacı hissediyorum bide davul gibi şiştim daha şimdiden nasıl bir gaz ve şişkinlik var sizdede varmı bunlar

hadi birsucum az kalmış gelir gelmez yaz tamammı bizide merakta bırakma inşallah güzel haberlerle dönüceksin canım

sabahtan beri topiğe geliyorum gidiyorum
size bişi dicem diyemiyorum
üzüleceğinizi biliyorum
ama sizi üzmek istemiyorum

cuma gecesi düşük yaptım
kısmet değilmiş
ben üzülmüyorum genciz daha yine olacak biliyorum
o yüzden sizde üzülmeyim olurmu
bebişlerinizi düşünün
kasım annesi olmasamda arada gelirim aranıza
sıcak dostluğunuz için hepinize tesekkürler a.s.

lütfen ama lütfen düşük olayını kafanıza takmayın
acaba benimde düşer mi demeyin olurmu
hep içiniz ferah olsun
sağlıkla bebişlerinizi kucağınıza alacaksınız insallah

çok çok geçmiş olsun canım şimdi okudum ve inanırmısın yüreğim kalktı ama sen okadar güzel şeyler yazmışsınki biz seni teselli edeceğimize sen bizi yapmışsın.dedğin gibi daha genciz cocukta yaparız kariyerde demi.herşey bizim için yazılıyor.tekrar çok geçmiş olsun.

doğru söylüyosun canım ceviz yemek çok öenmli,bol bol yiyelim hepimiz cokacimcoook ve tabiki balık
ama son 3 ay omega 3 alımı bebeğin beyni için çok önemliymiş
birde ilk 3 ay yine önem vermemiz gerekiyor bildiğim kadarıylaa,
ben araştırıp ay ay neyi daha fazla tüketmem gerekiyorsa öğrenip
her ay onları yemeğe özen göstericem...
balığı çok yiyemeyenler için balık yağı kapsülleri var onları doktorlaına danışıp almaları faydalı oluyormuş bildiğim kadarıyla
bende öyle yapmayı düşünüyorum...

ayy sağol şeker hatırlattığın için ceviz yicez maydonoz yemiceez cokacimcoook haftada bir de balık yiyin haa
bebişlerimiz zeki olsun :icecream:

doğru söylüyosun canım ceviz yemek çok öenmli,bol bol yiyelim hepimiz cokacimcoook ve tabiki balık
ama son 3 ay omega 3 alımı bebeğin beyni için çok önemliymiş
birde ilk 3 ay yine önem vermemiz gerekiyor bildiğim kadarıylaa,
ben araştırıp ay ay neyi daha fazla tüketmem gerekiyorsa öğrenip
her ay onları yemeğe özen göstericem...
balığı çok yiyemeyenler için balık yağı kapsülleri var onları doktorlaına danışıp almaları faydalı oluyormuş bildiğim kadarıyla
bende öyle yapmayı düşünüyorum...

evet kızlar balıkta çok önemli zaten her gidişimizde doktrolarımız söyleyecektir..hepimiz bildiklerimizi yazarız buraya bilmediklerimiz çıkıyor malum..kartenesi mesela maydanoz yiyormuş yenmemsi gerkir diye biliyorum ben..balık biraz beni kokusu tiksindirdi ama ne yapalım mecbur yiyecez..

Slm kızlar oku oku geçmişi anca gelebildim son sayfaya :eek: Maydonozu bende çok severim suyunu falan değilde öyle yemeğin yanında çok yerim ama bu etkisini bilmiyodum adaçayı doğrudur bende duydum.Henüz hamile değilim ama dikkat etmek gerekir diye düşünüyorum. Psikolojik mi bilmiyorum adet belirtisi hiçbişey yok şimdilik ama gazım var bide hamile olanlarda göğüs ucları acırmışya arada bi bakıyom acıyomu diye yok valla acı neyin yok :eek: ama varya her akşam saat 12 de canım bi tatlı istiyo sanki inadına ister gibi o saatte nerden bulacam tatlıyı.Bi de tatlı olsun ne olursa olsun değil.Özellikle bi tatlı istiyo bi istediğimi ertesi günü istemiyom başka istiyom sırnaşık şey kızlar sizin yerinize ben aşeriyorum sanırım hadi hadi rahatsınız :roflol: eskiden böyle canım bişey istemezdi bilmiyorum psikolojik sanırım ama nasıl psikoloji ise duruyom duruyom gece 12 civarı aklıma düşüyo.

julietciğim caım ya daha yeni girdim ve geçmişi okuyunca yeni gördüm inan çok üzüldüm canım
tabi hepimizde de böle tedirginlikler var tabi
belki de hayırlısı böyleymiş canım.umarım en kısa zamanda hamiş haberini alırız canım
bende aynı sıkıntıdan dolayı bir tedirginim canım
yarın keseyi görmek için doktora gidecem ama dünde benim koyu renkili bir akıntım geldi ve çok moralim bozuldu
sabah da kalkar kalkmaz aklıma geldi kasıklarımda da dünden beri ağrı var adet ağrısı gibi
korkuyorum bebişime bi şey olacak diye arkadaşlar ne yapmam lazım
yarına kadar nasıl sabredecem bilmiyorum

JJuLiEtt, bu güçlü duruşun benim için çok anlamlı.. Aralık annesi olmayı umarken düşük yaptığımda ben de çok güçlü durmaya çalışmıştım, kimseyi üzmemeye, etkilememeye çabalamıştım. Başlarda gerçekten de öyle gitti... Ama sonra herkes birşeyler söylemeye başladı bendeki gizli kapaklı paranoyalar gün yüzüne çıktı. Sonra da aldı başını gitti. Tam 8 ay kendi kendime ettim. Gerçekten de bu ay artık belki de bıktığım için tasasızdım. Herkesin dediği gibi oldu ve kafam rahatken geldi miniğim.
Canım uzun anlattım ama kısaca söyleyeyim ki; umutsuzluk sadece kavuşma gününüzü erteleyecektir. İçin rahat olsun.. Bir kaç ay beklemen gerekir diyenleri de çok umursama, Sen normal hayatına devam et, zaten rahim bebeğe hazır olmadan hamile kalınmıyor. Sen artık tarihlerle falan uğraşmadan kendi huzuruna , mutluluğuna bak tatlım. Bana öyle yapmışlardı ben de şimdi sana aynısını yapıyorum ve seni FAHRİ KASIM ANNESİ ilan ediyorum:1hug:

:

canım benim
güçlü olmam gerektiğini biliyorum
ve gercekten de yıkılmadım
rabbim eşimle bana sağlık sıhhat verdiği sürece daha cok bebişimiz olur

diğer arkadaslarda hepinize tek tek tesekkür ederim
yeğenlerime iyi bakın
arada sevmeye gelirim yerimseniben

hadi bakalım şeker, kaç haftalık olmuştun sen? güzel haberlerle gel..
aman aman kardeş mi istermiş oğluşun hihoyyyt

ne güzel yarın berat efe gidecek doktorakız kalp atılınıda duyarsınız inş..kaç haftalık oldun sen?

JJuLiEtt, bu güçlü duruşun benim için çok anlamlı.. Aralık annesi olmayı umarken düşük yaptığımda ben de çok güçlü durmaya çalışmıştım, kimseyi üzmemeye, etkilememeye çabalamıştım. Başlarda gerçekten de öyle gitti... Ama sonra herkes birşeyler söylemeye başladı bendeki gizli kapaklı paranoyalar gün yüzüne çıktı. Sonra da aldı başını gitti. Tam 8 ay kendi kendime ettim. Gerçekten de bu ay artık belki de bıktığım için tasasızdım. Herkesin dediği gibi oldu ve kafam rahatken geldi miniğim.
Canım uzun anlattım ama kısaca söyleyeyim ki; umutsuzluk sadece kavuşma gününüzü erteleyecektir. İçin rahat olsun.. Bir kaç ay beklemen gerekir diyenleri de çok umursama, Sen normal hayatına devam et, zaten rahim bebeğe hazır olmadan hamile kalınmıyor. Sen artık tarihlerle falan uğraşmadan kendi huzuruna , mutluluğuna bak tatlım. Bana öyle yapmışlardı ben de şimdi sana aynısını yapıyorum ve seni FAHRİ KASIM ANNESİ ilan ediyorum:1hug:

QUOTE]
süpersinizzzzzzzzzzzz bayılıyorum sizeeeeee

canım benim
güçlü olmam gerektiğini biliyorum
ve gercekten de yıkılmadım
rabbim eşimle bana sağlık sıhhat verdiği sürece daha cok bebişimiz olur

diğer arkadaslarda hepinize tek tek tesekkür ederim
yeğenlerime iyi bakın
arada sevmeye gelirim yerimseniben

işde karşılığı olmayan garip bir arkadaşlık :teselli::teselli::1hug:

kızlar size bir şey sorucam ben daha bugün 4+6 yım ama acayip midem kazınıyo benim arada hep birşey yeme ihtiyacı hissediyorum bide davul gibi şiştim daha şimdiden nasıl bir gaz ve şişkinlik var sizdede varmı bunlar

valla şekerim ben 6 oldum artık ama 2 haftadır falan benim de karnım davul gibi ve sürekli acıkıyorum aynı senin dediğin gibi yani, pantolonların düğmesinikapatamıyom daha şimdiden :CüvCüv: şu an açık mesela :roflol:

evet kızlar balıkta çok önemli zaten her gidişimizde doktrolarımız söyleyecektir..hepimiz bildiklerimizi yazarız buraya bilmediklerimiz çıkıyor malum..kartenesi mesela maydanoz yiyormuş yenmemsi gerkir diye biliyorum ben..balık biraz beni kokusu tiksindirdi ama ne yapalım mecbur yiyecez..

evet arkadaşlar öğlen maydonoz yemedim yani az yedim :eek: ilk üç ay yemicem sayenizde... haftada bir yemeye başladım balığı çoğaltmalımıyız acaba?? duyduklarınızı paylaşırsanız gerçekten çok iyi olur ya bilmediklerimizi öğreniyoruz hihoyyyt

Slm kızlar oku oku geçmişi anca gelebildim son sayfaya :eek: Maydonozu bende çok severim suyunu falan değilde öyle yemeğin yanında çok yerim ama bu etkisini bilmiyodum adaçayı doğrudur bende duydum.Henüz hamile değilim ama dikkat etmek gerekir diye düşünüyorum. Psikolojik mi bilmiyorum adet belirtisi hiçbişey yok şimdilik ama gazım var bide hamile olanlarda göğüs ucları acırmışya arada bi bakıyom acıyomu diye yok valla acı neyin yok :eek: ama varya her akşam saat 12 de canım bi tatlı istiyo sanki inadına ister gibi o saatte nerden bulacam tatlıyı.Bi de tatlı olsun ne olursa olsun değil.Özellikle bi tatlı istiyo bi istediğimi ertesi günü istemiyom başka istiyom sırnaşık şey kızlar sizin yerinize ben aşeriyorum sanırım hadi hadi rahatsınız :roflol: eskiden böyle canım bişey istemezdi bilmiyorum psikolojik sanırım ama nasıl psikoloji ise duruyom duruyom gece 12 civarı aklıma düşüyo.

sen de hamiş olmayasın bacım :teytey:

julietciğim caım ya daha yeni girdim ve geçmişi okuyunca yeni gördüm inan çok üzüldüm canım
tabi hepimizde de böle tedirginlikler var tabi
belki de hayırlısı böyleymiş canım.umarım en kısa zamanda hamiş haberini alırız canım
bende aynı sıkıntıdan dolayı bir tedirginim canım
yarın keseyi görmek için doktora gidecem ama dünde benim koyu renkili bir akıntım geldi ve çok moralim bozuldu
sabah da kalkar kalkmaz aklıma geldi kasıklarımda da dünden beri ağrı var adet ağrısı gibi
korkuyorum bebişime bi şey olacak diye arkadaşlar ne yapmam lazım
yarına kadar nasıl sabredecem bilmiyorum

canım bugüne alamazmısın yarınki randevuyu belki daha iyi olur
ama içini ferah tut bende de hafiften hfiften giriyo adet ağrısı gibi, bi de biraz fazla ayakta durunca veya yürüyünce belim ağrımaya başlıyor

kızlar ya benim çok nadir ama dünde birde bugün oldu vajinamın üst kısmında agrı yani bıçak saplanır gibi sizde öyle oluyormu?ben rahim büyüyecegi zamanda agrı olur diye duymuştum ama ?

Son düzenleme:
kızlar ya benim çok nadir ama dünde birde bugün oldu vajinamın üst kısmında agrı yani bıçak saplanır gibi sizde öyle oluyormu?ben rahim büyüyecegi zamanda agrı olur diye duymuştum ama ?

canım endişelenme bende öyle duymuştum yani rahim büyüdüğü için olabilir içini ferah tut.a.s.

ee kızlar sesiniz çıkmıyor...unigue ne haber cicim hafta sonu sende girmeyenlerdensin sanırım..ee c.tesi gördün dimi kesecigi ?

X