2009 Kasm Anneleri

|....KK Nick....|YAŞ|SAT|Tahmini D.T.|Güncel notları...........................................................
1|turser|26|25 Ocak|01 Kasım| İki minik kalp atıyor ):):
2|BeyaAZz|22|25 Ocak|01 Kasım|keseciğini gördü:) 2.kontrolün zamanı belli değil
3|mart09|34|25 Ocak|01 Kasım|kalp atışlarını duydu 8 Nisan ikili testler
4|NazLı |33|26Ocak|02 Kasım| Kalp atışlarını duydu 2, kontrol bu hafta sonu
5|ayse_on|24|27 Ocak|03 Kasim|pitpit lari gördühihoyyyt3.kontrol 14Nisan'da
6|Dilmuh|**| 28 Ocak| 04 Kasım|
7|BONCUK26|26|28 Ocak|04 Kasım|keseciği gördü
8|Angel...baby|22|28 Ocak|04 Kasım|ikiz meleklerin kalp atıslarını duyduk27 Mart kontrol varr
9|orbiss|29|28 ocak| 04 kasım|bebişimin kalbi pıtpıt atıyordu .salı günü 2.kontrolüm var
10|Kartanesi|24|29 Ocak|05 Kasım| kalp atışlarını duydu :):) 24 Nisan 3. Kontrol
11|Destna|24|29 Ocak|05 Kasım| kalp atışını da bebişini de gördü
12|Nesli|27|30 Ocak|06 Kasım|Kalp atışı gördü , 26 Mart mecburi kontrolfisfisfis
13|zeynep mutlu|**|30 Ocak|06 Kasım|
14|MadamxL|29|31 Ocak|07 Kasım|
15|ebisce|**|01 Şubat|08 Kasım| Keseciği gördü kalp atışını gördü 18 nisan kontrol
16|wannababy|34|02 Şubat|09 Kasım| keseciği gördü kalp atışlarını bekliyor
17|eftelya24|25|03 Şubat|10 Kasım|Keseciği de pıtpıtları da gördü
18|PamukŞeker|30|03 Şubat|10 Kasım|
19|zeynep34|29|03 Şubat|10 Kasım| keseciği gördü
20|elifsun|**|03 Şubat|10 Kasım| bebişini de pıt pıtlarını da gördü :)
21|beratefe|27|04 Şubat|11 Kasım|2 Nisanda Pıt Pıtları görecek :)
22|karakızz|30|05 Şubat|12 Kasım| pıt pıtları gördü
23|**SU**|33|07 Şubat|14 Kasım| keseyi gördü.26 mart 2. kontrol
24|unique_____|32|08 Şubat|15 Kasım| Kalp atışlarını duydu Nisan sonu 3. kontrol
25|mavi deniz|24|08 Şubat|15 Kasım| keseciği gördü 4mm 23 Mart kontrol
26|seyhan82|27|08 Şubat|15 Kasım| keseciği de bebeciği de gördü
27|mazbut|26|08 Şubat|15 Kasım| iki kesecik gördü ay sonu 2. Kontrol
28|kedi79|*| 10 şubat|17 kasım| inşallah kesemizi gördük pıt pıt için 3 nisanda gideceğiz
29|dorukk |22| 11 şubat|18 kasım| keseciği gördü 30 martta kalp atışı
30|Karazeytin|30|12 Şubat|21 Kasım| keseciği gördü 31 Mart 2. kontrol
31|boncukx|30|13 Şubat|20 Kasım|keseciği gördü
32|mehlikaMERYEM|26|13 şubat| 20 kasım|
33|barayco|**|14 Şubat|21 Kasım|21 Mart ilk kontrol:Saruboceq:
34|sgumus |26|14 Şubat|21 Kasım|kesemizi gördük pıt pıtlar 4 Nisan
35|NURHAYATK |30|15 Şubat|22 Kasım|Keseciği gördü
36|AnnemBirMelek|23|15 Şubat|22 Kasım|keseciği gördük. 2,kontrol 4nisanda...
37|itek|21|15 şubat | 22 kasım
38|nilkan|28|17 şubat|24 kasım|keseciği gördük 6 nisanda pıt pıtlar inşallah
39|incisu|25|20subat|27 kasım| bugun kesecıgı gormeye gıdıyoruzz dr aaa

|JJuLiEtt|||| FAHRİ KASIM ANNESİ :enbuyukkk:
|yazgülüm|||| FAHRİ KASIM ANNESİ :enbuyukkk:
|esterya|||| GÜZEL HABERLER BEKLİYO :Saruboceq:

canımm arkadaşımmm senin dualarım seninle :Saruboceq:

canim uzulmuyorum zaten..
Allahin takdiri buymus
tek uzuldugum nokta yasim 36 tekrar hamile kalsam dogurana kadar 37 :)
fazla olgun bir anne olucam :)
bu arada oglum da olacak 16 yasinda , walla utaniyom kizlar :)

allah oğluşuna uzun ömür versin bitanem... bak ne güzel anneliği tatmışsın...:teselli:

bu arada beratefe nerelerde hiç gözükmüyo :uhm:

hoşbulduk canım saolasın :)) mavi deniz kasım annelerini geç buldum ama çok memnunum aranızda olmaktan bende 8 hafta 5 günlük hamileyim 5 haftalıkken bi kanama yaşadım çok< şükür kese yerindeydi 15 gün dinlenme ıstırahat yasaklarla geçti cuma günü doktordaydım kalb atışını duydum 1buçuk cmlik bebeişimin :))herkese nasip etsin yine yasaklar var 3 hafta sonra doktora gidicem hayırlısı herkese mutlu sağlıklı hamileliklerr

Ammada cok konustum bugün:) Birde cok uyku sorunu olanlar için söylüyorum; son dr randevuma kadar hayatım uyuyarak geciyordu, hatta soran herkese karpuzda yata yata büyür diyordum. Ama cts dr'um bir vitamin verdi benimde gözlerim açıldı. Hatta dün yürüyüşe bile çıktım (sonuç kötü oldu eşim beni almaya geldiğinde zırıl zırıl ağlıyodum ama olsun en azından yürüyüs yaptım) neredeyse 1 saat yavas yavas yürüdüm durdum:)

Destna hosgeldin biz cok yakınız sanırım:) bebeğin kaç günlükken 1,5 cm di??? Gelişimleri anlamaya calısıyorumda:)

tekrardan hosbulduk:)
benim bir sorunum var aranızda cilt sorunu yasayan varmı??? cildim korkunc durumda ve hiçbir anlam veremiyorum hamilelikle ilgisi olabilirmi acaba?

canım kurumu cildin benimki inanılmaz derecede kuru ve pul pul dökülüyo dr bana excipil krem yazdı onu aldım ama açıkçası kullanmadım cildime korkuyorum sanırsam bebişime zarar verir diye birde eşim bana çatlaklar için krem almış ama onuda kullanmadım henüz

az kaldı kızlar hayırlısı ile 12 13 haftaları geçelim zaten bebişlerimizi daha net görecez inş şimdi birşey de anlamıyoruz et parçası gibi oluyor sanırım yani kitaplarda yada internette göründügü gibi görünmüyor sanrırım...haftaya benimde kontrolüm heyecanla bekliyorum bakalım herşey yolundamı?

Benim ki tam ters durumda yüzümün her tarafı fosur fosur artık elimi neredeyse yüzüme süremiyorum canım acıyor

ayy canım hadi sen de katıldın kervana kaydirigubbakcemile
kalp atışlarını duyayım annıcam diyodum hamile olduğumu duydum ama gene unutuyom yaa ne zaman anlıcam bakalım tam anlamıyla delikafadulden doğunca heralde kafamçokkarıştı
tekrardan hosbulduk:)
benim bir sorunum var aranızda cilt sorunu yasayan varmı??? cildim korkunc durumda ve hiçbir anlam veremiyorum hamilelikle ilgisi olabilirmi acaba?

aynen bende de var canım yaa
hamile kaldığımı tahmin ettiğim dönemde cildim sivilcelenmeye başladı hiç çıkmazdı oysaki senağlama
bi de kızarıklıklar var sanki yüzümde sinir oluyom
kız annenin güzelliğini alırmış oğlan güzellik verirmiş derler ( alın size yeni bi efsane daha laelaelaelaelae) kızım mı olcak acep

ayy bende de çok uyku hali var dr. a sölimm de bana vitamin versin barik mirmirmirmir

ben de göbeğim çatlamasın diye badem yağı kullancam ama daha başlamadım 3 ay sonra başlamak daha doğru diye okuduğumu hatırlıyorum sanki

dün dr.un söylediklerini yazarım gelince demiştim ama pek de bilmediğimiz bişey söylemedi...valla burda prof. olmuşuz da haberimiz yok :roflol:
ilk 3 ayda gebeliklerin &#37;15 i son bulur, eğer bebek sağlıklı olmıycaksa gebelik kendiliğinden sonlanır dedi. 3 ayı atlatan bebeklerde de %2 oranında sağlıksız olma riski varmış..bunu da teknoloji sayesinde tespit edip önlem almaya çalışıyoruz dedi...12. haftadan itibaren her ay yapılması gereken bi test var..bunları biliyosunuz zaten...
bulantı konusunda yapıcak çok fazla bişey yok dedi. kendini illa şunu yemem lazım bunu yemem lazım diye zorlama ne yiyebiliyosan onu ye, bebek daha çok küçük şu anda ek 300 cal ye ihtiyacı var vücudunun, onu da zaten bi bardak meyve suyu içsen karşılarsın dedi. 14. haftadan sonra beslenme önem kazanmaya başlıyomuşi. ama önemli olan 2 saat arayla bişeyler yemen aksi takdirde bebek vücudundaki yağ hücreleriyle beslenir sık sık bişeyler ye ki glukozla beslensin dedi...
bi de ben folic plus kullanıyodum bulantılar yüzünden su içemediğim için ve o hap çok büyük olduğu için günde 3 tane içmek çok zor geliyo dedim..solgarın folic asitini verdi..günde bi tane içiyorum...
çiğ et sakatat vs yeme dedi.
saçları 12. haftadan sonra boyatabilirsin dedi.
başka da bişey yok galiba...CADIARZU

nasıl zaten hepsini biliyosunuz di mi :lepi:

Kartanesi bu vitamin gözlerimi öyle bir açtıki simdi duş yapıp kuaföremi gitsem diye bile düşünüyorum, sanki bu üstüme olmayan kıyafetlerimle, fosur fosur suratımla, yapılı saclar bir işe yarayacak:))))

kartanesi ve mart sizin kızınız olacak kız annenin güzelliğini alırmış öyle derler.
bide hamileik maskesi diyolar doğumdan sonra gecer diyorlar

benimki de 7+2 de 1 cm.di şimdi kaç oldu acep çok merak ediyorumm

Benim ruler'ama bakıp aldanma 9+2 gözüküyor ama dr um son randevuda degiştirdi su an 8+6 yım yani üç gün geri gitti. 8+3 te dr daydım bebişim 2 cm di:) internettekilere fazla takılma ben o aksam eve dönüp bakınca acaip moralim bozuldu cünkü daha uzun olması gerektiği yazıyordu. Gecenin bir yarısı aglaya ağlaya dr u aradım benim bebişim minikmi diye. Hayır degil çok iyi durumda dedi:)

selam kızlar....

dün doktordaydım. bebeğim gayet sağlıklıymış. 7 haftalık bebeşimin kalbi de atıyo çok şükür. mide bulantılarım için doktorum ilaç verdi o kadar rahatladım ki.. bişey yiyemediğimi söyledim hiç önemli değil aç kalabilirsin ilk üç ay bebek senin yediklerinle beslenmez dedi. ama ek bi vitamin almakta fayda var dedi. bi tane vitamin verdi. ayrıca kafama takılan kahverengi akıntıların ise yerleşme akıntısı olduğunu söyledi zaten artık kalmadı da. içim çok rahatladı. allaha şükür.. şimdi 4 mayısta ikili teste gidicem.
:CüvCüv:

beni de listeye yazar mısınız acaba :1rolleyes:

Allah tabiiki hayırlısını versin ama gönlüm kızdan yana inşallah haklı çıkarsınız:))))

unique cim şimdi anlamadım 2 saat arayla bişiler yemessek bebiş zararmı görür allah korusunsenağlama

ben de göbeğim çatlamasın diye badem yağı kullancam ama daha başlamadım 3 ay sonra başlamak daha doğru diye okuduğumu hatırlıyorum sanki

yaa benim cildim çok ama çok kuru... bacaklarım falan pul pul dökülüyo...bu ara su da içemedim hepten kötü oldu... bu da çatlaklar için şimdiden zemin hazırlandi demektir...senağlama
ben de badem yağının çok iyi geldiğini duydum ama tatlı badem yağı var bi de acı badem yağı .hangisinden kullanmak gerekiyo CADIARZU tatlısı tüylenme yapıyodu galiba ... ben biraz araştırayım şu yağ konusunu kaydirigubbakcemile3

mavi ne çok kontrole gidiyosun yaa benimki bir ay sonra gel dedi...:uhm: sen daha geçen hafta gitmedin mi be güzelimm kaydirigubbakcemile

yaa bu arada benim bugün arar ara karnım ağrıyo :bbo:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…