2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar merhaba bende 26 haftalık hamileyim mayıs başı doğum ve kızıma erkek kardeş geliyor biraz daha zorlasam gene haziran annesi olcaktım ama bu mayıs başı gelcek bizimde tahlillerimiz ayrıntılımız yapıldı herşey normaal sadece gece yatamıyorum kızda böyle değildim uykudan kafam kalkmıyordu şimdide uykusuz geziyorum sabaha kadar dön dur bakalım doğunca nasıl olcak

çok üzüldüm bende o kadına çok ağladım, Allah yardımcısı olsun, evladına ailesine bağışlasın inşallah
denklem seninde bebişin hayırlı olsun , sağ salim kucağına alırsın inşallah
benim kudurukta yeni uyudu size bir bakayım dedim
herkese iyi geceler..

uzun zamandır girmemiştim kk ne iyiki girmişim valla moralim biraz yerine geldi sizin yazdıklarınızı okuyunca kızlar ben de bu dert tek bizde var sanıyorum demekki bu yaş grubu hep böyle beni çileden çıkarıyo batuhan gerçekten bazen dışarı çıkıp dolaşsak ayrı dert evde olsak ayrı dert istekleri hiç bitmiyo zaten ne yapacağımı şaşırdım kaldım iyice elimi ayağımı bağlıyo spor salonuna gidiyodum yürüyüş yapıyodum yüzüyodum batuyuda salonun kreşine bırakıyodum 2 saat kadar artık kreşe gitmek istemiyomuş canım çok sıkılıyo orda diyo acaba normal kreşe başlasammı diyorum yada oyun grubuna falanmı versem ben yetemiyorum artık sanırım sıkılıyo çocuk benle yaptığımız şeyler belli işte puzzle boyama oyun hamuru kitap okuma sohbet etme gibi belli başlı aktiviteler kendi yaş grubuyla ve ben olmadan vakit geçirse dahamı iyimi olur sanki diyorum kafam allak bullak yani bi kucak para verip üye olduğum salona bizim minik paşa istemiyo diye gidemiyorum ve bu çok canımı sıkıyo 2 buçuk yaşında çocuk parmağında oynatıyo yaa off off

selam kızlar, bizde dün gece geldik antalyadan, yaz günü gibiydi mert tek kat giyinde hep dışarıdaydı.

bizimki bize tepki olarak altına çiş yapmaya başladı, istediği olmasın hemen ağlar ve oracıkta çişini yapar, ama keyfi iyiyse söyler.

selam kızlar.annemlerdeyim haftasonunda geldim.1 hafta kalıcam.hava yağmurlu.ama ben çıkıyorum walla.
yağmur annemde keyfi de yerinde.biraz nefes alayım bende görüşürüz..

ay kötüymüş mertin o huyu.ben 2.geldıkten sonra korkuyorum derın altına yapar mı acaba dıye.

selam kızlar.annemlerdeyim haftasonunda geldim.1 hafta kalıcam.hava yağmurlu.ama ben çıkıyorum walla.

valla yağmur çamur dınlemıyosun ılke bravo:))benım de bugun boş günüm evdeydım.bı ağdaya gıdıp geldım kadar.deli gibi yağmur var izmirde.butun hafta da böyle devam edeckmış

evet canım 4-5 gündür huy edindi inşallah unutur.
derinde altına kaçırmasa bile başka şekilde bebekliğine dönecektir bence, kıskanıyorlar ve annem benimle ilgilensin diye farklı yollara sapıyorlar.

batuhan hala bezli bi türlü çıkaramıyorum bezden her yöntemi denedim ama yoook

aynı ya bizde daha bezi çıkartamadık
dr. geç olmadıgını söylüyor
her çocuk bir olamaz bizimkilerde inş bir kaç aya ögrenirler

ama sana tavsiyem bebek gelmeden biran önce ögretmeye bak
ben şimdi ikisine birden bez baglıyorum ve çok zorrrrr

selam kızlar...bezi atamayanlardan biri de biziz....15 tatilde bikaç gün denedim ama istemiyor, dr da zorlama diyor....bunun keyfine kaldıysa yolumuz uzun...ankarada çok güzel kar yağıyor...tabi evdden bakınca güzel...birazdan okula gidicem akşam 8 e kadar okuldayım....akşama da yollar buz olur....nasıl gelicez bakalım ....allah yardımcımız olsun..

şunu deneyebilirsiniz kızlar, siz veya babası tuvalete gidip çıkınca çişini tuvalete yaptın aferin benden çikolata kazandın deyip verin
sonra sende kazanmak istermisin gel tuvalete yapalım deyin
öğrenene kadar ödül verin karşılığında zaten sonra kendi hissedip söylemeye başlıcak

selam kızlar bugün evdeyim 1 sayfa ilerlemiş topik ne güzel

aynı neslihancım ben de spor yapamıyorum canım sıkılıyo.bu arada telefonunu bekledim hep aramadın

oh ne güzel değişiklik olmuştur. çiş yapınca hiç kızma bence sinirlenince çok hoşlarına gidiyo ve tekrar ediyolar.

senin kadar gezenti görmedim.iyi gezmeler

kolay gelsin sana da fatoş.okul değiştiremiyo musun ?ikimiz de geç çıkıyoduk doğru hatırlıyosam.ama ben okulumu değiştirdim gerçi burası da 5.30 ama diğerinden daha iyi.

kübracım , emelcim sizleri de öpüyorum

canım geçen sene tayin istedim ama olmadı...hatta sıralarım öyle kötüydüki bu senede hiç umudum yok...ankara merkez böyle...hep eş durumuyla geliyolar...gelince de bi yere kıpırdamıyolar...biraz uzak yerleri yazsam çıkar ama oralarda da senelerce çalıştım...o zamanda yolda geçiyo vakit....neyse hayırlısı diyelim..5.30 bence geç sayılmaz...eceyi kreşe verince falan rahatlıkla alırsın...ege seneye kreşe başlayacak...sabahçı olsam bırakamam (7.15 ders başı) öğleci olsam alamam (19.30)... baba da sürekli görevli gidiyo...napıcaz bakalım...

çikolata değil ama sevdiği başka ödüller denedik emelcim....ama ödülü almak için "yaptım..bitti" deyip bizi kandırıyo..ödülü alamayınca yerlere atıyo kendini....bi kere yapsa devamı gelir...hoşuna gider ona eminim ama o bi kereyi beceremedik....altında kilotla gezdirdim bikaç gün ıslanınca rahatsız olsun diye....ıslak ıslak geziyo...gel oğlum değiştirelim deyince "ıslak değil, yapmadım" diyo....ıslaklığın farkında tabi ama neyse dr da zorlama dedi...havalar da çok soğuktu vazgeçtim...ısınınca öğrenir herhalde...seneye gideceği kreş tuvalet eğitimi tamamlanmış olarak kabul ediyo

merhaba kızlar,
özlemcim bizde sizi öptük :)
herkes iyidir inşallah
fatoşcum ozaman hiç zorlama birde havalar ısınınca daha iyi olur, çamaşır açısındanda, hem çocukta üşümez ıslak durduğu için
bide bunun geceye alışması var o daha berbat ilk zamanlar sık sık tuvalete kaldırmak gerekiyor yeni öğreniyor tutamıyor yataklar yorganlar hergün çiş hergün kaç makine çamaşır bir 15 gün falan böyle uğraştım ben, şimdi iyi çok şükür ama üşüyünce çorapsız gezince mesela gene kaçırıyor arada

çocuktan çocuga değişiyor bu mevzu.ben derın de hiç gece bağlamadım mesela.ha 1-2 defa olmuştur gece kaçırdığı o da normal başlarda.bız gece gunduz aynıa nda attık bezı.öylesini tavsıye ederım deneyecek olanlara.bi de facebook ta da neslıhan açmış konuyu oraya da yazdım.çocugun hazır oldugunun enbuyuk kanıtı sabah uyandıgında bezının kuru olması.gece yapmadan uyanıyosa o zaman başlayın eğitime.

iyi akşamalr kızlar
fatoşcum sabahçı öğlenciyse iyi bizimki tam gün.yarım gün olsa seneye ben de kreş düşünürdüm ama tam gün zor olur ben şu an 4 yaşında veririm diye düşünüyorum ama evde de çok sıkılıyo artık yetemiyoruz biz bakıcı da zaten sakin bi kadın onunla da sıkılıyo. neyse çiş olayını daha önce bikaç kere de yazmıştım tanıdığın küçük bi çocuk vardır mutlaka etrafında onu yaparken görse mutlaka ege de yapar.sonra kendi ister yapmak

15 gün iyiymiş emel...maşallah kayraya...ben 1 aya da razıyım

öğle uykusundan kuru kalkarsa başlanır diye biliyodum....öğleden kuru kalkıyo da sabahki bez dolu oluyo...hamişlik nasıl gidiyo gülin...ismine karar verdiniz mi 2. prensesin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…