2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

canım iki yaç sendromunu atlattılar sanırım
benimkide halini anlatmaya başlayalı daha iyi Allaha şükür
biraz yemek soruumuz var ama oda öyle gider gibime geliyor çünki dogdu dogalı öyle
bundan sonra dhada büyüdükce düzelecekler inş
benim iki numara şimdi iki yaş sendromuna girdi ikinci çocuk birde arası az olunca şimdilerde çok zoruma gidiyorr

2 yaş sendromunu atlattı gibi oğlan, ama kız 2 yaşına aylar kala iyice sendromun içine düştüü,oğlan derdini anlatabildiği için onla sorunumuz pek olmuyo,ama kardeş kıskançlığından olsa gerek çok hırçın olabiliyobize ve kardeşine karşı,,kızın yüzünü cırmıklaya cırmıklaya bihal oldu çocuğun yüzü iz kalıcak diye korkuyorum ben farketmeden yüzünü sıktırıyo,bi bakmışım çizmiş..napcamı bilmiyorum gerçekten,ama kendi başına oldumu,yanik kız kardeşiuyurken çok uysal herşekilde anlaşıyo benle,her dediğimi yapıyodinliyo..ama kız uyanıkken evsavaş alnına dönüyo,bağırsamda fayda etmiyoya o çileden çıkartıyo beniiii...

ah ahhhh bakalım ben napıcam 2.gelince.dun akşam o kadar üzdü ki derin benı.sen öl anne dıyo senın ölmenı ıstıyorum sen kötu bı annesın vs.ılk 1-2 takmadım ama sonradan bı asabım bozuldu eşim de öyle.sus sen annenle nasıl konuşuyosun falan epey bi söylendı.yok domuz gıbı annem üzülsün ağlasın falan dıyo yaa.ay ağla ağla helak oldum.kıskançlıktan yapıyo herhalde dedim( ama yarabbı ıster mısın dedım çocugun duası kabul olsun( ölmek ne demek dıyo babası haberı yok salağın.

amaaaan çok üzdü yanı.

Allah Allah neden öyle yapıyor ki acaba
sen çok kafana takma çocuk o ne dedigini ne bilsin
acaba birisi seni çocuguna karşı kötülüyor olabilirmi
çünki küçücük çocuk domuz gibi annem demesini nerden bilsin
yada hamile oldugunu anlıyorda gerçekten kıskançlıkmı yaptıki
ama kafana takma çocuk bu ne söyledigini bilemez

CANIM ÇOCUK BU TAKMAA,,BAK BENİM oğlanda kız kardeşini çok kıskanıyo,işine gelmedimi hiçbişeyini paylaşamıyo..çoğu zamanda beni paylaşamıyorlarama şu varki bi başkası kucağına alınca gözdeyi,batuhan gözdeyi götürüyolar gitsin boşver falan diyince ona bi bağırıyo bırak gözdeyigötürme diye çığırıyo adeta,,bigün alt katta ablam gözdeyi sevmek için götürmüştüde,batunun haberi yok,evdeydik oğlum dada nerde dedim,ee diyo dedi,bi bak bakalım yatağındamı dedim,gitti baktı nasıl şok oldu göremeyince,nerde falan ararken ablam gözdeyigetirdi,çıktık kapıya kardeşini görünce nasılkucağına alıp içeri kaçırışı var batununben ablamla şok olduk güldük valla,küçücük haliyle gözdeyi maşallah kucaklıyo düşürmeden taşıyo,,ogünde aldığı gibi eve götürmüştü..çok seviyo aslında kardeşini,,amaçocuk işte kıskançlığı herzaman ağır basıyo,ama onsuzda yapamıyoosende takma,oda kardeşini çok sevicek ayrılmak istemiycekk..

sever muhakkak ondan şüphem yok.eşim de dedı bakıcı mı dıyo acaba falan dıye gunahını da alamamkı kadının.yanı hiç öyle şeyler öğretecek bı kadın değil.eşim de dıyo bılemezsın ınsanların bılınç altını kısknaıyodur belkı falan dıye(

kumracım domuz gıbı annem demedı.ben dıyorum domuz gıbıydı derın dıye.ınat ettı yanı.bugun de canım annem guzel annem yalayıp durdu.çocuk işte napıcaksın.

aa lafı tam tersinden anlamışım
bak çocuk işte şimdide tam tersi davranmaya başlamışş
sen kafana takmaa
şimdi birazda hassassın çocuk lar her saniye farklılarrr

selam kızlar
gülincim ece de bi ara öyleydi eve geldiğimde yüzüme bakmıyodu kovuyodu o yüzden öğle arası artık eve gelmiyorum.çünkü tekrar giderken üzülüyo o yüzden yapıyo ama ben de kafaya takmıştım çok üzülmüştüm ama şu an iyiyiz maşallah diyim babasıyla çok iyiyidiler sanki anne gibi seviyodu babasını ama şimdi de babaya gıcık davranıyo bu çocukların sendromu bitmiycek heralde.eskiden sendrom falan yoktu bu yeni çocuklar niye böyle anlamıyorum bizimki de bu aralar çok hırçın her şeye hemen sinirleniyor,kızıyor ağlıyor heralde 3 yaş sendromu diyorum.

aaa yaramaz derin napmış öyle, ölüyorum deyip yere yat bak nasıl sarılcak, üzülme canım hiç ne duysa onu söylüyorlar
nasılsınız kızlar? herkes iyidir inşallah

amin kübracım herkesin kandili kutlu olsun
ben de evi topla süpür falan anca oturdum tatilde şu iki haftadır hergün ev süpürdüm ya ama sağolsun ece arkamı dönmemle yine batırmayı başarıyor

naber özlemcim,
kayrada uyudu şimdi bende takılıyorum, tatlı türü bişeyler yapıcam karar veremiyorum, antep fıstıklı puding var dolapta onla ne yapabilirim acaba borcama kek yapıp üzerinede pudingmi sürsem :44:
kendime sanmayın misafire

selam kızlar nasılsınız,
internetim yoktu eşimin vınıyla arada giriyordum ama yazmıyordum şimdi bağlandı internet.

mertluli ye bakıyor, eşim gta oyuyor bende pc de takılıyorum, şimdi çıkıcaz her zaman avm çok sıkıyor, mevana hz. ziyaret edelim idyorum ama yetişemeyiz sanırım kapanır.

görüşürüz bye...

emelcim geç oldu ama irmik tatlısı yapıp üzerine çikolata sosu da yapabilirdin çok pratik bir tarif
ayşecim gezin ne güzel ben de hazırlandım dışarı çıkıcaktık ama bizim cadı yı giydirip çıkartamadım evden.siz gidin diyip el sallıyo evde kaldık yine sinirimden maalesef vurdum . naptın falan demeyin gerçekten artık sin irlerim bozuluyo şu 15 gün tatilde onun yüzünden eve tıkılıp kaldım

1,5 yaş döneminde bizimde öyleydi, tam hazırlanıyordum bizimki ev kıyaftleriyle gitmek istiyordu, çok hevesim kursağımda kaldı evde kös kös oturduk onun yüzünden.
ece gitmeyeceğinizi biliyor ve kulanmak istiyordur, kapıyı bi kapatın bakalım ne yapacak.

vurdum derken???ben de bazen çok delirtirse poposuna ya da bacağına şöyle hafıfçe vuruyorum.benım de bugun günüm vardı.ay evden bı çıkışımız vardı bağırış çağırış.onu gıymem bunu gıymem.getirmiş penya yazlık bı etek ılla bunu gıyıcem vs.neyse guc bela gıttık bu sefer köpek gıbı ağlıyo kapıda ben girmem içeri dıye.ya sabır ya sabır tuttum soktum içeri.deli gibi böğürüyo ama.aldım içeride bı odaya ben de başladım ama sınırden ağlamaya.bana bak dedım şimdi içeri gidicez çeneni kapatıp pturacaksın kucağımda.gıkın çıkmıycak dedım.tamam dedı.la havle vela kuvvete...valla babamların zamanında bızlere yaptıgı taktık hala gecerlı.bana ters öyle modern anne baba arkadaş ayağı falan.ben annesıyım o da çocuk haddını bılecek.kuzu kuzu geldi oturdu içerde.giderken de gıtmyelım anne burdakalalım dıye ağlıyo.başlıcam bunların 2 yaş sendromuna.takma aslında yanı hepsi aynı bunların.

günaydın kızlar
gülincim bizimki her gittiğimiz yerde öyle yapıyo bazen duruyo bazen oturmamla kalkmam bir oluyo bence bu 2 yaş değil 3 yaş sendromu ama benim girdiğim sendrom neolacak
ayşecim babasının geldiğini gördüm ben de kapattım kapıyı çıktım bana el sallıyo hiç ağlamıyo sonra eşim yukarı çıktı öyle tv izliyomuş hiç umrunda değil.
şu anda hava çok güzel pazar pazar çıkalım diyoruz yok gelmiycekmiş

sen çalışıyorsun ya senin gitmene alışmıştır, bizim mert ben kapıyı örtersem ağlar ve gelmek zorunda kalır.
ece de zorlu bir çocuk sanırım ne yapalım bizimde şansımıza bu denk geldi.
ben ağlamasın aman zırlamasın diye her dediğini yaptım sanırım ondan böyle oldu.
babasından korkar mesela, babasına kızssa gelir bana vurur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…