2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar kendime bot almak istiyorum
bana tavsiye edebileceniz
bir yerde gördügünüz güzel yada kullandıgınız kullanışlı markalar ve yerler
tavsiye edebilirmisiniz

nerde yaşıyorsun canım. ist da ise bilemiycem. tam pahalı zamanda alıyorsun aslında.
bende geçen mayıs gibi bir çizme gördüm 200 tl ye satmışlar deri, yaz geldiği için 99 tl ye inmiş o zaman almadım şimdi çok pişmanım 2 katını vermeye.

selam kızlar.
sonunda evimdeyim.izmir antalya derken bu sene bayağı gezdik...
yağmur'la sabah dışarı çıktık geldik onu uyuttum bende yemek yapıcam.ıspanak aldım taze taze...
gülinnn boş ver canım büyüünce yaparsın artık.tatile gelince çeşmeden çıkmadın yazın.daha ne tatili bee:)))
emelcim yağmur bebekliğinden beri kendi kendine uyur.sallanmaktan nefret ediyor.birkaç kere denedim istemiyorum salllama diyor.
yani anlayacağın kendi uyuyor.uykusu gelince anne ben uyuycam hadi yatalım der gider yatar..
umarım kayra'da alışır sende rahat edersin...
e hadi ben kaçtım yemek yapıcam görüşürüz herkese iyi akşamlar...

selam kızlar
nasılsınız? ben kızıma küstüm.akşam olunca eve geliyorum beni görünce baba yok mu diye ağlıyor bana arkasını dönüyor ya sinir oldum ceremesini ben çekiyom o babaya iyice düştü. sabahları da arkamdan ağlıyo gitme diye ama çok içerliyorum bu duruma.bütün gün çalıiş eve gel istenme of of.

emelcim geç mi kalkıyosunuz? ya da gündüz çok mu uyuyo ? gündüz yorulduğuda hemen uymaları lazım aslında.bi yerlere götür ,hoplasın zıplasın yorulsun akşama doğru falan uytma geç bi saatte. sabah erken kalkınca da uyuması lazım.

evet ist yaşıyorum
aslında botum var hiç alma niyetim yoktu
ama topuklu biraz
bende rahat bişiyler istiyorum
çok düzde degil yumurta topuklardan felan yani

iyi akşamlar kızlar, ee yeni hamişler olunca hızlanmış topik, bizi de heyecana soktunuz be yaa, çoğu zaman istemiyorum ben de ama böyle duyunca insanın isteyesi geliyo :))
gülincim seni çok iyi anlıyorum, ama ilkenin dediği gibi güzelyerde yaşıyosun en azından, yurtdışını da hamileliğin sorunsuz olursa yine de yapabilirsin bence, bi arkadaşım ilk gebeliğinde umreye gitti, ikincide son ayını amerikada geçirdi ama deli gibi gezerek sonra da orada doğurup geldi

biz de yavaş yavaş alışıyoruz amasyaya, güzel şehir çok şükür, azra da kreşe alıştı sayılır, emelcim azra kreşe başlayalı 8 de uykusu geliyo, biraz daha büyüsün kreş düşünebilirsin, orda oyuna doyuyo sanırım evde de bizi çok rahatsz etmiyo, hatta bugün kreşten sonra parka götürdük kaydırağa çıkacak mecali bile yoktu çocuğun :))

ay kıyamam ben ona.seneye derın de mecbur gıdecek gıbı duruyo kreşe.ama ılk dönem gene yanımda kalsın kardeş geldı benı evden gönderıyolar dıye düşünsün istemıyorum:2: aman bu analık ne garıp bişey beee.evet yurt dışı ışını danışıcam doktora ablam da gıtmıştı hamıleyken.uçağa binmesınde sakınca yoktur dıye rapor verıyo doktor.öyle gıdebılıyosun.İLKE butn yaz çemdeydım tatlı doğru ama yazlıktaydım orda o tatıl gıbı gelmıyoki bana.anama yuk omıyayaım dıye çocukla kı kadın yazık ağzını açmıyo her işe koşuyosun evındekınden daha çok yoruluyosun aslında.ben şöyle yatayım herşey önume gelsın ıstıyorum.neyse kısmetse bayramda marmarıse gıdıecez 3 gun o bıle ıyı gelecek.bugun daha ıyıyim en azından şu saate kadar ağlamadım henuz:)))

bakalım c.tesi doktora gidicez.bak neslıhan dun keseyı görmuş bebeği göremedık dıyo hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşallah.

günaydın hanımlar
havalar iyice sogudu
benim kızım da serini çok sever
yaz kış yerlerde yatıyorrr
yatagına yatırıyorum kalkıyorum bakıyorum taşalra yatmış
bu yüzden de sık sık hasta olur
sizinkilerde de varmı böyle biş şey
nasıl vazgeçirecem bilmiyorum

yağmurda çok sever serini.yazın klimayla 4 saat uyuyordu.şimdi 2,3 saat falan uyuyor gündüz...

gülinn yazlığın var da gidiyorsun hiç gidemeyenleer ayağını suya sokamayanlar var.bunada şükür canım benim...

uçak dedin de antalyadan gelirken türbülansa girdi.aman allahım ne kadar felaket birşeymiş ödümüz koptu.herkes bağırıyor anneeee .çoluk çocuk çok korktuk walla.neyseki sağ salim indik izmire.

yağmuru uyuttum dünden yemeğim var.6 yemek kaşığı ıspanak yedi maşaallah kızıma...
çok seviniyorum yararlı birşeyler yediğinde.geçen senede çok severdi ıspanağı.bugün yemek derdim yok.sadece çorba yapıcam.evimi de temizledim.öğleden sonra yağmuru yıkamayı düşünüyorum hava bugün biraz güzel.

canımcım benim oğluşum da öyle uyuyacağı zaman binbir tane kapris yapıyo anne sallasın baba sallasın yastığı ters çevir ağzımı sil suyum nerde sütüm bitti baby tv aç vs vs hepsini yerine getiriyoruz sonra da ben ondan bişey istersem de yapmazsa hatırlatıyorum bunları hemen yapıyo

ben de anlattığın sebeplerden ötürü bu sene ikinci dönem yuvaya vermeyi düşünüyorum kısmetse bebek geldi de gittim demesin zaten gidiyodum bebek de geldi desin diyorum bakalım kısmet
bu arada bugün kan tahlili yaptırdım kan tahliline göre 5 haftalık çıktı bebiş e bu şartlar altındada görünmemesi çok doğal bakalım salı tekrar gitçez hakkımızda herşeyin hayırlısı gülincim bu arada benim de ağlama krizlerim bitti benimsedim bile bebeği

aman neslihancım iyi hadi sevindim bakalım bız napıcaz c.tesi görünür inşallah.
ben 2.dönem derken önumuzdekı kışı kast etmıştım.hazıranda bebek eylule o gıtmesın dıye.ben zaten ılk dönem kısmetse ücretsiz izin alıp evde olucam çalışmıycam yanı.2.dönem ben işe başlarken o da kreşe başlar dıye duşunuyorum hanı beraber çıkar gıderız evden.aman neyse daha çok erken tabı bunları konuşmak için.
ben kan testı yatırmadım gerek yok yaptırma dedı doktorum telefonda.nıye kı acep:44:

gülincim bana da doktorum gerek yok yaptırma haftaya görürüz nasılsa dedi ama ben kendim yaptırdım valla içim içimi yiyo 2 gündür bebeği göremeyince korktum yani ondan yaptırdım endişelenecek bi durum yok yani rahat ol şekercim ücretsiz izinler 2 yıla çıkmış diye duymuştum doğruluk payı varmı bilmiyorum tabi ama ben de seneye sene başı vermeyi düşünüyodum yuvaya ama bebiş gelirse eğer kesinleşirse bu sene vercem işte hem batuhan hem bebek çok zorlanırım diye düşünüyorum o yüzden en güzeli birini postalamak bu kış veririm o yuvaya alışır hem hem de dışlanmış hissetmez kendini diye düşünüyorum zaten yuvaya gidiyodum bebek ondan sonra geldi diye düşünür sanırım ve umarım :26:

bende bugün iki yavruşumu yıkadım ve şuanda ikiside banyo sonrası keyif uykularını uyuyolar ,,bende burda kafa dağıtıyorum,birazdan ev yine şenlenir,ozamana kadar burdayım

bende bugün iki yavruşumu yıkadım ve şuanda ikiside banyo sonrası keyif uykularını uyuyolar ,,bende burda kafa dağıtıyorum,birazdan ev yine şenlenir,ozamana kadar burdayım

ay kıyamam sana ne buyuk mutluluktur kım bilir evdekı o sessızlık:)) kaç ay araları?

neslıhancım haklısın.tek başına oluncaa zor tabı.ben derının bakıcısına guvenıyorum işte.2 kadın evde oluruz.zaten bebeği emzır uyut başka bışeyı yok ilk aylarda.beraber hem derını hem bebişi buyuturuz ınşallah dıyorum.

2 yıla çıktı ucretsız ızınler doğru ama ben almayı duşunmuyorum.derın de bakacak kımsem yok dıye 1 yıl aldım yanı 8 ay bır eğitim öğretim yılı.ev borcu oduyoduk flan tek maaş çok zorlandık ama içim rahat ılk 1 sene ben buyuttum.14 aylıktı işe başladığımda.2. de 2.dönem başlamayı duşunuyorum 8 aylık olur kısmetse.ıdareyle de aram ıyı.güzel bi program yaparlar dıye duşunuyorum.

bulantı vs var mı neslıhan sen de?benım derın de ılk 3 ay çok olmuştu.gerçi 6.haftadan sonra başlıyomuş bulantı ben bugun gırdım 5+ ım

merhaba kızlar
ne güzel hayatınız renklendi bebek için tekrar hayal kurmak falan ne güzel değil mi?
bizimkinin de kaka problemi düzeliyor inşallah bikaç gündür iyi inş. geçmiştir artık çünkü bizi çok yordu.

merhaba kızlar nasılsınız?
teşekkür ederim yorumlarınız için
paşam bugün hiç uyumadı salla salla uyumadı kalktı
akşam 8 buçuktada sızdı kaldı inşallah sabaha kadar uyur

ay kıyamam sana ne buyuk mutluluktur kım bilir evdekı o sessızlık:)) kaç ay araları?
13 ay var canım,,ve şuan o sessizliği mumla arıyorumşuan ikiside başımdaoh bee neyseki gittiler,,inanırmısın şuanda topladığım çamaşırları evin içine dağıtıp savaşıyorlar adetaaaişin yoksa topla dur,ama bende kabahat topladığın gibi katla işte,,3gündür durumu kıyafetler sepette

iyiyiz bizler nasıl olalaım herkez bi çocukla ben ve benim gibilerde 2 canavarla boğuşuyorlar eh bunada şükür atlattık olduk yeni doğurcekler kayırsın
inşallah deriksiz uyur bu gece canım yaa çok zor

evet şekerim ya tek başıma zorlanırım diyorum yardımcı alsam dedim ben de ama evim çok küçük nasıl sığarız bilmem eşim de yardımcı alalım rahat et diyo ama ben batuhanı yuvaya verme taraftarıyım yine de daha iyi olur diye düşünüyorum tuvalet işini de çözeriz yuvada hem de sosyalleşmiş olur doğru söylüyosun az ders saati alırsın bazı günlerin boş olur rahat edersin sen de zaten çocuğu olanlara her zaman anlayış gösteriyolar ben hiç kadrolu olmadığım için bilemiyorum ücretli çalıştım hep ama kpss falan çok zor geliyo bu yaştan sonra valla diplomamı ascam duvara sonunda ya sorma bulantım oluyo valla batuhan da hiç olmamıştı ama şimdi sabahları ve geceleri bulanıyo midem fena bu arada kan testi yaptırdım bugün 5 haftalık ona göre bakalım salı gideyim doktora o zaman kesinleşir sanırım 5 haftalıksa bebeği görememiz normal yani sen de ctesi git bakalım ne dicek doktorun haber ver bize de canımcım

güzel şeyler tabi hayatım ilk etapta tokat yemiş gibi olsam da yavaş yavaş alıştım bu fikre çok geçmiş olsun canım inş bitmiştir sıkıntınız artık

umarıms abaha kadar kesintisiz uyur paşan canım benimki hala kesintisiz uyumuyo gece bi uyanıyorum bi tekme suratımda odasından gelmiş aramıza girmiş kedi gibi yatmış kaç sabahtır 2 kişi yatıp 3 kişi kalkıyoruz yataktan

gözümü korkutma cicim

Günaydın güzel anneler.nasılsınız. Ben iyiyim ama bulantılar mahvediyor . Başımı kaldıramıyorum. Iş yerinde arkadaşlardan utanıyorum.sürekli lavaboya git gel hayırlısıyla bu dönemler geçseydi. Benim bulantım 7. Haftada başladı.daha 9. Haftadayım

herkese günaydınlarrrrrrrr
ah canım utancak ne var hamilesin normaldir bulantın olması dimi ama benimde hafiften bulantım var sabahları ve geceleri oluyo genelde oğluma hamileyken böyle şeyler yaşamadığım için garip geliyo valla geçer hayatım geçer bi bakçaz çocuklar kocaman olmuşlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…