2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın kızlar.gülin çok sevindim canım. evet 3 kişi olduk. hadi kızlar bize katılın.sayımız artsında bulantı dönemlerini birlikte aşalım:) bu arada benim doğum 21 mayıs görünüyor.bende 2012 mayıs annesi olcam bu kez.

sağol EMEL'İM Y mıs kokulu melek lafını duymak ıyı geldı.teşekkurler.

eğer allah 2.yı nasıp ederse sana da anlarsın nıye ağladığımızı:) dun akşamdan berı maymuna döndum.hatta md e msj attım gelemıycem ben dıye.yuzum gözum şiş.neyse bu fıkre de alışıcaz tabı zamanla.

hepimizin hakkında hayırlısı olsun. Ben hamile olduğuma çok sevindim ama çok fazla korkularda sardı beni. Mesela sanırım artık çalışamayacağım. 1 çocukla bile bana çok zor geldi çalışmak. Hergün 8-5 çalışmak.sabahın o soğuğunda kızımı sıcacık yatağından uyuyorken almak.bakıcıya götürmek. Yemeğini götürmek,kıyafet götrümek,kiri çamaşırlar getir yıka.sabah yine aynı yerden başla. üstelik bu sefer 2 çocuk nasıl yapcam bilemiyorum.sanırım iş hayatına veda etmem gerekecek

EVDE baktırma şansın yok mu?ben bakıcımdan çok memnunum hatta ona güvenıp bu işe kalkıştım dıyebılırım.sız doğurun ben bakarım dıyodu yoksa benım ıçın de zor.ılk dönem ucretsız ızın alıp evde kalırım dıyorum kısmetse 8 aylık olur o zaman.2.dönem de işe başlarım derını de kreşe verırım dıye düşünüyorum o da tam 3,5 yaşında olacak kısmetse.

bende öyle düşünüyorum ama eşim aldığın para kreşle bakıcıya gidecek. Ozaman çalışmanın ne anlamı var diyor

3 hamişe de allah hayırlı doğumlar evlatlar nasip etsin...çok sevindim...bizi de heveslendirdiniz...:)

hepiniz yerigelecek bunalrı gülerek hatırlayacaksınız tabiki çocuk büyütmek çokzor insanın yanında birisiolsun istiyo benkendimiyanımda kimsem yok ben ama çok istiyorum ama eşim zaman varv diyor hiç aglamayın ne güzel 3yaş oalcak araalrında ne güzel bi yaş aralıgı ben çok isterdim hepinizeallah saglıkla kucagınıza almayı nasip etsin

hülya-fatoş çok teşekkurler.nil cim ben dev.memuru olduğum için yanı meb de çlışıyorum memurıyetımı yakmayı düşünmedım hiç.zaten 3 yaştan sonra senden gitmeye başlıyo çocuk.seın özel sektör daha sonra tekrar başlama şansın var .

amin Ayşecim yaaa.henuz alışamadım tabı çok yenı.bakalım c.tesi gidiecez doktora gelme hemen daha kese gözukmez dedi.

hadi hayırlısı canım, doktora gidince haberdar edersin...

ben diğer neslihanla karıştırdım canım independent ile.
eymen kağan lada batuşu karıştırmışım

hava bugün güzel burda merti parka götürdüm dönüştede kıyma aldık geldik.
köfte yapmam lazım, çocuk 1 haftadır falan et yemiyor.

bu aralar işdahı öyle iyi değil neden olabilirki kızlar.

memeden kestiğimde çok güzeldi yemesi tam istediğim gibiydi ama 3 aydır falan az yiyor, yaşıtlarına göre küçük duruyor canım sıkılıyor haliyle..

birde benimki hiç ekmek yemez, meyveyi bol yiyior ama kilo aldırmıyor, diyet türü besleniyor resmen.

merhaba kızlar
ay düşünmediğim halde ben bile heyecanlandım
gülincim, neslihancım ve nil gözünüz aydın sağlıcakla alın kucağınıza
ben de okuldayım nöbetçiyim
hava da berbat zaten

kısaca baktım ama çok yazmaya vaktim olmuyo arkadaşlar,
gülincim, nilcim, neslihancım hepiniz adına çok sevindim Allah sağlıcakla tamamına eriştirsin, hayırlı evlatlar olsunlar inşallah
biz de iyiyiz şükür, işe başlayınca yoğunluk had safhada, tekrar bakmaya ve yazmaya çalışıcam, öpüyorum herkesi

hamiş hatunlar sizi çok iyi anlıyorum
bende ikinci bebegime hamile kaldıgımdan itibaren
dogum yapana kadar sürekli aglamıştım
enson doguma giricem odamda bir aglamışım bir aglamışım herkez toplandı geldi etraftan
birine bişiy oldu diye
ne oldu ded,ler
bende kızım çok ufak ben şimdi onu bırakıp gidicem demiştem
bak gene gözlerim doldu
selamet dogurun bebişlerinizi büyütün

ah Kübra tam bana tercüman olmuşsun.ben de derıne bakıp bakıp ağlıyorum sonra diğer taraftan sankı içimdekı bebeğe haksızlık yapıyomusuşum gibi gelıyo bu sefer ona ağlıyorum.şoktan çıkamadık daha:) bu yaz 4 yıl sonra tatıle gıdıcektık şöyle en 5 yıldızlısından:86: yarı yıl tatılınde yurt dışına gıdıcektık yaza mutfağı yaptırıp koltukları değiştiricektık:)) hepsi yalan oldu.

diğer taraftan bunun yazık bı dr parası olacak kısmetse dıyoruum.halısı perdesı yatak odası takımı bebek arabası vs derdı yok:) hele kız olursa kıyafetler bıle hazır nerdeyse:)) neyse her gecen gun daha çok alışıcam herhalde.bı de sağ salim c.tesi keseyı görur ıyılık haberlerı alırsak daha ıyı oluruz. bu arada MÜMİNE cim sağolasın canım.

kızlar çok sağolasınız ben de bugün ilk doktor muayeneme gittim 8 haftalık olmasına rağmen kese görünüyo ama bebek görünmüyo anlamadım gitti oğluşumda 6 haftalıkken kalp atışlarını bile duymuştuk haftaya tekrar çağırdı bakalım kısmet artık hakkımızda hayırlısı olsun inşallah

kızlar nasılsınız?
çocukları nasıl uyutuyorsunuz? benim sıpa oğlum gece 2 lere kadar yok ayağında salla vazgeçtim yatağıma götür yok salonda uyucam oraya gidelim olmadı çizgi film seyretçem bizi mahvediyor
artık dermanım kalmadı
şimdi baba sallasın annem gelsin o sallasın
perişan olduk
yemesi zaten ayrı bir işkence
keşke yatıp kendi kendine uyusa
siz uyutmak için neler yapıyorsunuz bir yardım edin

ah canım ya annelik ne zor dimi
9ay karnında taşıyosun 3-5 sene kucagında ve ömür boyu yüreyinde taşıyorsun..
inş selamet dogurunda
bu bebişinide azcık büyütür madden manen düzenini oturtur
diger bütün yapmak istediklerini ozaman yaparsın inş

canım benimde iki çocugumda da uyku sorunu
tek sende degil tasalanma
ben ikisinide ayagımda sallıyorum
ve öyle hemen uyumazlar 45dk 1saat falan aralıksız sallarım artık ayaklarım uyuşuyor
ve gecede öyle erkenden uykuları gelmez maalesef 1-2gibi uyurlar
artık uykusuzlugaa alıştımm
yapacak bişiy yok

kızlar kendime bot almak istiyorum
bana tavsiye edebileceniz
bir yerde gördügünüz güzel yada kullandıgınız kullanışlı markalar ve yerler
tavsiye edebilirmisiniz

valla canım bizimki emerek uyurdu, memeden kesince kendiliğinden uyutmaya zorladık. 1 ayımızı aldı ama çok şükür aylardır rahatız.

bizimkide uyumamak için ilk zamanlar, yok süt içicem yok su getir gibilerinden güyya bizi kandırırdı ama şimdi erken kalkınca herşeyi düzene girdi.
yusuf kayra kaçta kalkıyor. öğlene kadar uyuyorsa o saate kadar uyumaması normal.

mert birde bizimle yatıyordu, 1 haftadır şaşırtıcı bir şekilde yerde kendim yatcam diyor, biz ayırmaya kalksaydık kesinlikle ilkokula kadar yatardı ama ne hikmetse kendi istedi çokda iyi oldu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…