2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

benim oğlumda öyleydi canım.. kesinlikle beze yapıcam diyordu tuvalete sokamıyordum. Sonra oturttum yaptı bezini çıkardım.. 15 dakikada bir tuvalete götürdük yalnız cnm varmı oğlum diye.. öyle alıştı...gündüz uykusuna gelince bizimki 2 saat kadar uyuyor genelde ama gece geç yatmaya başladı 11:00-11:30 gibi uyuyor.

bencede Mertin yedikleri gayet normal . zaten bu yaş grubunda iştahı çok olan çocuk duymadım canım. Ona rağmen mertin maşallahı var..

günaydın kızlar...
tuvalete alıştırırken çocuğa bırakmayın bence.sık sık götürün yoksa bile.biz böyle öğrendik.sık sık götürdüm 1 gün de alıştı zaten.gersi kolaylık hem onun için hem de bizim için.
merte de maşallah ayşe boşwer kaynana görümce sen bildiğininden şaşma.
yağmur da fena sayılmaz iştah konuusunda.
gündüz uykusuda 4 saat maşallah.klimayı açıyorum serin serin uyuyor yoksa sıcak da hayatta uyumaz.ama ondan sonra tambir canavar...

ya kızlar yağmur oha ve çüşü öğrenmiş bayadır söylüyor.duymamazlıkta geliyorum anne ben oha dedim diyor.vazgeçmiyor demekten.
sizde de başladımı böyle durumlar?

bu arada çok fena çok bilmiş.dün usta geldi ewe.adama senin ayakların kokuyor dedi ziilli
yapıştırdı lafı.napıcaz bunlarla bilmiyorummm

selam kızlar, uzun süredir evimizden uzaktydık, memeleketette bayram, amasyada ev tut işe başla derken yaklaşık 300 km yol yaptık dün döndük evimize, çok rezil olduk, zavallı kızım 11 kiloya düştü malesef, bayağı ağır bi de hastalık atlattı tatilin başında; umarım toparlarız çabucak,
hızlıca okuduklarımdan aklımda lakanlar,
neslihancım 6 no bez olmuyosa biraz çiş konusunda üstüne düşsen iyi olur sanırım, hem sen hem oğluşun rahat eder ,
ayşe cnm mertin yedklerine de maaşallah daha ne yesin , kuş kadar mideleri var zaten, ben hiç saymayayım yediklerini haftada 1 2 gün düzgün yiyo zaten (
ilke cnm, bu çocuklar adamı utandırmaya birebir, azraya ananesi öğretmişti kaç ay önce hadi be lan düdük diyo zilli hem de lafı tam yerinde oturtmayı da biliyo sinir ediyo beni, artık tam bi canavar oldu konuşma konusunda sorularına yorumlarına yetişemiyoruz bazen uyanık olduğu tüm saatlerde nonstop bıdı bıdı halindeyiz,
geçen dayısı seni ısıran sineklerin kulağını çekerim dedi bizim cevap hazır ama murat dayı sineklerin kulakları yok ki :))

fatmacım sizin uykunuz az gerçekten ama elde değil ki ne kadar istiyosalar o kadar uyuyolar bizim de günlük toplam 12 saati bulmuyo çoğu zaman, 11 saat falan oluyo

yağmurun uykusuna da maaşallah diyorum kocaman hem de

bu iki hafta yavaş yavaş ev toparlıcaz bakalım ay sonu amasyaya taşınıcaz, çok şirin ama küçük bi yer umarım alışabiliriz, bi de kreş bulduk azraya eve yakın, çok ilgili geldi çalışanları bize, umarım iyi olur

müminecim geçmiş olsun azraya.umarım çabuk toparlanır.yeni yerin yen evin hayırlı olsun hepiniz için.
bizde ev bakıyoruz oturduğumuz ev satıldı.yavaş yavaş toplanmaya başlıcam bende.

yağmur da çok konuşuyor.dewamlı soru dewamlı çene.
geçen gün kalem istedi benden bende vermedim heryeri karalıyor diye.sabah sabah beni delirtme anne diyor şok oldummm
öyle diyince kızdım sinirli snirli baktım bana bakma başka yere bak ne bakuyorsun diyor
çok fenalar çokk..büyüdükçe neler görücez bakalım...

selam kızlar
ilahi yağmur akşam akşam güldürdün alem bunlar ya
ayşecim maşallah mertin iştahı süper
mümine size de kolay gelsin canım bugün okulda konuşuyolardı amasya çok güzel diye
fatoşcum bizim de uyku belli olmuyo bazen 2 saat bazeb yarım saat uyur bazen akşam 9 da yatar bazen 12 yi bulur bi dengesi yok yani
bu arada bizim hala kaka olayı düzelmedi tutuyor yine
haa bu arada komşumun kızı vardı bahsetmiştim burada 6 yaşında kızda kalp yetmezliği çıktı dün çıktılar hastaneden ama tedaviye devam bu sene de okula göndermiycekler haliyle o yüzden ben artık yemiyo diye falan üzmüyom kendimi sağlılı olsun yeter

beğen butonunu kaldırmışlar onay veremedim kızlar, evet bencede normal 1 yaşından sonra işdah gidiyor zaten, bebeklik döneminde ne kadar kiloluysa o kadar iyi, bu saatten sonra kilo alması beklenilemez malesef.

bizimkide ohayı çok kullanır ilke 1 hafta sonra unutur merak etme, tv de bişey duysun hemen söyler biz güldükmü daha çok söyler, tepki vermemen akıllıca.

ilkecim evet argo kelimeler bizde de var, o ne lan diyo, oha diyo ordan burdan duyuyolar işte ne kadar engel olmaya çalışırsak çalışalım çok da mümkün olmuyo açıkçası tuvalet eğitimi konusunda da şöyle bişey söyleyeyim çocuk istemiyosa alıştırmak mümkün değil üstüne fazla düşerek bişey elde edilmiyo malesef çocuklardan çocukla çok alakalı bi durum naparsam yapayım gözümün içine baka baka kaka yapıyorum diyo gel tuvalete gidelim tuvalete yap diyorum hayır tuvalete yapmak istemiyorum diyo bi kaç kere kucaklayıp klozete oturttum saniye geçmeden aşağı indi lazımlık aldım oturmadı ona soğuk dedi oturma yerini kumaşla kapladım oturmıcam dedi yapacak çok da fazla bişey yok bu konuda üstüne düşsen de düşmesen de kendi istediği zaman sölicektir mutlaka ayrıca 3 yaşına kadar hatta 4 yaşına kadar normal bi durummuş bu kadar anormal bi olay gibi lanse ettirmenin gereği yok bence canlarım
ayşecim bence oğluşun gayet güzel yiyo maşallah ne kadar isterlerse o kadar yiyolar valla milletin söylediğine kulak asma bence her kafadan ses çıkar her zaman
müminecim yeni yuvanız şehriniz hayırlı olur inşallah yeni başlangıçlar zor ama en az zorluğu kadar da güzel bence yepyeni hayat sizi bekliyo
batuhan geçen gün sebilden su koyarken 2 tane cam bardağın üstüne düştü bardaklar tuzla buz oldu çok şükür ayağında ufak bi kesikle atlattık aynı akşam babasına kapı açmaya koşarken duvarın köşesine burnunu çarptı ağzı burnu kan içinde kaldı allah beterinden saklasın aldığım hiç bi önlem kar etmiyo mutfak tezgahına çıkıyo diye sandalyeleri kaldırdım tencerelerden basamak yapıp çıkıyo dolapları kilitledim kilitleri kırdı haftasonu mutfağa şu çocuk emniyetli kapılar var ya onlardan almayı düşünüyorum kısmetse
ayy ne kadar uzun yazmışım yaa hepinizi ve kuzularını öpüyorumm

merhaba uğrayan olursa
neslihancım geçmiş olsun seninki de pek yaramazmış
bizimki de mızmızlığa devam herşeyi ağlayarak istiyor bi arkadaşın çocuğu öyleydi kınardım başıma geldi. neyse ki 6. gün bugün kakasını yaptı bizden böyle

merhaba kızlar,
mert çişini 1 aydır hiç sağa sola yapmıyordu geçen buraya wc sorunumuz halloldu dedim kendi kendime nazar ettim, oyuna daldığında arada kaçırıyor, acaba üşüttümü diye düşünüyorum, altına yaptıktan sonra suratı o kadar kötü oluyor ve ağlıyorki suçluluk duyuyor yavrum.

bugün pazara gittim turşuluk malzemelerimi aldım bir kısmını bugün kurdum bir kısmını yarın kurucam, güzel tarif bulabilirsem kahvaltılık acı sos yapıcam ama nette yok.

merhaba bayanlar benımde oğlum 27 aya döndü haziran 14 doğumlu ilk hamıleyken buradan hep takıp ederdım uzun zamandır giremıyorum buraya.
22 ayıkken tuvaletını öğrettım çokd zor olmadı allaha şükürhemen alıştı.iştahıda iyiyde fakat son 1 haftadır baya zorlanıyorum sanırım azı dişlerınden alt azılar bitti yukrdakıler şişmiş inş. yıne iştahlı olur.
buaralar tekrar hamılelık düşünüyorum bakalım kısmet aranızd 2.yı hemen yapan varmı?
oğlum çok hareketli dediğim dedik sinirli yapılı nsıl davranacağımızı bılmıyoruz.henüz tam konuşamıyor ama bız anlıyoruz onu.kız bebekler daha çabuk konuşuyorlar onu fakettım.

hoşbulduk canım buaralar topiklerın çoğunda bı durgunluk hakım nedense

canım tuvalet eğitimi esnasında ve sonrasında tekrar başa dönme gibi sorunlar olabiliyomuş normalmiş yani kısa sürede düzelir eskisi gibi hiç kaçırmaz önemli olan sinirlenmemek ve doğal kabul etmek çünkü doğal akışı bu şekilde
ayrıca kolay gelsin kış hazırlıkalrına başlamışsın

merhabalar
gelincik hoşgeldin
kızlar nerdesiniz yaa gelin artık
kızlar tatil modundan çıkamadılar galiba şekercim

günaydın hanımlar, keyifler yerindedir umarım

bende temizlik ve hazırlıklar yavaş yavaş başlıyo, azrayı bakıcısının evine bıraktım, bugün önce bi genel temizlik yapıcam,
ayşe cnm tuvalet konusunda ilk başta çok hevesli olduklarından unutmuyolar ama sonradan alışkanlık haline geliyo sanırım, biz hatırlatmazsak arada unutmaya başlıyolar oyuna falan dalınca, ama çabuk düzelir dert etme bence de,
neslihancım batu için d şu an aşırı inat dönemleri tabii ki o yüzden herşey zor, henüz erken dediğin gibi, ama sen bezler olmuyo dedin diye acaba demiştim ben, önemli olan onların kendini hazır hissettiği zaman tabii ki,
aslında akıllarının ermediği pek bişey kalmadı ama inatları yetiyo işte,
azra da tam bıcırık oldu ama renkler konusunu çözemedik bizde, şimdiye kadar öğrenebildiği tek renk pembe, diğer hepsini karışptırıyo, siz nasıl öğrettiniz kızlar, bizde ezber iyi sanırım subhanekenin hepsini okuyo artık mesela, amarenklere feci takıldık, aslında bunun da acelesi yok ama diğer herşeyi tek seferde öğrenirken bunda niye zorlanıyo onu anlamadım

bu sabah da çok güldürdü beni hadi hikmet teyzene gidelim dedim, ben gitmek istemiyorum, ben hikmet teyzeye kzdım dedi, niye dedim, ben ona küstüm dedi, niye küstün peki diyince, küsmedim ki ben sadece şaka yaptım diyo zilli

Son düzenleme:
merhaba kızlar
bizimkinin kaka derdi bitmedi dün de yaptı tabi kucağımızda zorla tutuyoruz da yapıyo yaptıktan sonra acı dı mı diyince hayır diyo ama bugün de kaka var dedi yine tutuyo yapmıyo yapmıyınca da akşama kadar popom acıyo diye zırlıyo ay ne sinir bu çocuklar ya allahım artık düzelsin valla dayancak gücüm kalmadı doğduğundan beri derdi bitmed,i hiç
müminecim ne temizliği zaten toplanmıycak mısın?

eslihancım, Allah kolaylık versin, çok zor bu durum, arkadaşımın kızında da var, 5 yaşına girdi hala yapmak istemiyo, halbuki çişi de erken zorlamadılar, 3 yaşında öğrettiler, o zaman da ben popmda saklıyorum yapmıcam diyodu, bence eğer devam ederse bi çocuk psikoloğu ile falan görüşün, azrada da var bu ara biraz kabızlık ama yememekten oldu onda, poposu kanadı geçen gün yaparken (
temizlik de hiç yapmayınca olmuyo ki cnm, ev bayağı bi batmıştı, insan bunalıyo dağınık olunca, perşembe de arkadaşlar gelicek veda için, hem toplanma hem tparlanma aynı anda uğraşıyoruz işte,
bugün de hepatit a ve grip aşısı yaptırıcaz azraya, kreşe başlıcak amasyada, tüm öğrencilere ve ailelerine yaptırıyolarmış, biz zaten yaptıracaktık iyi oldu

drmümune canım hepatit a özelmı sağlıkdamı yapıyorlar 14 hazıran 2009 doğumlu oğlum benımde son asışını 1,5ysında yaptırdım
azra kaç yasında maşallah şekere benzıyor.

allaha şükür 3 gündür fre vermedi çiş konusunda sanırım üşüttü yada dediğin gibi başa döndü çabuk toparlandı.
eylül ayı harıl harıl çalışma ayı benim için acaip zevk alıyorum iş yaparken, birçok şeyi yaptım hala yapmak için araştırıyorum ama eşim kızıyor artık.

maşallah azraya nelerde biliyormuş, benim aklıma hiç renk öğretmek gelmedi daha erken diye düşünoyorum. sabiha paktuna 3 yaşına kadar bişeyler öğretmeyin diyordu, aslında onu dinlediğimden değilde erken diye üstüne düşmedim.

özlem sen wc eğitimine başladındamı kaka yapamıyr yoksa normaldemi kabız. mertte wc eğitimde 1 ay kaka yapmak istemediği için tuttu ve kabız olmuştu. ailede varmı bu sorun, kronikde olabiliyormuş.

valla aynı şeyler benim oğlandada var ama yapma dediğim herşeyi dinliyoo,,mesela benimkide mutfak tezgahına çıkıyoo,oturuyoo oturakla çıkıyo diye kaldırdıydım şimdide oldum olası yerinden kalkmayan sehpayı almış getirmişti onla çıkmaya başlamıştı öylede devam ediyoo hiç üşenmeden koca sehpayı mutfağa kadar getiriyoo,dolap açma orayı burayı karıştırma huylarıı yok şükür,zamanında öğrettim hayır cıss diye diye şimdide ellemiyo bilee,,ama şunu diyim benim oğlan daha konuşamıyoo daha sizinkiler başlamışta argo bile konuşuyolarmış bak,allahtan daha konuşmuyo ozaman bizimkii ana avrat söverdi bideeama kelimeleri söyleyebiliyo biraz yeni yeni şeyler öğretiyim tekrarla şunu diyorum demeye çalışıyo ama dili dönmüyoo,çabalıyo resmen tatlım yaaa,pekte zorlamak doğrumu bilmem akışa bıraktıımm...
ben varııımmmevet canım ama biraz erken yapmışım benoğluş 3 aylıkken kucağımda,,,, kıza hamile kalmışımanlıycan 13 ay var aralarında vee düşünün artık benim halimiii

yaaa maşallah canımyaaa,,nelerde biliyomuş bak daha benimki kelimelerle sürünüyoo off canım sıkılıyo bu durumaa,3 yaşına kadar normal dediler bakalım ozamana daha var öğrenir heraldee inşallah yaa,,,sohbeti çok güzel herşeyi anlıyo derdini anlatıyo isteklerini falan ama ıh mıhla hareketleriyle falan herşeyde anlaşıyoruz ,süt içceyi zaman süt diyo ama süt içcem diyemiyoo,,mama yiceği zamanda''mama diyo'' diye istiyoo,öyle iştee ama kardeşiylee el birlik bütün gün evi savaş alanına çevirmelri beni deli ediyoo uleeennnn:84::84::84:

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…