2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

valla ilke sen böyle gezmek deyince yerinde olmak istiyorum
8-17 saatleri arasında masa kenarında 17 den sonrada evde binekliyorum

anlıyorum cnm çok zor çalışmak ewe yetmek.ama sende çocuğun için çalışıyosun sonuçta.onun geleceği için.herkes hayat mücadelesinde.ben şuan düşünmüyorum çalışmayı.yağmur biraz daha büyüsün öle.şimdilik dediğin gibi bolbol geziyoruz.sosyal olsun istiyorum.gittğim yerlerin çoğu çocuklu.yağmurda çok aktif maşallah.çok dışa dönük.sosyal bi çocuk oldu.çocukların çok etkisi oluyor çocuklar üzerinde.dün akşam bi arkadaşa gittik.yağmurdan 4 ay büyük kızı var.oynamayı bilmiyor.yağmur eline ne alsa alıyor elinden.hiç oynamadı desem yeridir.ama arkadaşları hep ilkokul sewiyesindeymiş tabi alışkın dediğini yaptırmaya büyüklere.yağmurda oyuncaklarını almak isteyince mızmızlanıyor.hatta oyun grubuna götürücez beraber.çok dertliydi arkadaşım walla.yemek yemez uyumaz.şükür halimize.

yağmur 9da kalktı bugün.kahvaltısını yaptı oynuyor.
herkese mutlu haftasonları...

hoşgeldin canım.aynen ben de yememesine bağlıyorum.ama bizimki hep böyle ben çok zorlamadım zaten zorla asla yediremezsin bizimkine üstüne düşmüyorum artık hatta yemek yapmadan okula gittiğim çok oluyo artık çünkü zaten yemiyor. ne bileyim bakalım büyüyünce açılıcak heralde iştahı.

herkese merhaba 8 de kalktık bugün.bir sürü iş var ne yapıcağımı şaşırdım ece de heryeri dağıttı adım atcak yer yok ben de bıraktım artık yarın yaparım

selam kızlar,
nefes darlığı çekiyorum, azıcık iş yapsam, biraz yürüsem nefes alıp veremiyorum.
geçen gece acile gittim bişey yok diyor.
dün tıp fakültesine gittim röntgen çektirdim dotktora gösteremedim sıra dolmuş, pazartesi tekrar gidicem.
temizlik yaptım ama şuan çok kötüyüm nefes veremedikçe sinirlerim bozuluyor, çocuğada katlanamıyorum kızıp duruyorum.
işin kötüsü eşimede inandıramıyorum, nasıl nefes alıp veremiyorusun ben anlamıyorumki diyor, sanki dünyada birtek ben nefes problemi yaşıyormuşum gibi davranınca çok sinirlendim.

mertin 2 gündür işdahı gitti yine, balık yağını vermedim hemen etkisini gösterdi.
sabah azıcık mantar yedi onunla duruyor. tabi arada emiyor.

valla bende artık ona özel yemek yapmamaya karar verdim, kendimi harab ediyorum, elalem 3 aylıkken salçalı tuzlu yemeklerden tattırıyor, çocuğa özel bişey pişirmiyor çocuklar aç kurt gibi herşeyi yiyor.
ben ne yiyorsam onu yer, yemesse yapabileceğim bişey yok artık. bişey yemeyince çok huzursuz mızmız oluyor.
birde hiç kendi kendine oynayayım demiyor, bana yapışık, bi odada asla yalnız kalmaz, bıraksam hemen peşimde koşar, oyuncaklarıyla illa ben oynatcam, artık çok bunalmaya başladım, çok gerginim.

slm kızlar neediyosunuz hepiniz iyisinizdir inşşlah bende aynı işte nnemler kaynanmlar vardı gittiler
huyu degşti melisin hiç laf dinlemiyoartık ne peşinden kpoşacak halim ne ruhum kaldı artık barış çarış gidiyo evde ne giydiriyo ne soyunduruyo nede altını aldırıyo offffff çok iant neyse bizden böyle işlte

ıyı gunler...ayse benım oğlumda aynen oyle...işten gelıyorum yarım saate kalmadan uyanıyo ve aksama kadar bana yapısık...bırde 24 saatın en az 8 saatını memede gecırıyor....hıcbırsey yemedıgı ıcın butun gece yanımızda azında meme o sekılde...azından cektıgımız anında bagırıs cagısıros.........artık o kadar bunaldım kı ......ne tuvalete gıdebılıyorum ne yemek yapabılıyorum......öz bakım dıye bısey kalmadı bende zaten...ayanaya bakıp kendımı tanıyamıyorum....aksam olsada uyusada soyle ayaklarımı uzatsam dıye bakıyorum malesef....yanı cok uzuluyorum boyle dusundugume ama cocuk hep mızmız...hep mızmız....ben yetemedım cocugumu mutlu etmeye.....muhakkak ben bır yanlıs yaptım dıyorum ama ne.....

merhaba kızlar akşam babamız yoktu kızım çok sakindi babası şımarttığı için kuduruyo bu kız eşim laf da anlamıyo sonra sinirlenen ben oluyorum maşallah akşam 10 da yattı sabah 9 da kalktı bi rahat uyuduk yani
sabahtan beri de ortalığı topla sil süpür çorba yaptım bakalım yiycek mi
independent adın neslihandı sanırım canım böyle düşünme bazen ben de bi çocuğa bakamadı diyip oturup ağlıyorum ama bizimkiler böyle çıktı napalım

hülyacım hoşgeldin merak ettik valla nerelerdesin.bu arada kilo çizelgene takıldı gözüm 11 kilo vermişsin bravo nasıl verdin ya?

ayşecim geçmiş olsun astım olmasın? merte sizin yemeklerden ver tabi özel yapmana gerek yok artık alışsın

biz yanlışı hayatımızı onlara adamaklamı yapıyoruz bilmiyorum, komşularım var çocuklarla hiç ilgilenmez, çocukları maşallah hem işdahlı hem kendi işlerini kendileri görüyor, ben çok titiz davrandım, yemesine içmesine, ruhsal gelişimine ondan oldu diyorum, çok çekimser dışarda, ne kendi yaş grubuyla nede büyüklerle oynamıyor, mertten küçükler dışadönük oyun oynuyorlar, mert insaların yüzünü inceleyip duruyor ağzı var dili yok, ama evdede istediği olmasın ağlama nöbetlerine girer. sanırım işin sırrı ilgisiz anne olmakda, o zaman çocukların beklentisi olmuyor ve kendi kendilerine büyüyüorlar.

saol canım, astım geliyor benimde aklıma bakalım yarın ne diyecek doktor. özlem yediği şeyler sınırlı olunca mecburen ayrı yapıyorum, sabah patates mantar kızartıyorum, öğlen mercimek çorba, akşam patates saltası vb.. gibi. ben kendime öğlen pırasa yapmışsam akşamada aynısını yiyiorum e mertte pırasa yemeyince ayrı pişiyor. dün dinir olup ona özel pişirmedim aç kalınca ıspanaktan mecburen doymak için yedi.

iyiakşamlar arkadaşlar,

önce ayşe canım çok geçmişolsun, sanırım bu ara çok streslisin, stres de astım tarzı hastalıkları tetikleyebiliyor,
sinirler hep gerilmiş galiba, sanırım havalardan çocukların huyları çok bozuldu bu ara, azra da iyice kesildiiştahtan, her yemek saati sinir krizi geçiriyorum, ama napalım bunlar geçicek, çocuklar büyüyüecek biz üzüldüğümüzle kalıcaz,hiç birimizin eksik bişey yaptığımızı düşünmüyotum, dshs küçük de olsalar hepsinin kendi karakteri, huyu tarzı var, hoşlansak da, hoşlanmasak da, yalnız sosyalleşmeleri çin sık sık başka çocuklarla görüştürmek lazım bence,

bugün azra da çok üzüldü malesef, arkadaşlar geldi kahvaltıya, azradan 6 ay büyük kızları var, anane babanne bakıyo onada, ama hiç bişeye hayır dememişler, aslında çok sakin ve uslu bi çocukdur, ama azrayla hiç oynamadı, hiç bir oyuncağa dokundurmadı, yazık kızım da sürekli peşine koştu oynamak için, bi kaç kere itti, sürekli git dedi, o kadar üzüldü ki azra uzun zamandır hiç böyle içli ağlamamıştı, arkadaşım da çok üzüldü ama napsın, hiç yaşıtıyla oynamamış ki onun kuzusu da,
gittiler, sana ne dedi kızım diyorum, git diyo yavrum, o kadar oyuncaklarını da verdi ama yaranamadı kızcağızım napsın

işte böyle, sanırım oyun gruparı filan yardımcı olabilir bu konuda

ayşecim evet ilgilenince böyle oluyo bence de komşularıma bakıyorum sabahtan akşama kadar kahve iç çay iç kapı kapı geziyolar çocuk ortada büyüyor bizimki hep evde biz gelince ilgi onun üstünde ama
işte rahat olayım diyorum yine de herşeyini eksiksiz yerine getiriyorum

ayse geçmiş olsun inş. bişey çıkmaz ama piskolojikte olabilir. bildiğim kadarıyla senin eşinde çoğu zaman evde olmuyor çoçuğun ve evin yükü senin üzerinde nitekim benim de öyle.bu insanı çok yoruyor hele de çoçuk yorucu bir çoçuksa anneyi çok yıpratıyor.ceylin çok hareketli beni oturmuyo gel gel deyip elimden tutup gezdiyor oda oda isteği hiç bişey yok boş boş geziyoruz.gece desen saat başı süt ısıtıyorum uyku yok. üstüne birde iştahsız özellikle yemeyi reddetiği günlerde kalbim sıkışmaya başlamıştı bir ara. sonra kendine gel dedim sağlıklı çoçuğun gelişimi güzel.
yemesin canı ne zaman ne istiyorsa onu yesin kabullenmek zor oldu tabi ama hasta olacaktım bu yüzden.seninde böyle bişey olabilir.çoçuk büyütmek gerçekten çok zor, ona yetebilmek çok zor.

işde benim oğlumda öyle, oynamıyor, yaşıtları geliyor o itekliyor ittiriyor, bizimle oynamak istiyor, bir yere misafirliğe gidelim elimizden tutup kapıya götürüyor gitmedikmi ağlıyor.
bu olay ya şans işi yada anneden kaynaklanıyor, başka çocuklar merti iteklese, elinden oyuncağını almaya kalksa hemen merti kucağıma alıyoum yada o karşıdaki çocuğa kızıyorum mert bundan dolayı böyle olabilir.

aynen benim komşularda öyle, 2 tane çocuğu var kadın paraylla dantel örüp satıyo, ben 1 tanesiyle yemek zor yapıyorum. dediğin gibi bende bu sefer zorlamıycamilgilenmiycem desemde eskisi gibi yine eksiksiz yapıyorum ama şu yemek işine fena taktım, bugün yine yemek pişirmedim ona aç kalınca kıyma kavurmasından yedi, sonra nar yedi, gecede tarhana çorbası içti yattı, mecbura kalınca yiyor ama az yiyior.

saol canım, evet eşim haftada 2 gün evde oluyor çoğu zaman, mertte aynı ceylin gibi oda oda dolaştırıyor öyle ayakta bekliyoruz bizde, 5 dak. aynı yerde oturtmaz, onunla oturmak için sürekli şaklabanlık yapacaksın. tüm gün evde oluncada canım sıkılıyor, eşimin akşam geleceğini düşünmek bile moral olup çocuğa daha sabırlıı davranabilirm ama bugünde yok yarında yok 5 günhepde kendin ilgilenince insan çıldırıyor. evdede iş yok oyalancak, eşim olmadığında kendime yemekde yapmıyorum vakit geçmiyor. işdahsızlık konusunda kendime problem etmiyorum ama eim olmayınca tüm yük bende olunca sanırım böyle oldu.

merhaba canım, yazdıklarını okuyorum ama sıra, tanıyorum seni sayılır, ne yazık ki sık yazamıyorum, okuyup çıkıyorum genelde, teyzenin torununda işe yarar inşallah bu mama

ah be emelcim sütü içse yemeklerden yese uğraşırmıyım hiç mamayla, bu son çaremizdi, ilk içtiği gibi istekli içmiyor, ama yine de içiyor, kayraya maşallah, afiyet olsun

hoşbuldum ilkecim, iyi yapmışsın kuaföre gitmekle...değişikliğe ihtiyacımız var, o kadar yoruluyoruz, hakkımız:) yağmuru öp benim için

özlemcim iştah açıcı bi özelliği yok bildiğim kadarıyla, sadece kilo almak için değil, sağlıklı beslenmiş de oluyor, için de günlük alması gereken herşey var, druna danışıp dene istersen, ece mama içiyor ya belki bunu da içer, gerçi ege emele yazdığım gibi ilk içtiği kadar istekli içmiyor, umarım bırakmaz

geçmiş olsun azraya canım, havuç tohumunu duymuştum ama içmeyeceğini düşündüğüm için denemedim, sonucunu yazarsan sevinirim

pediasure işe yaramış demek harika, maşallah kızına, gelişim eğrisinin üstündeyse boy kilo vermeye gerek yok tabi, biz malesef % 25teyiz, buna da şükür tabi

ben 2 kere götürdüm canım, biri oyun grubu diğeri baby gym, ama gyme adapte olamadı pek, oyun grubunu sevdi, önümüzdeki ctsi tekrar götürücem, tek sorun, hasta oldu ve ben ordan aldığını düşündüm, o nedenle korkuyorum aslında, ama çevremizde oynayabileceği yaşıtı komşu, akraba vs olmadığı için mecburum

ayşe geçmiş olsun, umarım geçici bişeydir...bebeklerin huysuzluğu konuşulmuş, benimki de aynı, bütün gün omzumda ya da sırtımda geziyor, boynum belim ağrıyor, fıtık olucam diye korkuyorum, ama beyfendinin istediğini yapmamak mümkün mü kıyamatleri kopartır, çok inatçı, çocuk dediğin kanmalı, "çocuk mu kandırıyosun" denir hatta basit bi iş olduğu için..yok nerde.... sadece geziyosak mutlu, hem kış günü ,hem çalışıyorum, nasıl sürekli gezdireyim...gündüz uykusu boyunca hala dizimde, siz yazıyosunuz ya hani bazen, uyuttum iş yaptım ya da uyuttum yemek yaptım diye, ben onu ancak gece ya da eşim bakarken yapabiliyorum, bazen ayağım uyuşuyo , azıcık kımıldatsam hemen uyanıyo, hiç mi derin uykuya geçmez bu çocuk, bugün kapı çaldı, uyandı tabi benim ki, bi daha da uyumaz biliyorum, kapıyı çalan da bişeyler satıyomuş, adamı bi dövmediğim kaldı, çocuğu uyandırdı diye...kendimi tanıyamadım valla..neyse az kalsın asıl yazmak istediğim şeyi unutuyordum,yeni bi kitaba başladım adı çocuğunuza sınır koyma (robert j. mackenzie) evdeki disiplin ve davranış sorunlarını çözebilmek için pratik çözümler öneriyor....belki işe yarar...

Son düzenleme:

allaha şükür uykumuz doğduğundan beri çok güzel, emerek 5. dak. uyur.
diafona koli bandı yapıştırsan sesi az çıkar sen duyarsın ama oğlun duymaz bence.
mert eskiden kapı ve telefona çok uyanırdı, şimdi hiç iplemiyor, arda kapıya uyanıyor bende koli bandı yapıştırdım.
disiplin sınır koyma vs. bence 3 yaşından sonra işe yarıyor. merte yapma dedikçe inadına yapıyor, günde 50 kere tv yi kapatır. oyuncakları tahtanın üstüne atar.
şimdiki çocuklarıda dediğin gibi kandıramıyorsun, bizimkinin şimdilerde üstünü bezini değiştitmemesi adeti çıktı, her üst ve bez değiştirmede kıyamet kopuyor. 2 yaş sendromu sanırım.
allah hepimize kolaylık versin.

çocuklarınızın favori yemeğini yazalım kızlar.
mertin favori yemeği tarhana çorbası ve patates salatası. sizlerde yazın fikir olsun.

çocuklarınızın favori yemeğini yazalım kızlar.
mertin favori yemeği tarhana çorbası ve patates salatası. sizlerde yazın fikir olsun.

valla canım iyi fikir
inanın değişiyo tek değişmeyen maşallah günde 3 tane köftesi şükürler olsun ki sadece onu tiksinmeden yiyor
pilavı seviyo
tarhana çorbasını çok severdi 1 aydan beri ağzına sokmuyo
aynı şekilde yoğurduda 1 aydan beri ağzına sokmuyo
hımmm severek yediği bide hamsi var biz hamsinin kılçığını temizleyip patatesle sulu yapıyoruz maşallah onuda seviyo

saol canım, evet eşim haftada 2 gün evde oluyor çoğu zaman, mertte aynı ceylin gibi oda oda dolaştırıyor öyle ayakta bekliyoruz bizde, 5 dak. aynı yerde oturtmaz, onunla oturmak için sürekli şaklabanlık yapacaksın. tüm gün evde oluncada canım sıkılıyor, eşimin akşam geleceğini düşünmek bile moral olup çocuğa daha sabırlıı davranabilirm ama bugünde yok yarında yok 5 günhepde kendin ilgilenince insan çıldırıyor. evdede iş yok oyalancak, eşim olmadığında kendime yemekde yapmıyorum vakit geçmiyor. işdahsızlık konusunda kendime problem etmiyorum ama eim olmayınca tüm yük bende olunca sanırım böyle oldu.[/QUOTE]

seni çok iyi anlıyorum canım benim eşimde haftada 1 gün evde oluyor. öyle sık görüştüğüm bir arkadaşım da yok.günler zor geçiyor günler benim içinde ceylin içinde, ben iştahsızlığını sürekli oda oda gzmek istemesini tüm ilgimi üzerinde tutmak istemesini evde kapalı kalması ve yalnız olmasına bağlıyorum. bir an önce bahar gelse de biraz rahatlasa çoçuklar dışarıda oynasalar

fatoş canım senin oğlusun uykusu da çok kötüymüş Allah hepimize sabır versin yavrularımıza da sağlık

ceylinin favori yemeği bulgurlu kabak yemeği bayılıyor buna pırasa pişirkenden de içine bulgur katıyorum onuda yiyor

herkese gunaydınnnn
gecmıse baktım arkadfaslar alıntı yapamıyorum hepınızı malum konu coookkkk :)
ah ah benımde kızım huysuz annem dıyorkı sengelene kadra uslu benı gordugu ana kendını yere atıyo tepınıyo aglıyo cok huysuz oluyo ıananın vallahı suphe edıyorum bazen kendımden acaba nerde hata yapıyorum dıye vallah hevesle neler neler alıyorum oynarız dıye yokk kıtap aldım cmt. gunu ıs cıkısı boyle seslı falan gozumun ıcıne baka baka yırttı kalın kapaklı kıtabı... neyse canı sagolsun ama uzuldum ıste..
benım sorunum yemek degıl uyku arkadaslar ne versen yer az yer ama uyumuyooo hıc off dun gece 1e kadar nobette tuttu bızı sabahta 6da ayakta off ... uyusun buyusun dıyolar ya hanı bızde nerde uykuuu...

vallah yan tarafımda bı bayan var 2 cocucgu var bı gorun kızlar cocuk nasıl yemek yıyıyo masallah uykusu falanda ıyı kadın ıkı cocuguda bırakmıs ohh butun dızı ızlıyo ne bıleyım konuı komsu derken gunu gecırıyo sanırım bızde hata arkadaslar cok uzerıne mı gıdıyoruz cok mu koruyoruz anlamadım...

ama beyza dıger cocuklarla guzel oynar sımdı ne yalan soylıyeyım sakındır uslu uslu oynar ama butun huysuzlugunu bana yapar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…