2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın arkadaşlar,
bu güne evdeyim ama az daha pişman olucam gitmediğime, iyice iştahsız oldu azra, yemek gördümü köşe bucak kaçıyo, ağlıyo, geçen pediasure verdim iyice ters tepti, onu verdiğim günden beri bişey yemek istemiyo, tepki yaptı yaa, havuçtohumu az da olsa fayda ediyo gibi gelmişti ama bu sabah yine kahvaltı yaptıramadım, sanırım ağzında yara falan var, sürekli parmağı ağzında, diş geliyo desem 16 dişi var, diğerleri de 2 yaştan sonra sanırım,
oyyy içim şişti vallahi, kilosu az olmasa takmıcam, ama sabah bakıcı gelince bunun yüzü süzülmüş dedi iyice canım sıkıldı :26:

bugün arkadaşlar gelicek, kızımın arkadaşları da tabii ki, umarım güzel bi gün olur

herkes dertli bu ara umarım çabuk toparlar kuzularımız yoksa hepimiz kafayı yicez sanırım,

bizim de en evdiğimiz yemekler, pilav ve makarna, iştahımız varsa tabii ki

dün akşam domatesli havuçlu pilav yaptım sevdi çok şükür

selam kızlar...
sohbet baya koyuymuşş.ahh bu çocuklar.herkesin ortak sıkıntısı.bi şekilde büyüyecekler ama biz noluyoruz onlar büyüyene kdr.ee analık böyle birşey demekkii...

bizim çocuklarla oynamada sıkıntımız yok.arkadaşlarını çok sewiyor.bende elimden geldiğince götürüyorum.zaten götürmesem istiyor ewde durmuyor..şu oyun grubunuda araştırıcam arkadaşlarla oraya götürelim diyoruz 1,2 saat.

yağmurunda en sewdiği yemekler tarhana,makarna,pilav,aslında herşeyden yer ama istesin yeterki.dişlerimiz çıkıyor.biraz iştahsız bu ara.

bu hafta misafirim çok.benimde bir sürü işim var.görüşürüz kızlar.

merhaba kızlar
evdeyim 8.30 da kalktık şimdi uyudu ece
herkes dertli çocuklardan. akşam kek ve börek yaptım pişmesini bekleyemedi bizim cadı kek diyip durdu fırının başında bekledi neyse çıkardım hemen soğuttum yarım dilim bile yemedi gıcık ya sinir oldum. en sevdiği yemeği ben yazamıycam çünkü yok beni mazur görün balık desem onu da her zaman yemiyo bi ara köfteye takmıştı ama son günlerde hiç yemiyo o yüzden bizim yok diyelim.
mümine inş. güzel bir gün olur sizin için duygularını anlıyorum evde olduğum zaman ben de çıldırıyorum ve okulda olsam daha iyi hiç olmazsa iştahsızlığını görmüyorum diye düşünüyorum.

maşallah inana, mertte bir zamanldar köfteden başka bişey yemezdi hergün 3-4 köfte mutlaka yerdi tiksindi şimdi ağzına sokmuyor, tarhanayıda aylardan beri hiç yemiyordu, 1 aydır hergün yiyior.

seni çok iyi anlıyorum canım benim eşimde haftada 1 gün evde oluyor. öyle sık görüştüğüm bir arkadaşım da yok.günler zor geçiyor günler benim içinde ceylin içinde, ben iştahsızlığını sürekli oda oda gzmek istemesini tüm ilgimi üzerinde tutmak istemesini evde kapalı kalması ve yalnız olmasına bağlıyorum. bir an önce bahar gelse de biraz rahatlasa çoçuklar dışarıda oynasalar

fatoş canım senin oğlusun uykusu da çok kötüymüş Allah hepimize sabır versin yavrularımıza da sağlık

ceylinin favori yemeği bulgurlu kabak yemeği bayılıyor buna pırasa pişirkenden de içine bulgur katıyorum onuda yiyor[/QUOTE]

yaz olsada değişien pekk bişey olmuyor canım ya, bence akrabalrla sıksık görüşmek, yatılı biryerlere sık gtmek, komşularla içiçe olmak fayda eder gibi geliyor, yazın bizde hergün aşağıdayız ama kamelyada çimenlerde falan yürüyoruz, arkadaş olmayınca etrafa bakıyor ama paylaşım yok malesef,

bencde çok koruyoruz çok fazla üstüne gidiyoruz ondan oluyor, rahat olcam diyorum vicdanım rahat etmiyor bu seferde, sanırım 2. çocukda tecrübe kaznıcaz.

pediasure nedir mumine, banada diyorlar, zayıflamış diye moralim bozuluyor ama ne yapalım allah sağlık versin.

özlem senin kızının maşallah kilosu iyi niye bu kadar üzülüyorsunki, merte eceden zayıf ben işdahsızlığından ziyade asosyal oluşuna üzülüyorum .

ayşecim pediasura yı geçen fatoş yazdı burda dr.u önermiş mama kilo alımına da yardımcı oluyormuş.
ayşe bildiğim kadarıyla annenle aynı yerde oturuyorsunuz değil mi ona götür sık sık onun komşuları falan yok mu?bizimki de çok sıkılıyor evde ama komşu çocukları var allahtan eve birisi gelse arkalarından bi saat ağlıyo gitmeyin diye

ayşecim benim derdim kilo değil keşke zayıf olsa da herşeyden vitamin alsa kilosu iyi ama devam sütü sayesinde onlar da ne kadar sağlıklı biliyoruz işte. hiç demir aalmıyo mesela o yüzden üzülüyorum

gidiyoruz canım, haftada bir gün ben giderim anneme, haftada 2-3 gün annem ablam gelir. onlarla oynuyor ama çocuklarla oynamıyor, çekiniyor, büyüklerin yüzlerini ok inceliyor, kucağımda oturup duruyor bir yere gitsek. içlerine karışayım gidiyim oynayayaım demez. başka çocuklar mertin elindeki oyuncakları ister mertte verir hiç kıskanmaz, topla falan oynamaz, pc, çatal kaşık, telefon vs. ilgisini çekiyor.

ayşecim benim derdim kilo değil keşke zayıf olsa da herşeyden vitamin alsa kilosu iyi ama devam sütü sayesinde onlar da ne kadar sağlıklı biliyoruz işte. hiç demir aalmıyo mesela o yüzden üzülüyorum

anlıyorum canım ama, boyu falanda iyi, kilosuda iyi, doktorlar gelişim tablosunu baz alıyorlar, kilo onlar için önemli, kilosu iyi oluncada vitamin takviyesi falan yapmıyorlar.
kan değerlerine baktırdınmı peki, kansızlık işdahsızlık yapmış olabilir, türkiyedeki en büyük işdahsızlık sebebiymiş zaten.
biz merte kanda ne eksik baktırdık, sende doktora söyle bişeyin eksikliği işdahsız yapıyor olabilir.

filizcim hoşgeldin
ben de bi taraftan yemek yapıyorum uyanır şimdi bizimki iş falan yaptırmaz
ayşecim bayağı oldu baktırdık kansızlık çıkmıştı ama ilacını da içiremedik ki aslında tekrar baktırmak lazım ama o kadar çok dr.a gittik ki şimdiye kadar şu an için bi daha gitmek istemiyorum yaza doğru baktırırız

hoşbuldum özlemcim
uyusunda büyüsün kuzucun maşallah bizimki uyanık daha uyumaz

herkese selamla.r. bayadır uğruyamammaışımgene.. bend e koşturuyorum.. benim derdimd e sizler gibi iştahsızlıkama şükrü kilomuz fena değil ama esksii gibi ymemesi seçcii olması benide bunaltıyor.. bazne bağırıyorumbile kuuzma sonrada oturup ağlıyorum.. şükür gündüzleri annemdede görmüyorum yemese bilehafta sonrla çok zor geçiyor ban iştahsz dmnekeşirmde.. birde çok bana düştü.. bened ayrı kalmak hiç ismteiyor.. gündüz bile bazı annecim diye ağlıyormuşannemde ne yapcağını şaşaırıyprumuş kadıncağızöyle böyle elbette büyückerlede işte annalık böyle dayanamıyorsunki ben özellikle yememme konusundan çok şikaetöiyim varsın yaramz olsun ama yesn yeterki.. biimikide tek severek yediği tarhan..aradaköfte..çok sık yaınca köfteden tiksindişimdilik onuda yemiyor.. makarna öyle böyle.. yayala çorba yemiyor.. kahvaltı yokbulamaç yapyıroumm ama en falz 3-4 kaşık yiyor bazı oda yok.. yumurtaya hastaydı bazı 2 atne yerdişimdio dayok..birini zor yediriyoruz(inş düzleisnelr.. dişleirmzide 16 oldu şimdilik dişde yok gelcek.. hayırlııs inş düzlierler özllikdleilştahları

kızlarokudumdaibraz geçmişi havuç tohumu demişisniz iştahamı iyi geliyor.. ve nasıl yediriyorsunuki.. benimki yemez.. neye katıp veriyorsunuz??

sagol canı merak ettigin için eedeyim 3aydır diyeteyim spor filan işte canım öyl e pekde koaly olmuyo valla

merhaba kızlar nasılsınız?
armycim 1 çay kaşığı havuç tohumunu çay bardağına koyuyorsun üzerine kaynar su dolduruyorsun soğuduktan sonra süz gün boyu içir su istediğinde ,tecrübeyle sabittir baya iştah açıyor ama bu aralar azı dişlerimiz çıkıyor gene mızmız
bizimde favori yiceklerimiz makarna pilav tarhana balık

günaydın kızlar
okuldayım ygs eski adıyla öss sınavına girecek olan son sınıf öğrencilerine izin verildi bakanlıktan ben de boş boş oturuyorum bi bakayım dedim
armağan kıyamam yavrum ya çok zor ayrı olmak çocuk için.ben kendimden çok ona üzülüyorum akşama kadar anne baba yok hele bizimki bakıcıyla off off ama napalım bu günler de geçecek
hülyacım maşallahh valla çok iradelisin ben de diyete başladıkça kilo alıyorum bugünlerde gene dikkat etmeye başladım bakalım ne kadar gidecek
emelcim maşallah yusuf kayraya yesin de makarna pilav yesin boşver

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…