2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

sağol İlkecim.şu burun akıntısıyla öksürüğü de bı atlaksak allahın izniyle.öğlen tam uyuttum öksürük tuttu balgam geldi sanırım çıkaramadı.ama arkasından mideyi boşalttı benım yatağa:KK43:(
özlem ve ayşe sizlere de çok geçmiş olsun.halimize bakın geçmiş olsun demekten başa şeye sıra gelmiyo:KK53:

heryerde salgın var.geçen bi arkadaşım devlet hastanesine götürdü kızını.internetten sıra almış 180.mi ne.ama dr 400 kişiyemi ne bakmış.inanılmaz kalablıktı diyor.özellikle bronşit ve zaatürre.
aman bizimkiler yine burun akıntısıyla falan atlaıyor şükür.

bizde kalktık 8de kahvaltımızı yaptık biraz kudurduk uyuduk az önce.ya kızlar keçi boynuzu pekmezi veriyorum ben.hergün veriyorum acaba bu kudurukluğu ondan olabilirmi?

aman İlke ver boş ver.zararı kudurmak olsun.derin dünden beri aç.gece yazdıktan sonra gene kustu.sabah mama diye uyandı yazık yedi.bı daha da yok.akşam üstü gene kustu.gözleri açılmıyo şimdi uyuyo dınlensın azcık.ablamın oğlan da 39 derece ateşle yatıyo.ilaç almaya gıttım eczane ana baba günü.hep ilaçlara çocuklara.acayıp salgın varmış biz de nasıbımızi aldık.yarın okula gıdıp dönucem öğlen.zaten dönem sonu.aklım evde kalacak.anne anne kucağımdan ınmıyo zaten.

herkese gunaydın umarım ıyı bır hafta gecırırız saglıklı sıhhatlı :KK9:
hafta sonum super gectı arkadaslar cmt. gunu kuzenımın cocugunun dogum gunu vardı 1 yasına gırdı cok eglendık beyza tam anlamıyla costu butun gun oynadı ama aksam acısını benden cıkardı butun gece agladı durdu mızmızlık yaptı yanı olsun :KK9: pazar gunu ıse evden dısarı cıkmadık aılece evde oturduk yerlerde yuvarlandık oyun oynadık masallah cok keyıflı gectııı :KK9::nazar:
beyzanında ıstahı yerıne geldı cok sukur benımde keyfım yerıne geldı tabı :KK9:

aman İlke ver boş ver.zararı kudurmak olsun.derin dünden beri aç.gece yazdıktan sonra gene kustu.sabah mama diye uyandı yazık yedi.bı daha da yok.akşam üstü gene kustu.gözleri açılmıyo şimdi uyuyo dınlensın azcık.ablamın oğlan da 39 derece ateşle yatıyo.ilaç almaya gıttım eczane ana baba günü.hep ilaçlara çocuklara.acayıp salgın varmış biz de nasıbımızi aldık.yarın okula gıdıp dönucem öğlen.zaten dönem sonu.aklım evde kalacak.anne anne kucağımdan ınmıyo zaten.

weriyorum walla gülin.sewiyorda zaten.faydaları saymakla bitmez.
salgın heryerde ewt.kusma,ateş herkesde aynı sıkıntı.götürdünmü doktora?

günaydın kızlar.gece 3 den beri inanılmaz gökgürültüsü yağmur.hiç uyumadım.allahtan yağmur korkmadı.sanki bomba patlıyor.ben bile tırstım yağmurda tık yok.ama 7 de uyandı.kahvaltısını yaptı şimdi uyuttum.koltuğa portakal suyu döktüm.onunla uğraştım.krem bide sil sil canım çıktı walla.yağmur hala yağıyor.gök delindi sanki.hava kapalı tam bunalım havası:KK19:

Günaydın kılzar hastalr varmış geçmiş olsun
hava burdada kapalı soguyomuş havalr kar geliyomuş dikkatedin kızlar

günaydın kızlar
aman salgın bizi de bulmasın daha yeni penisilin yedi zaten
bizimki de meyve suyu koymuştum ben mutfaktayken tepsiyle yere koymaya çalışmış halıya dökmüş korkarak bi gelişi var ki meyme meyme diyo anladım döktüğünü sildik ama çıkmadı okuldan gelince halledeim artık bir de küçük sandalyesi var hanfendi almış sandalyeyi koltuğun üzerine koymuş kendisi de üstüene oturmuş ay odaya girince aklım çıktı bi yuvarlansa yere sandalyeyle beraber.allah korudu çok yaramaz oldular ya

aman allah cocuklarımızı salgınlardan hastalıklardan korusun amınnn
bende ısteyım benım kızda sabahın koru benden sonra hemen uyanmıs anne dıttı baba dıttı dıye eger uyanık degılse evden ona hoscakal demeden cıkıyorum ama uyanıksa aglaya aglaya cıkıyorum evden off ya calısmak cok zor anne olunca ama ıcımı rahatlatan neden su onun ıcın calısıyorum dıyorum off...
hava cok kotu burda crs. gunu ıstanbula kar gelıyomus bakalım gelsınde artık bıraz tatıl olsun yaaa... bana bı hafta tatıl var ama bakalım oda bellı olmaz yanı ...
benım kızımdada bı yere cıkacak oyle dans edecek yenı bı huy cıkardı ya mesela sandalye tepesı yada masa ustu dansoz mubarek :KK9:

ben de geldim 14 haziran 2009 doğumlu ikiz kızlarım
haziran topiğini görünce daldım
herkese merhabalar :KK49:

geçmiş olsun diyen herkes saolsun.
özlem evet doktorlar veriyor ama önce ateşini düşürüyorlar hastanede, hem bu iğnelerin ateş düşürücü özelliğide var, o iğneler olmasa mahvalmuştu mert.

bugün yine gittik hastaneye, öksürüğü arttı, doktor bronşit dedi, 4 gecedir hiç uyutmuyor öksürüğe kalkıyor sonra yatamıyor. doktor çok salgın var dedi, herkes öksürüüyor.
merti hiç bu kadar ağır hasta görmemiştim çok üzülüyorum, hırıltısı balgamı burun akıntısı, hergün hastane görüyor çocuk iğne için, seside gitti zaten, şurup içmek istemiyor birde bizimle savaşıyor ne olacak bilmiyorum.

gülin dediğin gibi geçmiş olsun demekten başka bişeye sıra gelmiyor, bunada şükür daha kötüsüde olabilirdi.

özlem senin kız süt içiyorya o kabız yapıyordur, sabahları aç karna keçiboynuzu pekmezi ver anında çalıştırıyor bağırsakları.

bende doktora yemiyor diyorum kocaman olsu yemesi lazım diyor. evet yemesi lazım bende bililyorum ama yemiyor, birde ilaç içiremiyorum diyorum 2 farklı doktora içiremiyorumu varmı hasta olunca mecbur diyor, şaka gibi kimse inanmıyor. burnunu falan sıkıyorum yutmuyor boğazında tutuyor sonra ittiriyor
.

merhaba kızlar
aprilshover hoş geldin bizim sayfamız biraz zor ilerliyor inş. sen de yazarsın da biraz canlanır
ayşecim aynen inanmıyor annesisin içirceksin olur mu öyle şey diyo.ama asla içmiyo ağladığı için ağzından akıp gidiyo arkasından da saatlerce peçetyele dilini siliyo bi de zilli
ayşecim süt vermiyoruz iki haftadır ama yine de devam pekmez de içmiyo hiçbişey içmiyo valla inş. düzelir yoksa napıcaz bilmiyom

merhaba kızlar,
nasılsınız hasta kuzulara çok geçmiş olsun
bizimkide erkenden uyudu bu akşam inşallah gece kalkmaz

slm kızlar nasılsınız
hastalar var sanırım gecmiş olsun salgın varmışş bu sene kış olmadı ama heryer hasta doluu bende atlatamadımm üsteliyo sükür ela iyi maşşalahh
ama cok yaramaz olduu bu aralarr gerci hepyaramazdı :)
özlem yazmıştısanırım koltuk tepesine sandalye cıkarma sorma ela onu cok yapıyo ve daha neler neler inş durulurlar konuşmamız baya ilerledii
herkes iyidir inş öpüyorum hepinizi kuzularıda

günaydın herkese
emine geçmiş olsun gerçekten artık yaramaz ve tehlikeli olmaya başldılar bizimki mutfakta büyük sandalyeye e çıkıp oturuyo nasıl çıkıyo anlamadım.evet kar yağmadığı için mikroplar yayıldı zaten kar yağsa temizler havayı biraz.
akşam kızım nihayet fitiklsiz yaptı kakasını ama yine de çok sert inş. düzelir bizimki habire kayısı suyu içiyo günde 3-4 bardak onunla karnını doyuruyo önceden de içerdi ama şimdi daha bi düştü aslında kabız olmaması lazım yine de oluyo anlamadım gitti valla

herkese gunaydınlar arkadaslar
olymposss arkadasım doktorlar gercekten saka gıbı ılac ıcmıyo dıyosun ıcer annesı dıyo buyudu o sankı ben ıceremıyormusum gıbı konusmuyolarmı sınır oluyorum kızım en son hasta oldugunda dr. igne yapacaz dedı esım ve ben beyzayı zor tuttuk dr. yorumu su : hanımefendı sız daha bı cocuk tutmayı bıle bılmıyosunuz bu cocuk tabı hasta olur: ben kadının uzerıne bı yurudum sen ne dıyorsun dıye normalde sakınımdır esım bıle sok oldu tepkıme konu evladım oldumu aslan kesılırım sen ne dıyorsun dedım bız zevkmı alıyoruz bu cocuk hasta olunca ben anneyım dedım anne dr. hanım kendınıze gelın ve haddınızı bılın benım annelıgımı yargılamak asla sıze ve kımseye dusmez dedım saydım sıraladım allahım dr. olmuslar ama malesef kımse uzerıne alınmasın ama ıste okuyarak ınsan olunmuyor malesef.... kusura bakmayın cok sınır olmustum gecen hafta bırden patladım yaa...
olymposss arkadasım sende bol bol ıcır kayısı suyunu ıcsın kıyamam ya bız buyuk ınsan olarak nasıl zorlanıyoruz onlar daha kucucuk cnm yaa allah sıfa saglık sıhhat versın butun hasta kuzularaa amınn :KK17:
bende ısteyım ıste bugun sakın gecıyor gun coook sukur allahıma ..
okulda fazla cocuk yok olanlarda hasta zaten mecbur getırıyo calısan anneler yazık ya ben yınede sanslıyım dıyorum annem bakıyo kızıma allah sukur...
bugunlerde hersey ıcın daha da cok sukredıyorum allahıma...
daha dua edıyorum ınanaın rahatlıyorum manevı olarak...
herkese ıyı gunler dılıyorum arkadaslar uzun oldu kusura bakmayın.. ara ara yazarımmm..
buralardayım
bu arada yenı arkadas sende hos geldın benım gıbı umarım herkes dahada cok yazar artıkk :KK9:

kızlar hasta bebeklere çok çok geçmiş olsun bizde hasta olanlardanız şu kış bi geçse allah ım 1 hafta iyi ise 2.hafta hasta....
zeynep duruda öksürüyodu ve çok mız mız dı...yemek falan yemiyodu hafta sonu 2 dün evden çıkmadım yavrum kendine geldi....
ama p.tesi işe başladık gene bu gün gene burnu akmaya başlamış anlamadım ben bu işi....
Kızlar size bi önerim var ben hafta sonu kızımın uyurken ayak altlarına viks sürdüm üzerine havlulu çorap giyindirdim ve sırtına göysüne pamuklu mendil koydum 2 günde öksürüyü kesti.... ama bu gün gene burnu akmaya başlamış uygulama farkları olunca hasta oluyolar napalım çalışan annelerin kaderi bu olsa gerek heralde....Allah yardımcımız olsun...Yaza kadar dişleri sıkıcaz artık...

X