2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

merte yicek olarak yapacaklarımı yazmıştım hepsini yiyien çocuk bugün 3-4 lokma anca yedi hepsinden, bulgur pilavına itiraz eden çocuk 1 kase yedi, hayret ediyorum nasıl şaşırtıyor beni. tazeyken yemiyor yiyecekleri 1 gün geçince yiyor karnı doyuyor belki ama vitamin falan kalmıyorki o yemekte. köftesi kaldı yarın vericem, ay birde köfte ısınmıyorda mecburen mikrodalgada ısıtıcam oda içime sinmiyor, doğrumu acaba kanser yaptığı...

mikrodalga çok zararlı canım, en azından çocuğa kullanma, hamilelerin önünde durması bile sakınkcalıymış,
özlemcim sanada çok geçmiş olsun
kübracım çok sevindim bebiş iyileşmiş, Allah yardımcın olsun artık iki çocukla

kızlar ben bu akşam balkabağı püresi yaptım, akşam yemek az yemişti açtır diye yaptım hem sebze hem muhallebi niyetine, çok beğendi yarım kase yedi tavsiye ederim

balkabağından bir iki parça tencereye doğradım az bişey su ekledim, bir iki kaşıkta bulgur koydum, hepsi yumuşayana kadar pişirdim, sonra blenderdan geçirdim, şeker koymadım
boza vardı biraz boza karıştırdım çok güzel oldu bende yedim valla :)
boza çok faydalı kızlar, ben muhallebi gibi yediriyorum arasıra deneyin derim

bende bayadır sabahları harnup weriyorum.çünkü yararlarını saymakla bitiremem.
zorlada olsa wer balgama birebir dediğin gibi.inşallah geçer bian önce.

günaydın kızlar...

bez lerden bahsetmişsinizzz duru nun kilosu 12 falan ama 4+ da rahat değil bende o yüzden tekrar 4 e geri döndümm 5 numara çok büyük olmuyor muu ??

gerçi herkes çocuğunu tanıyo ve neyde rahat edip etmediğini biliyo dur gece hiç bezlenmiyor mesela sabah kalkıp tuvaletine gidiyor eğer kendi evimizdeysek gündüzleri ve geceleri bezliyorum ama ananesi ne gece ne gündüz bezlemiyorr gece direk pijamalarıyla yatıyor gündüz alıştırma kilodu kullanıyor

hasta olan bebişlere çok geçmiş olsun
bütün bebişler yakalandı hastalığa yani havalar hasta olunmayacak gibi değilki
ayşecim şuruplar alerji yapıyodur cnm çünkü bizde şurupları kullanınca pişik durumumuz baş gösteriyo ve öyle böyle değil çocuk ortalığı ayağa kaldırıyooo acıdann

kızlar bebişlerinizz küsmeye yalandan ağlamayı biliyorlar mı ben bu durumdan artık nefret ediyorummm

güya küsüyo ve yalandan ağlıyo ama öyle böyle değil sabah dayısı okula gidecek onun süveterini giymiş vermiyo dayısı isteyin ce küsüp ağlıyo çocuk süveter giymeden okula gitti

evet bezlerden de konuşulmuş
inanda 11600 kıyfetli bezli ama biz 5 numara kullanıyoz 11-25 kilo arası olanlaradan daha rahat oluyo ondan bunu kullanıyoz

yasemincim maşallah duruya nerdeyse kurtulmuş bezden, bence haftasonuda bağlama bez hazır öğrenmişken
bende alıştırma küloduna geçmek istiyorum ama cesaret edemiyorum heryere işer falan diye

Son düzenleme:
geçmiş olsun diyen herkese teşekkürler.

ben 4+ kullanıyorum 4 küçük geliyor sanki.

yazın okadar mücver yaptım ağzına koymadı beyefendi, kabağın mevsimi geçince kabak mücver yiyor, ben yerken eliyle dalıp alıyor. ne yedireceğimi şaşırdım artık. kışın bişey bulamıyorum yedirecek. karnıbahar yapıcam kendime yemez herhalde.

yasemin ne güzel çıkmış bezden duru maşallah bizimkinin hiç öyle bi niyeti yok klozete cicli bicili kapak almıştım bir kaç kez alışsın diye oturttum biraz ara vermiştim şimdi oturmuyo ağlıyo bende zorlamıyorum olmazsa bide lazımlık alayım diyorum.bizde 5 no kullanıyoruz uzun süredir.gece süt içtiği için hep çıkıyordu çişi 5 kullanıyoruz bundan bile çıkıyo çoğu zaman.
yalandan aglama huyu bizde de var yasemin küsme huyu yok ama

merhaba kızlar dr a gittim ağrıdan duramıyorum otursam kalkamıyorum yatamıyorum ütün gece sağdan sola dönemedim acayip bir ağrı böylesini görmedim valla.neyse gittik dr a muayene etti bişey gözükmüyo belki iltihap olmuştur dedi antbytk verdi kullanın geçmezse gene gelin dedi sinir oldum ya bence iltihap gibi değil sanki kemiğim batıyo 5 gün rapor verdi çünkü okulda sabahtan derse girdim oturamadım hiç 4 saat hep ayaktaydım öldüm yorgunluktan evde de ayakta geziyom sürekli işte benden böyle bi de bu çıktı başıma.
emelcim ne güzel balkabağı yiyosa çok yararlı.bizimkine de yaptım yemedi tabiki
yasemincim bence de bezleme de öğrensin

bizimki de sürekli çiş diye klozete koştıruyo bizi oturuyo sonra kalkıyo.oyun yapıyo. aslında çişini yaptıktan sonra gidip oturuyo yapmadan önce oturması gerektiğini bakalım ne zaman anlıycak.

sağol ayşecim ne bileyim hemeroid olabilir dedik ama yok geçsin de ağrıları boşa çekmiş olmıyım

Üç gün uğramadım çoşmussunu maşallah hep böle olsa keşke
Özlemcim geçmiş olsun, sıcak su doldur küvete otur, iyi geldiğini duymuştum.
İlke size de geçmiş olsun canım, balgam için aktarda güllük diye bişi var onu tavada yakıp dumanını pamuğa çektirip sırta koyuyorsun.Geçen sene işe yaramıştı bizde.

18 ay kontrolümüzü olduk bizde. Ben elife pek kızmıyorum her istediğini salak gibi yapıyorum.Babası kızıyor,ağlayınca koşup istediği veriyorum. Biliyorum kzımayın, çok ama çok yanlış yaptığım.Doktordanda fırça yedim zaten. Evde demokrasi olmaz dedi adam.Kızıcaksın da yeri geldiğinde patronun sen olduğunu anlaması gerek yoksa başınıza çok iş açar dedi ki haklı da.

Off gece uyanmaları mahvetti kızlar beni. Doktor istersen kesebilirsin memeden dedi. Biliyorsunuz kilo problemimizde var.15400 olmuşuz. Birazda o yüzden dedi sanırım. Kessem mi bilemiyorum.Aslına bakarsan uykuları da düzene girer.Gece 7-8 kere kalkıyor bazen. Ama bir yandan da çok düşkün kıyamıyorum.Hem çok yemek yiyor hem de sabaha kadar emiyor. NAsıl yapsam sizce?

özgecim bence de kes ben 15 aylıkken kestim dr lar kız çoçukları için 1.5 yaşa kadar emzirin diyor.
bizimde gece uyanmalarımız çok çok fazla inanın 4-5 kere kalkınca ohh az kalktı bu gece diyorum. bizim ki gece sütü içiyor kesmeyi denedim ama beni pişman etti.10 dk agladı vermedim süt sonra beşikte ayağa kalktı tam gaz ağlıyo kusacaktı nerdeyse aldım kucağıma hemn indi kucağımdan asla ne bana ne babasına yaklaşmıyo aglıyo yerden yere atıyo kendini gönlünü alamadım uzun süre ne sakinleşti nede kendine yaklaştırdı halbuki hiç küsme huyu yoktur bi daha tövbe ettik
bende genelde yapıyorum istediğini ama yeri geldiğinde hayır deyip kızdığımda oluyo ama babasına kızdırmıyorum sen sakın kızma ben kızarım diyorum çünkü bana tavır yapmıyo küzmüyo hiç ama babasına öyle değil zaten çok sık göremiyo iyi geçinsinler istiyorum

bezlerden konuşmuşsunuz kızlar bende kızıma 4numara kullanıyorum biraz bol geliyor aama bi kaç saat fazladan idare ediyor
çiş ögretmek içinde daha erken diyorum çocuklar daha anca kendilerini bilsinlerde ondan sonra
bir iki aya kadar lazımlık alıyım altını açmadan alıştırma yapayım diyorum
harnut pekmezininde balgam söktürdügünü ilk defa duydum deneyecegim inşallah
kızım şurup kullanmamıza ragmen balgamını çıkartamıyorrr
neyse bebişler uyanmadan yemeklerimi yapaımmm
hepiniz öpüldünüz

özlem geçmiş olsun tekrar.kuyruk sokumu kemiğindemi bişey var acaba, bende de arada olur yanlış otumaktan kaynaklanıyor. o dönemde oturamazdım ama çalışma hayatı bitince sorunum kalmadı.

özge kız çocukları 18 ay emmeliymiş, fazlası haram diyorlar.

mertte geceleri emmeye kalkar yanımda yattığı için ruhum duymaz pijamayı kaldırı emerek uyur kalır.

pedogog adem güneş i biliyormusunuz bilmiyorum ama 0-2 yaş çocuklar annelerinin yanında yatmalılarmış özgüven için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…