2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bezlerden konuşmuşsunuz kızlar bende kızıma 4numara kullanıyorum biraz bol geliyor aama bi kaç saat fazladan idare ediyor
çiş ögretmek içinde daha erken diyorum çocuklar daha anca kendilerini bilsinlerde ondan sonra
bir iki aya kadar lazımlık alıyım altını açmadan alıştırma yapayım diyorum
harnut pekmezininde balgam söktürdügünü ilk defa duydum deneyecegim inşallah
kızım şurup kullanmamıza ragmen balgamını çıkartamıyorrr
neyse bebişler uyanmadan yemeklerimi yapaımmm
hepiniz öpüldünüz

bayan merak 2 çocukla nasıl hayat, hala nette gezdiğine göre zor değil herhalde :)
ablam 2 aylık yeğenimi bana bırakıp gidiyor 1-2 saatliğine kapılara bakıyorum. çocuk durmuyor sürekli pışpışlanmak istiyor, mertte kıskanıyor ana kucağını çekiştiriyor benim eteklerimi çekiştiriyor zor oluyor valla. senin küçük sakin herhalde.

özlem geçmiş olsun tekrar.kuyruk sokumu kemiğindemi bişey var acaba, bende de arada olur yanlış otumaktan kaynaklanıyor. o dönemde oturamazdım ama çalışma hayatı bitince sorunum kalmadı.

özge kız çocukları 18 ay emmeliymiş, fazlası haram diyorlar.

mertte geceleri emmeye kalkar yanımda yattığı için ruhum duymaz pijamayı kaldırı emerek uyur kalır.

pedogog adem güneş i biliyormusunuz bilmiyorum ama 0-2 yaş çocuklar annelerinin yanında yatmalılarmış özgüven için.
ben de bir çok yerli ve yabancı pedegogdan çoçuğun ebebeynlerle yatmaması gerektiğini bunun özgüven eksikliğine sebep olduğunu okudum.bende öyle düşünüyorum çünkü ileride ayırmakda çok zor oluyo burda bir arkadaşımın kızı var 3 yaşında hala annesiyle yatoyo kocasıyla ayrı yatıyorlar bu yüzden kızı yalnız yatamıyor korkuyor.
bence en iyisi hiç alıştırmamak.ben bazen eşim evde yokken gece uykusunda alıyorum yanıma koklayarak uyuyayım bir kaç saat diye ama yok rahat edemiyor illaki kendi odasında beşiğinde yatacak tekrar geri götüyorum

yasemincim maşallah duruya nerdeyse kurtulmuş bezden, bence haftasonuda bağlama bez hazır öğrenmişken
bende alıştırma küloduna geçmek istiyorum ama cesaret edemiyorum heryere işer falan diye

emelcim doğru diyosunda hafta sonu 3 katı gezip dıruyo oyüzden takip edemiyorum benn canım

yasemin ne güzel çıkmış bezden duru maşallah bizimkinin hiç öyle bi niyeti yok klozete cicli bicili kapak almıştım bir kaç kez alışsın diye oturttum biraz ara vermiştim şimdi oturmuyo ağlıyo bende zorlamıyorum olmazsa bide lazımlık alayım diyorum.bizde 5 no kullanıyoruz uzun süredir.gece süt içtiği için hep çıkıyordu çişi 5 kullanıyoruz bundan bile çıkıyo çoğu zaman.
yalandan aglama huyu bizde de var yasemin küsme huyu yok ama

evet canım yaza tamamen alışır 2 yaşında tuvalet eğitimi diyorlar ama biz değil kızımın kendi tercihi wc ye gitmek bezlenmemek önce bebeklerini banyoda suya sokuyordu bez bebekleri sonra tuvalete götürüp suyunu sıkarak çişşş diye onlara çiş yaptırıyodu böylelikle kendi de öğrendi sanırımm aslına bakarsan güzel yöntem bulmuş hehe ::))

Üç gün uğramadım çoşmussunu maşallah hep böle olsa keşke :KK8:
Özlemcim geçmiş olsun, sıcak su doldur küvete otur, iyi geldiğini duymuştum.
İlke size de geçmiş olsun canım, balgam için aktarda güllük diye bişi var onu tavada yakıp dumanını pamuğa çektirip sırta koyuyorsun.Geçen sene işe yaramıştı bizde.

18 ay kontrolümüzü olduk bizde. Ben elife pek kızmıyorum her istediğini salak gibi yapıyorum.Babası kızıyor,ağlayınca koşup istediği veriyorum. Biliyorum kzımayın, çok ama çok yanlış yaptığım.Doktordanda fırça yedim zaten. Evde demokrasi olmaz dedi adam.Kızıcaksın da yeri geldiğinde patronun sen olduğunu anlaması gerek yoksa başınıza çok iş açar dedi ki haklı da.

Off gece uyanmaları mahvetti kızlar beni. Doktor istersen kesebilirsin memeden dedi. Biliyorsunuz kilo problemimizde var.15400 olmuşuz. Birazda o yüzden dedi sanırım. Kessem mi bilemiyorum.Aslına bakarsan uykuları da düzene girer.Gece 7-8 kere kalkıyor bazen. Ama bir yandan da çok düşkün kıyamıyorum.Hem çok yemek yiyor hem de sabaha kadar emiyor. NAsıl yapsam sizce?

özgecim maşallaff elife allahım nazarlardan saklasın
memene bişey sür elife göster o gece meme ni istemesin mesela
annen bakıyo elife nasıl olsa ertesi gün 1 gece ayrı kal
bu şekilde memeni unuttur çok zor ama mecburrr bir an önce kurtulursun inşşş

selam kızlar...
özgecim hoşgeldn cnm.günlük bende duydum biliyorum işe yarıyormuş ama denemedim.çok saol birdaha olursa aklımda deniyeceğim.elifede maşallahhh 2 buçuk-3 yaş kilosunda.emzirme konusuna gelince 18 aydan sonrası harammıymış ilkkez duydum:97: ben 2 buçuk yaşına kadar emmişim haram mı oldu yani :95: aslında emen çocuğu kesmek zor olur ama kilosuda iyi elifin.dene istersen bi kesmeyi.
yasmin maşallah duruya yağmrda bayadır söylüyor çişini.indiriyor eşofmanını çiş diyo.evimiz kaloriferli eğer çok ısrarcı olursa alıştırırımm.

kızlar kuzenimin beyninde kitle vardı ankaraya gitti ameliyat olmaya kitle kaybolmuş kendikendine okadar şaşırdıkki anlatamam.kız şok olmuş ya hazırlamıştı kendisini.3 buçuk yıldır sıkıntısnı çekiodu.şükür geçmiş.ameliyat olmayacak.çok sewidnmmm:KK64:
bugün ona gidicem.

ıyı gunler arkadaslar....
dun mısafırım vardı oğlumun bakıcısı....bu sene esımle donusumlu bakıyoduk ama yıne eskı bakıcımıza doncez cunku esımın okulundakı tadşlat bıttı....durumları konusmak ıcın geldı....oğlum baydır ıs guc derdınden gorusemıyorduk ama bakıcısını unutmamıs...baya hasret gıderdıler....bakıcıda bırkac aydakı gelısımıne hayret ettı konusmasına falan....ama saglam nazar oldu galıba....bızım bıcırda butun maharetlerını saolsun bır bır gosterdı...ve aksamın sonunda cok uzucu bısey oldu...tabı Allah beterınden saklasın da...oğlumun dişi kırıldı....ön üst sol tavşan....ya nasıl bu kadar cabuk kırıldı anlamadım....1/4 ü falan kırıldı...bıraz daha azı olabılır tabı....sonra kırılan dişi süte yada suya koyup yarım saat ıcınde gıdınce takabıldıklaerını oğrendım ama bulamadım...galıba bıde yuttu....hos yutmasa dişcinin takabılmesı ıcın ancak anestesıyle bayıltmaları gerektı tabı:)))

ılkecım ya rabbim nelere kadir işte....ne mutlu ne buyuk sevınc yasamıstır...ya abımınde Allah nasıp ederse 6 ocakta sezerynla bbeklerı dunyaya gelıcek....her dr genetık beyınle ılgılı bır rahatsızlıgının oldugunu söyluyor....tüberoskleros adında....ama ınsallah hıcbırseyı olmaz...cok dua edıyorum...sonucta herseyı Allah bılır...bakalım hayırlısı

kızlar selam
bugün daha iyiym ağrım azaldı ama bakıcıyı yine de çağırdım eceyi gezdiriyor şu an .ben evde olunca ona pek gitmiyo bu yüzden yarın ve cuma gelmene gerek yok dedim.evdeyken biraz temizlik falan yaptım yemek yaptım bakıcı oyaladı kızımı iyi oldu.hava da çok güzel ama gidecek bi yer yok.
küba geçmiş olsun allah beterinden saklasın
ayşecim yanımızda yatarsa ayrılması zor olur.bizimki geceleri beni istiyo bu gece de hasttayım zaten kalkamıyom ağladı aldım kucağıma oturma odasına yere yattık 9 a kadar uyumuşuz. inşallah alışmaz çok zor olur çünkü

merhaba arkadaslar
ben gruba yeni üye oldum :) herkese merhaba demek istedim. benimde kızım 3 haziran 2009 doğumlu :) allah herkesi çocuguna bağışlasın :)

merhaba kızlar dr a gittim ağrıdan duramıyorum otursam kalkamıyorum yatamıyorum ütün gece sağdan sola dönemedim acayip bir ağrı böylesini görmedim valla.neyse gittik dr a muayene etti bişey gözükmüyo belki iltihap olmuştur dedi antbytk verdi kullanın geçmezse gene gelin dedi sinir oldum ya bence iltihap gibi değil sanki kemiğim batıyo 5 gün rapor verdi çünkü okulda sabahtan derse girdim oturamadım hiç 4 saat hep ayaktaydım öldüm yorgunluktan evde de ayakta geziyom sürekli işte benden böyle bi de bu çıktı başıma.
emelcim ne güzel balkabağı yiyosa çok yararlı.bizimkine de yaptım yemedi tabiki
yasemincim bence de bezleme de öğrensin

çok geçmiş olsun.ayakta ne kadar dayanır insan yaa.gerçi bugün daha iyimişsin sevindim.

Üç gün uğramadım çoşmussunu maşallah hep böle olsa keşke :KK8:
Özlemcim geçmiş olsun, sıcak su doldur küvete otur, iyi geldiğini duymuştum.
İlke size de geçmiş olsun canım, balgam için aktarda güllük diye bişi var onu tavada yakıp dumanını pamuğa çektirip sırta koyuyorsun.Geçen sene işe yaramıştı bizde.

18 ay kontrolümüzü olduk bizde. Ben elife pek kızmıyorum her istediğini salak gibi yapıyorum.Babası kızıyor,ağlayınca koşup istediği veriyorum. Biliyorum kzımayın, çok ama çok yanlış yaptığım.Doktordanda fırça yedim zaten. Evde demokrasi olmaz dedi adam.Kızıcaksın da yeri geldiğinde patronun sen olduğunu anlaması gerek yoksa başınıza çok iş açar dedi ki haklı da.

Off gece uyanmaları mahvetti kızlar beni. Doktor istersen kesebilirsin memeden dedi. Biliyorsunuz kilo problemimizde var.15400 olmuşuz. Birazda o yüzden dedi sanırım. Kessem mi bilemiyorum.Aslına bakarsan uykuları da düzene girer.Gece 7-8 kere kalkıyor bazen. Ama bir yandan da çok düşkün kıyamıyorum.Hem çok yemek yiyor hem de sabaha kadar emiyor. NAsıl yapsam sizce?

neeeeee 15 kg muuuu:KK53: maşallah elife.kes bence de canım.zaten artık emdıklerın sutun çok faydası olduğunu düşünmüyorum.o da delıksız uyausn dınlensın yavrucuk.

özlem geçmiş olsun tekrar.kuyruk sokumu kemiğindemi bişey var acaba, bende de arada olur yanlış otumaktan kaynaklanıyor. o dönemde oturamazdım ama çalışma hayatı bitince sorunum kalmadı.

özge kız çocukları 18 ay emmeliymiş, fazlası haram diyorlar.

mertte geceleri emmeye kalkar yanımda yattığı için ruhum duymaz pijamayı kaldırı emerek uyur kalır.

pedogog adem güneş i biliyormusunuz bilmiyorum ama 0-2 yaş çocuklar annelerinin yanında yatmalılarmış özgüven için.
aman Ayşecim kusuruma bakmada.saçmalık allahınıseversen.kim demış haram dıye.evladına verdiğin sütün helali haramı olur mu yaaa.saçma hurafeler.haa bıyolojik bi açıklaması vardır o ayrı.tepkim sana değil haa sakın kırılma.

ben de bir çok yerli ve yabancı pedegogdan çoçuğun ebebeynlerle yatmaması gerektiğini bunun özgüven eksikliğine sebep olduğunu okudum.bende öyle düşünüyorum çünkü ileride ayırmakda çok zor oluyo burda bir arkadaşımın kızı var 3 yaşında hala annesiyle yatoyo kocasıyla ayrı yatıyorlar bu yüzden kızı yalnız yatamıyor korkuyor.
bence en iyisi hiç alıştırmamak.ben bazen eşim evde yokken gece uykusunda alıyorum yanıma koklayarak uyuyayım bir kaç saat diye ama yok rahat edemiyor illaki kendi odasında beşiğinde yatacak tekrar geri götüyorum

valla Derin d ehergece kendı yatağında yatıp sabaha karşı illaki yanımıza gelıyor:KK25:

ıyı gunler arkadaslar....
dun mısafırım vardı oğlumun bakıcısı....bu sene esımle donusumlu bakıyoduk ama yıne eskı bakıcımıza doncez cunku esımın okulundakı tadşlat bıttı....durumları konusmak ıcın geldı....oğlum baydır ıs guc derdınden gorusemıyorduk ama bakıcısını unutmamıs...baya hasret gıderdıler....bakıcıda bırkac aydakı gelısımıne hayret ettı konusmasına falan....ama saglam nazar oldu galıba....bızım bıcırda butun maharetlerını saolsun bır bır gosterdı...ve aksamın sonunda cok uzucu bısey oldu...tabı Allah beterınden saklasın da...oğlumun dişi kırıldı....ön üst sol tavşan....ya nasıl bu kadar cabuk kırıldı anlamadım....1/4 ü falan kırıldı...bıraz daha azı olabılır tabı....sonra kırılan dişi süte yada suya koyup yarım saat ıcınde gıdınce takabıldıklaerını oğrendım ama bulamadım...galıba bıde yuttu....hos yutmasa dişcinin takabılmesı ıcın ancak anestesıyle bayıltmaları gerektı tabı:)))
geçmiş olsun.bu kadarla kalsın inşallah.

merhaba arkadaslar
ben gruba yeni üye oldum :) herkese merhaba demek istedim. benimde kızım 3 haziran 2009 doğumlu :) allah herkesi çocuguna bağışlasın :)

amin.hoşgeldin.

merhaba kızlar.hiiiiiiç halimi hatırımı soran yok.yahu bu gülin öldü mü kaldı mı dıyen yok:KK59: canınız sağ olsun.İlke sizin de gözünüz aydın.

evet bazı uzmanlarda ayrı yatırın 2. aydan itibaren odasını ayırın diyor. çocuk buna itiraz etmiyorsa olabilir ama çocuk ağlıyorsa bence odayı ayımak canilik. bazı anneler var uzmanları dinleyip odayı ayırıyor çocuk içerde anne dışarıda ağlıyor, mantığım almıyor böyle anneleri malesef. o çocuk seni bir parçası olarak görüyor bebekler belli bir zaman sonra kendisinin birey olduğunun farkında oluyor , bebekken annesinin bir parçası sanıyorlarmış, bir parçanın dışarıda kalması çocuk için travma bile olabilir. o yavrunun sana ihtiyacı varken sen uzmanı dinleip ayrı yatırıyıp diyorsun ama çocuk burda özgüven eksiliği oluyormuş. çocuk anneisnin kokusuna tenine ihtiyacı varmış bunlar giderildiğinde çocuk özgüven sahibi olurmuş.
eşlerin ayrı yatma olayı tabiki kötü neden ayrı yatıyorlar ki. biz hiç ayrı yatmayız. mert benim yanımda yatar eşimde yanımda..

kızlar anne sütüyle ilgili ben öyle duydum netten bakarsanız birçok kişide böyle yazmış. duyduğumu yazdım bilmeyizki harammı helalmi.

merhaba kızlar.hiiiiiiç halimi hatırımı soran yok.yahu bu gülin öldü mü kaldı mı dıyen yok:KK59: canınız sağ olsun.İlke sizin de gözünüz aydın.

sürekli takılmıyorsunki canım ya. hergün yazssan bir gün yazmasan dikkat çekiyor ama ara sıra yazınca öyle oluyor işde. sende haklısın hem olkul hem çocuk ev işi derken kolay olmuyor nete girmek..

iyi akşamlar kızlar
kızım gündüz 1 saat uyudu tabi uykusu olunca 7 de sızdı 8 de uyandırmaya çalıştık yok uyanmadı neyse bari sabaha kadar uyusun gece kalkarsa da kalkarım demiştim ki eşim kızımın tırnaklarını keserken uyandırmış şimdi de durup durup ağlıyo:KK53::KK53:
off şiştim bu kızın zırlamalarından yine bişey yemedi süt içti. bizden böyle boş kalmasın diye yazdım
nora hoşgeldin topiğimiz yavaş ilerliyo inşallah seninle canlanır sık yazmaya çalış olur mu?

evet bazı uzmanlarda ayrı yatırın 2. aydan itibaren odasını ayırın diyor. çocuk buna itiraz etmiyorsa olabilir ama çocuk ağlıyorsa bence odayı ayımak canilik. bazı anneler var uzmanları dinleyip odayı ayırıyor çocuk içerde anne dışarıda ağlıyor, mantığım almıyor böyle anneleri malesef. o çocuk seni bir parçası olarak görüyor bebekler belli bir zaman sonra kendisinin birey olduğunun farkında oluyor , bebekken annesinin bir parçası sanıyorlarmış, bir parçanın dışarıda kalması çocuk için travma bile olabilir. o yavrunun sana ihtiyacı varken sen uzmanı dinleip ayrı yatırıyıp diyorsun ama çocuk burda özgüven eksiliği oluyormuş. çocuk anneisnin kokusuna tenine ihtiyacı varmış bunlar giderildiğinde çocuk özgüven sahibi olurmuş.
eşlerin ayrı yatma olayı tabiki kötü neden ayrı yatıyorlar ki. biz hiç ayrı yatmayız. mert benim yanımda yatar eşimde yanımda..
ilk 3 ay çok önemli bebeğin anne şevkatine sıcaklığına fazlasıyla ihtiyacı var.dr lar alışkanlıkların 3.aydan sonra başladığını söylüyor.

gülincim niye öyle düşünüyorsun canım olur mu öyle şey...

bugün sabiha paktuna keskinin rehber kitaplar dizisi setini aldım içinde
Çöp Çocuk
Çocuklarla Doğru İletişim
Anne İş'te
Bana Seni Anlat Anne
Bana Seni Anlat Baba
Çocuk Davranışlarındaki Korkuyu Tanımak ve Baş Etmek
Çocuğunuzun Yeteneğini Keşfedin

kitapları var indirime girmiş 95 tl
bide dr rana conway'ın yemiycem işte kitabını aldım belki iştahsızlına bir çözüm bulurum diya oda 11,9 tl

Her iki Ayşeye de çok teşekkürler.nerden aldın canım?.benı bı kaç hafta önce yayın evınden aramışlardı söylediğin kitaplar için ya 65 yada 75 tl idi hepsi.pahalı geldı bana.

Ayşe bu arada senın yeğenın nasıl oldu,kolunda bı gelişme var mı?çok yoğunum bu ara gerçekten.1 haftalık bı semıner başladı sabahtan akşama kadar ordayım eve gırınce de derın üzerime tırmanıyo zaten.neyse herkese sevgiler.her fırsatta gelıp bakmaya yazmaya çalıyorum.

fizik tedaviye başladılar. %100 iyileşme olmazmış ama %90 a varan iyileşmeler görülmüş. ilerleme olacağını düşünüyoruz en son ameliyat. annesi hergün götürüp getiriyor işde. allahım sabır ve şifa versin.

ayşe ceylin yemiycem işde kitabında neler yazıyor, klasik doktor laflarımı, merak ettim kitabı, okuduklarını buraya aktarırsan çok seviniriz.

X