2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

özlem idrarda kültürüne baktılarmı, idrar yolu iltihabı sadece idrarda görünmeyebiliyormuş, kültür istiyorlar hep.
merttede vardı sonrakki temiz çıkınca birdaha baktırmadık, doktorumuz idrarda kötü koku renkde değişiklik varsa şüphelen demişti.

günaydın kızlar
özlemcim bence de sosis verme büyüdüğü zaman engel olmak daha zor en azında şimdi yemesin
ceylin kaşığı reddediyor sevdiği şeylere bile yok diyo kahvaltı yapmadı yine bende biberona yarım muz,1 tatlı kaşığı bal,5 fındık ve cici bebeyi karıştırıp verdim koyu kıvamlı şekilde biberonun agzını da açtım içti bi güzel uyuyo şimdi de

günaydın kızlar yine hafta başladı koşuşturmaca

benim oğlum 13 kilo 4+ kullanıyoruz cnm. 5 büyük gelebilir. Cnm pişik yoksa idrar yollarıda temizse belki kaşıntı filan olmuştur yada idrarı çok asitliyse yediğinden içtiğinden dolayı ondadn yanma olmuş olabilir.

heralde bezden sıkılıyo gerçi bizimki uzun boylu boydan da kasıyo olabilit bez sağolasın canım

bezi altımdan çıkar diye ağlıyor olabilir ama öyle olsa mızmızlanır. gerçekten ağlıyorsa hafife alma özlem, başka bir hastaneye git, öyle şeyler duyuyoruzki, bir doktorun şeker hastası dediği çocuğa diğeri hiçbirşeyi yok diyebiliyor. eceyi en iyi sen anlarsın canı yandığı için ağladıüını bilirsin.
özlem sosis yedimi yazdın anlayamadım orayı ama sosis zararlı değilmi, sen daha iyi bilirsin tabi ama işlenmiş gıda ve içinde hayvanın tırnağından kemik tozuna kadar herşey varmış. doktor dedi tvde sosis yiyen hayvanın herşeyini yediğini göze alarak yesin, öğütme makinesi herşeyi öğütüyormuş ve içinde ne ararsan var diyor.

biliyorum ayşecim sosisin içinde neler var nasıl yapılıyor ama eşim aldı yazın pınarın %100 dana eti yazıyo tabi ben inanmıyorum içinde yazılanlara.ben vermek istemiyorum ama hiç bişey yemeyince eşim verdi ve bizimki de yiyor hem de yazdan beri.

özlem idrarda kültürüne baktılarmı, idrar yolu iltihabı sadece idrarda görünmeyebiliyormuş, kültür istiyorlar hep.
merttede vardı sonrakki temiz çıkınca birdaha baktırmadık, doktorumuz idrarda kötü koku renkde değişiklik varsa şüphelen demişti.

evet biz de yaptırdığımız yerden şüphelendik bi ara başka yerde yaptırmayı düşünüyoruz.kültür ,antibiyogram bakıldı temiz.

günaydın kızlar
özlemcim bence de sosis verme büyüdüğü zaman engel olmak daha zor en azında şimdi yemesin
ceylin kaşığı reddediyor sevdiği şeylere bile yok diyo kahvaltı yapmadı yine bende biberona yarım muz,1 tatlı kaşığı bal,5 fındık ve cici bebeyi karıştırıp verdim koyu kıvamlı şekilde biberonun agzını da açtım içti bi güzel uyuyo şimdi de

maşallah ceyline.cicibebe yese bizimki yine sosis vermem ama.
inanın ece yi görseniz bana hak verirdiniz.sosis verdiğim günler 2 sosis yiyor akşam da bi bardak devam sütü içip yatıyo .sosis vermezsem tüm gün aç akşam desadece süt ya da devam sütü içip yatıyo.

özlemcim anlıyorum seni belki 1 aydır ceylin de öyle içtiği tek şey tarhana çorbası ve süt. bende sütüne katıyorum ne bulursam

selam kızlar..
yağmur bugün daha iyi.ama inanın o nefes alamadıkça ben kahroldum.hastalık mahvediyo çocukları allahtan yedi yemeklerini.mesela sabah 1 portakal 1 mandalina sıktım.öksürük için tereyağını eritip içine pekmez koyuyorum 2,3 tatlı kaşığı iyi geliyor aklınızda bulunsun.onuda içti.kaşarlı omlet yaptım yedi.birde bebelacın sabah kahvaltısı bulamacı hem içinde sütte var.onunda yarısnı yedi.şuruplarınıda verdim.hemen kaka yaptı zaten.atıyo balgamları.daha iyi olacak inşallah ufak bi grip bile napıyo çocuklarımızı allah beterlerinden korusun onları.öğlende tarhana yapıcam çok sewiyor.

bezden konuşulmuş ben prima 4+ kullanıyordum yanlardan sıkıyordu 5 e geçtik şuan iyi memnunuz.

ilkecim çok geçmiş olsun canım hasta olmasına rağmen iştahı çok güzel maşallah yağmura

saol ayşecim.ewt güzel yedi yemese iyileşemezdi 3 günde toparladı..

az önce uyuttum.uyur biraz inşallahh.bende takılayım nette biraz...:KK36:

kızlar şuruplar sizin ocuklarda alerji yapıyormu?
mertte antibiyotiğinden tut öksürük şurubuna kadar herşey alerji yapıyor. vücudu kııpkırmızı oluyor, farklı bişey vermiyorum şurubu içirdiğimde bende şuruplardan şüpheleniyorum olabilirmi.
öksürüğü hala devam ediyor, bal veriyorum ama faydasını görmedim.
keçiboynuzu pekmezini zorla içirdim. biraz kabız, bağırsaklarını çalıştırıyor.
dünden kuru fasulye vardı onu yediricem akşamada köfte yapıcam. ara öğünede irmik helvası yapıcam.
eşim karadenize gitti 1 hafta yok nasıl geçiciek zaman bilmiyorum. yazın yine geçiyor dışarlarda ama kışın akşamlarda yıl gibi...

özlem seni anlıyorum hiçbişey yemiyor ama bence yinede verme. mertte dişleri çıkarken hiçbirşey yemiyordu sadece emiyordu öyleyken bile karnı doydun diye çikolata vb... hiç vermedim yemesin daha iyi. eşim sucuk yediriyor ona bile razı değilim.
seninkinin boyunun uzunluğu sanırım lıkır lıkır içtiği sütlerden :)

bütün hasta bebişlere geçmiş olsun . hemencecik iyileşirler inşallah. benim oğlumunda dün burnu akmaya başladı bugün sarıya dönmüş hemen kulaklara filan vurmadan bende akşama bir dr.a götürücem.

slm kızlar
benimkide çikolata hastası ne yapcam bilmiyom vermeyecem diyom görüyo kıyametler kopuyo
benimkide buaralr herşeyiyemek ister oldu maşşlah siz yemiyo diye dert ediyosunuz bende yiyo diyo tuhaf şeyler işte bende nezmandır 5nikullanıyom bezin

merhaba kızlar, nasılsınız,
bütün hasta bebişlere geçmiş olsun tekrardan
bizde 5 numara bez kullanıyoruz bayadan beri kilomuz 11,6
dünürüm tamam canım, birgün beraber çıkalım gezmeye, güzel bir havada
çok özledim bende seni
sen gelebilceğin zaman haber ver, bizden yakın zaten

sosis sucuk bencede vermeyin kızlar,
özlemcim sen yazdıkça çok üzülüyorum bende, bu kız neden yemiyor bişey
yusuf kayrada iştahsız ama okadar değil, sevdiği şeyler oldumu yiyor

selam kızlar bebişlerimi uyuttum geldim iki dakikalıgına
çok şükür bebegim iyi oldu cumartesi öglen evimize geldik şimdi saglık durumu iyi çok şükür
iki gündür kızım ve oglum birbirlerine kaynaşmaya çalışıyoruzzzzz
kızımda üşüttü ösürüyo burnu akıyorr şuruplarını veriyorum
geçmişi okuyamadım vaktim yok ama hasta olan bebişlerimiz varmış hepsine geçiş olsun

selam kızlar bebişlerimi uyuttum geldim iki dakikalıgına
çok şükür bebegim iyi oldu cumartesi öglen evimize geldik şimdi saglık durumu iyi çok şükür
iki gündür kızım ve oglum birbirlerine kaynaşmaya çalışıyoruzzzzz
kızımda üşüttü ösürüyo burnu akıyorr şuruplarını veriyorum
geçmişi okuyamadım vaktim yok ama hasta olan bebişlerimiz varmış hepsine geçiş olsun

gözün aydın Allah yardımcın olsun 2 küçük çocukla.

merhaba kızlar ay busefer ben çok kötüyüm hemeroid benzeri şikayetler var ama oturup kalkamıyorum otursam iki saatte anca kalkabiliyorum çok ağrım var yarın öğleden sonraya randevu aldım çok korkuyorum hem muayeneden hem de kötü bişey çıkarsa diye
bayan merak hadi gözünaydın allah kolaylık versin
biz de bez de 5 kullanalım artık.çoğunuz ona geçmişsiniz
emelcim sizi de üzmek istemem ama gerçekten psikolojik olarak çoook yoruldum artık.
ayşecim uzun boylu olucak çünkü ben eşim ve bütün sülale uzun boyluyuz ben 173 cm im kızım da çok uzun olucak aslında istemiyorum uzun olmasını.artık süt de içmiyor sadece akşam bir bardak içiyo o kadar önceden gece 2-3 defa içerdi şimdi yok bütün günü 1 bardak sütle kapatıyo yatıyo.
hülya maşallah de kızına nazar değdircen valla sopalıycam seni burak yesin işte ne güzel ya

iyi geceler kızlar...
bayan merak gözünaydın bebeğine sewindim.allah yardımcın olsun birlikte büyürler artık...
ayşe (aşkkırıntısı) öksürük için tereyağı pekmezi yaptınmı dün yazmıştım.eğer balgamlıysa sekrol iyi geliyo ama kuruysa bilemem dr götür yinede.yağmur daha iyi çok şükür...

özlemcimm kızma ama bende wermemen taraftarıyım ya.ssen yeterki yesinde onu yesin die dşünüosun anlıyorum ama zararlı.1,2 taneden bişey olmaz ama alışkanlık haline gtirir die düşünüyorum.yinedesen bilirsn en iyi çocuğunun huyunu inşallah düzelir.:KK16:

bende yarın alsancağa gidicem kuzenimin mekanına gidicem güzellik salonu var.onu alıp yemeğe götürcem doğum günüydü bişey alaamıştım.hemde takılırız biraz kızkıza:21:

ilke yemez benim oğlum, harnup pekmezi aldım içirdim zorla, 1 numaralı balgam söktürücüymüş. sigara içenleri 2 gün pekmez yese şaşkınlıkla nasıl balgam çıktığını görecekler diyor.
sekrol 1 kez verdim 5-6 saat sonra heryeri kızardı benim oğlanın şuruplara alerjisi var bidaha vermedim. sadece gece yatarken birde sabahları öksürüyor.

X