2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

selam kızlar.elaya maşallah.kitap ben okumuyorum okusamda dinleyen kim??kendi alıyor bakıyor yırtıyor atıyor bikenara.herşeyden çabuk sıkılıyorlar.
özgecim ben okurken yoruldum walla.çalışan anne olmanın zorluklarını özetlemişssin resmen.allah kolaylık wersin.bizde dışarı çıktık yağmurla hava çok güzel.biraz gezdik geldik.uyuttum şimdi.bende yemek yapıcam akşama.görüşrüz kızlar..

kızlar merhaba.çok hastayım kafam kalkmıyo valla.gece boğazımınacısından uyuyamdım.sabah okula gıdeken bı ant.aldık ezcaneden.inşallah bu gece rahat geçer.okuldan çıkıncada gittim 2 saat yattım annemde.kapıdan gırdim yattım hemen.kalkınca bı kahve içtim annemle geldim evime.derin de yavrum kucak ıstıyo maske aldım onunla gezıyorum artık evde.ay yeterki o hasta olmasın.burda herkese iyi gördüğüm kadarıyla.okul başladı ya ben iyi olmam artık.yuzlerce çocuk aksırann tıksıran offf:KK43:(

maşallah elaya...çok hareketli olduu fotodan belli...kızlar soruma cvp yok mu? aşkolsun:KK43:

fatoşcum her çocuğun ilgisi farklı bence, bi de erkek çocukları daha hiperaktif harekete yönelik şeylere ilgi duyuyo,
azra kitapları seviyo, resimli mini sözlüğün çoğu şeylerini öğrendi, bazen de kayu kitaplarından okuyoruz, azra da nerdeyse hiç oyuncak oynamıyo sayılır, varsa yoksa kaşık oynaın tüm gün kaşıkla dolaşır, başka çouklara her oyuncağını verir ama asla kaşığını vermez , :))

Canlar selam nasılsınız bakalım?
Bİ koşturmacadır gidiyo bende.
Sabah 7 de kalktım Elif kalktı emzirdim üstünü değiştirdim,biraz oynadım, öğlenki çorbasını yaptım, yoğurt mayaladım, köfte yoğurum, kahvaltısını yaptırdım.Kayınvalidem geldi tam çıkıcam evden şangırt diye bi ses mayaladığım yoğurdu çek düşür sen her yer süt cam kırığı hoooop tüm mutfağı temizledim. 10 da evden zor attım kendimi çok yorucu bi sabahtı walla. Eşim ne güzel walla 8 de kalkıyo giyiniyo 20 dakka sonra hadi görüşürüz deyip çıkıyo.Benim kalkmamla evden çıkmam en az 3 saat sürüyo. HEle bi de elifi anneme bırakacaksam sabah sabah 20 kilometre git gel yapıyorum.
Akşamda işten çık elifi al, eve git biraz oyna, eşim gelmeden yemeği yap, sofra hazırla, sofra ortadayken Elifi yıka, emzir, yatır tekrar dön mutfağı topla.Çay koy, çayın yanına bişi yap.Gece kalk 10 kere emzir. Ayyyy çenem düştüüüü.Böyle geçiyo hayatım işte. Bu arada p.tesi,cuma evdeyim Allahtan da evin işini, çamaşırı öyle hallediyorum.HAftalık kadın geliyodu o da içime sinmiyo bıraksam kendim yapsam diyorum ortadan ikiye çatlıycam sonra ondan korkuyorum. Buna da şükür. ALlahhın gücüne gitmesin de yarabbim şükürler olsun herşeye.

Hasta olan bebişlere çok geçmiş olsun.Pınarın batuşta çenesini yarmış yavrum face de okudum. Acayip hareketliler walla Elifte günde 10 kere kafayı çarpıyodur herhalde. Şimdi bi de bizim yatağa çıkıp zıplamayı öğrendi.Nasıl vazgeçiricem bilmiyorumm.

Fatoşcum Elif kitap manyağı.Kendi kütüphanesi var oradan seçer getirir kucağıma yerleşir okutur kitabı. KEndisi de baya baya bakıp anlatıyo resimlere. HEr çocuğun ilgisi başka.Benim ki de hiç oyuncak oynamıyo.

Televizyon işini nasıl yapıyorsunuz kızlar?Elif son 10 gündür çok düştü televizyona. Kumandaları getirip aççç diye ağlıyo.Açınca da başından kalkmıyo.En fazla günde 1 saat izletiyorum ama içim hiç rahat değil. Kimbilir annem ya da kayınvalidem kaç saat izletiyodur.Onlarında işine geliyodur tabi aç televizyonu hipnoz olmuş gibi 2 saat oturur benim ki.

ELif de çikolataya bayılıyo, ben vermiyorum ama ananene dede babaanne şeker çikolata boyuna veriyorlar.Vermeyin diyorum dinleyen kim. Kendin bakmayınca bölyle oluyo işte. Hele o gün balparmağı şişesini vermiş babam çocuğun eline bizim ki nasıl emiyor şişeyi nasıl aldığımı şaşırdım elinden.Babam gülüyo bi de her gün bi posta emiyo böyle diye.Kafayı yiyecektim. Güya bende 1 tatlı kaşığı balı versem mi vermesem mi tereddüt ediyorum hala. ALlaha emanet hepsi.
Ben sadece çubuk kreker veriyorum bazen eline.

aayyy kolay gelsin cnm yaa, ama boşlama kadını kanaat et sonra o işler boyuna bizim hayatımızdan çalıyo bence, sağolsun bizim bakıcımız hallediyo çoğu işi en azından akşam ev toplama derdim olmuyo,
ailelere diyecek bişey yok cnm, hepsi aynı, çocukların ellerine verdikleri bi şeyi severek yemesi hoşlarına gidiyo zararlı olsa bile :KK43:(
tv derdi bizde de var, günde ortalama 2 saat seyrediyodur, bakıcı çok izletmiyo, ama biz bazen yorulunca ellemiyoruz malesef, tv seyrederken çocuk kendini kaybediyo resmen, ama biz de luli tv seyrettiyoruz, eğitici bayağı

kızlar merhaba.çok hastayım kafam kalkmıyo valla.gece boğazımınacısından uyuyamdım.sabah okula gıdeken bı ant.aldık ezcaneden.inşallah bu gece rahat geçer.okuldan çıkıncada gittim 2 saat yattım annemde.kapıdan gırdim yattım hemen.kalkınca bı kahve içtim annemle geldim evime.derin de yavrum kucak ıstıyo maske aldım onunla gezıyorum artık evde.ay yeterki o hasta olmasın.burda herkese iyi gördüğüm kadarıyla.okul başladı ya ben iyi olmam artık.yuzlerce çocuk aksırann tıksıran offf:KK43:(

geçmiş olsun grip sezonunu açtık ve ben azraya geçirdim bile umarım ağır geçirmez:26:

selam vermeden direk alıntılara giriştim,
herkese merhabalar, hasta masta demiyo iş hayatı aynı hızla devam ediyo,
umarım evde olanların günü güzel geçiyodur,
gerçi bu haftasonu o kadar yordu ki kız artık iş vakti gelsin dedim

slm kızlarr
maşllah elaya
valla benimkide çikilota hastası ansısevince işte öyle oluyo
ayşe maşşlahsenin oglan tam senin damak yapına benziyocı ekşi nevarsa yiyo he

evet benim yediğim ne varsa hepsini yiyor sevmediklerimi sevmiyor.

maşallah elaya...çok hareketli olduu fotodan belli...kızlar soruma cvp yok mu? aşkolsun:KK43:

benimkide ilgilenmiyor kitapla, ben kendi kitaplarımı okurken gelip kapatıyor benimle ilgilen der gibi.
cnm bende cocuk gelişimciyim bencede öyle ama elda cok cabuk sıkılıyoo ya kendi bakcak alıyoo ceviriyoo yırtıyoo dikkatini veremiyoo daha 3yaşına kadar normal
benimkide öyleee merak etme

ayşecim eldan vakit kalmıyodu bakıyodum cvp yazamıyodumm:))
bu ara diyet bölümüne taktım:)))
tşk cnm büyüdüü yakalyamıyom dışardaa spora başladııı:KK8:
sizde ekleyin fota baklım kızlarrrrr

saol hülişş

saol cnmm çok felaket çokkk:KK1:
ee diyettemisin kaç kilo verdin, arada burayada bak unutma bizi.
Canlar selam nasılsınız bakalım?
Bİ koşturmacadır gidiyo bende.
Sabah 7 de kalktım Elif kalktı emzirdim üstünü değiştirdim,biraz oynadım, öğlenki çorbasını yaptım, yoğurt mayaladım, köfte yoğurum, kahvaltısını yaptırdım.Kayınvalidem geldi tam çıkıcam evden şangırt diye bi ses mayaladığım yoğurdu çek düşür sen her yer süt cam kırığı hoooop tüm mutfağı temizledim. 10 da evden zor attım kendimi çok yorucu bi sabahtı walla. Eşim ne güzel walla 8 de kalkıyo giyiniyo 20 dakka sonra hadi görüşürüz deyip çıkıyo.Benim kalkmamla evden çıkmam en az 3 saat sürüyo. HEle bi de elifi anneme bırakacaksam sabah sabah 20 kilometre git gel yapıyorum.
Akşamda işten çık elifi al, eve git biraz oyna, eşim gelmeden yemeği yap, sofra hazırla, sofra ortadayken Elifi yıka, emzir, yatır tekrar dön mutfağı topla.Çay koy, çayın yanına bişi yap.Gece kalk 10 kere emzir. Ayyyy çenem düştüüüü.Böyle geçiyo hayatım işte. Bu arada p.tesi,cuma evdeyim Allahtan da evin işini, çamaşırı öyle hallediyorum.HAftalık kadın geliyodu o da içime sinmiyo bıraksam kendim yapsam diyorum ortadan ikiye çatlıycam sonra ondan korkuyorum. Buna da şükür. ALlahhın gücüne gitmesin de yarabbim şükürler olsun herşeye.

Hasta olan bebişlere çok geçmiş olsun.Pınarın batuşta çenesini yarmış yavrum face de okudum. Acayip hareketliler walla Elifte günde 10 kere kafayı çarpıyodur herhalde. Şimdi bi de bizim yatağa çıkıp zıplamayı öğrendi.Nasıl vazgeçiricem bilmiyorumm.

Fatoşcum Elif kitap manyağı.Kendi kütüphanesi var oradan seçer getirir kucağıma yerleşir okutur kitabı. KEndisi de baya baya bakıp anlatıyo resimlere. HEr çocuğun ilgisi başka.Benim ki de hiç oyuncak oynamıyo.

Televizyon işini nasıl yapıyorsunuz kızlar?Elif son 10 gündür çok düştü televizyona. Kumandaları getirip aççç diye ağlıyo.Açınca da başından kalkmıyo.En fazla günde 1 saat izletiyorum ama içim hiç rahat değil. Kimbilir annem ya da kayınvalidem kaç saat izletiyodur.Onlarında işine geliyodur tabi aç televizyonu hipnoz olmuş gibi 2 saat oturur benim ki.

ELif de çikolataya bayılıyo, ben vermiyorum ama ananene dede babaanne şeker çikolata boyuna veriyorlar.Vermeyin diyorum dinleyen kim. Kendin bakmayınca bölyle oluyo işte. Hele o gün balparmağı şişesini vermiş babam çocuğun eline bizim ki nasıl emiyor şişeyi nasıl aldığımı şaşırdım elinden.Babam gülüyo bi de her gün bi posta emiyo böyle diye.Kafayı yiyecektim. Güya bende 1 tatlı kaşığı balı versem mi vermesem mi tereddüt ediyorum hala. ALlaha emanet hepsi.
Ben sadece çubuk kreker veriyorum bazen eline.
benimki hiç tv seyretmezs, eşim çizgi film açıyor ama istemiyor, hiç dikkatini bile çekmez, ben izliyorkende g,der kapatır, kumandadan ve makineden kapatmayıda öğrendi.

merhaba kızlar, nabersiniz
gerçi kimse yok ama, oğluşum erken uyudu bu akşam oh keyif yapıyorum bende
gülincim çok geçmiş olsun, müminecim faceden yazdım ama geçmiş olsun tekrar
özgecim Allah yardımcın olsun çalışırken herşey iki kat zor oluyor
elayada maşallah sayı saymayı öğrenmiş,
bizimkide üç beş diyor, oğlum saat kaç diyorum 3 diyor :)
daire üçgen gibi şekilleri falanda buluyor artık, şu şekilli küplü bir oyuncak varya onda
maşallah benim kuzumada bütün kuzularada

ıyı aksamlar arkadaslar
ÖZGE masallah canoım helak etme bu kadar kendını...ama dıyene bak ben cok farklıyım sankı....benım gıbı memursan saat 6 dan sonra yatk yuzu gormuyon.ama ben eymen le ılgılı bolumlerı mukemmel yapma cabasındayım ama yemek cay yanı olayını fazla takmam...

hastalarımız gecmısler olsun...hepınız Allaha emanet....bebişlerinizin yeteneklerıne masallah

topikte 3 tane ayşe vardı banamı dedin anlayamadım nick yazarsan sevinirim öptüm...

yok cnm sana demedm ben yazarken ayşeceylin vardı lobide.ona dedim.

merhaba kızlar, nabersiniz
gerçi kimse yok ama, oğluşum erken uyudu bu akşam oh keyif yapıyorum bende
gülincim çok geçmiş olsun, müminecim faceden yazdım ama geçmiş olsun tekrar
özgecim Allah yardımcın olsun çalışırken herşey iki kat zor oluyor
elayada maşallah sayı saymayı öğrenmiş,
bizimkide üç beş diyor, oğlum saat kaç diyorum 3 diyor :)
daire üçgen gibi şekilleri falanda buluyor artık, şu şekilli küplü bir oyuncak varya onda
maşallah benim kuzumada bütün kuzularada

bende az önce uyuttum emelcim.maşallah kayraya.yağmurda çok sewviyor onlarla oynamayı.sayı saymayı öğrettim,ben 1,2 derken oda parmaklarını gösterriyo.
herkese iyi geceler.

bu mevsimde herkes hasta, eve misafir çağırmaya korkuyorum, bazı insanlar evde çocuk var hastalığım geçmesin diye hiç düşünmüyor. mert hastaydı iyileşti ama yinede ablama gidemiyorum o bebeğe geçer diye.

herkese selamalr.. giremdim bua ralar çok yoğun geöiyor kız gene yemyiro işine glenei yiyro acayip seçici bir çocuk odlu.. biimkdie ablanın defteri kitabını alıyor karalyıro yakalyamassak:)

bu mevsimde herkes hasta, eve misafir çağırmaya korkuyorum, bazı insanlar evde çocuk var hastalığım geçmesin diye hiç düşünmüyor. mert hastaydı iyileşti ama yinede ablama gidemiyorum o bebeğe geçer diye.

evet haklısın. ben de çok kızıyorum.. ben hasta olsam kendimi karantinaya alıyorum nerdeyse... bazıları o kadar rahat ki, bunu düşünecek kapasite yok... ben artık bu konulardaki titizliğimle o kadar nam saldım ki korkuyolar bana gelmeye desem yeridir.. bu da iyi bişey değil ama ne yapayım bebeğim var...

off aslında o kadar derdim var ki.. yazsam mı yazmasam mı diye düşündüm ama... yazacağım diye karar verdim. .. eşim öksürüğünü tutunca omurunu kırmış yaa.. olacak iş değil.. başımızda karabulutlar geziniyor.. hayırdır inşallah.. nasıl olur dedik.. doktorlar dedi ama.. şimdi bi sürü tahlil yaptırıyor, inşallah birşey çıkmaz dua edin.. bi de işin kötüsü o vaziyette çelik korseyle geziniyor, yatması lazım ama, tahliller için geziniyor. ben de bekliyom haberlerini... artık ameliyatmış falan onlara zaten hazırım, Allah korusun başka bişey olmasın altında yatan bir sebep falan.. off sıkıldım...

prism çok geçmiş oslun canım ya alala daha neler duycaz.. hapşırıken tutumak iyi değil biliyorumda demek öksürüğüde tutmıcakmışız:KK43:Allah şifa versin canım .. bişi olmaz inş..

merhaba kızlar napıyonuz
off nöbetçiyim valla öğrenciler çok yordu
özgecim tam bizi özetlemişsin
prism geçmiş olsun nasıl bi aksilik canım ya
gülin sana da geçmiş olsun

off aslında o kadar derdim var ki.. yazsam mı yazmasam mı diye düşündüm ama... yazacağım diye karar verdim. .. eşim öksürüğünü tutunca omurunu kırmış yaa.. olacak iş değil.. başımızda karabulutlar geziniyor.. hayırdır inşallah.. nasıl olur dedik.. doktorlar dedi ama.. şimdi bi sürü tahlil yaptırıyor, inşallah birşey çıkmaz dua edin.. bi de işin kötüsü o vaziyette çelik korseyle geziniyor, yatması lazım ama, tahliller için geziniyor. ben de bekliyom haberlerini... artık ameliyatmış falan onlara zaten hazırım, Allah korusun başka bişey olmasın altında yatan bir sebep falan.. off sıkıldım...

allah allah çok şaşırdım öksürüğünü neden tuttu, doktorlar ne diyor onlarda şaşkındır herhald bi adak ada kurban olması şart değil. alah tez zamanda şifa versin çok geçmiş olsun. gelişmelerden haberdar et. hapşırığı tutmanın felç yaptığını hatta öldürdüğünü bile duydum ama öksürüğünki ilk defa duyuyorum canım.

X