2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

sağolun kızlar ama bu kızın uyku sorunu sinir ediyo beni,
saat 1 de yatırdım, saat 3 buçuğa kadar, iki kere ağladı tekrar salladım uyuttum, galiba bizim için daha erken tek uyku için, iki kere uyuyunca en azından öyle böyle 3 saate tamamlıyoruz gündüz uykusunu

merhaba kızlar
dün kızıma nihayet bişeyler bulabildim kazak elbise falan aldım onlarla idare etsin artık şimdilik
bugün de hava güzel gezdirelim dedik arabada uyudu biz de geri döndük
mümine uyursa 12-1.00 gibi uyut ama belli olmuyo bu çocuklara
ilke maşallah uykusu çok güzel yağmurun. yemeklerini de yiyor hiç seni üzmüyo kızın maşallah hiç çocuk büyüttüm deme sen bizimkini görsen uyuması bi dert yemesi bi dert

özlemcm yemeiçme uyku sorunumuz yok ama çok yaramaz.her yeri dağıtıyor.geçen gün ufoyu devirdi.çok seri bide.ne zaman hangi arada ne yapar bellli olmaz.ama şükür sizleri okuyunca üzülüorum yeme sorunu helede.bu aralar çikolataya bayılıyor.azcık veriyorum bende.abur cubur yesin istemiorum ama arada veriorum napıyım...

bizde dışarı çıktık hava mis gibiydi.gezdik geldk.arkadaşa gittk çay içtik.evimize geldk.uyuyo şimdi yağmur.kızıma nikedan ayakkabı aldım 50 tl.çok güzel.beyaz nike amblemi pembe.süper bayıldım.bu kış giyer.bot istemedm bu iyi oldu.

merhaba kızlar nasılsınız,
ilkecim güzel günlerde giysin yağmur prenses,
ayşecim çok geçmiş olsun merte,
bizde uzun zamandır günde bir kere uyuyoruz
ama yemek yemesi hala problemi arkadaşlar geldi geçen gün, hepsinin çocukları maşallah bir şey yedirirken oturtuyorlar çocuk ağzını açıyor bitene kadar kalkmıyor,
bizimkini oturtmak ne mümkün daha elimde mama kasesini gördüğü an kaçmaya başlıyor evde kovalamaca oynuyoruz :KK43:(

havalr güzelken herkes gezmiş anlaşılan. bizde çıktık bugün ayakkabı aldım mağazada denettiremedik ama eve gelince sevdi giyiyor.21 numara aldım tam oldu, ayakkabıya bakacam diye paytak paytak yürüyor penguen gibi çok komik.
gribi geçti, eşim sıcak suyla banyo yaptırdı sıksık bende evi havalandırdım meyve sularıı içirdim geçti.
son 1 aydır bambaşka bir çocuk oldu ne yemek yiyor ne uyuyor. her istediğini zırlayarak yaptırmaya çalışıyor, takmıyım diyorum olmuyor. ben ilgilenmiyor gibi yaptıkça dahada sinirlenip sesini yükseltiyor.
en sinir olduğum şeyde memnun etmeye çalışıyorum ama o hala iyilik bilmeyip zırladığı zaman deliriyorum. eşim hep biz büyütürken hata yapıyoruz diyor, sanki bir tek bizim çocuğumuz böyleymiş gibi geliyor, çevreye bakıyoruz mert gibisi yok gibi, eminim sizlerde öyle düşünüyorsunuzdur.

havalr güzelken herkes gezmiş anlaşılan. bizde çıktık bugün ayakkabı aldım mağazada denettiremedik ama eve gelince sevdi giyiyor.21 numara aldım tam oldu, ayakkabıya bakacam diye paytak paytak yürüyor penguen gibi çok komik.
gribi geçti, eşim sıcak suyla banyo yaptırdı sıksık bende evi havalandırdım meyve sularıı içirdim geçti.
son 1 aydır bambaşka bir çocuk oldu ne yemek yiyor ne uyuyor. her istediğini zırlayarak yaptırmaya çalışıyor, takmıyım diyorum olmuyor. ben ilgilenmiyor gibi yaptıkça dahada sinirlenip sesini yükseltiyor.
en sinir olduğum şeyde memnun etmeye çalışıyorum ama o hala iyilik bilmeyip zırladığı zaman deliriyorum. eşim hep biz büyütürken hata yapıyoruz diyor, sanki bir tek bizim çocuğumuz böyleymiş gibi geliyor, çevreye bakıyoruz mert gibisi yok gibi, eminim sizlerde öyle düşünüyorsunuzdur.

bu çocukların huyu suyu hemen değişiyor. benim ki de kendi evinde özgür, yaramaz, çok hareketli... Ama dışarda çekingen sadece gözleri konuşuyor. özellikle kendi yaşıtlarına karşı çok çekimser.. yine başka ortamlarda yemesi içmesi de değişiyor.. ne yapalım büyüyene kadar idare edeceğiz. bu arada geçmiş olsun..

merhaba kızlar nasılsınız,
ilkecim güzel günlerde giysin yağmur prenses,
ayşecim çok geçmiş olsun merte,
bizde uzun zamandır günde bir kere uyuyoruz
ama yemek yemesi hala problemi arkadaşlar geldi geçen gün, hepsinin çocukları maşallah bir şey yedirirken oturtuyorlar çocuk ağzını açıyor bitene kadar kalkmıyor,
bizimkini oturtmak ne mümkün daha elimde mama kasesini gördüğü an kaçmaya başlıyor evde kovalamaca oynuyoruz :KK43:(

saol emelcim.yağmur o tarife uyuyor ama ben çoğu zaman bi yastığa yatırıp yediriyorum oturtduğum zaman kaçıp gidiyor peşimden gelde yedir der gibi..bazen oturuyor yyiyor bigüzel bazende yastığa yatrıp yediriyorum...

günaydın herkeseee hava çok güzel burda.kahvaltımızı yaptık oynuyoruz.bugün ewdeyiz.akşama arkadaşlarla yemeğe gidicez 4 aile.ama çocuk yok tabi.kayınvalideme söyledm gelicek akşama bakıcak yağmura.bizden böle işime bakayım girerimyine görüşrüz kızlar...

gny kızlarrrr
bütün çocuklar aynı benimki dün de uyudu yatmıyo aglıyo sinirolmada gel arada dişlerimi sıkıyorum çenelerim agrıyo artık

herkese günaydınn. arkadaşlar şimdi dert yanıyoruz yok yaramaz yok yemiyor diye ama inanın bunları çok özliycez..Benimde kızımda öf büyüse artık diyordum ama büyüyüncede bebekliğini özledim ve bi tane daha yaptım..:KK70:

maşşlah menekşecim allah bagışlasın işte insanlar hep aynıdertyanarız işte
ayşecim buarada merte ayakkabı almışsın güle güle giysin yavru

gny kızlarrrr
bütün çocuklar aynı benimki dün de uyudu yatmıyo aglıyo sinirolmada gel arada dişlerimi sıkıyorum çenelerim agrıyo artık

sıkma sen dişini biraz daha sabırlı ol annesi.melis büyüyüp arkadaş olcak sana...

herkese günaydınn. arkadaşlar şimdi dert yanıyoruz yok yaramaz yok yemiyor diye ama inanın bunları çok özliycez..Benimde kızımda öf büyüse artık diyordum ama büyüyüncede bebekliğini özledim ve bi tane daha yaptım..:KK70:

:KK28: nasıl yani ??*sende 1 tane yokmuydu hamilemiisn yoksa??*

evimi temizledm yemeğimi yaptım arkadaşım geldi kahvaemizi içtik.yağmur hala uyuyuor.birazdan kalkar.sallama çorba yaptım bugün ona:)))kendimize taze fasülye..

dün batuyu babannesine bırakıp bi gezdik bi gezdik sormayın bahar gibiydi hava istanbulda güzel bi gün geçirdik valla oğluma oyuncak elektrikli süpürge aldım tencere tava takımı aldım benimkileri bıraksın diye:KK1: bi taraftan batuyla boğuşuyorum bi taraftanda temizlik yapıyorum bizim çok şükür yeme konusunda bi sorunumuz yok ama uykumuz tam bi kabus 1 saat sallıyorum zor uyuyo nefret ediyo uykudan adını bile duymak istemiyo kıyametler kopuyo ve çok yaramaz evdede dışardada çok hareketli durmak nedir bilmiyo çok yoruluyorum valla

hepsi yaramaz bu haziran bebeklerinin anlaşılan...bizimki ayakta sallanarak uyuyo ve uyku boyunca ayakta kalıyor (gündüz uykusunda), çok özeniyorum uyuttmu iş yaptım , yemek yaptım diyen annelere...ayakta uyuması neyse ama en ufak bi seste de uyanıyor, hemen tekrar sallıyorum, valla ayaklarım uyuşuyor 1 saati geçersse uykusu,bi de semanın çağatay öyleydi sanırım, sahi enrelerde acaba hiç uğramıyor?

herkese ıyı gunler....

AYSECIM merte gecmıs olsun...bızde ses tellerını etkıleyen bır grıp enfeksıyonu atlattık...bebegımın sesı cok kotu olmustu...ccıgerlerınden gelıyor dıye cok korktum ama antıbıyorık bıle kullanmaya gerek kalmadı hamdolsun....

hastalıkla bırlıkte olan ıstahımızda gıttı....ben eymene asla yatırarakk ve oturtarak yemek yedıremem...ma sandalyesıne koyup baglayıp onune olanca ılgınc seylerı koyuyorum...onlarla oynarken yedırmeye calısıyorum...ama asla kanmıyor azını sımsıkı kapıyor...hedef 12 yı tutturana kadar ellerım kopuyor.....buırakıyım kendı halıne canı ısterse yesın dıyor bır aklım ama olmuyor nafıle...1 yasından berı hıııııııııc kg almadı ama boyu uzadı...bunada canım sıkılıyor bayagı...11 kg...82 cm....bıryasındada 10800 du ıste...

gecen mısafırlıge gıttık...bırsuru cocuk vardı...bır tane kız cocugu vardı herkesın hakkından geldı 3 yasında...eymenın hakkından gelemedı..bayagı bır catıstılar...gulmekten oldum ya....eymenle balon oynuyolar eymene hadı koçum yapabılırsın gorıyım senı falan demeye basladı basedemeyınce....

bazedn topluma karsı cok acık oluyo bazende cekıngen oluyor eymen de...cekıngenlık onceden hıc yoktu bu ara basladı...cekınırse erkeklerden cekınıyuor...
Ayse bu arada ablanın cocugu nasıl oldu

uykudan konusmussunuz eymen de uzun suredır gunde 1 kez uyuyor...1 saat ıle 2 saat arası degısıyor uykusuda....ama aksamları erken yatırmaya calısıyorum...

selam kızlar okuldayım napıyosunuz?
ilke ayşe hayırlı olsun ayakkabılarınız
ayşecim okuyunca tam biz dedim.aynen kızım da anlattığın gibi herşeye ağlıyor mız mız. misafirliğe gitsek rahat vermiyor eşimle de konuşurken bizimki normal bi çocuk değil ki diyip ona göre davranıyoruz.bizi çok zorluyo

Batuhan hiç çekingen değil valla buda zorluyo bazen dışarda bi yerlerde otururken kalkıyo bizim masan çocuklu çocuksuz farketmez milettin masasına gidip gülücükler dağıtıyo orda burda valla zor toparlıyorum yaf:KK1: bizimkide bazen bi kez bazende iki kez uyuyo uykusu gelince uyutuyorum çok belirgin bi saatimiz yok zorlamıyorum zaten uykudan nefret ediyo lafını duyduğu an çıldırıyo napalım sağlık olsun valla kızlar dert etmeyin bence kilo almıyolar diye bende kilosunu dert ediyorum 15 kg olmuş maşallah boyuda 84 cm yaşıtlarına göre biraz iri anasınamı çekmiş babasınamı bilmem artık:KK1:

merhaba kızlar
dün kızıma nihayet bişeyler bulabildim kazak elbise falan aldım onlarla idare etsin artık şimdilik
bugün de hava güzel gezdirelim dedik arabada uyudu biz de geri döndük
mümine uyursa 12-1.00 gibi uyut ama belli olmuyo bu çocuklara
ilke maşallah uykusu çok güzel yağmurun. yemeklerini de yiyor hiç seni üzmüyo kızın maşallah hiç çocuk büyüttüm deme sen bizimkini görsen uyuması bi dert yemesi bi dert
güle gülew giysin Özlemcim Ece giysilerini.

özlemcm yemeiçme uyku sorunumuz yok ama çok yaramaz.her yeri dağıtıyor.geçen gün ufoyu devirdi.çok seri bide.ne zaman hangi arada ne yapar bellli olmaz.ama şükür sizleri okuyunca üzülüorum yeme sorunu helede.bu aralar çikolataya bayılıyor.azcık veriyorum bende.abur cubur yesin istemiorum ama arada veriorum napıyım...

bizde dışarı çıktık hava mis gibiydi.gezdik geldk.arkadaşa gittk çay içtik.evimize geldk.uyuyo şimdi yağmur.kızıma nikedan ayakkabı aldım 50 tl.çok güzel.beyaz nike amblemi pembe.süper bayıldım.bu kış giyer.bot istemedm bu iyi oldu.
ooo süper fiyata almışsın.güle güle kullansın küçük hanım papalarını:)

X