2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

ya artık hiçkimse yok topikte, kış gelir herkes döner dedik ama yazın daha çok yazışıyorduk.
arkadaşımı çağırdım bugün oğlu gripmiş merte bulaşmasın diye gelmedi. bende dolapları düzelttim kullanılmayan ıvırzıvır ne varsa attım ferahladım.
bezelye yaptım merte yedirdim uyutttum aslında bende çok yorgunum ama uyuyamıyorum dönüp dduruyorum yatakta.

geçmiş olsun gülin, boğaz pastili falan al iyi geliyor. bizimde okulda hocalarımızın sesi giderdi kabahatide biz olurduk, bize bağırmaktan gidiyormuş :)

sağol Ayşecim.ama valla p.tesi nöbetçiydim bı de 3 ders 5.sınıflar vadı.harbı bağırmaktan gıttı boğaz.
off aslında o kadar derdim var ki.. yazsam mı yazmasam mı diye düşündüm ama... yazacağım diye karar verdim. .. eşim öksürüğünü tutunca omurunu kırmış yaa.. olacak iş değil.. başımızda karabulutlar geziniyor.. hayırdır inşallah.. nasıl olur dedik.. doktorlar dedi ama.. şimdi bi sürü tahlil yaptırıyor, inşallah birşey çıkmaz dua edin.. bi de işin kötüsü o vaziyette çelik korseyle geziniyor, yatması lazım ama, tahliller için geziniyor. ben de bekliyom haberlerini... artık ameliyatmış falan onlara zaten hazırım, Allah korusun başka bişey olmasın altında yatan bir sebep falan.. off sıkıldım...

çok geçmiş olsun.bi sorun çıkmaz inşallah.

gülin benim boğazda dün gece gıcıklanmaya başladı, sanki kupkuru sanırım bende şifayı kaptım.

kızlar odanın bir koşesine kabın içine soğan koyunca grip olmuyormuuz olsakda çok hafif atlatılıyormuş. deneyen herkes hayretle doğrulamış. soğan odadaki gribal enfeksiyonu bakterileri çekiyormuş. tuhhaf geldi bana ama kk da yazıyor birçok kişi denemiş..

slm kızlarrr
prsim geçmiş olsun canım
valla benimde bogazlarım acıyo havalr ısındı beya vücüdlarda şaşırdı ne yapsın
derleri olnalr ögretmenlerimiz kolay gelsin
özgecim hoşgeldin
gülin geçmiş olsun
ooooo ayşecim işleri yapmışsın güle güle kirlet
sogan he kesin bizim yaramazlar onalrıalır bırakmazlar
valla 2,3saatlikuykuyla duruyorum sabh bikalktıerkenden 6mıydı neydi anca işte 2asaat oluyo anca uyudu işleriyaptım yemegimi yaptım dışarlarda gezdirdim valla anca dinlendim neyemekyediriyobize ne bişey astım çamaşırları topluyo kaldırıdklarımı katladıkalrımı yerinden çıakrıyo ellenmeyecek nevarsa elliyoyapmadiyorum inadına ypıyo valla çocuk zor işmiş

öncelikle herkese merabaaa, akşam oldu evde aldık soluğu ama bu aralar istanbul trafiği berbat çekilcek hali kalmadı yaa

merhaba kızlar, nabersiniz
gerçi kimse yok ama, oğluşum erken uyudu bu akşam oh keyif yapıyorum bende
gülincim çok geçmiş olsun, müminecim faceden yazdım ama geçmiş olsun tekrar
özgecim Allah yardımcın olsun çalışırken herşey iki kat zor oluyor
elayada maşallah sayı saymayı öğrenmiş,
bizimkide üç beş diyor, oğlum saat kaç diyorum 3 diyor :)
daire üçgen gibi şekilleri falanda buluyor artık, şu şekilli küplü bir oyuncak varya onda
maşallah benim kuzumada bütün kuzularada

çok sağol cnm, hemen sinüzite çevirdi bi ton ilaç alıyorum

bu mevsimde herkes hasta, eve misafir çağırmaya korkuyorum, bazı insanlar evde çocuk var hastalığım geçmesin diye hiç düşünmüyor. mert hastaydı iyileşti ama yinede ablama gidemiyorum o bebeğe geçer diye.

iki kıştır hiç doğru dürüst arkadaşlarla görüşemiyoruz biz, ya bizimki ya onlarınki hasta oluyo, bizim arkadaşlar sağolsunlar hassastır bu konuarda, yalnız ailelerimiz çok alıngan, ama onlar da uzakta

off aslında o kadar derdim var ki.. yazsam mı yazmasam mı diye düşündüm ama... yazacağım diye karar verdim. .. eşim öksürüğünü tutunca omurunu kırmış yaa.. olacak iş değil.. başımızda karabulutlar geziniyor.. hayırdır inşallah.. nasıl olur dedik.. doktorlar dedi ama.. şimdi bi sürü tahlil yaptırıyor, inşallah birşey çıkmaz dua edin.. bi de işin kötüsü o vaziyette çelik korseyle geziniyor, yatması lazım ama, tahliller için geziniyor. ben de bekliyom haberlerini... artık ameliyatmış falan onlara zaten hazırım, Allah korusun başka bişey olmasın altında yatan bir sebep falan.. off sıkıldım...

çok geçmiş olsun canım, akla gelmeyen başa geliyo, ama etrafa bi bası falan yapmıyosa ameliyata gerek görmeyebilirler, inşallah çabuk toparlar eşin

gülin benim boğazda dün gece gıcıklanmaya başladı, sanki kupkuru sanırım bende şifayı kaptım.

kızlar odanın bir koşesine kabın içine soğan koyunca grip olmuyormuuz olsakda çok hafif atlatılıyormuş. deneyen herkes hayretle doğrulamış. soğan odadaki gribal enfeksiyonu bakterileri çekiyormuş. tuhhaf geldi bana ama kk da yazıyor birçok kişi denemiş..

sana da geçmiş olsun cnm, umarım olmazsın yine de, bu soğanı bütün mü kesip mi koycaz acaba, denemekten zarar gelmez sonuçta

slm kızlarrr
prsim geçmiş olsun canım
valla benimde bogazlarım acıyo havalr ısındı beya vücüdlarda şaşırdı ne yapsın
derleri olnalr ögretmenlerimiz kolay gelsin
özgecim hoşgeldin
gülin geçmiş olsun
ooooo ayşecim işleri yapmışsın güle güle kirlet
sogan he kesin bizim yaramazlar onalrıalır bırakmazlar
valla 2,3saatlikuykuyla duruyorum sabh bikalktıerkenden 6mıydı neydi anca işte 2asaat oluyo anca uyudu işleriyaptım yemegimi yaptım dışarlarda gezdirdim valla anca dinlendim neyemekyediriyobize ne bişey astım çamaşırları topluyo kaldırıdklarımı katladıkalrımı yerinden çıakrıyo ellenmeyecek nevarsa elliyoyapmadiyorum inadına ypıyo valla çocuk zor işmiş

hülya cnm sana da geçmiş olsun, kızın biraz hareketli ve uykuya direniyo galiba, artık büyüdükçe uykusuzluğa daha çok dayanır oldular bizdeyse enerji azaldı, ne var onlar güzelce uyusa da biz de biraz dinlensek :KK37:

hülyacım valla hazır okuldayken işlerimi hallediyorum bilgisayarımı getirdim o da açık duruyor.az kaldı kızıma kavuşmaya.gerçi 10 dakika sonra zırlamay ve bizi doğduğumuza pişmanetmeye başlıyor ama napalım katlanıcaz.akşamları çok yoruyor ya hep bişeyler istiyo bakıcı bende hiç öyle değil çok sakin diyor

ahh hüyacım, ben ancak bi kere okuyup alıntı yapıyorum o kadar .sohbete vakit kalmıyo ki, az sonra kociş gelir, azraya yedir, kendin ye, topla, süt içirme mücadelesi ver, azrayı yatır derken anca yetiyo vakit
sonra da sızıp kalıyorum yorgunluktan :KK43:

vallya kızlar gece olyo onalr ddurmuyo biz yoruluyoz herşeyleri çekiştiriyolarya evetuykuyla çoksorunumuz var bizim çok direniyo valla bende tek baktıgımda ne bırakacakinsan varneden bakcak ailer uzakta insan hiç dinlenmiyo am çokda tatlılar allahım iyikivermiş onalrı

ahh hüyacım, ben ancak bi kere okuyup alıntı yapıyorum o kadar .sohbete vakit kalmıyo ki, az sonra kociş gelir, azraya yedir, kendin ye, topla, süt içirme mücadelesi ver, azrayı yatır derken anca yetiyo vakit
sonra da sızıp kalıyorum yorgunluktan :KK43:

dogru canım sende çalışıoyn koalymı yemek fialnda yaprsan
benimkigce çok dönüyo sürekliaçıkyatıyo 5tane örtü kullanıyorum avlal onu örtmekten uyku uyuyamıyomya

aynen hülya bizimki de hep açık üstü bacakları falan buz gibi oluyo gece.dalmasını bekliyorum üstünü örttüğüm anda çığlığı basıp uyanıyo tekrar dalmasını bekle tekrar uyansın böyle böyle sabah sabah oluyo

merhaba kızlar napıyonuz
off nöbetçiyim valla öğrenciler çok yordu
özgecim tam bizi özetlemişsin
prism geçmiş olsun nasıl bi aksilik canım ya
gülin sana da geçmiş olsun

sağol canım inşallah kötü bir anı olarak hatırlarız..

allah allah çok şaşırdım öksürüğünü neden tuttu, doktorlar ne diyor onlarda şaşkındır herhald bi adak ada kurban olması şart değil. alah tez zamanda şifa versin çok geçmiş olsun. gelişmelerden haberdar et. hapşırığı tutmanın felç yaptığını hatta öldürdüğünü bile duydum ama öksürüğünki ilk defa duyuyorum canım.
sağol canım. o gün komşu geldi kapıya.. babası vefat etmiş.. eşimde meftayı taşımaya yardım ediyormuş.. biri elini kolunu sallaya sallaya geçmiş yani yardım etmemiş.. eşimde çok kızmış.. meftayı kaldırmak için daha da canla başla kaldırmaya çalışmış. eşimde eğilince reflü oluşuyor. öksürüğü gelmiş ama meftanın üzerine öksürmek istememiş. bu seferde tutunca belinde bir kopma hissetmiş.. onun tabiriyle belimden öksürdüm diyor . emar çekilince omurlardan birinin kırık olduğu anlaşıldı. doktorlar da şaşırdı zaten..

öncelikle herkese merabaaa, akşam oldu evde aldık soluğu ama bu aralar istanbul trafiği berbat çekilcek hali kalmadı yaa

çok sağol cnm, hemen sinüzite çevirdi bi ton ilaç alıyorum

iki kıştır hiç doğru dürüst arkadaşlarla görüşemiyoruz biz, ya bizimki ya onlarınki hasta oluyo, bizim arkadaşlar sağolsunlar hassastır bu konuarda, yalnız ailelerimiz çok alıngan, ama onlar da uzakta

çok geçmiş olsun canım, akla gelmeyen başa geliyo, ama etrafa bi bası falan yapmıyosa ameliyata gerek görmeyebilirler, inşallah çabuk toparlar eşin

sana da geçmiş olsun cnm, umarım olmazsın yine de, bu soğanı bütün mü kesip mi koycaz acaba, denemekten zarar gelmez sonuçta

hülya cnm sana da geçmiş olsun, kızın biraz hareketli ve uykuya direniyo galiba, artık büyüdükçe uykusuzluğa daha çok dayanır oldular bizdeyse enerji azaldı, ne var onlar güzelce uyusa da biz de biraz dinlensek :KK37:
evet soğanı kabuklu bütün şekliyle koyucaksın canım pencere kenarıda olabilir.
dogru canım sende çalışıoyn koalymı yemek fialnda yaprsan
benimkigce çok dönüyo sürekliaçıkyatıyo 5tane örtü kullanıyorum avlal onu örtmekten uyku uyuyamıyomya
aynen yaa
bende rahatca uyuyamıyorum örtünce hemen itttiriyor bazen uyanıyor neden böyle anlamıyorum.

sağol canım. o gün komşu geldi kapıya.. babası vefat etmiş.. eşimde meftayı taşımaya yardım ediyormuş.. biri elini kolunu sallaya sallaya geçmiş yani yardım etmemiş.. eşimde çok kızmış.. meftayı kaldırmak için daha da canla başla kaldırmaya çalışmış. eşimde eğilince reflü oluşuyor. öksürüğü gelmiş ama meftanın üzerine öksürmek istememiş. bu seferde tutunca belinde bir kopma hissetmiş.. onun tabiriyle belimden öksürdüm diyor . emar çekilince omurlardan birinin kırık olduğu anlaşıldı. doktorlar da şaşırdı zaten..

oyacım allah var neler var, bizim şer gördüğümüzde hayır hayır gördüğümüzde şer olabiliyor. dua edelim. şimdi durum nedir peki, ameliyatmı diyor doktor.

geçmiş olsun ..Allah şifasını versin inşallah..

kızlar bu ablamın efesi kalpten götürecek bizi. annesi emzirmiş yatırmış çocuk burnundan ağzından oluk gibi kusmuş genzine kaçınca nefes alammış morarmış, telefon etti ağlıyor eşin gelsiin diye, acile gittiler çocuk kusunca nefes alamamya bağlı morarmış meğer çok şükür bişeyi yok. morardı diye ağlayınca havale geçirdi sandım mertte morarmıştı çünki.

Kızlar ben filizi ciddi merak etmeye başladım. günlerdir yok. msn ide kapalı. kötü birşey yoktur inşallah.

kızlar bu ablamın efesi kalpten götürecek bizi. annesi emzirmiş yatırmış çocuk burnundan ağzından oluk gibi kusmuş genzine kaçınca nefes alammış morarmış, telefon etti ağlıyor eşin gelsiin diye, acile gittiler çocuk kusunca nefes alamamya bağlı morarmış meğer çok şükür bişeyi yok. morardı diye ağlayınca havale geçirdi sandım mertte morarmıştı çünki.

Ayy çok geçmiş olsun nasıl korkmuşlardır..Yazık yavruya yaa..Allah korumuş yine cnm..

X