2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

herkese selam.
sabah yumurtalı patates yaptım, azıcık yumurtasından çokca patatesten verince yumurtayı anlamadan yedi. patates kızartmasını çok seviyor zaten bu aralar çokca ondan yiyor. vitamini falan kalıyormudur acaba. çubuk krakeride bu aralar çok yiyor, hiçbirşey yememesindense kraker yesin diyorum artık.

iyiyim canım , zıpır oğlumla uğraşıyorum işte, bende ilke gibi biraz büyüsün kreş yaşı gelsin ozaman düşünüyorum ama biraz sıkıştık maddi açıdan belkide çalışmak zorunda kalabilirim
sen napıyorsun iyileştinmi biraz
ece hanım nasıl

yeni işin hayırlı olsun canım

bende üzüm zeytin falan veriyorum ama yiyemiyor ağzında çevirip çıkartıyor , daha hiç azı dişimiz yok ondan herhalde
maşallah katıları yiyor mert
inşallah dişi çıkında daha güzel yer annesi

kızlar yusuf kayra çişini söyleyecek galiba, bibi çiş diyor bazen, alıştırma külodu alıcam ama bir iki ay daha bekleyim çocuğu zorlamayım diyorum sizin kuzular nasıl söylüyormu
dişle hiç alakası yok emelcim, mertin 8 dişi varken daha çok yiyiordu, 10 tane zeytin yerdi, ekmek, simit gecrek yerdi, dişinden dolayı birde emmeye çok düşkün ondan oluyor.
bence daha erken emelcim, hem kışın üşür çocuk ben baharı bekliycem. lazımlık aldım onu seviyor arada oturuyor, çişini yapınca çii deyip bezi gözteriyor.
günaydın kızlar ayşe geçmiş olsun ablanın bebeğine.elini kıpırdatabilmiş olmasına çok sevindim.büyüdükçe herhangi bir rahatsızlığı kalmaz inşallah

herkese iyi dilekleri için teşekkürler bugün işteki 2.günüm yarın bizde tatiliz çok güzel
saol canım, yeni işin hayırlı olsun, artık sıksık yazarsın. duruyada annen baktıktan sonra gözün arkada kalmaz.
günaydın kızlarrr
ayşecim çoksevindim oda yeni bebek ehrşeyi çabucak güzelir caım onun bak göreceksin allahın izniyle sapasaglam oalcak
emelcim hoşgeldin
bende sütçüm geliyo bugündebusattlerde onun için erken kalktım melisuyyo o uyurken kahvaltımıedme dedim ç ysıcakkken eşimiyolladım oda simit alıvermiş ban şimdionuyerken sizlere bakayım dedim

afiyet olsun canım, sütü melisemi içiriyorsun yoğurtmu mayalıyorsun. bencede en sağlıklı süt sarıkızın işlemden geçmemiş sütü :)
çok sewindm dewamıda gelicek inş.bebekler güçlü olur atlatır o minicik yüreğiyle...
yağmur dün uyumadı ben çıkarken çok uykusu vardı 1 kase cicibebeli yoğurt hazırladım yedir yatır yedm aynen ölede yapmış.ben gittm o uyandı yani mızmızlık yapmamış.
rahatım yani o yüzden..

maşallahhh ne güzel işte yemiş annesi zeytin falan yemez yağmur.yediklerine sükret çokda kafaya takma.şu memeyi bırakıp dişlerinide tamamlasa düzene girer bence.

saol hülyacım.telle konuuşuyorum arada.ama özledim walla..

günaydın herkese.biz bugün 7 de kalktık.babamızla kahvaltımızı yaptık onu gönderdk.yağmur hanım son demlerini yaşıyor birazdan küt gidicek.erken kalkınca uykusu geldi.evi dağıtıyor şuan.bugün kayınvalimde gün var oraya gidicem.geceden beri yağmur hiç durmadı.gök yarıldı sanki.ben kaçtım görüşürüz...

benimkinin kilosu 10 falan o yüzden kilo vermesinden endişeliyim birde büyüme ve gelişme döneminde ne yese kardır diye düşündüğüm için herhalde. zeytini 10 çocuktan 9 u çok seviyor, bizimki yemese bile oynamaya bayılıyor, bazen ellerini yağ edecek diye sofraya zeytin bile koymuyorum.
selam kızlar
ben de okuldan geldim acayip yağmur var sel götürüyor heryeri
kızım uyumuş karnımı doyurdum size bakayım dedim
neslihancım hayırlı olsun yeni işin geri dönmene sevindim
emelcim bizimki de bi ara söylüyodu ama şimdi söylemiyo ben sabırla bekliyorum söyler diye zorlamıycam şu an
burdada çok yağmur var. ne yedi bakalım bebiş fikir olsun banada:hulya:

Ayşecim yeğenininn haberine çok sevindim gerçekten.Allah dualarımızı kabul etti demek.
İzmirde'de acayip yağmur vaRdı sabah resmen arabayla yüzdük yollarda:)) şimdi gene indirdi.aman biZe tatil yok.sabah kalk okula törene git.c.tesi gunu de salak mudurumuz veli toplantısı koydu.saat 10 da da ona gidicez:KK43:bi pazar günü kalıyo yanı yatıp uyumak için.
tatıl moduna girmiş burası.bı kaç gün ses seda çıkmaz artık:)) neyse ara ara bakarım ben kızlar yine.öptüm.hepimizin CUMHURİYET bayramı kutlu olsun...

merhaba kızlar bikaç gündür giremedim
bu sefer ben hastalandım hafta sonu bir ishal kusma karın ağrısı mahvetti beni gece eşim de yoktu sonra onu çağırdım ama eceyi bırakıp hastaneye gidemedik geceleyin.ne zormuş gurbette olmak ailem burda olsa çağırırdım neyse c.tesi gündüz gidebildik serum falan takıldı sanırım dizanteri olmu.şum bugün de biraz kötüydüm gittim gittim 3 gün rapor aldım evdeyim
siz napıyonuz eceyle aynen uğraş devam inşallah ona geçmez hastalığım
prism iyi yolculuklar bu arada

merhaba, Düzce den bugün döndüm. Geçmiş olsun. yazılanları geçmişten okumaya başladım. inşallah iyi olmuşsundur.

güle güle sağlıcakla gidip dönün canım.. hayılrı yolculuklar bende düzceliyim memlketinzimi?

sağol hayatım duaların için, döndük.. ben sinop luyum. Düzce'de görümcemin kızı oturuyor. fıtık ameliyatı oldu. ziyaretine gittim. Biraz kaldım yanında..

selam kızlar, yeni bebek gelmişti demiştimya, doğum sırasında sol kolunda sinir zedelenmesi olmuş, çok üzüldüm, daha iyiyim ama.
doktor bu tür vakalar çok karşımıza çıkıyor, iri bebeklerde oluyor demiş. %90 geçiyor. içiniz rahat olsun demiş, ortopediye götürdüler bakalım haber bekliyorum. dua edin kızlar temiz çıksın. minnacık bebeğin kolunda bandaj var, emerken zorlanıyor, annesinin üzüntüden sütü kesildi, daha 3 günlük yavru.

üzüldüm, Allah kolaylık versin... İnşallah iyi olur.. Annenin morale çok ihtiyacı vardır. o şimdi hep kötüsünü düşünür.. geçmiş olur inşallah...

merhaba diycem kimse yok sadece prism var
teşekkür ederim kızlar daha iyiyim
ayşe yeğenine ve annesinin sütü gelmesine sevindim gündüz ben karnımı doyurdum kızımı sormuşsun et suyuna tel şehriye yapmıştım bikaç kaşık yedi allahtan bir de börek yapmıştım ondan da yedi bugün sevinçliyim yani biraz olsun yedi

mert artık bişey yemiyor o yemedikçe sinirleniyorum çocuğa kızıyorum.
3 cicibebeyle duruyor.
balık kızarttım 2 lokma yedi ancak. ne olacak böyle.

8 dişi var patlamak üzere olan haftalardır bekliyorum çıkamadılar ancak 2 si patladı.
ona özel yepıyorum yemeyince sinir oluyorum.

canım üzülme.. ben de diş çıkarma dönemlerinde yaşadım bu sıkıntıyı.. bir süre sonra yine yemeye başlar.. bebişine de sinirlenme, ne yapsın istemiyo yemek.. kendini üzme.. bu seferde ona niye kızdım diye yine kendine kızacaksın.. çünkü öyle oluyor..

ıyı aksamlar kızlar...

ya bugun basımıza kotu bırsey geldı...cok korktum ben Allahtan bırsey olmadı...eymen parkyatagından bızım yataga gecebılıyo...bunu yaptıktan sonra da bızım yataktan park yataga gectı bıranda....boynuna bırsey oldu dıye odum koptu aglamaktan sesı ıcıne kactı...sandım cocuk kollarımda can verdı....tıtreye tıtreye korkudan ne hale geldım anlatamam sıze....artık yer yatagı yapıcam bu korkuyla yasayamam....o kadar yaramazkı anlatamam...tabı anlatmama da gerek yok hepınzın evınde bır adet mevcut 2009 hazıran modelı :))mutfak legenlerını ters cevırıp tezgahın onune koyuyo uzerıne cıkıyo tezgahı kontrol edıyor...gozlerı ısıldıyo gorsenız yenı bıryerı kesfederken....

bır aklımda baohouse dan bırseyler uydurup yatagıma sıfırlanan yatak mı yapsam cocuguma....3 kenarını yuksek parmaklık yapıp tek tarafını yatagamı sıfırlssam busekılde yatk kullanan var mıa aranızdsa

geçmiş olsun...

günaydın kızlar.CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN....
nasılınızz kimseler yok.yağmuru uyutup temizlik yapıcam sonrada arkadaşa gidicem girerim yine görüşrüz...

günaydın kızlar.CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN....
nasılınızz kimseler yok.yağmuru uyutup temizlik yapıcam sonrada arkadaşa gidicem girerim yine görüşrüz...

günaydın canım seninde kutlu olsun herkezinde kutlu olsun bayramı
kolygelsinsana iyi oturmalar bende çokoldu kalkalıda anca girdim

merhaba kızlar herkesin bayramı kutlu olsun
biz de evdeyiz ama öğleden sonra pazara gitmeyi düşünüyorum eceye bişeyler alıcam dışarıda bulamadım
bakalım hava da çok soğuk belki eceyi bırakır giderim

selam kızlar cumhuriyet bayramımız kutlu olsun....ben törene gittim geldim...yemek yaptım, oğluş uyuyor dizimde, size bakayım dedim..burada soğuk ve yağmurlu...haftasonu yedigöllere gidecektik egeyi ananeye bırakıp, yağmur ve soğuk nedeniyle iptal ettik...çok da heveslenmiştim...neyse sağlık olsun...armağan emel ve özlem benim oğluş da kakasından rahatsız oluyo sanırım, yapınca anlıyorum hemen hal hareketlerinden armağanın kzız gibi köşeye gidip saklanıyor, yanına falan gidersem kızıyor:p çok tatlılar gerçekten...ben de 2 yaşında öğretmeye başlıycam...dr tavsiyesi...hem de yaz olacağı için evdeyim hava da sıcak diye düşünüyorum....iyi tatiller

kızlar uzun süredir giremedim yaa nasılsınız ne var ne yok geçmişide okuyamadım inşallah herşey yolundadır sizi özledimm

günaydınnnn kızlarr..herkes uyuyormu ne:KK1:
haftasonu yine sessiz burası.biz yine erkenden kalktık kahvaltımızı yaptık.uyuudk bile...
havalar iyice soğudu ama burası biraz güneşli bugün.dışarı çıkıcaz yağmurla.ayakkabı alıcam yağmura.sıkıyo artık ayakkabıları.biraz gezer geliriz.görüşrüz kkızlar.

günaydın kızlar adanada serin ama güneşli bize kış gelemedi henüz.ama çokda rahatsız edici değil.bahar havası gibi.geceyle gündüz arası sıcaklık farkı baya fazla

X