2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

valla ayse bu emzırme acıkması degısık bısey....benım de aclıga hııııııııııııııııııc tahammulum yok...gozum donuyo adeta<elim ayagım titriyo....

evet doğru özellikle prof. sabiha keskin paktunanın çocuk gelişimi ile ilgili söylediklerine çok dikkat ediyorum. 0-3 yaş hep suyuna gidicez. hatta bir topik açmıştım nelere hayır diyorsunuz diye . ay merak ediyorum nasıl bir çocuk çıkacak. benim kızım çok nazlı, alıngan.. doktor bana seni çok tüketebilir ikinci bir otorite gerekiyor dedi. Allahtan eltim kızımı kızı gibi seviyor ve ilgileniyor . hergün 1 saat ona bırakıyorum. kızım bana çok bağlı. oyüzden ben olmadan özgüveni yok . henüz belki erken ama. aslında bir oyun grubu olsun istiyorum.

canım hep suyuna gidilmiyo işte bi şekilde istediği şeyi unutturuyoruz isteksis olacak valla sonunda çok şımartıyoz bende yapıyımıuyum yapıyorum yani
uzmanların her dediğini yapamıyoz kşeke yapabilsek

tereyağı ile unu kavuruyorum pembeleşene kadar
sonra suyunu katıyom canım birazda krem peynir pişiyo
terbiyeli yapacaksam (bu aralar yapmıyorum yumurta yemiyo bu aralar )yoğurt yumurta katıp pişince kapatıyorum canım

bende un çorbasını tereyağı unu kavuruyorum ve diğer tarafta süt ve yumurtayı çırpıyorum ve kavrulan unu bu karışımla açıyorum çorba kıvamına gelicek çok doyurucu ve besleyici oluyo bu çorba zeynepte severek içiyo :nazar:

kızlar merhaba,
bende çok yiyorum durduramıyorum kendimi feci haldeyim
geçmiş olsun dileklerinize teşekkürler, geçti baya elimiz ama yıkamıcam bir iki gün daha
su değmesin dedi doktor, hep okuyorum okumazmıyım ama kendi zıpır çok aşırı hareketli
Allah korusun kuzularımızı
bu arada elife eceme yağmurada geçmiş olsun
kocişlerinizi de Allah kavuştursun kızlar
ben labne vermiyorum artık, katkı maddeli falan dediler ne bileyim
bugün hiç bişey yemedi yusuf kayrada
sabah peynirli yumurta yaptım ekmek ufaladım içine maydanoz dereotu doğradım biraz , çok az yedi
uyumadan öncede elma rendeledim, bir kavanoz meyvesiyle karıştırdım onuda yemedi
normalde pek kavanoz maması vermiyorum ama meyve kalmamış evde, almak lazım
şimdide pırasa yemeği pişiricem bakalım yicekmi

[QUOTdene canım güzel oluyoE=Aşk Kırıntısı;15762111]tariini deniycem filiz.[/QUOTE]

filiz özel mesaj attım o geldimi canım. ben senin verdiğin adresi ekledim ama..msn den
oldu canım

bende un çorbasını tereyağı unu kavuruyorum ve diğer tarafta süt ve yumurtayı çırpıyorum ve kavrulan unu bu karışımla açıyorum çorba kıvamına gelicek çok doyurucu ve besleyici oluyo bu çorba zeynepte severek içiyo :nazar:

sütlü hiç denemedim canım

akşam imikli muhallebi yaptım içine ceviz kattım maşallah inan yedi
deneyin kızlar ilk defa ağzını açtığını gördüm inanın maşallah hep zorla yediği için

slm kızlarrrr
maşşallah ne yazmışsınız
ayşecim melis çok iant herşetye ve beni bu çok yoruyo mızmız bide uykusu oldugu haşde uyumuyo mesla
kızlar benimki maşşlah kak yapmadan kaksını söylüyo ne yapsamki

evet fılız sutum ıyı hamdolsun ama emen cocuklarda yemek yemıyo ıste
olsun canım onların işlerinede mem kolay geliyo ondan
slm kızlarrrr
maşşallah ne yazmışsınız
ayşecim melis çok iant herşetye ve beni bu çok yoruyo mızmız bide uykusu oldugu haşde uyumuyo mesla
kızlar benimki maşşlah kak yapmadan kaksını söylüyo ne yapsamki
evet kankam seni bekledik yoktun yemek hazırlıkları tabii
sennereye gititn filiz msndemi konuşuyon cevap yokkkkkkk:))))))9
burdayım yazan yok canım ondan bende sustum
oooooooo kalabalıgız yazsanıza kızlarrrrrrr

ahanda kimse yazmamışya

yazan yok canım herkez meşgul

evet kızlar bende hiç ağlatmamaya çalışıyorum.ama olumsuz birşey söylediğimde hemen hüngür hüngür ağlıyo.hanımefendiye hiç bişey denmeyecek:)
ya kızlar dün ecem düştü biliyomusunuz:KK43: kendi küçük koltuğu var onda oturuyordu. Bende mutfağa gittim. Anında bi ses ve ağlama:KK43: koşup geldimki koltuğu ters dönmüş ecem yerde. Ağzından kan geliyo. Kanı durduramadım. Dudağıda patlamış.dişi kırılmamış allahtan. Ama çok ağladı.keşke o değilde ben düşseydim

çokkk çok geçmiş olsun.

Eceme geçmiş olsun annesi.Sabah da ben makyaş yaparken Elif koltukta ayağa kalkmış hooop kafasının üstüne yere uçtu. Allah korusun bebeişlerimizi.

oyyy elifime de geçmiş olsun.kuduruk cadısempatiksalakcinni

sabihanın kitabını bende okudum ama bazıları bana uygun değil.
mesela çocuk kafasını pencereye çarptı, gidin pencereyi dövün diyor. başka kaynaklarsa pencereyi dövmeyin, çocuğa hata yaptığını öğretin, böylece hayatı boyunca başkalarını suçlamayacak diyor.
sonra çocuk markette istediği alınmayınca tepinir, sabiha dikkatini başka yöne çekin diyor. diğer kaynaklarsa, bırakın ağlasın görmezden gelin hayatta her istediğinin almayacağını küçük yaşta öğrensin diyor.
sabihaya göre çocuğu hiç ağlatmayacaksın, hiçbir zaman hayır demeyeceksin, dikkatini başka yöne çekeceksin diyor. işdahsız bir çocuğu n önüne yemeği koyun ve ona "bu yemek benim yeme sakın" diyeceksin diyor. bu yazdıklarım uygulayacağım şeyler değil, çocuk hayırıda bilmeli hata yaptığınıda, acıktığı zaman yemek yemeyi öğrenmesi gerektiğinide.
bazı konularda sabihaya katılıyorum ama bazı konularda değil.

aynen canım.aynen senin gibi düşünüyorum.

bu dönem böyle galiba filizcim. benimkide bozuk para delisi, para sesi duysa unutturana kadar ölüyorum. para sesiyle kadın sesi hoş gelirmiş derler ya :)
bak sennnn çapkın mı olcak acaba mertopuyorumnanaktan

ayy sorma ben ve eşimde aynıyız canım şimdidenbezdeki çocuğa akülü araba alacakmış
560 lira
dedim git işine o benden beter yani

o kendi oynasın dıye alcaktır filizcim:)aklinialirimsmile

Kızlar hala biberon maması kullanan varmı..ben kullanıyorum hergün 1 yada 2 biberon içiyor.

ben de verıyorum.gece onu içip uyuyo.240 cc çakıyorum bitiriyo junıor 1+

X