2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

kimse kalmamış, melis uyudu, hülyada uykuya geçti galiba.
ilke smileyde deli işareti var yanlış anlama bye anlamında işaret sanmıştım ama değilmiş :)

çalışan anneler çocuklarınıza akim bakıyor, hoşlanmadığınız şeyler yapıyormu. annannesi bile baksa illaki hoşunuza gitmeyen şeyler vardır. bende biraz büyüsün çalışmayı düşünüyorum ama benim oğlan ortalığı yıkıyor kimse susturamıyor çok anneci.
büyütürken hata yaptım mı diye düşünüorum.

canım biz çok fazla üstlerine düşüyoruz. bir taraftan hata yaptığımızı biliyorum . bizi biraz baskı altında yetiştirdiler en azından beni . yani her istediğim olmazdı. bizim yetiştirdiğimiz çocukların üzerine fazla titriyoruz biraz hırçınlaşıyorlar gibime geliyor. sence? bunun üzerinde çok düşünüyorum?

canım biz çok fazla üstlerine düşüyoruz. bir taraftan hata yaptığımızı biliyorum . bizi biraz baskı altında yetiştirdiler en azından beni . yani her istediğim olmazdı. bizim yetiştirdiğimiz çocukların üzerine fazla titriyoruz biraz hırçınlaşıyorlar gibime geliyor. sence? bunun üzerinde çok düşünüyorum?

bende öyle düşünüyorum ama 0-3 yaş ağlatmama dönemiymiş, özgüven zeka bimemne derken en iyi şeyleri yapmaya çalışıyoruz. bu dönem çok önemli. ama bazen çok bunaltıyor çok yapışıyor bana, bensiz hiiç durmuyor.

günaydın kızlarr..
kahvaltısını yaptırdım yağmurun.kahvaltıya gidicez kayınvalidime.
dünden beri yağmur hiç durmadı.gök delindi mübarek.
bizim yağmurda durmadı.sabaha kdr çok sık uyandı...neyse ben kaçtım görürşüz..

ayşecim anladım cnm.yerimseniben

günaydın kızlar umarım hepiniz ve bebişleriniz iyidir. bende arada fırsat buldukça yazmaya çalışıyorum. sabah kızımı ağlayarak bakıcısına bırakıp işe geldim. okadar zor bi durumki:KK43:

bende öyle düşünüyorum ama 0-3 yaş ağlatmama dönemiymiş, özgüven zeka bimemne derken en iyi şeyleri yapmaya çalışıyoruz. bu dönem çok önemli. ama bazen çok bunaltıyor çok yapışıyor bana, bensiz hiiç durmuyor.

evet doğru özellikle prof. sabiha keskin paktunanın çocuk gelişimi ile ilgili söylediklerine çok dikkat ediyorum. 0-3 yaş hep suyuna gidicez. hatta bir topik açmıştım nelere hayır diyorsunuz diye . ay merak ediyorum nasıl bir çocuk çıkacak. benim kızım çok nazlı, alıngan.. doktor bana seni çok tüketebilir ikinci bir otorite gerekiyor dedi. Allahtan eltim kızımı kızı gibi seviyor ve ilgileniyor . hergün 1 saat ona bırakıyorum. kızım bana çok bağlı. oyüzden ben olmadan özgüveni yok . henüz belki erken ama. aslında bir oyun grubu olsun istiyorum.

Son düzenleme:
evet doğru özellikle prof. Sabiha keskin paktunanın çocuk gelişimi ile ilgili söylediklerine çok dikkat ediyorum. 0-3 yaş hep suyuna gidicez. Hatta bir topik açmıştım nelere hayır diyorsunuz diye . Ay merak ediyorum nasıl bir çocuk çıkacak. Benim kızım çok nazlı, alıngan.. Doktor bana seni çok tüketebilir ikinci bir otorite gerekiyor dedi. Allahtan eltim kızımı kızı gibi seviyor ve ilgileniyor . Hergün 1 saat ona bırakıyorum. Kızım bana çok bağlı. Oyüzden ben olmadan özgüveni yok . Henüz belki erken ama. Aslında bir oyun grubu olsun istiyorum.

evet kızlar bende hiç ağlatmamaya çalışıyorum.ama olumsuz birşey söylediğimde hemen hüngür hüngür ağlıyo.hanımefendiye hiç bişey denmeyecek:)
ya kızlar dün ecem düştü biliyomusunuz:KK43: kendi küçük koltuğu var onda oturuyordu. Bende mutfağa gittim. Anında bi ses ve ağlama:KK43: koşup geldimki koltuğu ters dönmüş ecem yerde. Ağzından kan geliyo. Kanı durduramadım. Dudağıda patlamış.dişi kırılmamış allahtan. Ama çok ağladı.keşke o değilde ben düşseydim

Günaydın kızlar, ayyy bi sürrü alıntı yapmıştım hepsi gitti alla alla. Neyse hatırladıklarımı yazayım :)

Gülinim geçmiş olsun.Benim de aklıma direk hamilelik geldi ama? Bİ git bakalım doktora.Ben daha hiç gitmedim doğumdan sonra.Korkuyorum. Tırsığım bu konuda fazlasıyla.

Maşallah Azraya.Elif de anne, abba (Baba), Ade (dede) Mama, bisiklet, gel, Allah, bibi (hala), ümman (ümran) Arda,top ve bi bunlar gibi bi kaç şey söylüyo.

ELif hanım bu aralar en çok kule yapmayı sevyiyo.7 tane renkli kovayı üst üste koyabiliyo. Kitap okumayı çok seviyo. Eğitici kitaplar almıştım bi sürü bayılıyo onlara. Bu hafta BİM 'e yazı tahtası gelmiş,mürekkep kalemli değil hiç biyeri çizmiyo tahtadan başka.Ona bayıldı onla oynuyo. Mutfak seti almıştım.Bize yemek ve çay yapıyo :)

Uyku düzenimize gelince de gündüz 2 saatlik tek uyku uyuyor.Gece 10 da yatıyor genelde. Sabah 7-8 gibi kalkıyor.Ama gece 12'de de yatsa sabah kalkma zamanı değişmiyor.

Elifin de başı çok terliyor.Vücudu çok terlemez genelde.

Eceme geçmiş olsun annesi.Sabah da ben makyaş yaparken Elif koltukta ayağa kalkmış hooop kafasının üstüne yere uçtu. Allah korusun bebeişlerimizi.

slm kızlar cevaplarınız için kalsiyum kullanıyorum 2,3hafta poluyo içinde dviteminide var ayrıda mıversem acaba onuveriyorum diye damlayı kualmamıştım
ya ben çoksabretmeye çalışıyorum ama bagırıyorum dişlerimisıkmaktan artık nerdeyse kırılacaklar çok inat çok

sabihanın kitabını bende okudum ama bazıları bana uygun değil.
mesela çocuk kafasını pencereye çarptı, gidin pencereyi dövün diyor. başka kaynaklarsa pencereyi dövmeyin, çocuğa hata yaptığını öğretin, böylece hayatı boyunca başkalarını suçlamayacak diyor.
sonra çocuk markette istediği alınmayınca tepinir, sabiha dikkatini başka yöne çekin diyor. diğer kaynaklarsa, bırakın ağlasın görmezden gelin hayatta her istediğinin almayacağını küçük yaşta öğrensin diyor.
sabihaya göre çocuğu hiç ağlatmayacaksın, hiçbir zaman hayır demeyeceksin, dikkatini başka yöne çekeceksin diyor. işdahsız bir çocuğu n önüne yemeği koyun ve ona "bu yemek benim yeme sakın" diyeceksin diyor. bu yazdıklarım uygulayacağım şeyler değil, çocuk hayırıda bilmeli hata yaptığınıda, acıktığı zaman yemek yemeyi öğrenmesi gerektiğinide.
bazı konularda sabihaya katılıyorum ama bazı konularda değil.

sabihanın kitabını bende okudum ama bazıları bana uygun değil.
Mesela çocuk kafasını pencereye çarptı, gidin pencereyi dövün diyor. Başka kaynaklarsa pencereyi dövmeyin, çocuğa hata yaptığını öğretin, böylece hayatı boyunca başkalarını suçlamayacak diyor.
Sonra çocuk markette istediği alınmayınca tepinir, sabiha dikkatini başka yöne çekin diyor. Diğer kaynaklarsa, bırakın ağlasın görmezden gelin hayatta her istediğinin almayacağını küçük yaşta öğrensin diyor.
Sabihaya göre çocuğu hiç ağlatmayacaksın, hiçbir zaman hayır demeyeceksin, dikkatini başka yöne çekeceksin diyor. Işdahsız bir çocuğu n önüne yemeği koyun ve ona "bu yemek benim yeme sakın" diyeceksin diyor. Bu yazdıklarım uygulayacağım şeyler değil, çocuk hayırıda bilmeli hata yaptığınıda, acıktığı zaman yemek yemeyi öğrenmesi gerektiğinide.
Bazı konularda sabihaya katılıyorum ama bazı konularda değil.

evet haklısın bende senin gibi düşünüyorum..

hülya melis seni çok yoruyor herhalde. hiperakti bir çocukmu sürekli mızmızmı,
ben hiç dayanamıyorum mızmızlanınca, çıldıracak gibi oluyorum, yaramazlık yapsın ama sürekli ağlar pozisyonunda mızmızlanmasın.

Eceme geçmiş olsun annesi.Sabah da ben makyaş yaparken Elif koltukta ayağa kalkmış hooop kafasının üstüne yere uçtu. Allah korusun bebeişlerimizi.

özgecim geçmiş olsun
çok dikkat etmek gerekiyo gerçi biz ne kadar dikkat edersek edelim tam hareketli dönemleri hiç durmuyolar nerde yaramazlık o çocuklar

hepsi ALLAH a emanet

evet haklısın bende senin gibi düşünüyorum..

anne ve babamızın bizi büyütürken yaptığı hatalar illaki var ama bazı konularda disiplinli büyütmesi çok güzel. varlığıda bildik yokluğuda. mesela benim 1-2 tane oyuncağım vardı ama maşallah mertin doldu taştı buda yanlış. kıyamıyoruz biz oynayamadık onlar oynasın diyoruz.

X