2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

slm kızlar
öğleden sonra çok işim var
hadi bana kolay gele size iyi sohbetler

maşallah canım kızına..

saol teşekkür ederiz...

yoruldumm vallahii ya..temizlik yaptım birazda yarına bıraktım,ütü var bir sürü..
yemek yaptım,yağmurla yedik.şimdi o oyuncaklarıyla oynuyor bende bakayım dedim.
kek yapayım diyorum cnm istediii..bakayım bi netten değişik tariflere..

selam kızlar genelde menüler üzerine konuşulmuş.....ben de yazayım günlük menümüzü...ege genelde aynı şeyleri yiyor....her anne gibi ben de farklı besinler tüketsin isterdim, daha sağlıklı beslensin, daha çok yesin, yine her anne gibi hiç üşenmeden deniyorum farklı yemekler yedirme yolları ama ancak bu yazdığım kadarını yedirmeyi başarabildim...buna da şükür,
sabah 120cc süte 2 kaşık kahvaltılık tahıl, yumurta sarısı, kibrit kutusu kadar peynir, 1 tatlı kaşığı ceviz, 1 tatlı kaşığı pekmez
öğlen 3-4 gibi 1 kase çorba( mercimek pirinç kıyma domates havuç patates soğan tereyağı ya da zeytinyağı var içinde bazen farklı sebzeler de ekliyorum) çorbasına 1 -2 dilim ekmek doğruyoruz
akşam yatarken 1 kase aptamil sütlü pirinçli
bunları dışında o gün iyi günümüzdeysek 4-5 tane kuru üzüm ya da 2-3 tane hurma yediği de oluyor
sizinkiler göre az ama dediğim gibi elimden gelen bu...çok isterdim ara öğünleri de olsun meyve yesin süt içsin ama olmayınca olmuyor....zorlarsak ya tükürüyor ya da yese bile bi sonraki öğünde yemiyor...kilosu da 9.5 tu geçen ay bu ay ne oldu bilmiyorum....inşallah almıştır...

kızlar bu arada ben emzirmiyorum, emzirseydim süt ürünleri yemiyor diye çok endişelenmezdim herhalde...ayrıca doktor bize 2-3 ay önce yemiyorsa ara öğünleri kaldırın iyice acıkınca yer demişti gerçekten de öyle oldu...bir de kan tahlilinde (1 yaşında yapıldı) demir eksikliği görüldü, demiz eksikliği de iştahsızlık yapıyor, biz demir kullanmaya başladığımızdan beri iştahı bu düzeye geldi, yoksa eskiden bu kadarı da yemiyordu...balık yağı deneyeceğim bir de bakalım onun bir etkisi olacak mı? ayrıca ayşe demiş ya mert benim sevdiklerimi seviyor sevmediklerimi sevmiyor diye...doğru olabilir diye düşünüyorum...çünkü ben de üni ye kadar çok yemek seçtim, yemek seçmeden de öteydi aç gezerdim ben..anneme çok çektirdim...annem beddua mı etti nedir benim çocuğım da yemiyo şimdi...bi çocuk dondurma ya da çikolata verilince de mi tükürür anlamıyorum

ayy ne güzel canım kızınla vakit geçiriyorsun özendim valla. arkadaş gibi sana dimi..

egeli fotoşcum selmalar yiende iyi iyimaşşlah takma sana bişeyönersem mesela bak kahvaltıyımaşşkal çok yi şeyler varve agır şeyler onları yiynce 3,4gibi yemek verme meyve ver yerine akşama dogru çorba ver ekemek teyrien bırak çorba içsin ekmegide çok verme ben böyle yapıyorum akşam 8gibi yemek veriyorum ben bilmiyorum biraz belkidüzensiz gibi ama hem ymegini hemnde meyvesini yemiş olur az az ver hepsinden ben öyl eyapıyyorum valla sende dene

oh ellerine saglık canım sfiyet olsun kzınla valla ben uyuttum şimdik çok soguk hava kar yagacak heralde birüzgar sormayın bende geçen yaptım melisde sevdi yapbakalım iyioluyo akşam çayın yanına ohhhhhhhh

ya cnm düzelir merak etme büyüdükçe o kadar çok huy değiştireceklerki.. benim kızım bebekken peynir hayatta yemezdi. şimdi bayılıyor her çeşidini yiyor. daha bunun gibi kaç çeşidi var..

ıyı gunler ısten geldım bıraz atıstırdım mışmışımı uyuttum sımdı de sıze bakıyım dedım....

oh yarasın bebişlere ne kadar onem verıyoz bebeklerımıze saglıklı besllenmeleerı ıcın elımızden gelenı yapıyoruz.....onlarda bızı dusunup yeseler de keske....

ILKE sen yagmuru daha yenı ayptırdın heralde su çiçeği.....bizim dr a ben zor ulastım daha yenı sorabıldım yaptırabılırsın dedı...ama sankı bıraz gec kaldım gıbı gelıyor bana...16 ayı ayın 10 nun da bıtıryor.....yagmura gec demedıler degıl mı...bu konuda benı bılgılendırırsen sevınırım...bu arada yagmura masallah....bu aylarda ayda 1 kg alması cok guzel....eymen ılk 6 ay ayda 1100 falan alıyodu....sımdı az alıyo sanırım...400 gr anca alıyodur....bı ara zayıfladı hatta....

AYŞE evet canım ismimi doğru hatırlıyosun....Neslihan....bende tavuga yenı basladım canım zaten fazla kullanmıyorum ama ne bılıyım yemesını de ıstıyorum...organık alıyım dıyrorum ama onun da ne yedıgı bellı degıl....tavuk herseyı yıyen hayvan koylerde de bagı bahceyı ılaclamıyolar mı sonucta....onlardan da dındıklıyodur kesın....derın dusununce cok zor....evet ayse eymen de peynıre asırı tepkı verıyor....yanı cocugun mıdesını bulnadırıyor resmen....bız alerjı mamasının ıcıne koyuyoruz....bu hafta basladık...bugun 3 cay kasıgı yedı...henuz alerjı belırtısı yok umarım olmaz...umarım olmaz....

FİLİZ valla corba yesin daha guzel anladıgım kadarıyla zaten corbanın ıcınde butun vermen gerekenlerı verıyosun....bende kahvaltıda bıle corba ıcerdım kucukken....ufak tefegımdır ama masallah tas gıbıyımdır....oyle hastalanmam pek...cok hareketlıyımdır kımse yetısemez hızıma...hem de kabız olmaz ıste sıvı tuketıyor devamlı

oh ellerine saglık canım sfiyet olsun kzınla valla ben uyuttum şimdik çok soguk hava kar yagacak heralde birüzgar sormayın bende geçen yaptım melisde sevdi yapbakalım iyioluyo akşam çayın yanına ohhhhhhhh

saol hülyacım..bende birazdan uyutucam..haftasonu kar yağacakmış.1000 yılın en soğuğu yaşanacak diyordu dün haberlerde..wallahi napıcaz, çocukları nasıl koruyacaz..bizim kaloriferler yansa olacak yani.yöneticiye sölicem yaksın akşamları.soğuk oluyor walla...

ewt neslihan yeni yaptırdım 1 hafta geçmişti 15.ayını.sağlık ocağında yaptırdım ztn dr 15.ayda geliceksiniz demişti..ben 18.aya kdr die biliorum sor istersen bi yada netten araştır..

AYSE evet oğün araları uzun eymenın...aralarda emıyo...sutumun yaglı oldugu kanısındayım ama...atıstırması anne sutu...benım oğlum ıkı saatte bır bıseyler verıyım de yesın oyle bır cocuk degıl...ıyıcene acıkması lazım...oyun aynamayı cok sevıyor...oyun yemegı unutturuyor sonrada uyku vaktı gelıyor....ve boylece ogun arası cok oluyor ama bu aralar yıne daha ıyı...kavanoz meyvesı soktuk araya bır tane...kendısı ıstıyor....eskıden herseyı zorla yerdı..oyuzden bırseylerı kendısı ıstemesı benım adıma cok sevındırıcı...

canım acılmadı sayfa ama sunu da sorıyuım...
bu ası yaptırılınca cocukların dah aılerkı yaslarda hastalıgı gecırmesıne sebep olması acısından ıyı olmadıgı soylendı...dogrulugunu arastırmadım sadece hemsıre kuzenımın sozu

bu asıdan umdugumuz fayda hastalıgın gecırılmemesı degıl de cok daha hafıf gecırılmesı degıl mı?bırde asıyı kendın alıp saglık ocagına gıttın degıl mı?bırde hangı markayı aldın

tekrar dene bende açılıyor..

Günaydın kızlar,
Elif Hanım da ne balık ne kıyma ne et ne de tavuk yiyiyor. Çorbaların yemeklerin arasında iyice ezersem anca o zaman. O da ağzına kesinlikle gelmeyecek. Geldiği anda hooop dışarı. Çok fazla takmıyorum işin açıkçası. Elimden geleni yapıyorum ama bi yere kadar o da.

Elif biz ne yersek onu yiyiyor. Ayrı yemek ya da çorba hiç yapmıyorum artık. tuzlu tuzsuz farketmiyor veriyorum. Zaten tuzsuz yemek hayatta yemiyor.

Bunun dışına yumurtanın sarısını yemez . peynir olarak sadece labne ve kaşar sever kendileri. Reçeli ekmekle değil çay kaşığı ile tanesini yer. Ekmeğe sürsen yemez. Menemeni labne ile birlikte verirsen yer yoksa yemez. Zeytin ver 50 tane yer herhalde acayip seviyor. Simide bayılır kahvaltıda. Cicibebe bende veriyıorum eline günde 2 tane filan. Sabah uyayınca emziriyorum. 2 saat sonra yapıyor kahvaltısını o arada cicibebe veriyorum eline.

Öğlen genelde çorba, ya da sebze yemeği. Patates olmayacak içinde yoksa yemez.Akşamüstü meyva yoğurt. Akşam genelde makarna ya da pilav. Yatarken de meme.

Taneli yemekleri yemeği sevmiyor makarna ve pilav dışında. 7. ayda köfte bile çiğneyen çocuk 13.aydan beri taneli bişi yemez oldu. Bende eziyorum artık yesin diye.

Bi de kalıma gelmişken bişi sorcam.Her gün taze yemek yapıyomusunuz?Ben önceki günden kalan çorbayı, yemeği filan yediriyorum bazen.

ozge ben hergun yenılıyodum corbasını..... ama onceden zaten genelde hepsını yıyodu bı sekılde....ama bu ara 2 gun verdıgım oldu hatta 1-2 kez 3 gun verdıgım bıle oldu...

bu arada taktik acısından sana bırsey sorcam kayınvalıden altında oturuyodu sanırım senın ama buna ragmen elife annen bakıyodu...bu duruma eşin bozulmuyo mu...ya da kayınvaşlıden tepkı vermıyo mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…