2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

ooooo ben geldim gene kimse yok.benim de bugun çok yoğun bi gündü.okuldan geldim misafir ağırladım bı yandan yemek yap.sonra k.valıdem aradı birazdan da onlar gelicek( yatıcaktım ne güzel ayaklarımı uzatıp.
eşimle derini yolladım mıgrosa bı duş aldım rahat rahat onları beklıyorum şimdi.

bugün beslenmeye takık durumdayım, benim oğlum süt içmiyor biliyorsunuz yoğurt peynirde yemiyor sütü nasıl sevdirebilirim. ballı vanilyalı aldım 2 yudum içiyor sonra hiç içmiyor, muzlu aldım, devam sütü aldım, sade verdim, şeker attım yine verdim olmuyor. ne yapmam lazım, süt benim için çok önemli, pipetle denedim içmiyor. dondurmayı, sütlacı içinde süt olduğu için kokusundan anlıyor yemiyor. kemik ve boy uzaması için endişeleniyorum.

kaç saate bir yiyor siiznkiler.

benimki 10 gibi kahvaltı ediyor, tabi 3-4 cicibebe kahvaltı dediğim. sonra yemek, sonra atıştırmalık mısır üzüm gibi şeyler sonra yine yemek yiyor. günlük beslenmemiz bu şekilde, sıksık anne sütü alıyor.

kızlar cici bebenin ne zararı var ben duymamıştım hiç. tedirgin oldum şimdi..ben oğluma hergün veriyorum ..

aynen canım bizim kahvaltımız hala çorba
dönüşümlü olarak
tarhana çorbası(tereyağı ve krem peynir)
yayla çorbası (yumurtalı tereyağlı)
domates çorbası(tereyağlı)
un çorbası(tereyağlı krem peynirli)
işte böyle tetlım
her sabah 100-150 cc süt içeriz içinde muhakkak bal olur
ohhh uzat ayaklarıunı tatlım yat valla gelene kadar
4-5 saatte bir canım çok sık değil yani artık maşallah büyüdüler

kızlar cici bebenin ne zararı var ben duymamıştım hiç. tedirgin oldum şimdi..ben oğluma hergün veriyorum ..

canım GDO sanırım zararı ama herşeyde var sütte de var dediler aptamil de ama içiriyoruz mecbur yani

yettim kızlarrrr.ben de vıyorum cici bebe.sabahları 4 tane koyuyorum kahvaltısına.derin 8 gibi kahvaltısını yapar.arada meyve falan verıyoruz elıne ısıra ısıra yıyo.öğlen de 1 gibi falan öğle yemeği yıyo.derdı dişmiş yavrum azı dişi çıktı yemeye başladı gene.mesela dün akşam ve bugün öğlen etli bamya ile yoğurt yedi.bu akşam da salçalı köfte yaptım ( izmir köfte ) 2 tane koydum tabağına yanında 3-4 dilim patates yedi kendi maşllah bi de yoğurt.1 saat önce de 210 cc junior verdım aptamil.uyuyo şimdi.ben hergün çorba vermıyorum.sanırım İlke hergün öğlen çorba verıyor.bana aylar önce doktorumuz çorbadan öğün olmaz demişti.yanında muhakkab yemek de ver sen doyar mısın bi çorbayla demişti.mantıklı geldi.haftada 1 kere falan yapıyorum ben çorbayı.

ayşecim sana bişey diyecem mert seni emiyo neden süt verme derdindesin bide maşşalh emiyo diyosum emdirmeyen annler süt veriyo daha çok melis beni emmiyo çok 3kele filan bikelede mam verioyrum oda 10lük oakdar emiyosa takma canım

ıyı geceler....bufun dişim çekildi fena haldeyim....2. dişimi de kurban verdim....sanırım bu emzirme olayı beni iyice bitirdi....

AYŞE valla bu beslneme olayını bnede cok takıyorum ama ne kadar takarsak takalım ağız onların ağzı acmıyolarsa acmıyolar....ama bence sut urunlerı konusunda cok da ısrarcı olma...ne guzel yogurt corbası ıcıyormus ıste....her cocuk süt içemez...ben de hiiiiiiiiiiiiiiiiiç içmezdim....kuzenım var 40 yasında azına peynir sürmez....üzerine gitmessen belki düzelir...kokusundan haz etmiyor demekki mertcik....her annenin sütü de bebğinin ihtiyaclarına göredir....emzirdiğin müdeetçe no panik....bence yogurt sütten cok daha faydalı..ya da kefir...bızım gunluk beslenme planımız da su sekılde her sabah pekmezli alerji mamasını yapıyorum 150 cc....genelde yarısı çöpe gidiyor ama bazen yeediği de oluyor...sonra bu aralar başladsık buna ara öğün olarak kavanoz meyvesi....sonra 3-4 gibi bazen peşinden koşmalarla 6 yı da bulabılıyor corbası....corbasına muhakkak ya kuzu eti ya da tavuk eti koyuyorum....yalnız eymen de soyle bir problem var sabah ac uyanıyor yemek yemeyı ıstıyor ama sonrakı oğunuyle arada cok saat farkı oluyor..mesela 9 da kahvaşltı yaptıysa cocgu zamn 5-6 ya kadar bişey yemediği oluyor....yatmadan önce yıne aalerji maması...bazen gunde sadece 2 öğün yedirebiliyorum...

bız ek gıdaya basladıgımızda (o zamanlar bu alerjı olayımızdan habersızdık) doktorumuz asla cicibebe vermememi soylemişti..suan zaten veremem ama o zamnalarda hiç yeltenemmiştim...ama şimdi eymene ülkerin cubuk krakerını verıyoruöm...yanı cubuktan daha zararlı dgeıldır heralde bebekler ıcın yapılan bir besin....ama sonucta tereyagı da kullanabılecegınıze gore kendınızde yapabılırsınız bence kurabıye tarzı seyler....ve cam akavanozda cok uzun zaman dayanıyolar...

bebeklerın beslenmesınde temeli ekmek olusturuyormus....arkadasım hemsire ve cok unlu bır prof tan egıtım aldılar...bızımkılerın yasında bır bebgın gunde 4 dılım ekmek yemesı gerekıyormus....sonra proteın kaynagı olan et....oyle bır pramıt vardı kasık ammalarının arkasın da da var o pramıtten tam hatırlamıyorum sımdı....

ben en cok corbaya onem verıyorum...corbasını yese dunyalar nebnım oluyor...cunku ıcıne tavuk patates kabak bulgur mercımek ve en onemlısı de et koyuyorum....

geçmiş olsun canım.ben de ete önem verıyorum.hegün ya kırmızı ya beyaz et verıyorum muhakak.

hülyacım, beni emiyor ama 500 ml süt içiyormu bilmiyorum. yoğurt falanda yemeyince endişeleniyorum işde.

indepent çok özür ama ismini bilmiyorum neslihanmıydı, isim özüürlüyüm yazılarını takip ediyorum ama isimleri aklımda tutamam. o besin pramidini netten takip ediyorum ama ona uygun beslemek mümkün olmuyor herzaman. ekmek konusunda katılıyorum karbonhidrat çok önemli ama bizimki ekmekle arası yok. o yüzden patates, pirinç vs. veriyorum.
kırmızı ete bende çok öenm veriyorum hergün kıyma kavuruyorum, 2 güne birde balık yediriyorum. eymenin öğün arası çok uzunmuş, arada atıtırmalık veriyorsan işdah kapatır çubuk kraker faaln verme bence. mert en geç 4 saatte bir acıkır, sevdiği şeyleri yapmaya çalışıyorum.
sabah bezelye kadar peynir koydum ağzına onu çıkarmak için çırpındı, akşamda ayran verdim 1 kaşık ağladı, süt ürünleri yiyince çocuk deliriyor. senin eymende eynire aynı tepkiyi vermişti sanırım.

ben tavuk hiç vermiyorum, hiç iyi şeyler duymuyorum tavuk hakkında. beyaz et ihtiyacını balıktan karşılıyor.

bugünde kabak yemeği yaprım koca bir tabak yedi.
sarı kuru üzümlerin kurutulmuşlarından yıkıyorum azıcık yumuşuyor, koyuyorum tabağı önüne teker teker alıp yiyor, hergün mertin avucunun içi kadar yiyor, kayısılarıda üzüm kadar kesiyorum bıçakla onuda yiyor. hergün 1 tanede domates yiyor, daha istiyor ama ben vermiyorum, balık yağı sanıyorum işdahını açtı, ya da ben damak tadını öğrenmiş oldum.

filizcim bal ı 2 yaşına kadar önermiyoruz dedi uzman tv de bir doktor, sen arı sütü polen karışımını içiriyorsan ekstra bal verme bence ağır gelebilir, o karşımın çoğunluğu bal.

bugünde çenem düştü galiba :)

sizinkiler sizin sevmediğiniz şeyleri yiyormu.

ben mesela peynir, makarna yemem sevmiyorum, aynını mertte yapıyor, benim sevmediklerimi oda sevmiyor, anne karnındamı böyle oluyorlar acaba.

merhaba kızlar nasılsınız,
ayşecim merte geçmiş olsun, sütü bencede kafana takma, nasıl olsa emiyor ihtiyacını karşılıyor
ben daha hiç süt içirmeye çalışmadım yusuf kayraya emiyor zaten
ama yoğurt peynir falan hergün yedirmeye çalışıyorum
kahvaltıdada yumurtayı bazen peynirli bazen domatesli menemen gibi yapıyorum
bazen krep yapıyorum çok seviyor, tahin pekmez hergün bir kaşık veriyorum
ama iştahsız benim oğlum sanırım yoğun emdiği için
kahvaltıdan 2-3 saat sonra meyvesi var, elma üzüm muz armut artık ne varsa çekiyorum blendırda az bişey yiyor, sonra uyuyor günde bir kere, uyanınca çorba, akşamda bizimle evde ne yemek varsa
gerçi hep onun yiyebileceği şeyler yapıyorum , yani kendimizi düşündüğüm yok pek :)

ilkecim yağmur aşı olmuş onada geçmiş olsun
kocişlerinizi de Allah kavuştursun kızlar ,
kilo konusunda keşke benimde 5-7 kilo falan kalmış olsaydı ((
ama ben dikkat etmiyorum herşey yiyorum
şu an bile çerez yiyorum mesela saat gece 1 buçuk
aslında yanlış yapıyorum
neyse iyigeceler herkese,
sabahki ilk anneye günaydın

caanım ayşecim peynirbiriyemesze oda yemiyo bizimkinin babasıaslaagzına sürmez melisde çokdiretiyo peynir konusunda labneveriyorum ben sendedene

ayşecim ben bal veriyorum
arı polen balını 1 kavanoz kullandık sonra onu bıraktık çam balı kullanıyorum canım hergün sabah 1 kaşık bazen akşamda 1 kaşık veriyorum
kış geldi canım bağışıklığı için bal çok önemli

Vitamin ve mineraller sayesinde besleyici ve birçok hastalıklara karşı koruyucu hatta tedavi edici özellik gösteren balda B1, B2, B3, B5 ve C vitaminleri ve kalsiyum, magnezyum, demir, kükürt, potasyum, fosfor gibi mineraller bulunmaktadır. İçerdiği maddeler sayesinde antimikrobiyal özelliğe de sahiptir. 1 yaşa kadar tüketilmesi önerilmeyen ama çocukların sağlıklı gelişimleri için tüketmeleri gereken bal, çocuklarda sıklıkla görülen demir eksikliğine, kemik hastalığı olan raşitizme ve barsak tembelliği, kusma, öksürük, bronşit , difteri, boğmacada tedavi edici olduğu bilinmektedir.

Son düzenleme:

ilk anne benim benim
evet kocişlerimizden ayrıyız sağol canım

geçmiş olsun canım.ben de ete önem verıyorum.hegün ya kırmızı ya beyaz et verıyorum muhakak.

canım bende hergün 6. aydan beri kırmızı et veriyorum tavuk eti vermiyorum balık eti çok fazla veremiyorum her zaman bulamıyorum bazen 15 günde bir verebiliyorum

ayşecim inanırmısın İNAN da şimdiye kadar hiç ekmek yememiştir sevmiyo bende karbonhitrad ihtiycını un çorbası , çorbaların içine pirinç ve makarnadan karşılıyoz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…