2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

OZGE eymen de asla azına kıyma gelırse yemez...o yuzden kendılerı blendır cocugu....ıyıcene blendırdan gecırıyorum ezme falan sökmez bızımkıne...ama elıne bırsey verınce yıyebılıyo....senınkı gıbı zeytın hastası....zaten ben yemeklerı zeytınle yedırıyorum corbayı kasıga koyup ortasına zeytın parcası koyuyorum o sekılde azını acıyo....dunde corbayı kasıga koyup ortasına cubuk kraker koyduk o sekılde yedı....sayesınde 1001 taktık gelıstırıp hayal dunyamı gelsıtırıyorum ıste naparsıznız

ozge ben hergun yenılıyodum corbasını..... ama onceden zaten genelde hepsını yıyodu bı sekılde....ama bu ara 2 gun verdıgım oldu hatta 1-2 kez 3 gun verdıgım bıle oldu...

bu arada taktik acısından sana bırsey sorcam kayınvalıden altında oturuyodu sanırım senın ama buna ragmen elife annen bakıyodu...bu duruma eşin bozulmuyo mu...ya da kayınvaşlıden tepkı vermıyo mu

Neslihancım altımda oturmuyorlar ama çok yakınlar. 5 dakka meafemiz. Ama bildiğini< gibi ben Elifi her gün 20 km uzağa götürüyorum.

Zamanında kayınvalidem çok çektirdi bana.Çok üzdü.Hatta düğünüümde kavga çıkartıp salonu terketti. Çok uzun zaman küs kaldık.Eşimin hakkı kalmadı yani bana bişi demeye. Haksız yere çok günahıma girdi kayınvalidem çünkü. Gerdek gecemde sabaha kadar gözyaşı döktüm gelinliğimle. Ahhh ahhh geçmiş zaman işte. Unutulmadı da mecbur unutuldu görüntüsü var bende. O olaylarda haklı olduğum için eşim hiçbişi diyemez bana.Başkası olsaydı o yapılanlara suratlarına bakmazdı çünkü.

Elif doğduktan sonra düzeldi aramız. Yeri geldiği zaman ona da bırakıyorum. Mecbur kalınca. Kışın karda kıyamette nasıl götürücem o kadar yolu?Mecbur kayınvalidem gelecek bize. Ama hiç mi hiç güvenmiyorum.

Açıkça kendisine de dedim. Herkes annesine güvenir, senin de kızın zamanı gelince sana güvenecek. HEm kendi anneme ağzıma gelen herşeyi söylüyorum kızımla ilgili yeri geldimi kızıyorum.Ama sana yapamam alınırsın. Onun için annem bakıcak diye. En başından biliyordu yani. Bİ ara sorun çıkartır gibi oldu. cevabını aldı. Geçmişte yaptıklarınızı unutmadım düzeldi sanmayın. Benden gelinlik de güler yüzde çok beklemeyin dedim. Zaten o da bunalıyo ben söylendikçe. Çok karışırım çünkü kızımın bakımına. O da sağolsun dediğim dedik illa kendi bildiği olacak tarzında olduğu için. Bu yönden dertliyim.Kış nasıl geçicek benim için bilmiyorum açıkçası.Şimdiden o bakacağı için sıkıntısı başladı içimde allah başka dert vermesin de.

Ayyy amma konuştumm :)

Neslihancım bizde öyleyiz. O kıymayla tavuğu nasıl yediriyorum bi ben bi allah biliyo Geçen gün makarnasını kıymalı yaptım. Benden zeki kendisi ya, tabaktan yere dökmüş iyice yaymış iiçinden kıymaları seçip makarnaları yiyodu.Güleyim mi ağlayım mı bilemedim.

anladım canım....ınsanın en mutlu gecırmesı gerekıp her zaman tebessumle anması gereken zamnaalrı bu sekılde anımsaması kootu....ınsallah bız boyle hatalı ebeveynlıkler sergılemeyız....cocugunu cok sevmek demek onun esıyle sevdıgı kısıyle mutlulugunu huzurunu ıstemek demektır....ınsallah anne gıbı kayınvalıdeler oluruz

canım annene bırakmakla ıyı edıyosun ama...cocuklar genelde kendılerıne bakan kısının karakterınden etkılenıyolar...elıf de kız malum kaynanan gıbı basında tuner sonra:)))

sanada kolay gelsin kankam

kolay gelsinn cnmm
sağolun kızlar
FİLİZ valla corba yesin daha guzel anladıgım kadarıyla zaten corbanın ıcınde butun vermen gerekenlerı verıyosun....bende kahvaltıda bıle corba ıcerdım kucukken....ufak tefegımdır ama masallah tas gıbıyımdır....oyle hastalanmam pek...cok hareketlıyımdır kımse yetısemez hızıma...hem de kabız olmaz ıste sıvı tuketıyor devamlı
evet caım bizim yedirme taktiğimizde böyle oda alıştı buna bizde
ıyı gunler ısten geldım bıraz atıstırdım mışmışımı uyuttum sımdı de sıze bakıyım dedım....

oh yarasın bebişlere ne kadar onem verıyoz bebeklerımıze saglıklı besllenmeleerı ıcın elımızden gelenı yapıyoruz.....onlarda bızı dusunup yeseler de keske....

ILKE sen yagmuru daha yenı ayptırdın heralde su çiçeği.....bizim dr a ben zor ulastım daha yenı sorabıldım yaptırabılırsın dedı...ama sankı bıraz gec kaldım gıbı gelıyor bana...16 ayı ayın 10 nun da bıtıryor.....yagmura gec demedıler degıl mı...bu konuda benı bılgılendırırsen sevınırım...bu arada yagmura masallah....bu aylarda ayda 1 kg alması cok guzel....eymen ılk 6 ay ayda 1100 falan alıyodu....sımdı az alıyo sanırım...400 gr anca alıyodur....bı ara zayıfladı hatta....

AYŞE evet canım ismimi doğru hatırlıyosun....Neslihan....bende tavuga yenı basladım canım zaten fazla kullanmıyorum ama ne bılıyım yemesını de ıstıyorum...organık alıyım dıyrorum ama onun da ne yedıgı bellı degıl....tavuk herseyı yıyen hayvan koylerde de bagı bahceyı ılaclamıyolar mı sonucta....onlardan da dındıklıyodur kesın....derın dusununce cok zor....evet ayse eymen de peynıre asırı tepkı verıyor....yanı cocugun mıdesını bulnadırıyor resmen....bız alerjı mamasının ıcıne koyuyoruz....bu hafta basladık...bugun 3 cay kasıgı yedı...henuz alerjı belırtısı yok umarım olmaz...umarım olmaz....
tatlım bildiğim kadarıyla zaten su çiçeğini 15. aydan itibaren vurmaya başlıyolar sonrasının süresi yok yani
Günaydın kızlar,
Elif Hanım da ne balık ne kıyma ne et ne de tavuk yiyiyor. Çorbaların yemeklerin arasında iyice ezersem anca o zaman. O da ağzına kesinlikle gelmeyecek. Geldiği anda hooop dışarı. Çok fazla takmıyorum işin açıkçası. Elimden geleni yapıyorum ama bi yere kadar o da.

Elif biz ne yersek onu yiyiyor. Ayrı yemek ya da çorba hiç yapmıyorum artık. tuzlu tuzsuz farketmiyor veriyorum. Zaten tuzsuz yemek hayatta yemiyor.

Bunun dışına yumurtanın sarısını yemez . peynir olarak sadece labne ve kaşar sever kendileri. Reçeli ekmekle değil çay kaşığı ile tanesini yer. Ekmeğe sürsen yemez. Menemeni labne ile birlikte verirsen yer yoksa yemez. Zeytin ver 50 tane yer herhalde acayip seviyor. Simide bayılır kahvaltıda. Cicibebe bende veriyıorum eline günde 2 tane filan. Sabah uyayınca emziriyorum. 2 saat sonra yapıyor kahvaltısını o arada cicibebe veriyorum eline.

Öğlen genelde çorba, ya da sebze yemeği. Patates olmayacak içinde yoksa yemez.Akşamüstü meyva yoğurt. Akşam genelde makarna ya da pilav. Yatarken de meme.

Taneli yemekleri yemeği sevmiyor makarna ve pilav dışında. 7. ayda köfte bile çiğneyen çocuk 13.aydan beri taneli bişi yemez oldu. Bende eziyorum artık yesin diye.

Bi de kalıma gelmişken bişi sorcam.Her gün taze yemek yapıyomusunuz?Ben önceki günden kalan çorbayı, yemeği filan yediriyorum bazen.
özgecim günaydın:dance:
afiyet olsun kuzuya
canım ben hergün her öğün taze yapıyorum bizimkinin zaten yediği çorba onuda arka arkaya 2 öğün yemez

Neslihancım altımda oturmuyorlar ama çok yakınlar. 5 dakka meafemiz. Ama bildiğini< gibi ben Elifi her gün 20 km uzağa götürüyorum.

Zamanında kayınvalidem çok çektirdi bana.Çok üzdü.Hatta düğünüümde kavga çıkartıp salonu terketti. Çok uzun zaman küs kaldık.Eşimin hakkı kalmadı yani bana bişi demeye. Haksız yere çok günahıma girdi kayınvalidem çünkü. Gerdek gecemde sabaha kadar gözyaşı döktüm gelinliğimle. Ahhh ahhh geçmiş zaman işte. Unutulmadı da mecbur unutuldu görüntüsü var bende. O olaylarda haklı olduğum için eşim hiçbişi diyemez bana.Başkası olsaydı o yapılanlara suratlarına bakmazdı çünkü.

Elif doğduktan sonra düzeldi aramız. Yeri geldiği zaman ona da bırakıyorum. Mecbur kalınca. Kışın karda kıyamette nasıl götürücem o kadar yolu?Mecbur kayınvalidem gelecek bize. Ama hiç mi hiç güvenmiyorum.

Açıkça kendisine de dedim. Herkes annesine güvenir, senin de kızın zamanı gelince sana güvenecek. HEm kendi anneme ağzıma gelen herşeyi söylüyorum kızımla ilgili yeri geldimi kızıyorum.Ama sana yapamam alınırsın. Onun için annem bakıcak diye. En başından biliyordu yani. Bİ ara sorun çıkartır gibi oldu. cevabını aldı. Geçmişte yaptıklarınızı unutmadım düzeldi sanmayın. Benden gelinlik de güler yüzde çok beklemeyin dedim. Zaten o da bunalıyo ben söylendikçe. Çok karışırım çünkü kızımın bakımına. O da sağolsun dediğim dedik illa kendi bildiği olacak tarzında olduğu için. Bu yönden dertliyim.Kış nasıl geçicek benim için bilmiyorum açıkçası.Şimdiden o bakacağı için sıkıntısı başladı içimde allah başka dert vermesin de.

ALLAH kolaylık versin canım
benim kayınvalide de aynı neyseki uzak yüzünü görmüyorum
Neslihancım bizde öyleyiz. O kıymayla tavuğu nasıl yediriyorum bi ben bi allah biliyo Geçen gün makarnasını kıymalı yaptım. Benden zeki kendisi ya, tabaktan yere dökmüş iyice yaymış iiçinden kıymaları seçip makarnaları yiyodu.Güleyim mi ağlayım mı bilemedim.

maşallah akıllılar

üzüldüm özge anlattıklarına..eşini seçerken aileyide seçemiyosun.ne çıkarsa bahtına gibi birşey.allaha şükür bi sıkıntımız yok kayınvalideyle ama kaynana yaa ötesi varmı ???**

yağmurda dediğin gibi taneli şeyleri istediği zaman yer istemediği zaman yemez..bamya fasülye nerdee bizim gibi oturup yicek..bence birazda çocuğa bağlı sen istediğin kdr yedirmeye çalış almıosa almıo işte..aman beslensinlerde yediklerine şükür ya...

selam kızlar
bir haftadır giremedim evin içinde değişiklik yaptık odaları falan değiştirdik fırsat olmadı
amma konuşmuşsuuz oku oku bitmedi
3 gündür kombiyi yaktık ama bugün ecenin burnu akmaya başladı inşallah hasta olmaz

ya valla ben bu tanelı olayını once cok takıyodum ama artık takmıyorum bıraz bogulur dıye korkmaktan bızden de kaynaklandı....bır arkadasım var bebeegı eymen kaganla yasıt...arkadasım hemsıre...9 aylıkken bebegı bıze gelmıslerdı ....tavugu cocugun azına o kadar buyuk parcalar halınde koydu kı ben bıle kendım yerken o kadar buyuk lokma atmam azıma...cocugun agzı yanakları kocaman oldu bu hala dolduruyo....sonra bu nıye yutmadı kı falan dedı azına baktı .....cocugun agzından lades kemiği cıktı....sok oldum ben tabı....9 aylıkken cocuga acılı mantı yedırıyodu...ve o cocuk sımdı canavar gıbı yemek yıyo....ama nedense cok celımsız....ama cok ıstahlı....eymende eskısıne gore puturlu yeme konusunda cok ıyı..ama kasıkta puturlu yemede zorlanıyo nedense

selam kızlar nasılsınız bir haftadır giremiyorumnete
geçmişi okumadım umarum sizler ve bebişleriniz iyisinizdir
bu pazar nişanımız var onun için koşturuyoruz
az kaldı dua edin güzel olsun

ceylin pütürlü taneli şeyleri yiyor hatta lebelebiye bayılıyor 2-3 tane birden atıyo agzına azı dişleride çıkınca kıtır kıtır ezip yiyor maşallah

ay maşallah kızlar yanii çenenize kuvvet bu ne ya:))) oku oku bitmedi.bizim azı dişimiz çıkınca iştah geri geldi.öğlen bı tabak bamya akşam da 1 tabak kıymalı patates yemeği yedi 1er kase yoğurtla.artık yeni diş gelene kadar ne yedirsem kar dıye düşünüyorum. derin de line ver ekmek bısküvi falan yer ama yemekte öyle pütürlü pek yemez.
izmirde'de hava soğudu yarın daha da soğuk olacakmış.biraz önce yazlıklarını kaldırdım.ay alıntı yapmadım şimdi hatırlamıyorum kıme ne yazacaktım:KK43:(
bu arada İlke maşallah Yağmur'a.çok güzel yıyomuş.

selam kızlar, bugün hep beslenmeden konuşulmuş.
çorbadan öğün olmaz diyen doktoru çok yadırgadım, çorba çok sağlıklı ve ekmekli yediriliyor zaten çocuğa, keşke benimki çorba içse diyorum, sadece yoğurt çorbası içer.

meyve öğünümüzde yok gibi bişey.
bizimki sabah biraz cicibebe domates.
arada mısır ya da kuru üzüm.
öğlen kıyma yada balık ( dönüümlü veriyorum)
akşama evde ne varsa, genelde sebze yemeği yer.
gece yatarken birşey yemez, o nu yersem karnım doyar mememi ememem diye düşünüyor herhaldeki hep reddediyor.
sabaha kadarda hem emiyor.
biz çok geç kahvaltı yapıyoruz erken kalksak ekstra 1 öğünümüz daha olabilir.
en erken 10 da kahvaltı yapıyoruz. çoğu zaman 11 oluyor.

maşşlah ayşecim beya uyuyo peki kaçta yatıyo mert cicibebiniiçine meyve rendelesen öyleolur yerse birazda pekmez koy meyveyisevmezse melis bayılıyo böyle

maşşlah ayşecim beya uyuyo peki kaçta yatıyo mert cicibebiniiçine meyve rendelesen öyleolur yerse birazda pekmez koy meyveyisevmezse melis bayılıyo böyle

belli olmuyor ama genelde 11 gibi, dah erken ya da gecde olabiliyor. ama asla 1 i geçmiyor.
bi uyudumu uyur ama uyuyuncaya kadar 40 takla attırır.

eskiden bağırdığımda ağlardı uyuyunca vicdan azabı çekerdim, şimdi ben ona bağırınca oda bana bağırıyor hatta arada bana vuruyor, elinde ne varsa bana fırlatıyor.

ya kızlar alt komşumla aramız iyi ama çocuklar anlaşamıyorlar. onunki 3 yaşında merti çok kıskanıyor, emerken gelip başını sever gibi yapıyor bazen, mert araba oynarken elinden alır çocuğu ağlatır, merti hiç kendi haline bırakmıyor. yavrumun rahatsız olmasındanda ben rahatsızım, annesi korkma benimki dövmez diyor evet dövmüyor ama mertin burnunu sıktırıyor dokununca mert rahatız oluyor. bu durumda sanırım gidip gelme olayını bitiricem. kışda geliyor dışarıya çıkamayız apartmanda en iyi anlaştığım komşumdu.

ceylin pütürlü taneli şeyleri yiyor hatta lebelebiye bayılıyor 2-3 tane birden atıyo agzına azı dişleride çıkınca kıtır kıtır ezip yiyor maşallah
maşallah ceyline
selam kızlar nasılsınız bir haftadır giremiyorumnete
geçmişi okumadım umarum sizler ve bebişleriniz iyisinizdir
bu pazar nişanımız var onun için koşturuyoruz
az kaldı dua edin güzel olsun
hayırlı olsun canım
ay maşallah kızlar yanii çenenize kuvvet bu ne ya:))) oku oku bitmedi.bizim azı dişimiz çıkınca iştah geri geldi.öğlen bı tabak bamya akşam da 1 tabak kıymalı patates yemeği yedi 1er kase yoğurtla.artık yeni diş gelene kadar ne yedirsem kar dıye düşünüyorum. derin de line ver ekmek bısküvi falan yer ama yemekte öyle pütürlü pek yemez.
izmirde'de hava soğudu yarın daha da soğuk olacakmış.biraz önce yazlıklarını kaldırdım.ay alıntı yapmadım şimdi hatırlamıyorum kıme ne yazacaktım:KK43:(
bu arada İlke maşallah Yağmur'a.çok güzel yıyomuş.
maşallah canım
evet bu diş olayı bizide onlarıda yıpratıyo çabuk çıksada kurtulsak
selam kızlar, bugün hep beslenmeden konuşulmuş.
çorbadan öğün olmaz diyen doktoru çok yadırgadım, çorba çok sağlıklı ve ekmekli yediriliyor zaten çocuğa, keşke benimki çorba içse diyorum, sadece yoğurt çorbası içer.

meyve öğünümüzde yok gibi bişey.
bizimki sabah biraz cicibebe domates.
arada mısır ya da kuru üzüm.
öğlen kıyma yada balık ( dönüümlü veriyorum)
akşama evde ne varsa, genelde sebze yemeği yer.
gece yatarken birşey yemez, o nu yersem karnım doyar mememi ememem diye düşünüyor herhaldeki hep reddediyor.
sabaha kadarda hem emiyor.
biz çok geç kahvaltı yapıyoruz erken kalksak ekstra 1 öğünümüz daha olabilir.
en erken 10 da kahvaltı yapıyoruz. çoğu zaman 11 oluyor.
meyve bizimde zor ayşecim
bikaç üzüm okadar yani meyvemiz

belli olmuyor ama genelde 11 gibi, dah erken ya da gecde olabiliyor. ama asla 1 i geçmiyor.
bi uyudumu uyur ama uyuyuncaya kadar 40 takla attırır.

eskiden bağırdığımda ağlardı uyuyunca vicdan azabı çekerdim, şimdi ben ona bağırınca oda bana bağırıyor hatta arada bana vuruyor, elinde ne varsa bana fırlatıyor.

sırnaşık şey

günaydınnnn.ben de 1,5 saat falan daha evdeyim sonra okula gidicem:KK43:( çok kaynatmayın.sonra akşam oku oku bitmiyo:))

X