2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bugünde çenem düştü galiba :)

sizinkiler sizin sevmediğiniz şeyleri yiyormu.

ben mesela peynir, makarna yemem sevmiyorum, aynını mertte yapıyor, benim sevmediklerimi oda sevmiyor, anne karnındamı böyle oluyorlar acaba.

bilmem ben bişey ayırt etmediğim için canım herşey yerim.
canım mertin peyniri sevmeme nedeni belli ozaman

ilke iyi cesaret çocukla soğukta pazara gitmek. ben yarın arkadaşa gidicem arabayı alsammı diye düşünüyorum, bazen binmek istemiyor.[/QUOTE]

cnm çok soğuk yok burda serin sadece.güzelce giydirdim külotlu çorabı eşofmanı üstünde yarım kollu çıtçıtlı bir badi ve eşofman üstü.birazda alışssınlar bence soğuğa çıkmaya ondan sonrada ufak bi esintide hasta oluyorlar.ayrıca pazara götürmedm yağmuru çünkü her tezgahta bişeeyler araklıyor.babasına dükkana bıraktım..

yettim kızlarrrr.ben de vıyorum cici bebe.sabahları 4 tane koyuyorum kahvaltısına.derin 8 gibi kahvaltısını yapar.arada meyve falan verıyoruz elıne ısıra ısıra yıyo.öğlen de 1 gibi falan öğle yemeği yıyo.derdı dişmiş yavrum azı dişi çıktı yemeye başladı gene.mesela dün akşam ve bugün öğlen etli bamya ile yoğurt yedi.bu akşam da salçalı köfte yaptım ( izmir köfte ) 2 tane koydum tabağına yanında 3-4 dilim patates yedi kendi maşllah bi de yoğurt.1 saat önce de 210 cc junior verdım aptamil.uyuyo şimdi.ben hergün çorba vermıyorum.sanırım İlke hergün öğlen çorba verıyor.bana aylar önce doktorumuz çorbadan öğün olmaz demişti.yanında muhakkab yemek de ver sen doyar mısın bi çorbayla demişti.mantıklı geldi.haftada 1 kere falan yapıyorum ben çorbayı.

yoo ben hergün çorba vermiyorum.sen yanlış hatırlıyosun sanırım..hem çorbada versem içeriği çok zengin oluyor.zaten ekmekli veriyorum..bikase ekmekli çorbayı ben yesem doyuyorum...genelde çorba yapıyorum ama yemeklerdende yiyor.çorbanın yanına yoğurt yiyor genelde..küçücük mideleri var hem çorba hem yemek nasıl yesinler??*

ilkecim yağmur aşı olmuş onada geçmiş olsun
kocişlerinizi de Allah kavuştursun kızlar ,
kilo konusunda keşke benimde 5-7 kilo falan kalmış olsaydı :KK43:((
ama ben dikkat etmiyorum herşey yiyorum
şu an bile çerez yiyorum mesela saat gece 1 buçuk
aslında yanlış yapıyorum
neyse iyigeceler herkese,
sabahki ilk anneye günaydın

emelcim sağol cnm olduk.ateş falan olmadı çok şükür..bende yiyorum walla.umrumda değil ne zaman gidrse gitsin kilolar..takıntılı değilim yani..:lepi:

günaydınnnn kızlar.biyandan size yazıyorum biyandan kahvaltı yapıyorum..yağmurunda uykuusu geldi yavaş yavaş onu yatırıp gelirim görüşrüz....

bu arada yağmur ekmeğe bayılır normaldede eline versem yer...yemeklerine doğruyorum..

ilke iyi cesaret çocukla soğukta pazara gitmek. ben yarın arkadaşa gidicem arabayı alsammı diye düşünüyorum, bazen binmek istemiyor.[/QUOTE]

cnm çok soğuk yok burda serin sadece.güzelce giydirdim külotlu çorabı eşofmanı üstünde yarım kollu çıtçıtlı bir badi ve eşofman üstü.birazda alışssınlar bence soğuğa çıkmaya ondan sonrada ufak bi esintide hasta oluyorlar.ayrıca pazara götürmedm yağmuru çünkü her tezgahta bişeeyler araklıyor.babasına dükkana bıraktım..

yoo ben hergün çorba vermiyorum.sen yanlış hatırlıyosun sanırım..hem çorbada versem içeriği çok zengin oluyor.zaten ekmekli veriyorum..bikase ekmekli çorbayı ben yesem doyuyorum...genelde çorba yapıyorum ama yemeklerdende yiyor.çorbanın yanına yoğurt yiyor genelde..küçücük mideleri var hem çorba hem yemek nasıl yesinler??*

emelcim sağol cnm olduk.ateş falan olmadı çok şükür..bende yiyorum walla.umrumda değil ne zaman gidrse gitsin kilolar..takıntılı değilim yani..:lepi:

günaydınnnn kızlar.biyandan size yazıyorum biyandan kahvaltı yapıyorum..yağmurunda uykuusu geldi yavaş yavaş onu yatırıp gelirim görüşrüz....
canım valla bizim menümüz hep çorba
yani çorba diyosam içinde sebzeler ve kıyma bakliyat türü doyurucu şeyler
keşke yesede yemek yese yapmaya razıyım ama yemiyo çorba içsin ona bile razıyım
bende isterim çocuğum kahvaltısında yumurta peynir domates yesin ama nerde
işte sabah domates çorbası yaptım içine tereyeğı ve krem peynir yemesi gerekenleri bende bu şekilde veriyorum
bu arada yağmur ekmeğe bayılır normaldede eline versem yer...yemeklerine doğruyorum..
valla ekmek inan hiç yemiyo
filizcim günaydın.. dün akşam 2 dakika bakıp çıkmak zorunda kaldım oğluş bırakmadı cnm yazamadım o yüzden. gelip bilgisayarı pat diye kapatıyo :)

günaydın
olsun canım işin vardır hiç önemli değil
inanda yapar onu gidiyo kapatıyo anlamıyom bi bakıyom şimdi sonlandırılıyor diyo

ben hergün çorba muhakkak veriyorum Bence çok önemli içine patates havuç sebze et irmik hepsinden koyuyorum birde bebek ekmekleri varya 1 tanede ondan koyuyorum. Bazen tavuk suyuna şehriye yapıyorum.Severek yiyor.

ben hergün çorba muhakkak veriyorum Bence çok önemli içine patates havuç sebze et irmik hepsinden koyuyorum birde bebek ekmekleri varya 1 tanede ondan koyuyorum. Bazen tavuk suyuna şehriye yapıyorum.Severek yiyor.

afiyet olsun kuzuya
ben şehriyesine kıyma koyuyorum inanda severek yer maşallah
canım ben 3 öğünde bile çorba yapıyorum

Son düzenleme:
en güzeli canım.. benimkide 2 kez yiyor günde.

valla canım yani elimden gelen sadece bu aman yesin ben yapmaya razıyım sütü gece veriyorum sadece mama muhallebi tarzı şeyler vermiyorum
gecede süt işte günlük 2 meyve kavanozuda yoğurt , meyve

valla canım yani elimden gelen sadece bu aman yesin ben yapmaya razıyım sütü gece veriyorum sadece mama muhallebi tarzı şeyler vermiyorum
gecede süt işte günlük 2 meyve kavanozuda yoğurt , meyve

benimkide sabah bebe bisküvisi ve ekmeğiyle içine birgün peynir birgün yumurta ayrıca ceviz bal karıştırıyoruz. Sonra öğlen çorbası var çorbadan bir saat sonra filan aptamil içiyo. Sonra meyve yiyor yoğurt yemediği için danino meyveli yoğurt akşam üzeri tekrar çorba yatmadanda sütle muhallebi yapıyorum arı mama. gecede 1 kez süt veriyorum birde sabah kalktığında..arı mama hergün vermiyorum ama evdeki yemeklerdende yiyor. haftada 2-3 kez arı mama muhallebi veriyorum cnm.

filizcim benim doktorum diyorki bebeklerin ne kadar yediğinden çok ne yediği önemli.. bende birçok çeşit vermeye çalışıyorum yiyor ama hepsinden az az. çok takılmıyorum ama yesinde az olsun.

benimkide sabah bebe bisküvisi ve ekmeğiyle içine birgün peynir birgün yumurta ayrıca ceviz bal karıştırıyoruz. Sonra öğlen çorbası var çorbadan bir saat sonra filan aptamil içiyo. Sonra meyve yiyor yoğurt yemediği için danino meyveli yoğurt akşam üzeri tekrar çorba yatmadanda sütle muhallebi yapıyorum arı mama. gecede 1 kez süt veriyorum birde sabah kalktığında..arı mama hergün vermiyorum ama evdeki yemeklerdende yiyor. haftada 2-3 kez arı mama muhallebi veriyorum cnm.

afiyet olsun yarasın kuzuya tatlım

filizcim benim doktorum diyorki bebeklerin ne kadar yediğinden çok ne yediği önemli.. bende birçok çeşit vermeye çalışıyorum yiyor ama hepsinden az az. çok takılmıyorum ama yesinde az olsun.

evet canım aynen bende çeşit vermeye çalışıyorum yediği kadar

selam kızlar derdimiz aynı ne yedireceğiz nasıl yedireceğiz.bende zorlamıyorum yemediği zaman bi lokma bile yese alı alacağını ne yapalım. bende pekmez vermeye başladım kaşıkla içmiyor şırıngayla veriyorum.vitamii surup u falanda aynı şekilde veriyorum yoksa ağzını açmıyor asla

yağmurun menüsü şöyle...

sabah: yumurta,peynir,reçel pekmez dönüşümlü,portakal suyu,bebelac kahvaltı...hepsi bitiyor...

öğlen: mercimek,yayla,tarhana,tavuksuyu,şehriye vs çorbalardan hergün değişik hem ona hem bize haftada 2 gün kıyma koyuyorum içine.bu çorbaların içinde bir sürü şey oluyor ztn.doyuruculuk açısından..
mesela mercimek; patates kıyma soğan havuç pirinç tereyağı..alması gereken her türlü vitamin var birde ekmekli yani...ama çorba yoksa yemek varsa suyuna ekmek doğruyorum patates falan varsa eziyorum yada öle yiyor.fasülyeyi taneli şeyleri ısırıp atıyor bazen çiğniyor bazen atıyor..pilavı çok seviyor birazda yoğurt koyuyorum bayılıyor.ewde ne varsa ogün ne piştiyse onu yiyor..dün tarhana yaptım yedi sonra balık vardı ondan yedi biraz..

akşamüstü:cicibebeli yoğurt,üzüm vs..

akşam biz ne yersek sofrada onada weriorum.

gecede tahıllı mama yapıyorum...

3 aydır yağmur ayda 1 kilo alıyor..şükür yemeyen çocuk olsa dahada zorr...

her anne biliyor çocuğuun huyunu suyunu..yeterki yesinler çocuklar...

biraz işim var temizlik yapıcam hergün bi oda yapıyorum yağmuru uyuttum uyanmadan yapayım sonrada taze fasülye pilav yapıcam...görüşrüz kızlar...

yağmurun menüsü şöyle...

Sabah: Yumurta,peynir,reçel pekmez dönüşümlü,portakal suyu,bebelac kahvaltı...hepsi bitiyor...

öğlen: Mercimek,yayla,tarhana,tavuksuyu,şehriye vs çorbalardan hergün değişik hem ona hem bize haftada 2 gün kıyma koyuyorum içine.bu çorbaların içinde bir sürü şey oluyor ztn.doyuruculuk açısından..
Mesela mercimek; patates kıyma soğan havuç pirinç tereyağı..alması gereken her türlü vitamin var birde ekmekli yani...ama çorba yoksa yemek varsa suyuna ekmek doğruyorum patates falan varsa eziyorum yada öle yiyor.fasülyeyi taneli şeyleri ısırıp atıyor bazen çiğniyor bazen atıyor..pilavı çok seviyor birazda yoğurt koyuyorum bayılıyor.ewde ne varsa ogün ne piştiyse onu yiyor..dün tarhana yaptım yedi sonra balık vardı ondan yedi biraz..

Akşamüstü:cicibebeli yoğurt,üzüm vs..

Akşam biz ne yersek sofrada onada weriorum.

Gecede tahıllı mama yapıyorum...

3 aydır yağmur ayda 1 kilo alıyor..şükür yemeyen çocuk olsa dahada zorr...

Her anne biliyor çocuğuun huyunu suyunu..yeterki yesinler çocuklar...

maşallah canım kızına..

ceylinde sabah karışık paynirli maydonozlu omlet yedi şimdi de cici bebe yiyor.köpek dişleri patlamak üzere bugün yarın patlar şişmiş beyaz beyaz görünüyor.azı dişi ve köpek dişleri çıkmadan çnce çok iştahlı bi bebekti şimdi çok azalttı porsiyonları öğün atlamaya geçiştirmeye başladı çorba yemiyo bazen bir iki kaşık bazen de kahvaltı etmiyo cicibebe yiyor sadece inş. şu köpek dişleri çıkınca eskiye döner yine

X