2009 haziran anneleri nasıl besleniyosunuz???

YEXSXXIXMNUR

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2008
1.266
27
kızlar ya bu gün ne yemeği var menünüzde mesela sabahtan beri ne yediniz ve ne yemeği planlıyosunuz.Belki yanlışı olan anne adayları varsa düzeltir bu yanlışları o açıdan. Ben bu kilo olayına takmış durumdayımda.

ben çalışıyorum kavaltımı yanımda getiriyorum
beyaz peynir-zeytin ve süt kavaltım bunlar
öğlen
etli karnıbahar yemeği,salata, ve çorba yedim 2 dilim kepekli ekmek yedim

2 gibi 1 ufak kutu süt içtim

4 gibide 1 elma yiycem

akşamada kuru fasulye yapıcam yanında çorba ve pilav ayrıca salata

ben çalışıyorum kavaltımı yanımda getiriyorum
beyaz peynir-zeytin ve süt kavaltım bunlar
öğlen
etli karnıbahar yemeği,salata, ve çorba yedim 2 dilim kepekli ekmek yedim

2 gibi 1 ufak kutu süt içtim

4 gibide 1 elma yiycem

akşamada kuru fasulye yapıcam yanında çorba ve pilav ayrıca salata

sen böyle yiyerek mi o kadar az kilo aldın?? ben de zaten bu kadar yiyiyorum, arada çok nadiren tatlı yiyorum ekstra bir de kuruyemiş. ama 5 kilo aldım 19 haftada. şaşırdım doğrusu

sabah kahvaltimi yapiyorum
hergun farkli oluyor ama genellikle
zeytin..haslanmis yumurta,peynirle..
aksamda 6 da yemek yiyorum ekmeksiz 1 servis tabagi..aralarda bol su ve meyve tuketiyorum..
bol yogurt ve ayranda tuketiyorum,bide elma suyu
1 kilo aldim...cokda hareketli sayilmam..

kızlar yanlız hamurişi, pilav,makarna dan uzak durdum hep sadece kepek ekmeği yedim oda günde 2 dilim mesela akşam pilav vardı ben bir kaşık eşimin tabağından aldım o kadar tatlıda çok canım isterse minik tadına bakıyorum.

Ben ekstradan hergün yarım ila bir litre arası yağsız süt içiyorum, başka da bir şey yaptığım yok.

Hanımlar bu ne böyle ya.siz resmen rejim yapıyosunuz valla.ekmek ve makarna çeşitlerinde de vitamin var.b12 varmış.miktarı abartmamak kaydıyla bence herşeyden yememiz gerekir.çok fazla kısmayın halsiz düşersiniz.

bende her sabah hemen hemen bir haşlanmış yumurta,zeytin peynir,bal reçel 2-3 dilim kepke bazende normal ekmek yiyiorum.. biirde çay açık.. öğlen meyve türü yiyorum..öğleden sonra portakal suyu falan yanıdna ufak tefek bişiler atıştırıyorum.. akşamalrı sebze yemeği,makarna ,pilav yiyiorum.. yemekten sonra çaylada bişiler atıştırıyorum.. yatarkende süt:))bu kadar.herşeyden vitamin almalıyız.. hamilikde diyet olmaz. azda olsa yemeliyiz diye düşünüyorum.. he birde arada ceviz yiyiorum:))

kızlar merhaba...........
Umarım iyisinizdir.........
Akşam 12+3 ken doktora gittim ve doktorumuz büyük ihtimalle kız dedi.
% 60 kız dedi..........
Sanırım artık değişmez çünkü çok mutluyum..........
Doktorum 14.haftaya kadar yanılma payım var dedi............
Ama büyük ihtimal kız olacağını söyledi............
Darısı tüm isteyenlere bakalım...............
Hayırlısıyla gelsin meleklerimiz...........
Artık değişme ihtimalinin olmadığını düşünüyorum...........
çok mutluyum kızım olmasını çok istiyorduk

melekcıgım senın adına cok sevndımmmm demek adı öykü olucak .. haydı bakalım hayırlısı
hazıran annesı olucagın ıcınde sevındım ama ışın zor anacıgım bu bızım hazıran bebeklerı cokk hareketlı cok zorrrrrr senı yogun bır tempo beklıyor :)) ama herseye degerr onlar ıcın onukucagına aldıgın an .. dunya bambaska guzel ve anlamlı gelıyor ..

butun anne adaylarına hayırlı dogumlarr dılıyorum kızlar

% 60 kız dedi..........

gözün aydın olsun melekcim Allah öykünü kucağına aldığın günleride göstersin.Onunla şenlendirsin evinizi

kızlar ben kahvaltıda çok yiyemiyorum, zaten kahvaltı ile öğle yemeği arası 3 saat falan oluyo. yumurta hemen hemen hergün yemeye çalışıyorum, birkaç zaytin ve biraz peynir.ekmek ancak 1 dilim falan yiyorum. öğlen ya çorba ya da sebze yemeği yiyorum bir tabak. bir iki dilim ekmekle. akşam değişiyor. haftada 1 balık yemeye çalışıyorum. iki üç gün de kırmızı et yada tavuk, yanında pilav yada makarnayla ve salata. diğer akşamlar baklagil ya da sebze.ekmeği kısıtlamıyorum ama zaten çok da yemiyorum.
bu arada günde yarım litre süt içmeye çalışıyorum, kuruyemiş yemeye çalışıyorum bir avuç. aralarda meyve yiyorum...
çok nadiren zararlı şeylerde yiyorum. 19. haftadayım. bu güne kadar 3,4 kez hamurişi, birkaç kez kızartma, nadiren tatlı yedim. ve sonuç:bbo: 5 kilo aldım. doktor normal diyor ama, diğer arkadaşlara bakınca çok gibi geldi

kızlar ben çalışıyorumya sabahları yumurta yiyemiyorum ama doktorum hergün bir yumurta yemenin bebek için çok yararlı olduğunu söylemişti tabi yaz aylarında gün aşırı.kavaltım biraz zayıf.sütte yeni başladım içmeye.ama meyve yemeyede çalışıyorum oda en fazla 2 porsiyon.Balıkta 2 haftadır haftada 14 kez yedim

kızlar ben çalışıyorumya sabahları yumurta yiyemiyorum ama doktorum hergün bir yumurta yemenin bebek için çok yararlı olduğunu söylemişti tabi yaz aylarında gün aşırı.kavaltım biraz zayıf.sütte yeni başladım içmeye.ama meyve yemeyede çalışıyorum oda en fazla 2 porsiyon.Balıkta 2 haftadır haftada 14 kez yedim

canım bence yumurta ye. ben de çalışıyorum, bu yüzden uzun uzun kahvaltı yapma şansım yok. ama çoğu zaman başka birşey yemesemde 1 haşlanmış yumurta yiyorum. hem tok tutuyo, hem de çok besleyici

canım bence yumurta ye. ben de çalışıyorum, bu yüzden uzun uzun kahvaltı yapma şansım yok. ama çoğu zaman başka birşey yemesemde 1 haşlanmış yumurta yiyorum. hem tok tutuyo, hem de çok besleyici

evet aslında ya evden çıkmadan yumurta yiyip çıkabilirim.ama inan kendimi zor yetiştiriyorum o arada yumurtayı haşla ye geç kalırım heralde sen sabahmı haşlıyorsun canım ?

evet sabah haşlıyorum. ya eşim ya ben kalkarkalkmaz ocağa koyuyoruz. hazırlanana kadar oluyo zaten. gerçi benim evim işime çok yakın, yürüyerek gidiyorum, yani öyle çok erken uyanmıyorum, pek zaman problemim olmuyo. ama yine de yapılmayacak şey değil

% 60 kız dedi..........

canım çok sevindim kız istiyordun zaten.allah gönlüne göre verdi.oğluma gelin adayı geliyor desene.adı da güzelmiş öykü.oğlumun adı samet olacak kısmetse.

sabah kahvaltım:yumurta ,zeytin ,beyz peynir ,bazen reçel ,bal taze inek kaymağı bazen nesguik sarelle, bazen bir büyük kase süt içinde nesguik gevreği yerim sadece bazen sucuk geçenlerde bi kaç sefer sosis yedim ,meyvesuyu içerim geneldee beyaz ekmek bazen kepekli ekmek (öğlen uykudan uyandığım için öğle yemeğim kahvaltı oluo)
akşam yemeğim: bazen çorba çeşitlerii tarhanada arada mutlaka içerim bazen pirinç pilavı bazen nohut yemeği bazen k.fasulye bazen zeytin yağlı yaparak sarması bazen kırmızı et bazen balık mevsim salatası bazen patets kızartması köfte makarna aklıma gelmiyor gerisiii bilindik yemek çeşitleri işte
her akşam mutlaka meyvemi yerim (portakal mandalina kivi muz yer greyfurt suyu içerim süt içerim mutlaka kefir ayran içerim yoğurt yerim pekmez tahin yerim bunlar gün içindede olur akşam içmesem bile
arada çikolata cips çok nadir kola börek yaş pasta tatlı hamur işi dondurma tost krep
gün içindede fındık cevizz yerimmm
aklıma gelenler böyleee 4 ayda 6 kg aldımm
kg yi takmayanlardanımm çünkü 50 ile kaldımm şuanda hemen hemen aynı görüntümmm

Son düzenleme:
sabah kahvaltım:yumurta ,zeytin ,beyz peynir ,bazen reçel ,bal taze inek kaymağı bazen nesguik sarelle, bazen bir büyük kase süt içinde nesguik gevreği yerim sadece bazen sucuk geçenlerde bi kaç sefer sosis yedim ,meyvesuyu içerim geneldee beyaz ekmek bazen kepekli ekmek (öğlen uykudan uyandığım için öğle yemeğim kahvaltı oluo)
akşam yemeğim: bazen çorba çeşitlerii tarhanada arada mutlaka içerim bazen pirinç pilavı bazen nohut yemeği bazen k.fasulye bazen zeytin yağlı yaparak sarması bazen kırmızı et bazen balık mevsim salatası bazen patets kızartması köfte makarna aklıma gelmiyor gerisiii bilindik yemek çeşitleri işte
her akşam mutlaka meyvemi yerim (portakal mandalina kivi muz yer greyfurt suyu içerim süt içerim mutlaka kefir ayran içerim yoğurt yerim pekmez tahin yerim bunlar gün içindede olur akşam içmesem bile
arada çikolata cips çok nadir kola börek yaş pasta tatlı hamur işi dondurma tost krep
gün içindede fındık cevizz yerimmm
aklıma gelenler böyleee 4 ayda 6 kg aldımm
kg yi takmayanlardanımm çünkü 50 ile kaldımm şuanda hemen hemen aynı görüntümmm
canım ben de pek kısıtlamıyorum, 53 le hamile kaldım bende. zaten eskisi gibi yiyorum hemen hemen, iştahım pek açılmadı.
papatyacım bu arada çok cesursun. sosis sucuk falan yiyorsun. ben sucuk yedim 3,4 kez ama eşim fenalık geçirdi:))elli kere soruyorum iyi pişirdin mi diye. zaten hiç el değdirmiyorum. benim toksoplazma testim negatif çıkmıştı, gebeliğin başlangıcında yapılan testlerden bu.yani bağışıklığım yok. çiğ et çok tehlikeli, çok iyi pişirmek lazım o yüzden.ben de korkudan ne yapacağımı şaşırdım artık.
sosis çok canım istemesine rağmen hiç yemedim. iyi pişiremem diye, hem de zararlı diye. ben de böyleyim işte, biraz evham var. gerçi zamanla dayanamam belki. uzun süre kola cips de yememiştim ama son zamanlarda bir iki kaçamak yaptım

X