2009 Ekim Bebekleri

kendime ayrıca aktardan rezene, çemen ve çörek otu aldım süt yapıyormuş, haftaya doğum ama şu anda forumdan okuduklarımda erzak dolabı ot doldu valla:))) bir de her gün yarım paket petitbör bisküvi yee... su olayından bahsetmiyorum bile ama daha göğüslerimde ne bir şişlik ne bir büyüme hiç bir hareket yok

senn o göğüslermde büyüme yok dedğini doğmdan sonra görcem ben şekerm bende 9 ay boyunca hatta doğuma gdene kadr aynı beden sütyen taktım ama 2 gün sonra evde feci şiştiler hatta büyüyen göğüste süt olmuo fazla...

ben kimyonlu rezene çayı verdm bebğe humananınknden bebeklerede anneyede verlşir bi sakıncası yok..günde 100 ml ama siz 50 vern tabi bevek isterseee.

ay çok teşekkür ederim içim rahatladı bir anormallik var die düşünüyodum. Otlarıda kendim içicem genelde (bu arada rezeneden nefret ederim ama en güzeli bebişim için hayatımdaki bir çok yapmam yemem dediğim ve yemekten asla vazgeçemem dediğim ama vazgeçtiğim bir sürü şey oldu)
doğumdan sonra deneyimimi anlatırım askbuya. artık heyecan dorukta bekleme anlarında

burcucum ben bi 3.gunu topuk kani icin goturmustum bebisimi o zaman haliyle kilo vermisti.bugun 8 gunluk oldu ama goturmedim.bana 1.ayda hepatit asisi icin getir dediler.1.aya kadar goturmicek miyim anlamadim :ecrin_bebek:

buketcim 10.günde sağlık ocağına götürmek gerekiyormuş, sağlık bakanlığı takip ediyormuş. hastaneden bana da mutlaka götürün dediler

hastanede topuk kanı alınsa bile 10 gün sonra sağlık ocağındada alınması gerekiyor ben o yüzden hastanede aldırtmadım ayrıca topuk kanının alınması için anne sütü alması gerekiyor bencede 10. gününde sağlık ocağına gitmelisin

kızlar topuk kanı için bebek 5 günlükken sağlık ocağına götürmek gerekiyo. biz bugün gittik. dolu dolu anne sütü emmiş vaziyette ikinci kez alıyolar.
ilkini hastanede alıyolar zaten doğduğunda.

sağlık ocağına 5 ya da 6 günlükken hastaneye de 10 günlükken kontrol için gitmemiz söylenmişti.

bu arada göbekler ne durumda? bebeklerinki :)
bizim 6. günümüz hala düşmedi de...

hastanede topuk kanı alınsa bile 10 gün sonra sağlık ocağındada alınması gerekiyor ben o yüzden hastanede aldırtmadım ayrıca topuk kanının alınması için anne sütü alması gerekiyor bencede 10. gününde sağlık ocağına gitmelisin
bende kuzumun canı acımasın dıye hastahanede aldırmadım.
saglık ocagında 1haftalıkken aldırdım zaten yengemde hastahanede sadece alınınca kabul edılmıyo ıkı yerın bakması lazım gıbı bısey dıyınce saglık ocagında aldırdım..

bu arada göbekler ne durumda? bebeklerinki :)
bizim 6. günümüz hala düşmedi de...

benım mınık 10. gunde dustu :kedi: 10 15 gune kadarda surebılıyormus dr sormustum sengözlerimebaksanab

oy oy oy bebişler doğduda göbek bağlarından bahsediyorsunuz...:nazar:

benim hayatım da gelceği yok.... çok özledim kızımı..:gitme:

ben ncinar kızlar adım degisti benim kızımın 15 gunde dustu kuvezde

teyzecikler gaz problemi olan varsa rezene çayı bizim çok işimize yaradı hamdolsn, tavsiye ederim.
gazı kolay çıkarıyor.
sütün de kalitesini artırıyormuş.

aahh, ahhhh... bi doya doya emziremedim gerçi ama... göğüs uçlarım fena... mafoldumben
bugün doktra gittik bebeğin tükrüğüne allerjim varmış meğer.
emzirdikten sonra yıka dedi aklınızda olsun.

13 gün ve hala düşmedi göbüşümüz.......akannehir

bol sıı tüketiyosan ondan düşmemiştir.
anneannem demişti az su içersen çabuk düşermiş.

13 gün ve hala düşmedi göbüşümüz.......akannehir

benım kızında 10.gun dustu ve 4 5 gun hafıf kanaması oldu dr gosterdım batıkonla 3 4 gun daha pansuman yap dedı kokulu ve akıntısı olmadıgından bısey olmaz dedı ve sukur sımdı ıyıyız :Saruboceq:
eger dusupte kapanma olmasaydı lazerle kapatılacaktı abımınde oyle olmus annem dedı :1ninca:
zeyno neden emzırdıkten sonra yıkayalım :sinifsinif:
benım bebıs banyo yaptıktan sonra agladıgından bıde uyumak ıstedıgınden ben hep banyodan sonra emzırırım :kedi:

benım kızında 10.gun dustu ve 4 5 gun hafıf kanaması oldu dr gosterdım batıkonla 3 4 gun daha pansuman yap dedı kokulu ve akıntısı olmadıgından bısey olmaz dedı ve sukur sımdı ıyıyız :Saruboceq:
eger dusupte kapanma olmasaydı lazerle kapatılacaktı abımınde oyle olmus annem dedı :1ninca:
zeyno neden emzırdıkten sonra yıkayalım :sinifsinif:
benım bebıs banyo yaptıktan sonra agladıgından bıde uyumak ıstedıgınden ben hep banyodan sonra emzırırım :kedi:
yok şekerim göğsünü yıka dedi emzirdikten sonra.
bebişin tükrüğü kalmasın diye..

X