2009 Ekim Anneleri

Dooru dedin Zuzum bizim dr. diş salyaları başlamış dedi kontrolde. Daha da artacakmış, bi de bizimki bööle eliyle kaşıyo gibi damağını yoksa emiyomu bilemiyorum.

Evet canım ben bunu öörendikten sonra denedim gerçekten de benbazı zamanlarda kucağıma alıp çocuğun uykusunu dağıtıyomuşum. 1-2 saatte bir açıyo bizimki gözlerini kaldırmassam geri uyuyo. Ama 10 saat mümkün değil max. 7-8 saatten sonra uyanıyo bizimki

Canım bencede artık herşeyi denedik tam yavruların sancılarının azalacağı döneme ne denk geldiyse onun iyi geldiğini düşünüyorus. Bak ben sab simpleks diyorum, sen metsil Zuzu rezene iyi geldi diyolar. Sanırsam büyüyo sıpalar :asigim:

benim doktorumda pediatri kitabından sürekli bişeyler gösteriyor ama ben memnunum tavsiye ederim benim sütümün gelmesi onun sayesinde oldu doğru emzirmeyi öğretti ve motive etti istersen deneyebilirsin

eskisi gibi deil gaz sancilari.dr sab simplexi birakin artik dedi.bizde biraktik.bizim kizida babaannesi arabada uyutmaya alistirmisti.baktim ki gecede onu istio o olmadan uyumuo bende koymuorum artik.ezilio orda kemikleri cunku.

Evet canım bebek arabasının altı bayağı sert. ana kucağının altına bi de battaniye koyuyorum kıvrılıp uyuyo gündüzleri.
Naptı kayınvaliden döndü mü artık yalnız mı kaldın.Nasıl durumlar ?

gulican berranın da salyaları başladı..bide arada elini emiyo ama bi de yumruk yapıp üst damağına bastırmaya çalıştığını farkettim..hafif hafif kaşınıyomudur nedir..

nasıll canımm tam anlatırmısınn bizimkide 1-2 saatte bir en fazla 3saat uyuyorr
uyandıgında ellemiyrmsn emzirmeyi nasıl yapıyorsun
10saatlik uykusu zaten 3. ayın sonunda olcakmış siz kac ay/gunluk oldunuz

çk şükür kuzum çok iyimiş teyzesi opuyorumnanaktan

masallah iyi olsun kuzularımzz Allah esirgesin

benim doktorumda pediatri kitabından sürekli bişeyler gösteriyor ama ben memnunum tavsiye ederim benim sütümün gelmesi onun sayesinde oldu doğru emzirmeyi öğretti ve motive etti istersen deneyebilirsin

ne güzel, memnun olmana sevindim.. inşallah böyle devam eder..muayene dışında aradığın vakit sorularına cevap veriyor mu canım?

Merhaba kızlar,

Eşim hafta sonu ameliyat oldu rapor aldı da bende pc'yi yakaladım bırakmıyorum :)) Yoksa normalde evde bilgisayarım yok malesef...Bişey sorucam sizlere benim bebeğimin bacaklarında titreme var.Sizlerin bebeklerinde var mı hiç dikkatinizi çekti mi? Yani yere bastırınca değil de durup dururken...Bugün doktoruna sordum önemli bişey olacağını sanmıyorum ama beyninde kist bile olabilir dedi kan testleri ve beyin ultrasonu çekelim dedi deli oldum...Yani içim rahat öyle bişey olacağını sanmıyorum ama kafama takmadan da edemiyorum uff yaa mafoldumben bilgisi olan arkadaşlar var mıı??

canım geçmiş olsun öncelikle..içini ferah tut lütfen biliyosun kesin emin olmak için istiyo o testleri doktor..öneml biişiy olucanı sanmıyorum demiş..ama net bilmek zorunda..sen kendini kasıp ta sütünü azaltma lütfen..bişiyciği yok inşallah miniğin..

kızlar bebişlerin camasırlarını gunese sererseniz sarı kaka lekelerden eser kalmıyor deneyin

gulican berranın da salyaları başladı..bide arada elini emiyo ama bi de yumruk yapıp üst damağına bastırmaya çalıştığını farkettim..hafif hafif kaşınıyomudur nedir..

Aynen canım bütün yumruğuyla damağına bastırıyo, sankim kaşınıyo gibi. ama bizim dişleri görmemiz 5-6 ayı bulurmuş. Yani 3-4 ay bu salyalar artarakgidecek. Bi de bunnarın dişleri çikınca nasıl emzircez yaa. Benimki şimdiden damağıyla bile koparacak gibi sıkıyo Korkuyom vallaa kaydirigubbakcemile3

Canım gece uykusunda ilk mıyıkladığında alıyodum. Şimdi uyanıp ona görünmeden bakıyorum, sesler artıp ağlamaya dönüşene kadar almıyorum kucağıma, bazen de emzik verip bekliyorum. Sakinleşirse geri uyuyorum. Sakinleşmez ağlaması artarsa alıyorum kucağıma ve emziriyorum. Geçen gece ilk defa 5 saat aralıksız uyudu böylece.

Ama gündüz bizimkide 3 saatten fazla uyumuyor. Zaten dr. Arık gece uykusunu aralıksız 7 saate kadar uyuyabilir ama gündüz 2-3 saat civarı olur genele dedi. Bu arada oğluşum. 2 ay 5 günlük oldu.

Şimdik ağlamaya başladı kendileri :)

ne güzel, memnun olmana sevindim.. inşallah böyle devam eder..muayene dışında aradığın vakit sorularına cevap veriyor mu canım?

bizim bebeğimizin kilo problemi vardı çocuk aç kalmış yanlış emziemeden ayrıca bi sürü soru sualde oluyor valla bir ara nerdeyse gün aşırı arıyodu eşim hatta geçen gittiğimizde dedik biz sizi çok arıyoruz kusura bakmayın diye ama olur mu öle şey ben karta ev telefonumu bile yazıyorum rahat ulaşın diye dedi.
Bilmem ben memnunum ama henüz gecenin bir yarıısı aramadık(Allah aratmasın işallah) tepkisi yine aynı mı olur?
Sen araştır istersen ben adını veririm adıylada araştırırsın

gecenin bir yarısı biz de aramadık. allah aratmasın dediğin gibi.. ama gün içinde 2 kez aradık beklediğim alakayı göremedim açıkçası. biraz baştan savmaydı cevapları.

adını verirsen sevinirim canım. ilerde allah korusun ama, yaşayacağız ateş yükselecek, hasta olacaklar maazallah. çok önemli doktorun yaklaşımı..

inanır mısın sağlık ocağını aradığımda daha fazla vakit ayırıyorlar. verilen para da cabası. parasında olmuyor insan ama muamele doğru değil.

gulican ben damağıyla sıkıp yara yaptığı için silikon göğüz ucuyla emziriyorum..sanırım diş çıkardığında rahat edicem..dene istersen

inanır mısın sağlık ocağını aradığımda daha fazla vakit ayırıyorlar. verilen para da cabası. parasında olmuyor insan ama muamele doğru değil.

inanırım cashmir benim bebiş ilk hafta mamayla beslendiği için kabız oldu ve benim ilk aklıma gelen sağlık ocağındaki hemşireyi aramak oldu ve o kadar ilgilendiki gece 12de aradım ertesi gün bebiş nasıl oldu die geri aradı beni, çok mutlu olmuştum.
ben çocuk doktoru için tapdiye de gittim muayeneye e hastahane ortamını hiç sevmedim bir kere bebeği kıyafetleriyle tarttılar ve sırada başka hastalar olduğu için 15 dakka ancak durabildik, ayrca eşim ve anneö hastaneden grip kaptılar ve dünyanın parasını verdik, rezil olduk.
şimdi özel muayenehanede daha geniş zamanda ve ödediğimden daha az parayla muayene oluyoruz

amazoncumm nerden aldın dönenceyi bu gün bende baktım netten ama biraz pahalı geldi. önerebiliceğin bir yer varmı kuzumzemuszemus

hepsiburadadan aldım ben canım. 50 küsür bişeydi..

yaw bizim kizi uyutana kadar canimiz cikio.cok zor yatio.kucakta uyuyo yatagina koyunca viyaklamaya baslio.sizde de oyle mi> gunduz uykusu yok zaten.max.yarim saat :sinifsinif:

aynen canım benimki de öyle. yatagına yatırdıgında aynı kucagında tutuyormuışsun gibi yan yatırıp arkasını destekleyip sık battaniyesiyle biraz. o zaman uyuyor sıkış tepiş olunca benimki. yoksa sıçrayarak uyandırıyor kendini.

aynen ben de sağlık ocağına götürüyorum. hep ücretsiz hem de içime siniyor gerçekten cok ilgileniyorlar. çok elzem birşey olmadıkça doktora götürmeme gerek yok. sağlık ocağı yeterli şimdilik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…