2009 Ekim Anneleri

kızlar ya benim kızım çok iştahsız çok az emiyor onuda canı istediği zaman emiyor zorla asla almıyor..mama vermeye kalksam onu hiç almıyor ne yapsam bilmiyorum..2,5 aylık oldu şu anda 5300 civarı...canım sıkılıyor bu duruma

ayni dert bendede var ya napacam bilmiyorum benim oglanda 5200kg olmus en son gecen persembe ogrenmistim kilosunu...aynen senin kiz gibi cok az emiyor bazen emmicem diye ciglik cigliga agliyor...dün aksam elimle sagdim biberona babasi zorla siringayla içirdi yok aç aç uyuyacakti.bugunde süt pompasi almayi dusunuyorum en azindan emmedigi zamanlar sütümü sagayim diye

hay allahım ya neolacak bunlar böyle sütüm olmasa gam yemiycem maşallah sütte var ama emmiyor bu zilli..bendemi buzluğa atsam..gerçi atsam ne yazar içemedikten sonra...niye bunlar yemiyor acaba yaa

hay allahım ya neolacak bunlar böyle sütüm olmasa gam yemiycem maşallah sütte var ama emmiyor bu zilli..bendemi buzluğa atsam..gerçi atsam ne yazar içemedikten sonra...niye bunlar yemiyor acaba yaa

bilmiyorum acaba diyorum tokmu oluyor gerçekten saatlerce diger yandan kilosuda cok degil kafam karisiyor...en azindan sagip zorlada olsa vermeyi dusunuyorum cunki memeyi agzina almak istemedimi almiyor...bizim bebekler usengecde ondanmi yorulmak istemiyorlarmiki ya bende anlayamadim :umursamaz:

:1no2::1no2: bilmiyorumki canım emmeyi sevmiyorlar sanırım..benimki ilk ay güzel emdi ondan sonra hep azalttı ...artık ayda 1 kilo bile almıyor...bugün kaşıkla ağzına mama verdim biraz onuda becerip yutamıyor pek hep ağzının kenarlarından akıtıyor...içim sıkıldı valla :sinifsinif:

kızlar bana bi hal çare söleyin her emzirende ölüp ölüp diriliyom yarıklar açıldı göğüslerimde yardım edin bana çok kötü durumdayım...mafoldumben mafoldumben

benimkide ilk ay guzel emiyordu iki gogsumude bitiriyordu ama artik eser kalmadi nazara falanmi geldiler bunlar yoksa mafoldumben ya bende mama aldim yedekte dursun diye ama gonlum hic razi degil vermeye hem alismasindan korkuyorum hemde sütüm varken zoruma gider çünki dün emmek istemiyordu zoruma gitti valla agladim o aglarken bende mafoldumben

kızlar bana bi hal çare söleyin her emzirende ölüp ölüp diriliyom yarıklar açıldı göğüslerimde yardım edin bana çok kötü durumdayım...mafoldumben mafoldumben

canim gecmis olsun...ben daha hastanedeyken bir aile dostu demistiki kuru sogani elinle iyice ez kabuklari duruken sonra ikiye böl uclarina sür cocuk bidahaki eminceye kadar beklet ozaman yara olmazmis...istersen bir dene ama tabi senin cok yara var belki aciyabilir insallah yardimci olabilmisimdir

emdikleri zaman kaç dakka emiyolar kızlar ?

Ya banada bi akıl verin..Geceleri bazen saat başı emmek istiyo benimki uyumuyo..acaba 12-1 gibi 30 ml.filan mamamı versem emdirdikden sonra..evdeki mamayı 1 ay içinde tüketmemiz gerekiyomuş.açıkçası çöpe gitsinde istemiyorum..çok kararsızım..

kuşumm bakmammı gidip gelip bakıyom bi rahat uyutmadım kızı:kedi:
bugün dr. a sordum %60 koruyuculuğu var dedi rotanın ama kesinlikle yaptırmamızı önerirmiş bir dozu 142tl imişakannehir

zeynepcim kızın hepmi az emerdi belki geçici bi süreçtir...
dr. kontrolde normal dediyse bence sıkıntı yapma, aylık 500gr dahi alsa normal kabul ediliyo...

Canım bende çok fenaydım yeni yeni geçiyo..Lansinoh almışsındır sanırım o iyi geldi bana biraz..ıslak bırakmıyosundurda sanırım ? aybike bi yağdan bahsetmişti ama geçmiş sayfalarda bende onuda almayı düşünüyorum..bi sormak lazım.

dakika olarak bakarsak ilk zamanlar en fazla 20 dkk emiyordu bu git gide azaldi artik dakikaya degilde sutun bitmesine bakiyorum yani sutu bitirmiyorsa sorun var demektir bence benimki bitirmiyor bu gunlerde süt var ama emmiyor mafoldumben

lansinohh sürüyom bepanthen krem sürüyomm selduss zeytin yağı dedi onu sürüyom ama baya yarıldı göğsüm yaaa...mafoldumben

cnm lansinoh krem al sür benim yaralara iyi gelmişti...

bendede pre aptamil var ilk doğunca almıştık 5-6 kez anca kullandık o şimdi çöpmü oldu yani:bbo:
bebişin saat başı emdiği için sütün yeterince birikmiyo sanırım, böle oluncada hemen acıkıyo ve sürekli emmek istiyo, bi ara benimde başıma gelmişti bu olay sonra çorap söküğü gibi gidiyodu doymuyodu...
bence ver mama hem karnı yeterince doyar, böle oluncada memikler süt dolar ben doktora sormuştum zorda kalırsan verebilirsin demiştiyerimseniben

canım benim ilk ay çok kötüydü ne yaptıysam çare bulamamıştım..en sonunda göğsüme karbonatlı su sürüp kuruyana kadar göğüslerim açık gezdim..o iyi geldi sanırım..çünkü benim göğüs ucumda yarılma olmuştu dayanılacak gibi deildi..bi tek o fayda etti..

benimde öyleydi sonra emmeyi azalttı şimdiyse vermesem aramıycak sanki hiç...bende çok üzülüyorum olan süt boşa gidiyor...mamyıda almıyorki benimki..ama ben biraz daha doyurucu diye kaşıkla vermeye başladım napıyım...

bnimki 2 dk zor emiyor...doymuyorsa mama azda olsa verebilirsin..gerçi kilosu iyise bence verme...

ilk doğduğu zaman çok güzel emiyordu şimdiyse vermesem istemiycek bile nerdeyse..herhalde bu ay ancak yarım kilo almıştır..ilk ay 1250 gr aldı geçen ay 900 bakalım bu ay ne kadar olacak...

dakika olarak bakarsak ilk zamanlar en fazla 20 dkk emiyordu bu git gide azaldi artik dakikaya degilde sutun bitmesine bakiyorum yani sutu bitirmiyorsa sorun var demektir bence benimki bitirmiyor bu gunlerde süt var ama emmiyor mafoldumben

benimkide ilk başlarda bi saat bile emdiği olurdu canım..
sütün yağ oranı zamanla artıyo sanırım ve doyurucu oluyo bu yüzden..o yüzden az emiyolar sanırım..Eğer kilo alımları normalse sıkıntı yapmayın bencede..

aynen canım,vıcık vıcık oluyo göğüslerim gece kalkıp bişede yemiyorum doğal olarak..su içiorum her gece..sürekli emdiği için canım çok yanıyo o 1 saat uyusa bile ben acıdan uyuyamıyorum benneyaptımki en iyisi bu gece yatmadan önce emdirip 30 ml.kadar verim..bakalım nası olcak..

zeynepcim benimde gögüslerim hep yarıldıı ve emzirirkenn çokacıyoo karbonatlı su sürüp açıkmı gezcemm yarında onu yapayımm...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…