2009 Ekim Anneleri

göbek sorunu harkeste var geliba benimde öyle nbb dizden gögüse kadar olanını aldım azcık topluyo ama felaketim zaten ilk doğumda kalmıştı bu da tuz biber oldu nasıl gitcek bu göbüşler???

en sıkısını aldım, göbeği 1 cm içeri çekio o kadar, yavaş yavaş toparlar umarım, hergün 12 saat giyip yataren çıkartmak lazımmış kızlar.

Aynen taham ılk doĞumdan normal olmasına raĞmen 8 kılo fazlam vardı buda ustune geldıı 51e ınmem ıÇın 10 kılo fazlam var

en sıkısını aldım, göbeği 1 cm içeri çekio o kadar, yavaş yavaş toparlar umarım, hergün 12 saat giyip yataren çıkartmak lazımmış kızlar.

çatlarım ben 12 saat valla ben bıyere gıderken gıydım 1 kere bıde bayramda gıyerım o kadarr o sıkıntıya gelemm ter içinde kalıomm

seymacım ben 4 saat giymiştim sonrasında da hep evdeyim diye unuttum açıkçası. ben giymeyi deneyeceğim o kadar saat ben de giyemem sanırım ama yine günde 4 saat falan iyi olur belki

ne yapsak boş sankı normal doğum yaptım sardımda hiç bışey olmadı ama arkdaşım sezeryan oldu 1 sene o kadar kılo verdıkı kızlık halınden dahada zayıf ınanamassınız göbekte sarkma vs hıç yok maş....okadarda yıyorkı sadece çok hareketli...

bunye meselesi benim iki yakın arkadasım 1 ay arayla dogum yaptılar biri normal biri sezeryn bir yıl oldu ikisinde de gobek yok ve eski hallerine donduler zayıflar inş. bende donerim eski gobeksiz halimee kilo ile sorunum yokk

1 yılda anca ondan önce mucize olur bence az kılo alan zaten verırde bızım gıbıler 1 yıla tam ...

ben kaçtım ıyı akşamalr.

ya kızlar benim bebe acayip gazlı bugün hiç uyuyamadı sürekli ıkınıyo sıkınıyo kıpkırmızı en sonuda dayanamadım fitil verdim gaz çıkardı onunda fazla kaka yapmasa da çıktı kullanan var mı aranızda dr çok sıkışmadıkça kullanma dedi bundan da 3 gün önce vermişştim yarım sorun olmaz inş :KK43:( off çocuk gazdan patlıcaktı günde 1 öğün mama alıyor sanırım ondan ne yapmalıyım acaba su mı versem ?? rezene de içiriyorum yarım çay bardağı .....
bu arada hep diyolar sakın mama verme emdikçe çoğalır sütün nerde alakası yok emdikçe azalıyor benim sütüm elimle sıkıyorum bazen hiç gelmiyo :KK43:( 2 yada 3 saat emmezse geliyo neler yapmadım artmıyo artmıyo çok kötü hissediyorum kendimi bu gidişle önümüzdeki aydan itibaren tamamen mama alıcak çünkü büyücek daha fazla emmek isticek :KK43:((((((

Canım sütüm gelmiyor deme benim de bir ara gitti sandım, sağamadım bile 2 damla çıkıyordu, ama bol bol su içmeye başladım,humana still tea ve boza içiyorum. bol bol sağ gögsünü, süt gelmese bile sağ,işe yarıyor umarım faydalı olur

68GÜNDÜR KANAMAM DURMADI YAAAA OFFFFF OFFFFFFFFFF DOKTORADA GİTTİM BİDAHA ÇAGIRCAK BİLİYOMMMMM YARA YOKTU RAHİMDE ALTTAN BAKTIII :çok üzgünüm:

Canım benim de tam kanamam durdu dedim bidaha oldu acaba adet mi görmeye başladım diye düşündüm ve doktoruma mail attım. Eğer günde 10 kereden daha az emziriyorsan adet görmeye başlamış olabiirsin dedi.

Hymarry maşallah bebişlerine harikalar :nazar:

kızlar bebişlerinizi sırt üstü mü yatırıyosunuz yoksa yan mı? ben yan yatma yastığı kullanıyorum yan yatırıyorum ama bi kitapta sırtüstü yatırın yazıyo kafam karıştı şimdi??

kızlar bebişlerinizi sırt üstü mü yatırıyosunuz yoksa yan mı? ben yan yatma yastığı kullanıyorum yan yatırıyorum ama bi kitapta sırtüstü yatırın yazıyo kafam karıştı şimdi??

Canım ben yan yada yüzüstü yatırıyoum. Sırtüstü yatırısan herhangi bir kusma durumunda boğulma tehlikesi var yada ciğerlerine kaçabilr

kızlar bebeğimin çok gazı var.sürekli ıkınıyor ayaklarını havaya kaldırıp gaz çıkarıyo ya ne gazmış anlayamadım bitmek bilmiyo.zinco kullandım şimdide nurseharveys diye bitkisel bi şurup kullanıyorum.zaten uyanıken çok huzursuz oluyo gazını tam çıkaramıyo ama uyurken daha rahat çıkarıyo .içim gidiyo valla o minik ayaklarını havaya kaldıra kaldıra gaz çıkarmaya çalışıyo.oğlum çok iştahlı hem beni emiyo hemde mama yiyo.sütüm iyi olmasına rağmen benim takatim kalmadığı için mamada veriyorum.mama vermezssem sürekli emmek istiyo.acaba mamamı gaz yaptı dedim.şimdi milupanın gaz önleyici mamasını kullanıyorum.ama hala gazımız var.1 ekimde doğdu bebeğim.2.haftadan beri çekiyoruz bu gaz problemini.sizlerin önereceğiniz başka bişey varsa çok sevinirim

ben oğlumu ilk haftalar sırt üstü yatırdım ama artık kendi yanda dönebiliyo bazen sırtüstü bazende yan yatıyo.gündüzleri 5-10 dk. yastığın üstüne yüzüstü yatırıyorum sırtı dinlensin diye ama hiççç sevmiyo

pınarcım ben doraya şimdi çözüm olarak şeyi buldum baya rahatlıyoo sende dene istersen küveti doldurr 10 dk falan yüzdür sıcak suda göbişe ve sırtına masaj yap suyun içinde giydirmeden önce bebk yağıyla pehlivanlar gibi yağlayıp tekrar masaj yap baştan aşağıı ama her yerini ayaklarına kadar sonra emzir yatırr baya rahatlatıyo ben genelde bu işlemi her gece yapıyon rahat uyuyalım diye :))

selam anneler inşallah herkes iyidir...benim oğlum son 3 gundur gece 12de bi uyanıyo sabah 4de kadar uyumuyor hem ağlıyor hem uyumuyor napacamı şaşırdım :gitme: gündüz o kadar uyanık kalmıyor hemde o kadar huysuz olmuyor acaba neden sadece geceleri öyle anlayamadım gitti...babamız 2 gun uykusuz gitti işe bu yüzden ama dün gece ben salona geçtim 4e kadar yalnız baktım oğluma babası uyusun diye :gitme:

Canım ben yan yada yüzüstü yatırıyoum. Sırtüstü yatırısan herhangi bir kusma durumunda boğulma tehlikesi var yada ciğerlerine kaçabilr

evt bende o yüzden sırtüstü yatırmadım ama kitap öyle yazınca şaşrdım yanlış mı yapıyorum diye. peki ne kadar süre daha yan yatırcaz?

kızlar bebeğimin çok gazı var.sürekli ıkınıyor ayaklarını havaya kaldırıp gaz çıkarıyo ya ne gazmış anlayamadım bitmek bilmiyo.zinco kullandım şimdide nurseharveys diye bitkisel bi şurup kullanıyorum.zaten uyanıken çok huzursuz oluyo gazını tam çıkaramıyo ama uyurken daha rahat çıkarıyo .içim gidiyo valla o minik ayaklarını havaya kaldıra kaldıra gaz çıkarmaya çalışıyo.oğlum çok iştahlı hem beni emiyo hemde mama yiyo.sütüm iyi olmasına rağmen benim takatim kalmadığı için mamada veriyorum.mama vermezssem sürekli emmek istiyo.acaba mamamı gaz yaptı dedim.şimdi milupanın gaz önleyici mamasını kullanıyorum.ama hala gazımız var.1 ekimde doğdu bebeğim.2.haftadan beri çekiyoruz bu gaz problemini.sizlerin önereceğiniz başka bişey varsa çok sevinirim

dr ne yaparsanız yapın tamamen geçmez dedi, ben sab simplex kullanıyorum eskiye nazaran daha iyi,dene istersen ama sürekli kullanırsan iyi geliyor, bi verip bi bırakınca fos yani.

selam kızlar,
benim kızın sol gözü çok çapaklanıyordu epeydir, doktora götürdüğümde önemli bişey yok göz pınarına masaj yap demişti doktor.
3 gündür falan da masaj yapıyorum dün biraz bi bastırayım göz pınarını dedim , .iltihap aktı ordan, gözünün içi doldu. sıktıkça da akmaya devam etti. şimdi tekrar doktora götürdüm , önemli bişey yok bebeklerde olur dedi doktor, göz kanalı tıkalıdır masajla açılır dedi. iltihabı iyice boşaltıp serumla yıkadı gözünü. devamlı masaj yap ve iltihabı akıt korkma dedi. antibiyotik damla, krem ve gözü yıkamam için serum verdi.
çok korktum kızlar iltihaıbın öyle aktığını görünce yaa, gözüne birşey olcak sandım. neyseki önemli birşey değilmiş. bazı bebeklerde olur bu durum dedi doktor. netten de araştırdım masajla düzeliyormuş . ohh çok şükür neyse rahatladım..

amazoncum bende tam bu konuda muzdarıptım 3gundur bugun sabah hafıf ogozunde kızarıklık oldu bende bugun dr gıtmeyı dusunuyordum nasıl masaj yapılıyor canım bılgılendırırsen sevınırım

X