2009 Ekim Anneleri

arkadaşlar mrh.bende ekim annesim.size sorum olacaktı.ilk zaman oldukça bol sütüm vardı,akıyordu hep .kayınvalidem yüzünden sütüm azaldı.çok kötü şeyler yaşattı bana .şimdi evden gitti ama benim sütümde azaldı.tekrar çoğalırmı acaba*
canım allah yardımcın olsun.
süt psikolojik bişi sen iste yeter ki.
bebişin de emerse sütün yine dolar taşar inşallah.
sakın pes etme.

arkadaslar bebeyinin kalbi delik olarak dogan varmi??? benim dogum oncesi hicbirsey yok dediler ama dogumdan sonra anladikki kalbinde 2 kucuk delik var Dr lar sorun olmaz iyilesebilir dediler bana ama ben cok tedirginim bu durumda olan varmi acaba bana bilgi verebilirmisiniz????

mrb elalı nasılsın? valla bn mama vermıyorum cnm nette bı arastır ıstersen.

mrb nazcım, iyiyim çok şükür kızımla uraşıyorum:emir_bebek: uykusuzluğa alışmaya çalışıyorum bazen çok zor geliyo, anne olmak meğer ne zormuş...
sen nasılsın, nasıl gidiyor?
haa bu arada sormuşun bebeği tuzladınızmı diye ben öle bişey yapmadım cnm, şekerli suda vermedim...

arkadaşlar mrh.bende ekim annesim.size sorum olacaktı.ilk zaman oldukça bol sütüm vardı,akıyordu hep .kayınvalidem yüzünden sütüm azaldı.çok kötü şeyler yaşattı bana .şimdi evden gitti ama benim sütümde azaldı.tekrar çoğalırmı acaba*

mrb cnm, humana stell tea var eczaneden al iç sütü baya artırıyo bide pompayla sağmaya çalış...

yok pre aptamil aptamil öncesi demek yani sanırım en ilk verilmesi gereken bu oluyor.

bende ilk o veriliyo diye ondan aldım ama, öle okuyunca kafam karıştı...

bende 5 ekimde dogum yaptim ve hic sutum yok hastanede Preaptamil verdiler ve hala onu kullaniyorum oglumda premature dogmadi 40+5 gunluk dogdu ve 3850 kilo dogdu...benim bildigim yeni doganlara veriliyor bu mama sende rahatlikla kullanabilirsin....kaydirigubbakcemile5

hayırlı olsun cnm bebişin...
tşk ederim verdiğin bilgi içinzemuszemus

arkadaslar bebeyinin kalbi delik olarak dogan varmi??? benim dogum oncesi hicbirsey yok dediler ama dogumdan sonra anladikki kalbinde 2 kucuk delik var Dr lar sorun olmaz iyilesebilir dediler bana ama ben cok tedirginim bu durumda olan varmi acaba bana bilgi verebilirmisiniz????

cnm çok geçmiş olsun, doktorlar sorun olmaz demişse içini ferah tutmaya çalış, kontrollerini falan aksatmadan yaptır, Allah yardımcınız olsun...
Kalpte delik olduğunu nasıl anladılar, doğduktan sonra özel test falanmı yaptılar?

kızlar kalça usg sinin fiyatının ne kadar olduğunu bilen var mı???

mrb nazcım, iyiyim çok şükür kızımla uraşıyorum:emir_bebek: uykusuzluğa alışmaya çalışıyorum bazen çok zor geliyo, anne olmak meğer ne zormuş...
sen nasılsın, nasıl gidiyor?
haa bu arada sormuşun bebeği tuzladınızmı diye ben öle bişey yapmadım cnm, şekerli suda vermedim...

mrb cnm, humana stell tea var eczaneden al iç sütü baya artırıyo bide pompayla sağmaya çalış...

bende ilk o veriliyo diye ondan aldım ama, öle okuyunca kafam karıştı...

hayırlı olsun cnm bebişin...
tşk ederim verdiğin bilgi içinzemuszemus

bnde iim cnm aynen bende de uykusuzluk var. doktor sutunun gelmesı için bol bol dınlen o uyurken de uyu dedı. ve hergun banyo yaptır dedı hergun korkuyorum hasta olucak dıye ama yaptırmaya calısıyorum. anne burda neysekı valla her işimi annem yapıyor bır hafta osnra bn yapıcam bakalım. tuzlama ya gekınce annem kardesımı de bnı de tuzloamıs terleme oranı dusuk bızde sanırım o yuzden ve erkek bebek olunca terleme daha cok olucağı için tuzladık bakalım hayırlısı :)

ah su kaynanalar. bnm kıde sınır ettı ama neyseki yok sımdı. bıkmadan usanmadan emzır cnm gelır inş. bol bol uyumaya dınlenmeye calıs cok su iç ..

gecmıs olsun cnm. inş. allahın ıznıyle iyileşir cnm aklına kötu seyler getırme:Saruboceq:

bnde iim cnm aynen bende de uykusuzluk var. doktor sutunun gelmesı için bol bol dınlen o uyurken de uyu dedı. ve hergun banyo yaptır dedı hergun korkuyorum hasta olucak dıye ama yaptırmaya calısıyorum. anne burda neysekı valla her işimi annem yapıyor bır hafta osnra bn yapıcam bakalım. tuzlama ya gekınce annem kardesımı de bnı de tuzloamıs terleme oranı dusuk bızde sanırım o yuzden ve erkek bebek olunca terleme daha cok olucağı için tuzladık bakalım hayırlısı :)

ayhhh tuzlayımda kokma diye bunun içinmi diyolarr:roflol:

cnm çok geçmiş olsun, doktorlar sorun olmaz demişse içini ferah tutmaya çalış, kontrollerini falan aksatmadan yaptır, Allah yardımcınız olsun...
Kalpte delik olduğunu nasıl anladılar, doğduktan sonra özel test falanmı yaptılar?

dogduktan hemen sonra normal kontrolunu yaptilar ozaman anlasildi canim ben yurtdisinda yasiyorum ve dogumdan sonra tepeden tirnaga kontrolden geciriyolar burda bebekleri...hastanede gecme ihtimali var dediler ama kalbi delik olupta yasayan ve bunu bilmeyen insan cok dediler...daha kendi doktorumuza kontrole haftaya gidicaz bakalim o ne dicek....:ecrin_bebek:

merhaba kıslarr minnoşum alerji oldu asla elma yağı kullanmayacağımm teni hassas tombalak kuzumun tepki verdi kırmızı kırmızı döküntü yaptı karnı ohh kıyamam kuzuma kızlar dikkat edin valla rezeneden vazgeçmemek gerek hangi çağdayız yaa koca karı yağları alıyoz nasıl aldım sürdüm minnoşuma :eek:klava: vurayım kafam kafama valla bide beyaz ya benim oğlann sankii böle kızamık çıkarmış gibi oldu yazıkkk :eek:klava: :eek:klava: :eek:klava:

merhaba kizlar nasilsiniz ?? ah vakit bulupta bir turlu yazamiyorum gelip bakip gidiyorum

oglusum geceyi gunduze karistiriyor geceleri uyumuyor saat 1 den sonra sanki saatli gibi uyaniyor birbirimize bakinip duruyoruz bebegim kolik bas bas bagirmiyor ama ikiniyor surekli kipkirmizi oluyor boyle ikinacam diye , kakasinida aliskanlik edindi anca gece yapiyor onuda zar zor yavrum karnina masaj yapiyoruz vs ama nafile gazinida cikariyoruz ama yinede aynisi oluyor , sutum zaten cok degil bir iki defa mama takviseyi yapiyoruz onuda zar zor bir saatte 100 ml anca iciyor kendi sutumude zaten oyle cekiyorum memede fazla durmuyor emerken de ikiniyor böyle kendini geri cekiyor zorlarsamda agliyor dayanamiyorum offffffff :bbo: ne yapacagimi sasirdim aslinda uslu bir bebek yavrum ama bu kolik bizi mahvediyor , cay veriyorum bir nebze rahatliyor 40 ml falan , doktora soyledim bir damla turu suruba benzer birsey verdi oda karnini sanki daha cok agritti , ilac turu seylerin bebegin bagirsaklarina iyi gelmedigini duydum yani tembellestiriyormus pek tavsiye eden olmadi acikcasi ..

merhaba kıslarr minnoşum alerji oldu asla elma yağı kullanmayacağımm teni hassas tombalak kuzumun tepki verdi kırmızı kırmızı döküntü yaptı karnı ohh kıyamam kuzuma kızlar dikkat edin valla rezeneden vazgeçmemek gerek hangi çağdayız yaa koca karı yağları alıyoz nasıl aldım sürdüm minnoşuma :eek:klava: vurayım kafam kafama valla bide beyaz ya benim oğlann sankii böle kızamık çıkarmış gibi oldu yazıkkk :eek:klava: :eek:klava: :eek:klava:
korkma tatlım benim kızıma da olmuştu iyileşti hamdolsun.
resmini görsen ağlarsın çok vahimdi.
hiç korkma ve tavsiyem bişi de sürme. kendi iyileşti bizim yanaklar.
dr krem veriyo için rahat etmeyecekse kullan ama...

kizlar bebeklerde olusan kirmizi kabarciklar cogu zaman alerji degildir , bebeklerin cildi hassas oldugu icin terleme sonucuda meydana geliyor sicaklayinca

benim oglusum sicaklayinca veya terleyince hemen kirmizi kabarciklar oluyor yuzunde alin cevresinde boyun arkasi vs.. ama geciyor

lal işitme testini nerde yaptırcaksın cücümm..iki aylıkkenmi yapılıomuş..

X