2009 Ekim Anneleri

zeynocan catı mı kıs parmak olayı ? sen bılıyon bak :) kıskıs gülmüşündelikafadulden zor yurudum o muayneden sonra bırkacsaat akannehir
tatlım çatı dedikleri şey hani şu doğumda çocuğun içinden ya da arasından geçip geldiği kemikler varya orası.
o kemikler bizim çatı bölgemiz oluyo.
o kemiklerin de tam açık hali 10 cm. (Allah tez göstersin o hali) :Saruboceq:
oraya kadar eli yetişsin diye genelde tüm eli sokuyolar.akannehir
parmakla ölçülyo kaç cm açık diye.
bu da muayene diye adlandırılıo
:1shok:

kızlar banaa buzamana kadar 3 kez açılma varmı diye bakıldı ve canım inanılmaz yandı ( bunları erkek dr. yapmıştı koca parmakları bende kol etkisi yapmıştı ((
son gittiğimde dr. beni uzman dr.a yolladı çatı muayenesi için kadındı o ve cnm hiç yanmadı, hatta o alttan bakarken sanırım kendimi kasmamam için beni konuşturdu...
sanırım doktordan doktora fark ediyo(

niye sormadınız çatı muaynesimi diye? tek soran meraklı turşu benim galiba? acaba doktor ondanmı tuhaf baktı bana:))))))

:))) bnm yerıme kocam soru sordu zaten yeterınce bana sıra gelmedı :))))))) bebek doğum kanalına gırmıs mı dedı bn gülmekten öldum bütün herseyı söyluyom bn ona doktor a da soruyo kayınvaldemde vardı sasırdı kaldı kadında .. eve gelınce gülmekten ölduk kaydirigubbakcemile3

anladım cnm su leğen kemiği olayı sanırım. hayırlısı olsun umarım 10cm olur ıns herkesın tez zamanda :Saruboceq:

korkunç bir şekilde yukarda açıkladım bahair laelaelaelaelae
araştırmıştım da bu meseleyi..
çatı muayenesi işte açılma var mı yok mu diye yapılıyo.
o da baya yukarda olduğu için parmakları muhtemelen yetişmeyeceği için elle
anlayın işte yaf -tatlicadiarzu-
hislerinizin anlattığı gibi
kafamçokkarıştı

valla bnm doktor da kadın ama kol etkısı oldu bnde de :) kastım gercı bnde kendımı o yuzden de cok acımıs olabilir.

delikafadulden valla bısey girdi işte cok cnm yadı yuruyemedım. bide akıntı yada kanama olabılır dedı normal bunların olması dedı ama suyun falan gelırse yada cok kanama hemen gel dedı :1ninca:

aynen canım banada çarşamba günü yapıcak çatı muayenesi..
kanaman olur suyunda gelebilir ona göre hazırlıklı ol dedi doktorumuz öyle diyince tırstım bende yavaş yavaş korkmaya başladım walla..

he kızzzz... :)bnm de aklım oramda sürekli :) akıntım geldı baya kahave rengı gözlemlıyom sureklı kendımı...wc de yım sürekli ... :)

benim de akıntılarım arttı her harekette lavaboya koşuyorum nişan mı die ama renkte bi değişiklik yok malesef...

kızlarr relaks olurmusunuz biraz yahuu meleklerimize kavuşunca çatıymış parmakmış hi biri aklımıza gelmeyecek bence meleklerinizi düşününn kaydirigubbakcemile2

bana açılma varmı diye baktığında hiç acımadı. ki doktorum erkektii.. çok rahat bırakmıştım kendimi blki ondandır.

benim de akıntılarım arttı her harekette lavaboya koşuyorum nişan mı die ama renkte bi değişiklik yok malesef...

bnm normal akıntım vardı zaten ama catı muaynesınden sonra kahverengı hatta kan a yaın bı renk gelıyo sımdı kan olursa doktor geldı dedı yada suyun .... hayırlısı bakalım...
ay hava kapalı burda bunaldım ya....

ben bu hafta gittiğimde olurda kanaman yada suyum gelir diye yapmadı 1 hafta daha dursun bebeiş içeride dedi.
o yüzden 38+2 haftalıkken yapalım çatı muayenesi dedi..

hayatım bu nişan falan olmasın sakın?

Herkese merhaba kısslar.
Sabah dr.a gittim, benim oğlanda hiç bi gelişme yok. 3.5 kilo olmuş suyu falan yerindeymiş. Haftaya cumaya kadar bekleyelim. Sonrada sezeryan ya da suni sancıya karar vericez dedi. Ben ısrar edince alttan muayene edin ben merak ediyorum açılma ya da yumuşama falan varmı diye. Alttan muayene etti. Bebek çok yukarda, kanala girmemiş ve hiç bir gelişme yok rahim ağzında dedi. Cuma günü böyle olursa suni sancı vermeye gerek yok direk sezeryan olur dedi. Ama moralini bozma çünkü bu gelişme saatler içerisinde olabilecek bişey dedi. ama benim yine de moralim çok bozuldu haftalardır normal olsun diye bekliyoruz, bizim sıpa hiç bi gelişme kaydetmiyo mafoldumben

ben cıkıyorum bıraz karnımızı doyuralım... camasır yıkamam gerek az birsey kaldı :)
herkese güzel bir gün diliyorum

ayy canım benim inşallah allah korktuğuna uğratmaz ben de çok korkuyorum sezaryen olucak diye gözüm yola bekliyorum beklicez yapck bşi yok.
dua edelim birbirimize...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…