2009 Ekim Anneleri

Hurmada bulunan oksitosin maddesi de, modern tıpta doğumu kolaylaştırıcı bir ilaç olarak kullanılmaktadır. Oksitosin, doğumu kolaylaştırıcı etkisi nedeniyle pek çok kaynakta "rapid birth" yani "hızlı doğum" ifadesiyle tanımlanmaktadır. Doğum sonrasında ise anne sütünü artırıcı etkisiyle bilinmektedir. Oksitosin esasen beyinde salgılanan doğum sancılarını başlatan bir hormondur. Doğum öncesi vücudun tüm hazırlıkları bu hormon sayesinde başlar. Hormonun etkisi ana rahmini oluşturan kaslarda ve anne sütünün salgılanmasını sağlayan kas yapısındaki hücrelerde görülür. Doğum esnasında ana rahminin etkili olarak kasılması doğumun gerçekleşebilmesi için son derece önemlidir. Oksitosin de, rahmi oluşturan kasların çok güçlü bir şekilde kasılmasını sağlar. Ayrıca oksitosin yeni doğmuş olan bebeğin beslenmesi için anne sütünün salgılanmasını başlatır. Hurmanın tek başına bu özelliği -oksitosin içermesi- bile Kuran'ın Allah'ın vahyi olduğunun önemli delillerinden biridir. Hurmanın tıbbi olarak faydalarının tespit edilmesi ancak yakın tarihlerde mümkün olmuştur. Halbuki Kuran'da 1400 sene evvel Allah'ın Hz. Meryem'e hamilelik döneminde hurma ile beslenmesini vahyettiği bildirilmektedir.

bende bugun basladim hurma yemeye kutumda sanci var bu kadar cabuk etki etmemistir sanirsam:)

sizde sancısı falan olan yok mu yaa bende daha ufak karın agrıları haricinde bişi yok kaldı 2 hafta niyeti de yok kuzumun

tadinii cikarin son günlerinizin bu kadar merakli olmayin hemen dogurmaya bakin benim 10gün gibi bisey kalmis bitti koca 9ay ne cabuk gecmis zaman son günlerimi öyle yogun yasiyorumki allahima binlerce sükür olsun 9ayi bitirdik nerdeyse

ayy hadi hayırlısı canım ya ben sıkıldım artık valla gelsin istiorum ama bende tık yok en son ben doguracam herhalde arada asagı dogru baskı yapıo ama o 7.ayda da oluodu gene devamkaydirigubbakcemile3

canim eskisi gibi tat vermiyor ki artik....
her tarafim agriyor..kizim hep ayni yere vura vura hassaslastirmis bi tekmesinde canimin acisindan aglayacak gibi oluyorum.gece uyuyamiyorum belim agrisindan..kaburgalarim batiyor...
kizimin yatagi esyalari herseyi hazir tek eksik o simdi nasil hamileligin tadi cikarilir ki?
Allah bilir tabi o nezaman isterse ozaman gelecek bebegim ama vaktininde geldigini dusunuyorum 7 veya 8 aylik degiliz ki 9.ayin icindeyiz ..

ayyy kesinlikle tat vermio artık beşigi bas ucumda duruo sabah aksam deli gibi beşikle konuşuorum yaa kaydirigubbakcemile3

gelsinler de sewelim artıkkaydirigubbakcemile2

sende haklisin ama yinede tadini cikar nurcum :) ben cikiyorum herkese allah rahatlik versin

bende kactım kızlar artık fazla oturulmuo bilgisayarın basında herkese iyi geceler
öptük hepiniziopuyorumnanaktanhihoyyyt

ben geldim uyku tutmadı uyuyamıyorum yatamıyorum hareket edemiyorum mafoldumben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…