2009 Ekim Anneleri

selam ekim anneleri.1 ekimde açılışı biz yapacağız Allah ın izniyle perşembe günü 17:00 da sezeryanla bebeğim dünyaya gelecek.çok heyecanlıyım
canım kac haftalıksın sen? hayırlısı olsun saglıkla gelsın melegin
hayırlı olsun pınar, yaaa bizim bebişler de gelse artık
hazıran 40 haftalıksın resmen.senınkının yeri cok rahat heralde:)

kaydirigubbakcemile5
Canım senle ben aynı gidiyoss hee. Sıpaların da gelmeye niyeti yok. Benimki de 12 ekime yani 41. haftanın sonuna kadar beklicek. Bi gelişme görürse suni sancı vercek yoksa direk sezeryan diyo. 41 in sonuna kadar az da olsa açılma ya da sancı falan olmassa suni sancının da anlamı yok diyo bisim dr. Hayırlısıyla beklicess artık napalım zemuszemus

canım demek aynı kaderi paylaşıyoz.bizim doktorda aynı şeyleri söyledi.duruma göre hareket edicez dedi.inşallah fazla bekletmeden kendiliğinden gelir spalar.bu zamana kadar zar zor geldik.şimdide çıkmak istemiyolar.

ben cati muaynesinden korkmuyorum benim doktorum her seferinde yapiyo hic anlamiyosun b ile yani

burda okuyunca cogu kisi ay cok kötüydü gibilerinden acaba tr de baskami yapiliyo diye merak ettim.

doktorkadincaz sokmasiyla cikarmasi bir oluyo elini cok dikkatli yapiyo canim doktorum benim:)

selam arkadaslar türkiyede cati muaynesi nasil yapiliyo? neden bu kadar cok kisi ürküyo?? inanin merak ettim.. doktor nasil muayne edio anlatin bana yoksa burdaki muayneynen farklimi?

canım korkunç bişey değil.jinekolojik muayene masasına yatıyosun doktor alttan 2 parmağını sokuyo.açılma varmı yokmu onu kontrol ediyo.ben bugün oldum muayene.korkulacak bişey yok.ilk başlarda koca kamerayı sokuyodu.o daha kötüydü.bu o kadar kötü olmadı. hemen yapıyo zaten 10-20 saniyelik bi olay.

canım kac haftalıksın sen? hayırlısı olsun saglıkla gelsın melegin

hazıran 40 haftalıksın resmen.senınkının yeri cok rahat heralde:)

evet şekerim, artık heran gelebilir. gerçi doktorumuz 41. haftanın sonuna kadar bekleyebiliriz diyor ama o kadar sürmez umarım, yoksa yüreğim bu heyecana dayanmıycak

evet sibelcim aynisi bendede oluyo saniyelik bi bakma... belki kadindan kadina degisiyo bunu algilamak

kızlar içimde bi sıkıntı var hayır olsun diyorum ama içim daralıyo.
belki bebeğimin hala gelmek istememesinden dolayıdır bilmiyorum.9 ayın her anını endişeyle geçirdik yeter artık kucaklarımıza alalım bebişleri.

canım korkunç bişey değil.jinekolojik muayene masasına yatıyosun doktor alttan 2 parmağını sokuyo.açılma varmı yokmu onu kontrol ediyo.ben bugün oldum muayene.korkulacak bişey yok.ilk başlarda koca kamerayı sokuyodu.o daha kötüydü.bu o kadar kötü olmadı. hemen yapıyo zaten 10-20 saniyelik bi olay.

arkadaşlar sizin bahsettiğiniz çatı muayenesi değilki açılma ve yumuşama varmı diye bakılıyo... ikisi farklı şeyler çatıya 1 kere bakılır.. doktorumda sancım oldunda bana açılma varmı diye bakmıştı.. ben de bilmediğimden bu çatı muayenesimi diye sormuştum.. oda bana yok çatı muayenesi biraz acılı bişerydir dedi...

ayy canim ya Allah sabir versin cok zor bir durummus hakiokaten boyle beklemek...
ben 37.haftada sabirsizliktan catlayacagim sen 39.haftandasin Hayirlisiyla dogarlar insaallah,...

belki bebeğimin hala gelmek istememesinden dolayıdır bilmiyorum.9 ayın her anını endişeyle geçirdik yeter artık kucaklarımıza alalım bebişleri.

sibelcim hurma yedinmi?????

valla ben çatı olmadım. am parmakla bakılan açılma olup olmadığı çatı muaynesinde daha derine bakılıyo diye biliyorum 2 parmaklık değil yani...

canım bu küçük hurmalardanmı bahsediyorsun.mekke hurmalarından.o gerçekten işe yarıyormu.ramazanda yemiştim ama şimdi yemiyorum.
işe yarayan bişeyse hemen alayım

valla genelde işe yaradığı söyleniyo.. nurefsan birara topikte paylaşmıştı. ben de bugün aldım.... deneyecem artık...

X