2009 Aralık Anneleri

Kizlar bu arada dun cok kotu bisey atlattik . Sabah 8 gibi birden uyandim . Neden uyandigimi da bilmiyorum ama Allah malum etti sanirim. Eylülün sesini duydum tikanmis gibi bi ses. Hemen esime soyledim onun tarafindaydi park yatak . Bakmasiyla firlamasi bir oldu zaten . Eylül kusmus ve tikanmis. Dili filan morarmisti. Esim hemen ters cevirdi onu . Nefes alamadi bi sure. Hemen arabaya atladigimiz gibi acile. Agzindan burnundan biseyler soktular kızımın. 5-6 saat orda kaldik oksijen filan verdiler . Berbat biseydi. Omrumden omur gitti dedikleri sey bu olsa gerek.

Neden olduguna gelince cok uzun sure memede kalmasi . Ilk 10 dakika almasi gereken sutun zaten % 90 u alinirmis sonra hava cekmeye baslarmis. Filmini bi gorduk zaten şok oldum. Midesi bagirsaklari tamamen gaz dolu. Doktor mutlaka yalanci memeye aliscak dedi. Bi gogsunde 10 dakika emzir gazini cikar digerini ver 10 dakika emzir gazini cikar yalanci memeyi daya dedi. Bundan sonra fazla kalamaz dedi. Aman dikkat arkadaslar.

offf burcucum çok geçmiş olsun...ayyyy çok kötü oldum okurken...( ahh canım benim kıyamam yaa...gerçekten çok büyük bir şey atlatmışsınız.Allah bir daha yaşatmasın..

annemle biraz önce konuştuk bu konuyu memede uyuduğu için gaz doluyo oda sıkıntı yapıyor die.hem de meme hazmetmesinide sağlıyor.ankaradaki doktorda aynı şeyleri sölemişti...emziği verin ve kulağına şişşştt die seslenin, eğer ağlamaya devam ederse kollarını da tutun demişti.ben bu zmana kadar çok uygulayamadım ama sen bunları anlattıktan sonra kesinlikle yapıcam.ben ağlıyacağıma bir sürecik o ağlar :S

Kafam takılıyor canm ister istemez,yavaş yükseldi ama çok daha yavaş iniyor sanırım sarılık ben sadece gözlerde kaldığını düşünüyordum gözlerdeki sarılık en geç yokolurmuş ki oanki ışıktanmı ne bana da çok sarı geldi bozuldu işte moralim.Bir de gazı coştu oğlumun kendini parçalayarak ağladı oğlum daha yeni uyudu yoruldu sanıırm cnm benm ya.

burcu canım çok geçmiş olsun Allah yardımcınız olmuşda sen uyanıvermişin canım yavrunuzu size bağışlamış rabbim
işte benim en cok korktuğum tablo kızlar....sütü emerken aspire etmesi yada kusarken...en korktuğum şey ya burcu ben kızım zaten en fazla 15 dk emziriyırum emzirmeye başladığım ilk dakikalrı memeden gelen bi deli süt vardır işte onla kaç kere tıkandı kızım her konuda dikkatli olalım bence
diğer konu nasıl alışacak bu bebekler memeye yaaa
kızım 2 ayını bitirdi veremedim bi türlü almıyor allah almıyor
10 gün yoğun bakımda kalmıştık oradaki hemşirelerde verememişti napcaz yaaa
tekrar geçmiş olcun cnm
nasıl şimdi eylülümüz kokla bizim yerimize

cnm yavaş yavaş düzelio gözlerindeki sarılılık sonra başlar beyazlamaya yüzü
gazı için rezene çayı iç düzenli çörek otunu kaynat onunda suyunu iç nazancım inş faydası olr

ayyyyyyyy, Seray burda mısın ? okuyunca bizi anmışsındır..
ben ilk zamanlarda bu yüzden girmedim işte nete....
doğumdan sonraki gün, van'dan döndüğümüz gün aynı şey bize oldu.. ağzından burnundan köpürdü. mosmor oldu. hemen müdahale ettim Allahtan ilkyardım biliyoruz. ve çok şükür ki 3 saatlik yolda değil de tam evin önünde durduğumuzda, oto koltuğunun kemerini çözeyim diye Arya'ya döndüğümde gördüm... ya yolda olsaydı. ben bakmadığım sırada... sesi de çıkmadı yavrumun. ooooofffffffffffffffff okuyunca o anlar depreşti.. felaket bişi.. bak fena oldum yine

iyi akşamlar kızlar bakın bakalım kızmın resimlerini koydum büyümüşmü teyzeleri

burcu çok geçmiş oılsun canım benim kızında oldu tıkanmış çocuk kusmuş ve dışarı çıkaramamış geri kaçmış gözleri kocaman olmuş yanına geldiğimda aman dikkat et canım

valla direk aklıma geldin tatlım,hatırlamazmıyım sesinde bile hala bi korku vardı konuştuğumuzda allah esirgesin meleklerimizi ,melekleri korusun meleklerimizi:)
berna nerelerdesin ya?hiç görüşemiyoruz...
aryam nasıl?
napionuz karda kışda oralarda ?raporun ne zaman bitio ?neler yapıonuz anlat bacım yaaaopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

neriman nasılsın canım....
çok uzun zamandır karşılaşmadık seninle....Allah bağışlasın kızını analı babalı büyütmeyi nasip etsin rabbim...
sen nasılsın?opuyorumnanaktan

serap canım seninle aynıydık biz ne kadar oldu senin bebişin

canım bekleyemedim sizi çıkartıverdim hemen 5 kasımda:)
kızım 4 hafta erken geldi nerimancım,ardımdan pelin doğurdu sanırım bizimkiler sabırsızlandı orada:)
işte canım ayın beşinde ikinci bitti:)

bende iyiyim valla ne olsun elifle uğraşıyorum ada derinimizin resimlerine bakıyordum şimdi maşallah canım çoook tatlı olmuş şeker bunlar yaww insanın yiyesi geliyor

bakıorum fotoya ben de ekledim yaaaa bakın bebişimeeeee

Seray ya iyiyiz kuzum.. çok şükür atlattık. arada yine nefeste sorun yaşıyoruz. buhar makinemiz bozuldu. yenisini sipariş verdik halaaaa gelecek. yavrum sabahları burun tıkanıkmığıyla uyanıyor.. ona biraz sıkılıyorum. kettle kaynatıcam valla artık offff

bende iyiyim valla ne olsun elifle uğraşıyorum ada derinimizin resimlerine bakıyordum şimdi maşallah canım çoook tatlı olmuş şeker bunlar yaww insanın yiyesi geliyor

bunlar varya tek lokmalık kurabiye:)))
insanın kurabiye canavarı olası geliyor:)):jeyyar::jeyyar:

maşallah bizim bebekler sabırsız desene benim kızım da 18 gün erken geldi 16 kasımda doğdu bu çocuklar çok sabırsız canım

bunlar varya tek lokmalık kurabiye:)))
insanın kurabiye canavarı olası geliyor:)):jeyyar::jeyyar:

evet evet cokacimcoook yerim ben onları
yaa insan acayip oluyor hele gülümsediklerinde dünyalar benim oluyor sanki

canım bizde öle hatta ben dedim bu kız nzle diye dr götürdüm yooo dedi dr hala burnu tıkalı GİFRER kullanıyorum valla işe yaramıyor o yaa...
aman berna bizde buhar aletide var cnm ona rağmen tıkalı adanın burnu
senin epey oldu sipariş vereli gelmedi mi daha buhar aletin canım kız valla ben yollardım sana bu kadar uzun süreceğini bilseydim valla
aryamı kokla benim içinde:)bayanssulusmile

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…