2009 Aralık Anneleri

Ben 41+6 da dogum yaptim . Beni bekletti sonuna kadar . Normal yaptim suni sanciyla tabi . Acilma olmamisti.[/QUOTE]

ohhh canım ya suni sancıya bile razıyım sezeryana dönmesinde dualarınızı eksik etmeyin siz şu anda meleksiniz ve küçücük bir melekle berabersiniz

Allah yrdmcın olsun
bunuda dene ıstersen 2 tane ayvanın çekirdegini çıkarp yarım çay bardagı gul suyunda 1 gun bekletıyorsun gidip geldikçe mutfaga karıştırıyorsun 1 gun sonra jölemsı bırşey oluyor emzırdıkten sonra suruyorsun
şifa olur inşallah

Bilgeyede sormak lazim lokman hekimdi ya kendisi :)

kızlar ben göğüslerim için soğan suyu sürmüştüm benimde yara olmuştu bana iyi geldi

benim de yara oldu... bepanthene kullandım, doktorun verdiği bi kremi kullandım pek işe yaramadı... dün gögüs pompası almaya gittim. gitmişken aklımda kalmasın lansinoh kremi deneyeyim dedim. dünden beri daha iyiyim. görünürde kabuk, yara kalmadı ama emerken yine ağrıyor. sabrediyorum artık ona da. kremin en iyi tarafı emzirmeden önce göğsü yıkamak, silmek gerekmiyor... deneyin isterseniz... belki faydası olur.

kızlaar ya bebeğim emiyor süt var fena değil ama günde iki kere de mama veriyorum aç filan kalmasın diye zaten bebek hemşireleri de öyle demişti bana ama..
bu kezde içim rahat etmiyor, kendimi kötü hissediyorum psikolojik galiba..
kötü bişey değil demi bu

arzucum o ilk zaman içinidr sutun az dıye sarılık falan çabuk geçsin diye 2 kere mama ver demiştir bence vermemeyı dene alışmasın mamaya bak bakalım sutun yetıyormu ben mesela gece 11 e kadar meme emzırıyorum 11 de bakıyorum mına emsede huysuzlanıyor memeye bakıyorum sut kalmamış o zaman mama veriyorum gunde 1 kere yanı onuda sutumun kalmadıgına kesın kanaat getırınce
senın sutun yetıyorda olabilir boşuna mama da verıyor olabilirsin cnm
oyuzden dene bakalım tum gun verme sutun yetmıyorsa ver mama
sutumuz yetmıyorsa mecbur verecegız aç kalacak degil bebişler ama mamaya alışırsa çok kötu sutumuz azalır bebek biberondan daha kolay emıyor dıye meme emmez birden keser meme emmeyı dıye çok tembıhledı doktor benı o yuzden çok zorda kalırsan kesın emın olursan ver arzucum mamayı

hem daha çok kuçuk sık sık emecek az emecek onada sutun fena degilse yeter aç kalmaz korkma sen mına buyudu sutde o oranda arttı emmesı gerekn oranda yanı ıhtıyacıda arttı tabı

hanı zehra senanın resmi

kızlar geçmişe bakmadan önce şunu söylüyüm deddim.ben göğsümün yara olmaması ve bebkde pamucak olmaması için ilk günden beri yani hastanede dahil emzirmeden önce karbanatlı su ile siliyorum ve çok şükür yara felan olmadı acı hiç yok özellikle yeni doğum yapacaklar ilk günden başlasınlar derim çok önemli bence...işe yarar sizlerde de umarım

Kızlarrr nasılsınızz? inşallah herkes ve bebişler iyidir..albümü hazırladım umarım güzel olmuştur..buralardayım ben bi yemek yiyeyim geliyorummm.....

doğuran anneler bebeklerinizle birlikte uzuuuun sağlıklı bir ömür diliyorum. ben de bugün 39+4 oldum. bekliyorum hala. pazatesi günü göreve başlamam gerekiyor yani doğum öncesi iznimin son günü o yüzden bugün 10 gün daha rapor aldım. bakalım nolacak

kızlar lansınoh krem onerıyorum gogus catlakları ve acıları ıcın...benım ılk gunler cok acıdı dayanamam sanıyordum ama bu kremı bıkac defa surdum cok cok ıyı geldı...bı deneyın derım...
belkı bunyeye gore degısır tabı ama yınede bı dneyın derım...

sağol cnm doktorun verdiği solüsyonla kremi bi kaç gün daha kullanıyım değişen bişey olmazsa onuda denerim.kabuklar kalkmaya başladı ölü deri kalkınca allttaki deri ciğer gibi oldu bu kezde ona dayanamıyorum..her iki göğsümdede 2 3 tane yarık oldu alltan etim görünüyo yani değşet acı duyuyorum eşim yanımda duramıyo ben emzirirken.bilmiyorum o acıyı nasıl tarif ediyim..Allahım herkese şifa versin

Sarılık tahllili yapıldı oğluma yine yükselmiş 14 olmuş.17 olursa hastaneye yatacak kendi dr.umuz yoktu başka dr. a gösterdik sonucu iyi beslenseydi düşerdi dedi aşırı moralim bozuldu 2saatte bir 60cc süt emecekmiş yada sağıp verecekmişim sizlerde varmı okadar süt yoksa dr.mu abarttı ben nasıl bulayım 2saatte 60cc sütü süt yoksa mama verecekmişim ben günde 1-2 kez veeriyodum oğluma onu hep açmı kalmış yoksa çok üzgünüm

canım sarlıgı atlatmnız ıcın bolbol emmesı gerk..gerkırse uykudan uyandır emzır ...once bıraz yorun bebısı sevın oynayın onunlakı karnı acıksın ve emsın..sarılık varsa sureklı uyuyordur sanırım ?

merhaba canım..belki biliyorsundur benim de oğlum aynı şekilde sarılık oldu hatta ağır ve uzamış sarılık geçirdi hst de de yattık...bol bol emzir 2 saati bekleme hayatımm...eğer sütünün yetmediğini düşünüyorsan mama vermektende çekinme..ben elektrikli pompa ile sağdım uykusunda bile içirdim biberonla sütümü günde 3 litre sıvı al mutlaka canım..gün aşırı kan alındı bebeğimdensenağlama o kadar çok delindiki zaten doğduğunda doğru düzgün kan olmuyo biliyosun...ne kadar çok çişini yaparasa o kadar ii..

benim bebeğim uyanmıyordu bile hem erken doğdu hem sarılık nasıl uyuyordu burnunu sıkmak topuğunu gıdıklamak bile fayda etmediği için uykuda doyurdum ben..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…