2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

yani ben şimdi 13 kasımda mı hamile kalmış oluyorum? bizim başka ihtimal yok zaten. korunuyorduk biz. 13 kasımda hamile kalmışsam mı ben 8+4 oluyorum? şunları bi öğrenemedim gitti.

sat 1 kasımsa kasımda yumurtlamıs olsan tam 8 haftalık cıkması gerek rperiodlararası kac gun suruo28-26-25 kac belki gecen aydan ustune gormusuundur

teşekkür ederim hayırlısı olsun peki beni listeye ne diye ekliceksiniz adımı görmeyi çok istiyorum beni unutmayın lütfen folıc acid kilo yapmaz dimi ??

tuana3434 canım iyi dileklerin için tşk ederim bizimkinin cinsine bakabildinmi acaba heyecanla bekliyorum da canım yaa

masmavi yazdıgın cümleye bir daha baksana.. heyecanla acil acil yazmıssın belllii ama çok güldümm ya, çok yaşayasın, Allahım senı de güldürsünnnn:roflol::roflol::roflol:

aftabru çok sevindim senin adına.benim dr.da kırmızı eti az beyaz eti fazla yememi sölemişti,özellikle balık ve ben nefret ediyorum.nasıl yiycem bilmiyorum.bir de ben sadece folic plus kullanıyorum.başka bi ilaç vermedi.sanırım anneye ve dr.a göre değişiyo.

evet canım, kesinlikle hem anneye hem de doktora göre değişiyor. ben fraxiparine iğne, folbiol ve centrum kullanıyordum. ama benim b vitaminleriyle ilgili bir sorunum var o yüzden mutlaka kırmızı eti ihmal etmemem gerekiyor (ki hiç sevmem) ayrıca apikobal kullanmam gerekiyor. bu benim genetik bir özelliğimle alakalı ama. ben zaten balık çok yediğim için doktor bunu söyleme gereği duymadı. centrumu da bırakıyorum çünkü bu kadar fazla vitamin almak iyi değil. folbiolle apikobali almak zorundaymışım.

biz kaç kişi olduk iyiki burası var bazı şeyler paylaşıldıkça güzelleşiyor ne güzel herkesin farklı hisleri farklı beklentileri var ama hepimizin tek bir ortak noktası var ( rabbim izin verirse ) anne olacağımız inş.

biz kaç kişi olduk iyiki burası var bazı şeyler paylaşıldıkça güzelleşiyor ne güzel herkesin farklı hisleri farklı beklentileri var ama hepimizin tek bir ortak noktası var ( rabbim izin verirse ) anne olacağımız inş.

İnşallah o sayı gun gecktıkce artar.. hep beraber oluruz burda sonuna kadar... İnşallah mavi..

En iyisi ben dinlenerek gecmesini bekliyim, guzel bir dus alip dinleneyim, gerci azaldi, yazik esim korkusundan butun gece kolonyayla masaj yapti basima enseme:))ya bu hamislik iyiiymis, super naz yapiliyor:)))kaydirigubbakcemile2:CüvCüv:

Gebelik dönemine uygun örnek menü

Doğru beslenme, gebelik durumunun özellikleri nedeniyle gereksinmelerin çeşitli yiyecek gruplarından sağlanmasını zorunlu kılar.

Besin öğeleri vücudumuzda çeşitli görevler yaparlar. Aynı görevleri yapan yiyeceklerden besin grupları oluşturulmuştur. Grup seçeneklerinden birini tüketmiyorsanız bir diğerini yiyerek de doğru beslenebilirsiniz.

ÖRNEK BİR MENÜ

SABAH:

1 bardak süt,
1 yumurta,
1 dilim peynir,
1 dilim ekmek,
1 domates, 1 salatalık, maydanoz, yeşil biber, dereotu v.b

ARA ÖĞÜN:

1 meyve,
1 bardak ayran,
1 ince dilim ekmek

ÖĞLE:

1 Porsiyon etli kurubaklagil yemeği
1 porsiyon pilav veya makarna
1 bardak ayran
1 porsiyon salata,
1 orta dilim ekmek,
1 adet meyve

ARA ÖĞÜN:

1 dilim ekmek,
1 dilim peynir,
1 meyve,
Domates ve salatalık

AKŞAM:

1 porsiyon et, balık, tavuk (sebzeli)
1 porsiyon zeytinyağlı sebze yemeği
1 bardak ayran,
1 porsiyon salata , 1orta dilim ekmek

GECE:

1 su bardağı süt veya 1 porsiyon sütlü tatlı
1 porsiyon meyve

Kahvaltıda veya ara öğünlerde 5 zeytin, 1 tatlı kaşığı bal, pekmez, reçel tüketilebilir. 1 porsiyon meyve, 1 orta boy elma, portakal veya küçük bir salkım üzüm, ince bir dilim karpuz veya kavun, yarım muz veya greyfurt olabilir.

ALINTIDIR

Babymom iyi hos diyosunda bunlari okurken bile benim midem kalkiyor, yedigimi hayal bile edemiyorum:KK43:( sanirim 3 ayi atlatip bu semptomlar azalinca daha iyi takip edilebileck bir menu ornegi..Ya bide nasil acim nasil acim ama bulantidan agzima bisey koyamiyorum:KK43:( ama ilik sut, ayran ve yogurt tuzlu tuzlu iyi geliyor..

aşkol sen yaz biz okuyoruz sorun varsa sor elimizden geldiğince cevaplıyoruz.heerkez aynı herkez arkadaş.ok.öle düşünme yani

Benim zaten 1 düşüğüm olduğu için, bu sefer de ufak ufak lekelenmelerim olduğu için girmiyoruz ilşkiye. Ama sağlığın yerindeyse korkacak bir şey yok, ama şunu da unutma, meni, rahimde kasılmalara neden oluyormuş. Pek iyi bir şey değil yani bebiş için.

meni kasılmalarama neden oluyormus???CADIARZU hiç duymamıştım gerçi sorun yok benim acımdan gebeliğimi öğrendiğimizden beri eşimde bende korkudan ilişkiye giremiyoruz adam gibi söylemesi ayıp 2-3 kez anca olmustur:asigim:eek:ndada içime bırakmasına izin vermedim:eek:klava:

babymom bunları yersem çatlarım ben.midem bulanmıyo fakat iştahtan kesildim.bu akşam inş.zorla da olsa balık yemeye çalışıcam.
yardıııııııım.

meni kasılmalarama neden oluyormus???CADIARZU hiç duymamıştım gerçi sorun yok benim acımdan gebeliğimi öğrendiğimizden beri eşimde bende korkudan ilişkiye giremiyoruz adam gibi söylemesi ayıp 2-3 kez anca olmustur:asigim:eek:ndada içime bırakmasına izin vermedim:eek:klava:

Benim dr um da bunun bir hurafe oldugunu, vajına içine akan meninin bebekle uzaktan yakından bir teması olmadığını.. söylemişti.. alakasızmış yani bu bilinenler.. hoş ilişki falan yok bizde ama.. psikolojik olarak istemiyoruz su an, yine de dr umuzun bize söylediğini sizinle paylaşayım dedim.

ya ben bu sıteye her gırmemde bu gun baska yerler cıktı yazdığım yerı bıdaha bulamıyorum sımdı cıkayım burayı ve bana cvp yazanlarıda bulamıcm ya of:asigim::eek:klava::eek:klava:

bu gece ruyamda kız bebişi gördüm benim değilmiş ama bende kucağımda ve emzirıyorum.

X