2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

merhaba arkadslar bende hamılelıgımı ogrenelı bır hafta oldu allah ızın verırse agustos ayında dogum yapıcam nasıl durumlarınız mıde bulantıları basladımı bebegınızı ultrasonda gordunuzmu paylasalım

eğer döllenme mutlaka yumurtladığın gün oluyorsa ben 13.ünde yumurtladım. onu da akıntımdan biliyorum. internette okumuştum akıntı tam yumurta akı gibi olduğu gün yumurtlama günüymüş. işte biz de tam o gün tedbirsiz davrandık. daha doğrusu ben iş işten geçtikten sonra araştırdım acaba riskli bir dönem miydi hamile kalma ihtimalim var mı diye , o zaman öğrendim o gün yumurtladığımı. oysa daha korunacaktık iki ay kadar. hatta ben folik aside başlama kararı almıştım.
neyse iyi ki olmuş bu kaza....
uzun lafın kısası yani benim şimdi 13ünde mi döllenmiş oluyor yumurtam?

evet canım bi kitap okuyorum anne ve bebek bakımı diye orda yazıoki iliskiden 3 saat sonra dollenmeye baslıomus hucre bolunmeye baslıomus ve bu bolunme+yerlesme bir hafta suruyomus. yumurtlamadan 1 hafta sonra bebis rahime yerlesio yani. eger rahime gitmeden tuplerde buyumesi devam ederse iste dıs gebelik o oluyomus.

benim canım şöyle kütür kütür lahana turşusu çekiyor.bu gün benim de hep midem bulandı çubuk kraker ve sodayla geçti..

merhaba arkadslar bende hamılelıgımı ogrenelı bır hafta oldu allah ızın verırse agustos ayında dogum yapıcam nasıl durumlarınız mıde bulantıları basladımı bebegınızı ultrasonda gordunuzmu paylasalım

benimde öğreneli bi hafta oldu,ama daha doktora gitmedim,nasipse cumartesi gitmeyi düşünüyorum.:nazar:

o kitaptada dioki ilk 3 ay iliski riskli cunku iliski sırasında kaslar gevsiomus ve rahim kasılıomus icindekini dısına atıomus. bilimsel acıklaması bu iliskinin zararlı olmasının

Hayirlisi olsun beyzacim, bende son 5 gundur bulanti basladi suan 5+5 im.Ve asiri uyku var..Umarim iyi bir hamilelik gecirisin:ecrin_bebek:

o kitaptada dioki ilk 3 ay iliski riskli cunku iliski sırasında kaslar gevsiomus ve rahim kasılıomus icindekini dısına atıomus. bilimsel acıklaması bu iliskinin zararlı olmasının

bunuda öğrenince asla ilişkiye girmem,.zaten korkuyodum,.hepten tırstım:kahve::1no2:

tebrik ederim, ben sata göre 8+2 yim 1 haftadır bulantım felaket krakerle yaşamaya çalışıyorum ultrasondada sadece keseyi gördüm şimdiye dek oda 18mm idi

yeni öğrenenlere de hayırlı uğurlu olsun inşallah ağustos ayında hepimiz teker teker sırayla :) doğurcaz.inşallah her şey sorunsuz ilerler ve bebişlerimizi büyütürken de danışırız birbirimize

mide bulantım şu an yok ilerde olabilir mi yani.anlamadım.bazılarınız şiddetlendiğini yazmış. ben tam 5.0 ım şu an .yani deişçek mi gidişat

tebrikler beyza.sağlıklı bi hamilelik dönemi dilerim.

yaa kızlar canımızın neler çektiğini paylaşmasak ben okudukça bi hoş oluyorum yaa.

canım hiç bir şey çekmior.sık sık acıkıorum sadece ve yararlı olsun die süt ürünleri tüketiorum.canım bişiler çeksin istiorum yok ama :KK43:

agustosta benimde bebeğim olacak ilk anne oluşum biraz korkuyorum yaaa birazda psikolojim mi bozuk bilmiyorum hem istiyorum hem istemiyorum yaaa anlamadım 3 haftalıkmış daha şuan doktorum bana folıc acid başlattı erken mi verdi bilmiyorum herşeyin hayırlısı tecrübesizlik çok kötü..........

agustosta benimde bebeğim olacak ilk anne oluşum biraz korkuyorum yaaa birazda psikolojim mi bozuk bilmiyorum hem istiyorum hem istemiyorum yaaa anlamadım 3 haftalıkmış daha şuan doktorum bana folıc acid başlattı erken mi verdi bilmiyorum herşeyin hayırlısı tecrübesizlik çok kötü..........

aramıza hoşgeldin masmavi. hamilelik fikrine alışması biraz güç oluyor eğer planlı bir hamilelik değilse. ama canını sıkma, çok güzel bir duygu içinde bir camlının büyüyor olması. ama birşeyi anlayamadım, eğer 3 haftalık hamileysen nasıl ağustos annesi oluyorsun? internetten baktın mı muhtemel doğum tarihine? bana sanki eylül başı gibi geliyor. en son ne zaman regl oldun?

hayırlısı olsun canım ilk gebeliklerde bazen oluyo bu tür belirsizlikler morelini yüksek tut ve bebeğinle ilgili hayaller kurarsan daha çabuk alışırsın durumuna folic asit için erken değil canımgebelikten 3 ay önce başlanabiliyo o bebeğinin beyin ve sinir sistemi için ne kadar erken başlanırsa o kadar iyi:nazar:

hayırlısı olsun rahat bir hamilelik dilerim ben bebişimi gördüm orda uslu uslu duruyoama çook mide bulantısı yaşadığım için canım bişey çekemiyo mutfaktan nafret ettim diyebilirim ama günlük hayatımı çok etkilediği için dr ilaç verdi şimdi daha iyiyim bana muhtaç 5 yaşında bir melegim daha var ilaç iyi oldu

doktordan dönen yok mu? nasıl geçti muayeneleriniz?
ben de yarın gidiyorum, heyecanı bastı. bebeğimin kaç mm olması gerek acaba şimdi? internet 10-13 mm civarı diyor ama o bana çok küçük geldi. ne zaman çilek kadar olacak yahu? gerçi çilek var hormonlu çilek var... onlar da boy boy... ayyy çok merak ediyorum. eve ultrason almak istiyroum valla

mide bulantım şu an yok ilerde olabilir mi yani.anlamadım.bazılarınız şiddetlendiğini yazmış. ben tam 5.0 ım şu an .yani deişçek mi gidişat

canım o her bünye ve bebeğe göre değişiyo hiç olmayada bilir inşallah olmaz benim ilk hamileliğimde hiç olmamıştı bu hamileliğimde resmen bulantılardan ölüyodum dr ilaç verdi biraz rahatladım

son reglim 12 kasım dı doktora dün gittiğimde ultrasonda baktığında 4.haftaya girmişsin dedi daha net görebilmemiz için 1 ayın olması lazım dedi muhtemel doğumum hesaplarına göre 18/09/2009 dedi.bu arada 29 mayıs hastanesine gidiyorum nasıldır bilmiyorum doktor hakkındada bilgim yok ilk bakışta tuhaf geldi ama tekrar gidip öyle karar vermeyi düşünüyorum...bilgisi olan varmı hastane hakkında doktorum şuan lebriz hale aktün bilen varmı ????

X