2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

çok teşekkür edeim .tüh yav bayada hoşuma gitmişti.neyse tavsiyeler dinlenir vede tarafımızdan uygulanır.Bende araştırdım içinde alkol varmış bebişi uyuşturnayalım zaten down mawn riski var yavruda aslında yokda var uyuşturmayalım kuzuyu.kafamçokkarıştı

Çocukta bişi yok Derya, getirme beni oraya.. bir daha da yazma sendrom falan fılann:eek:klava:

Arada ıcebılırsın haftada bir gibi,ama her gun içme bari.. sen her gun ıcıyorum dıyınce ben yazmaya gerek gordum.

ahanda kuzum bugünki ilk sinyalini verdi annesine.hihoyyytküçücük bir pıt aaa şimdi :emir_bebek:yinehihoyyyt:emir_bebek: allahım sen yavrumu bana bağışlada sağ sağlim aklı fikri yeride sağlıklı bi şekilde kucağıma alayım AMİN.:Saruboceq::emir_bebek::nazar::nazar:

hamisler merhabalar...
esrako cok sevindim canim gozun aydin...
sakaleyn canini sikma guzelim, pozitif dusun, pozitif donsun, hersey yolunda gecicek...

kizlarr gobus sova gobusumu ekledim bende, biara bakiiinnnnn....

gizzecim buarada bende elim karnimda yatinca biran once bekliyorum hisseeyim, ama daha tik yok, umarim bende en kisa zamanda hissedebilirim, cok sanslisin...

Taze fasulye allah ağzınızdan çıkanları duysun .spasağlam benim tosunum.bu arada yanlış anlama adın en sevdiğim yemeklerden oh oh canım istedi kız .
teşekkür ederim canım .

iyi pazarlar herkese dünden beri yazılanları okuyup geldim hafta içi gibi çok yoğun değil zaten

buarada teyzeleri fark ettinizmi bilmiyorum ama Avatarima oglusumun bebeklik resmini koydum..:emir_bebek: nasil da tatliymis..simdi kocaman goril oldu...gamyoncuiremsu insallah iki numarada ona benzer..o benim herseyim..:asigim:
oğluşun çok tatlı gözleri yeşil sanırım. emin ol oda ağbisi kadar tatlı olur

Merhaba kızlar, önce yazılanları yanıtlayayım, sonra meramımı anlatayım dedim.

Bugün prof amcaya gittik. Gittik gitmesine de, adam bir yığın ölçtü biçti, bak eli, bak kolu demedi :KK43: Şu profların bu kadar heyecansız olması beni öldürecek.. Allahtan elimize bir dvd tutuşturdu, onunla avunuyorum ama bir yığın koca kafa görüntüsü var elimizde :))

Benim sıpa anası gibi edepsiz değilmiş anlaşılan, bacakları kapalıydı sürekli. kaydirigubbakcemile3 pipi mi var, kuku mu, anlayamadık. :uhm:

2 hafta sonraya tekrar gün verdi. Ayrıntılı usg bakılacak ve genetik testler yapılacak. Kan pıhtılaşması var mı diye.. Çok şaşırdım, çünkü devlet o testleri yapmak için 3 düşük bekliyor ya?? Adam da dedi, senin 1 düşüğün olmuş zaten, bunda da risk yaşamışsın, neyi bekleyeceğiz? 220 YTL tutacakmış, ben çok daha pahalı sanıyordum. Sevindim. 2 hafta sonra gittiğimde o testler için de kan vericem. Magnezyum verdi bana da. Kullanan kızlar, midenize nasıl bir etksi var magnezyumun? Bende yanma had safhada da, yanmada artma falan oldu mu?

Doktor "çok kilo almışsın" dedi, anneme gün doğdu. Bayılır zaten yediklerime karışmaya. 1 paket çikolata aldım, 5 gündür sürünüyor, midemden yiyemiyorum. Tutmuş, çikolatayı çok yiyorsun, diye. Günde 3 - 4 ceviz yiyorum diye, 1 kase dolusu ceviz yiyor oldum. İyi dedim "karneye bağla cevizi, helvayı! sonra ben zayıf, çocuk arızalı doğsun da gör.." dedim şakayla karışık.. Kendi 20'şer kg almış bende ve kardeşimde. "Lokumları 3' er - 5' er götürüyordum" diye anlatır, benim elmadan başka dostum yok, laf yiyorum. Gıcık oluyorum annemin beni bu kadar kontrol altında tutmak istemesine! Bİr insan öğretmen olduğunu bu kadar mı inkar etmez? Her şey kontrolü altında olacak!

Neyse doktora döneyim. Lekelenme yaşadığımı, kurban bayramından beri sürekli raporlu olduğumu, hareketsiz kaldığım için kilo aldığımı, bundan sonra da havalar düzeldikçe zaten yürüyüşe çıkacağımı söyledim. Adam tamam dedi, annem söyleniyor. Çok dediğim kilo da 3,5 kilo bu arada. İlk 16 haftada 1 kilo alacakmışım. Peh... Ben??? :)
ay taze fasulye ne kadar güzel incelemişler her şeyini ya bence çok güzel her şeyin doktor kontrolünde olması sanki beni bu kadar incelemiyolar gibi geliyo bana bide gayet faydalı şeyler yiyosun bence yediklerin hiç kısma

seni güldürdüysem iyi bi şey yapmışım kayra
bende yeni geldim.kayınvalideme yemeğe gitmiştim.geçmişi okudum burko eylül annesinin helini gibi hissediyormuş kendini.bende onun yazısına çok güldüm
tuana
vajinal ağrıdan bahsetmişsin.bende de ara ara aniden giren vajinal ağrı oluyor.sanırım doğaldır ağrımayan yerimiz kalmadıki
senin gibi olmak güzel olurdu herşeyi ilk sen yaşıyosun burkoya bak sen 2 konuyu birden idare ediyomuş onun işide güzel ilk ve son
Helin, deme öyle yaa, yazık :) Bütün bebişler güzeldir :KK70:

Kızlar kızlar, anne kuşlar; az önce göbek deliğimin içinin biraz dışarı doğru meyletiğini farkettim, hemen mi, yani olur da belki daha sonraki aylarda olur diyordum, var mı böyle bi durum sizlerde de :bbo:
bendede bendede var çok şaşırdım karnımı öyle görünce bi de 9 aylıkken düşün göbek deliğin tamamen dümdüz oluyo
helincim daha dur bakalım canım son ayda öyle bir sızılıyacakki memişler ara ara sızıntı halinde süt bile gelecek badiler ıslanacak sütyenler dar gelip evde fora edip gezicez ama insanında hoşuna gidiyor süt oluşması bebegimizin doyucanı anlıyoruz böylelikle ay kusura bakma tecrübelerimden yazdım canım benimkilerde arada sızlıyor böyle süt gelecekmiş gibi elimle bile dokunmıyorum bazen
başak ben dün banyoya girmiştim göğsümden beyaz bi şey geldi sence süt olabilirmi beyaz kabuk zaten oluyo ama kabuk değildi ama çok az sivilce sıkınca gelirya öyle bi şey
kkızlar günaydın sizlere bişey soracağım cinsiyeti belli olan arkadaşlar çin takvimine göre cinsiyetler tutuyormu
maviş boşver çin takvimini ya ben hiç inanmıyorum öyle şeylere artık saçma geliyo
Bu arada herkese günaydınnnkaydirigubbakcemile3

Bebeğinizin hareketlerini duyuyor musunuz artık kısslar? Ben bugün 16 haftayı bitiyorum ve 17. haftaya başlıyorum inş. Çok erken dönemde bebeğimin kımıltısını göz seğirmesi gibi karnımda hissediyordum. Bu hafta 2 kere kuzuşum içeriden karnıma pıt pıt vuruyormuş gibi hissettim ama elimle dokunduğum zaman hiçbişey hissetmemiştimm. Ama dün akşam inanılmaz bir duygu yaşadım... Akşam yemeğimi yeni yemiştim yatağıma uzandım baktım içimde bir hareket var ama nasıl bir hareket. bebişim olduğu yerde dönüp duruyor sanki. Yemek çok hoşuna gitti bebişimin ddim elimi karnıma koydum döndüğünü hisettim ilk kezzz:emir_bebek::emir_bebek: Elime değdi sanki...Çok güzel bir duyguydudelikafaduldendelikafadulden:dance: Ay çok hoşuma gitti yafff. Bu sabahta hissettim dönmelerimi ama ellerim buz gibi olduğu için göbüşümü dokunmak istemedim

Aranızda başka hissden var mı? Hissetmeyenler en kısa zamanda hisseder inşallah.. Ay süperdi yaaa:teytey::teytey:

Maaşallah bebişime :nazar::nazar:
sabırsızlıkla bekliyorum gizze inşallah senin gibi hissederim bir an önce bende sanki pıt pıt vuruşları bide göz seğirmesi gibi şeyler hissediyorum bakalım her şey sırayla demekki,
senin adına çok sevindim

HİÇ SORMA ANLATMAKTAN SİZLEİRDE SIKTIĞIMI SANIYORUM YARIN AMNİYOSENTEZ YAPILACAK ONDAN STRESLİYİM.

TEST YOK CANIMYA DİREK AMNİYO YAPILACAK ODA YARIN BANA DUA EDİN KOLAY GEÇSİN Bİ SORUN ÇIKMASIN.

Geldim baktım kimsecikler yok bende evimi süpüreyim dedim .işe verdim kendimi.canım nsılsın iyimisin.
sakelyn inşallah iyi geçer kuzenim de şu an aynı şeyleri yaşıyo bende hamileyim üzülmeyeyim diye bana pek bi şey anlatmıyorlar o yaptırdı sonuçları bekliyo en az onun kadar senide çok merak ediyorum. inşallah sorunsuz bi şekilde atlatırsın
kızlarr selammm

geçmisi okumadan hemen yazayım dedimmm dun dr a gittik ve bebegim dr un soylevi ile once %90 sonra %99 kız mıs :) pipi goremedik dun 14+6 idi , pipi olsa gorurduk dedi , resimlerini yarın sirkette tarayıp ekleyeceğim albumume, 4 boyutluda da baktı dr hatta cd ye 40 snlik goruntusunu cekti onusurekli izleyip duruyorum hala inanamıyorum kızım olacagına saka gibi amabir hafta on gun sonra tekrar gel yine bakalım asıl iki hafta sonra daha net yuzde yuz olarak diyebilrim ama yüok yani bu kesinkiz dedi durdu bilmiyorum insallah yanılma olmaz o kadar çok kız istiyordumki oglum oldugu için dunden beri agzım kulaklarımda insallah değismez bukadar kendimi kaptırmısken :) simdi merakla dun dr agideceklerin sonuçlarını yazmıslarsa insallah okuyacagım:)
hayırlı olsun esrako çok sevindim. bir erkek bir kız ne güzel bütün güzellikleri tatmış olacaksın
kızlar merhabalar. ya herkes öğrenmiş bebeğpinin cinsiyetini ben daha öğrenemedim:KK43: 2 hafta var randevuya dayanamıyorum bende gitcem haftaya bakim benim bebişim kız mı erkek mi:)esrako senin adına da sevindim canım:)allah ahayırlısıyla kucağına lamayı nasip etsin.
bende öğrenemeyenlerdenim 2 haftam var ama bi ara başka dr ye gitmeyi düşünüyorum.bence sende bekleme git 16 hafta büyük ihtimal belli olur

Fasulyem ya benim doktorda bi okadar rahat, hatta bazen kilomu olcmesini ben hatirlatiyorum, ayda 1-1.5 kilo normal dedi, dedim ilk 3 ay dahilmi cunku neredeyse 3 kilo aldim ilk 3 ayda, olsun odemde var, kan dolasimin artiyor dedi, dedim bide avrupali olacak????

arkadaşlar bu arada mesajları okurken gördüklerime arkadaşlık teklif ettim kabul ederseniz sevinirim

haklısını norraa kızlar pozitif düşünmek çok önemli.
içimin sıkıntısı bir geçse onada yormak istemiyorum
ay yarın olurmu herşeyde güzel gidermi bi güzel uykuya ihtiyacım var.

seerni o akaraban nezaman alacak.sonucu ONUNDA BENİMDE TEMİZ ÇIKACAK RAHATLAYACAĞIZ. İNŞALLAH.

kizlarr cicilerimide ekledim, kiyafet degil ama ilk aldiklarimizdi, gobusumede cicilerimede bakin :))))

Bugunlerde dişlerden cıkan ciddi sorunlara istinaden.. size bir yazdı copy lemek istiyorum.. Umarım işinize yarar.. Özellikle süt içemeyen ve et yiyemeyen arkadaslar için alternatif bir bilgi daha..

Hamilelikte A vitaminine olan ihtiyaç da artar. Hurma, içindeki A vitamini sayesinde, görme gücünü ve vücut direncini artırır, kemik ve dişlerin güçlenmesini sağlar. Hurma, betakaroten açısından da son derece zengindir. Betakarotenin hücrelere saldıran molekülleri kontrol altına alarak, kanseri önleyici özelliği vardır.

Ayrıca diğer meyveler genellikle protein açısından yetersizdir, ancak hurma protein de içermektedir. Bu özelliği sayesinde vücudun hastalıklara ve enfeksiyonlara karşı korunmasını sağlar, hücreleri yeniler ve vücut sıvısını dengeler. Örneğin et de faydalı bir gıdadır, eğer sık yiyemiyorsanız hamilelik döneminde, hurma kadar fayda vermeyebilir
diyetisyen hanım hurma çok faydalıymış çokta severim ama sadece ramazanda çıkıyo nerden bulcaz ben hiç bi yerde gömedim??

seerni o akaraban nezaman alacak.sonucu ONUNDA BENİMDE TEMİZ ÇIKACAK RAHATLAYACAĞIZ. İNŞALLAH.
inşallah canım zaten ikiniz içinde olumlu düşünüyorum kuzenimi aradım şimdi ulaşamadım malesef

kızlarr selammm

geçmisi okumadan hemen yazayım dedimmm dun dr a gittik ve bebegim dr un soylevi ile once %90 sonra %99 kız mıs :) pipi goremedik dun 14+6 idi , pipi olsa gorurduk dedi , resimlerini yarın sirkette tarayıp ekleyeceğim albumume, 4 boyutluda da baktı dr hatta cd ye 40 snlik goruntusunu cekti onusurekli izleyip duruyorum hala inanamıyorum kızım olacagına saka gibi amabir hafta on gun sonra tekrar gel yine bakalım asıl iki hafta sonra daha net yuzde yuz olarak diyebilrim ama yüok yani bu kesinkiz dedi durdu bilmiyorum insallah yanılma olmaz o kadar çok kız istiyordumki oglum oldugu için dunden beri agzım kulaklarımda insallah değismez bukadar kendimi kaptırmısken :) simdi merakla dun dr agideceklerin sonuçlarını yazmıslarsa insallah okuyacagım:)
su an yazdiklarinizi okuyorum ama senin yazini görünce dayanamadim..gözün aydin canim..bende cok seviyorum kiz cocuklarini..persembeye benimde kontrolüm var..bakalim oglandan sonra kizi bulacakmiyim..bence seninki degismez..ay bayiliyorum citi piti kizlara..:emir_bebek:

bebişlernize aldığınız ciciler hayırlı olsun.ALLAH içinide güzel yavrularınızla doldurur.
biz hala beklemedeyiz alışveriş için.

kayra nereye kayboldun yavru kuş bende çıkıyorum azıcık kestirecem kızlar.sonra görüşürüz.

ahanda kuzum bugünki ilk sinyalini verdi annesine.hihoyyytküçücük bir pıt aaa şimdi :emir_bebek:yinehihoyyyt:emir_bebek: allahım sen yavrumu bana bağışlada sağ sağlim aklı fikri yeride sağlıklı bi şekilde kucağıma alayım AMİN.:Saruboceq::emir_bebek::nazar::nazar:

AMİNNN canım... Hepimiz sağlıkla sıhhatle alırız inşallah...

Norraa, tatlıfasulye siz de en kısa zamanda hissedersiniz inş canlarm kaydirigubbakcemile3 Ben 17. haftama girerken hissettim :dance::dance: Darısı herkesin başına inşallah

Kısslar,

Doğum Takip Çizelgesini güncelledim. Bakalım bu halini beğenecek misiniz? Yorumlarınız bekliyorum şutarafagittişutarafagitti

X