2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

konuşuruz kızlar hiç müsait değilim.sabahtan beri ağlıyorum yazarsam yine ağlarım.bebişle ilgili değil ama korkmayın...

konuşuruz kızlar hiç müsait değilim.sabahtan beri ağlıyorum yazarsam yine ağlarım.bebişle ilgili değil ama korkmayın...

İnşallah bir şey yoktur duyguladığın için ağlıyorsundur canım.. Off üzülme çık dışarı bir hava al istersen canım.. Ne diyim bilemedim :1no2: Üzülme canım lütfen:teselli::teselli:

Taze fasulye allah ağzınızdan çıkanları duysun .spasağlam benim tosunum.bu arada yanlış anlama adın en sevdiğim yemeklerden oh oh canım istedi kız .
teşekkür ederim canım .

İnşallah canım benim. Tabii ki sapasağlam. Doktor sadece içini rahatlatmak istiyor hepsi bu!

Bana da doktor dün magnezyum verdi. Sonra ilacı aldım eve geldim. Neden verdiğini anlamadım, doktoru aradım sordum. "Hani sen bir düşük yapmıştın ya, kasılmaları ve krampları önlesin diye verdim" dedi. Sonra bir de ona kafam bozuldu, ben hep bu korkuyla mı yaşayacağım, diye. Sonradan düşündüm, adam önlem alıyor, ne var bunda??

Ama işte öyle olamıyoruz biz. Tedirgin olmak normal, ama seni bu kadar yıpratmasına izin verme. Göreceksin bak, iyi haberlerle döneceksin buraya, halaylar çekerek :teytey: kuzum iyiymiş diyeceksin..

Beni yemeye az kaldı, 1 - 2 ay daha sabır :)

Fasulyem ya benim doktorda bi okadar rahat, hatta bazen kilomu olcmesini ben hatirlatiyorum, ayda 1-1.5 kilo normal dedi, dedim ilk 3 ay dahilmi cunku neredeyse 3 kilo aldim ilk 3 ayda, olsun odemde var, kan dolasimin artiyor dedi, dedim bide avrupali olacak????

Ama öyle norraa, ne güzel.. Adam resmen obez yaptı beni. Annem desen öyle.. Hangimiz 1 kiloyla kapattık ki 3 - 4 ayı?

Çok etkileniyoruz her şeyden değil mi... Ota moka ağlayasım geliyor bazen. Ama belli ki bir şeyler olmuş. Nedir canım yaa, anlatsan belki bir yardımımız dokunur.

kayra nereye kayboldun yavru kuş bende çıkıyorum azıcık kestirecem kızlar.sonra görüşürüz.

canım tek başıma değilim kaynanam var ve şu bilgisayarın başına oturmam olay oluyor...

İnşallah bir şey yoktur duyguladığın için ağlıyorsundur canım.. Off üzülme çık dışarı bir hava al istersen canım.. Ne diyim bilemedim :1no2: Üzülme canım lütfen:teselli::teselli:

dışarımı çıkayım olay olur valla...

kuzu hayirdir insallah, umarim kotu bisi degildir, aglama bebisini dusun...

sağol güzelim görünürde önemli değil ama....

sağol güzelim desteğin için.bende magnezyum isteyeceğim.malum korku.çünkü kramplarım var...kilo al boşver bebiş sağlıklı olsunda...

20 gün önce annem gelmişti 10 gün falan kalıp kaynanam gelmeden maraşa kardeşimin yanına geçti.kaynanam annemin geldiğini duyunca bize çağırdı.cuma gelmişti annem.ve bugün konyaya dönüyor...senağlama
annem tansiyon ve böbrek hastası ve çok ciddi diyeti var.herşeyi değil aslında hiçbir şeyi yiyemiyor..yasak.ve annem balığı çok sever.inadına bugün balık yaptı.annem baktı kuzum ciğerim yandı senağlama.bende anneme yasak yarın yapsaydınız dedim canı ister.döndü bana biz müneccimmiyiz hem ne yiyeceğiz ha bire sebzemi?az yesin ne olacakki dedi.ya sabır dedim bıraktım çatalı kalktım masadan.bende birşey yemedim.
kızlae annem kıyamıyorki ben bir bardak kaldırayım.geldiğinden beri laf sokmalar iş buyurmalar....oğlunun saçları ağarmışta ne yapmışım ben?allahyan eşim arkamda ama çok yoruldum.daha gitmeyide düşünmüyorlar.ya herşeye karışıyor.ultrason zararlıymış...kadınlar kulübüne girip bebeği yoruyormuşum.saçma sapan işlerin peşindeymişim ve daha neler neler....iki gündür annemin yiyemeyeceği şeyler yapıyor ve acaip tuzlu sonrada aaaa unuttum triplerinde... çok yoruldum kızlar hala ağlıyorum.annem varken koymuyordu oda gidiyor...bana dua edin ne olur...

bebeğe pembe mavi yatak alacakmışım bende cinsiyetimiz tam belli olsun dedim erkek o erkek kız olursa beni bağlamaz diyor.dua edin kızlar kızım olsun.ben istediğimi giydiririm karışamazsın seni kim takar diyor.oğlumun çocuğu diyor vs vs...dayanılacak gibi değil...

hoppalaaaaa??? Ne yani sen taşıyıcı mıymışsın? Ay ne tuhaf bu kadınlar, sanki kendileri aynı evrelerden geçmemişler.. Bazı insanın içinde olacak içinde...Eşin kapatmıyor mu annesinin ağzını? Senin yapabileceğin bir şey değil çünkü bu, eşinin devreye girmsi lazım. "Anne rahat bırak kayrayı, istediğini yapsın" dese ya? Senin dediğini dinlemez çünkü, oğlunun dediğini dinleyecek belli ki.. Eşinden yardım iste, derim ben..

Bu arada herkese günaydınnnkaydirigubbakcemile3

Bebeğinizin hareketlerini duyuyor musunuz artık kısslar? Ben bugün 16 haftayı bitiyorum ve 17. haftaya başlıyorum inş. Çok erken dönemde bebeğimin kımıltısını göz seğirmesi gibi karnımda hissediyordum. Bu hafta 2 kere kuzuşum içeriden karnıma pıt pıt vuruyormuş gibi hissettim ama elimle dokunduğum zaman hiçbişey hissetmemiştimm. Ama dün akşam inanılmaz bir duygu yaşadım... Akşam yemeğimi yeni yemiştim yatağıma uzandım baktım içimde bir hareket var ama nasıl bir hareket. bebişim olduğu yerde dönüp duruyor sanki. Yemek çok hoşuna gitti bebişimin ddim elimi karnıma koydum döndüğünü hisettim ilk kezzz:emir_bebek::emir_bebek: Elime değdi sanki...Çok güzel bir duyguydudelikafaduldendelikafadulden:dance: Ay çok hoşuma gitti yafff. Bu sabahta hissettim dönmelerimi ama ellerim buz gibi olduğu için göbüşümü dokunmak istemedim

Aranızda başka hissden var mı? Hissetmeyenler en kısa zamanda hisseder inşallah.. Ay süperdi yaaa:teytey::teytey:

Maaşallah bebişime :nazar::nazar:
ayy negüzel yaaaaa,bende hissetmek istiyorummm bendeeee,16.haftadayım 17den gun alıcam.inşalah artık bende hissederım kuzumuuuu,maşalah bebişine hadı hayırlısıyla tekmelesin annesini kaydirigubbakcemile2
Günaydin arkadaslar...bu gün herkes iyidir insallah..:CüvCüv: Gizzecigim ben bebisin hareketlerini 2 hafta önce baya baya hissetmistim ama son bir haftadir hic hareket yok..aslinda bundan dolayida biraz üzülyorum..senağlama fazla tatli yada cikolata yemiyorum..yesemmi acaba..kilo konusuna gelince ben ilkinde ilk aylar kilo almadim aksine verdim..ama son 3-4 ayda 25 kilo alip rekora imza attim..bence cok dert etmeyin..daha öncede söyledigim gibi bunlarin cogu su ve siskinlik..cabuk veriliyor..
:1shok: amanın nee 4 ayda 25 kılomu.nettinsen kuzuuuuuuu,albüm falan mı vardı canım niye vuvüdun okadar su tuttukı?
HİÇ SORMA ANLATMAKTAN SİZLEİRDE SIKTIĞIMI SANIYORUM YARIN AMNİYOSENTEZ YAPILACAK ONDAN STRESLİYİM.
aaa kızarızz ama nıye bizi sıkasınkı,dertlerımıızı paylaşacagızkı sıkıntılar hafıflesın.hem hiçç bişe olmıycak bebeğine inşallah.hiiç üzüzlme canım,okadar cok kişi duydumkı risk cıkıp amniosu temız cıkan.sende öyle olacaksın 3lü testin yanılmıs bence okadar

kızlarr selammm

geçmisi okumadan hemen yazayım dedimmm dun dr a gittik ve bebegim dr un soylevi ile once %90 sonra %99 kız mıs :) pipi goremedik dun 14+6 idi , pipi olsa gorurduk dedi , resimlerini yarın sirkette tarayıp ekleyeceğim albumume, 4 boyutluda da baktı dr hatta cd ye 40 snlik goruntusunu cekti onusurekli izleyip duruyorum hala inanamıyorum kızım olacagına saka gibi amabir hafta on gun sonra tekrar gel yine bakalım asıl iki hafta sonra daha net yuzde yuz olarak diyebilrim ama yüok yani bu kesinkiz dedi durdu bilmiyorum insallah yanılma olmaz o kadar çok kız istiyordumki oglum oldugu için dunden beri agzım kulaklarımda insallah değismez bukadar kendimi kaptırmısken :) simdi merakla dun dr agideceklerin sonuçlarını yazmıslarsa insallah okuyacagım:)
:1hug: :1hug: :1hug: ay canım yaa co sevındım.hayırlısıyla gelsın prensesınnn inşallah

20 gün önce annem gelmişti 10 gün falan kalıp kaynanam gelmeden maraşa kardeşimin yanına geçti.kaynanam annemin geldiğini duyunca bize çağırdı.cuma gelmişti annem.ve bugün konyaya dönüyor...senağlama
annem tansiyon ve böbrek hastası ve çok ciddi diyeti var.herşeyi değil aslında hiçbir şeyi yiyemiyor..yasak.ve annem balığı çok sever.inadına bugün balık yaptı.annem baktı kuzum ciğerim yandı senağlama.bende anneme yasak yarın yapsaydınız dedim canı ister.döndü bana biz müneccimmiyiz hem ne yiyeceğiz ha bire sebzemi?az yesin ne olacakki dedi.ya sabır dedim bıraktım çatalı kalktım masadan.bende birşey yemedim.
kızlae annem kıyamıyorki ben bir bardak kaldırayım.geldiğinden beri laf sokmalar iş buyurmalar....oğlunun saçları ağarmışta ne yapmışım ben?allahyan eşim arkamda ama çok yoruldum.daha gitmeyide düşünmüyorlar.ya herşeye karışıyor.ultrason zararlıymış...kadınlar kulübüne girip bebeği yoruyormuşum.saçma sapan işlerin peşindeymişim ve daha neler neler....iki gündür annemin yiyemeyeceği şeyler yapıyor ve acaip tuzlu sonrada aaaa unuttum triplerinde... çok yoruldum kızlar hala ağlıyorum.annem varken koymuyordu oda gidiyor...bana dua edin ne olur...

bebeğe pembe mavi yatak alacakmışım bende cinsiyetimiz tam belli olsun dedim erkek o erkek kız olursa beni bağlamaz diyor.dua edin kızlar kızım olsun.ben istediğimi giydiririm karışamazsın seni kim takar diyor.oğlumun çocuğu diyor vs vs...dayanılacak gibi değil...

ayy ben bu cadı kaynananı yolarım şimdi hee.aman Allah ım yaa,bu kadın ne şimdi,negillerden -tatlicadiarzu- bizden degıl orası kesın yanı,bosver canım hiç takma kafana.o konuşsun dursun,sen şimdi nekadar hassassın,herseyı bılıyoda hassas oldugunu herseye üzülebılecegını bılmıyomu yanı.boşver kayram salla gitsin bu kadını

fasulyecım buarada kontrolun ıyı gecmıs coook sevındım.dünaslında msjına cvp yazmıstım ama netimin yada kk nın azizliğine ugradım-tatlicadiarzu- yazıdıgım onca msj yalan oldu kötükedihüs.neyse herseyınde yolundaymıs oh öğrencılerde cok yormuyolar senı daha ne istiyosun kız

1 saat sonra gidiyor annem kızlar çok üzgünüm çok.:çok üzgünüm:senağlama.laf sokmaları artacak annemin yanında pek yapamıyordu.
taze fasülyem canım eşim varken sessiz o yokken yapıyor sağolsun eşim dün gerekeni sölemiş.kayra hareket edemez iş yapamaz evi b.. götürsün karışma kadın gelir demiş.ama dedim ya o işteyken yapıyor ne yapıyorsa.annemde gidiyor kendimi öksüz gibi hissediyorum çok mutsuzum kızlar...senağlama
minik kelebekcim görme ya bu yazdıklarım neki?tayin olacağımız yerden alacaklarımıza kadar karışıyor.dua edin bana ne olur oynatacağım.daha 10 gün kalacağım oğlumun evi çeneni kapa otur diyor ya benki kırılmasın diye cümle kurmam...evet sanırım ben sadece taşıyıcıyım ama kız olursa beni bağlamaz diyor.bebeğimin ismi kocasının ismi olacakmış.ömür dedim o kadar ömür olacak o..ömrüme ömür katacak beni hayata bağlayacak.allahım yardım etsin...:Saruboceq:

fasulyecım buarada kontrolun ıyı gecmıs coook sevındım.dünaslında msjına cvp yazmıstım ama netimin yada kk nın azizliğine ugradım-tatlicadiarzu- yazıdıgım onca msj yalan oldu kötükedihüs.neyse herseyınde yolundaymıs oh öğrencılerde cok yormuyolar senı daha ne istiyosun kız

tamam bebeeem, problem değil. O yazını okumuştum (cevaplarım gitti dediğin yazını). Valla haklısın; allahtan cezanı mı istiyon, derler adama değil mi? Bi de kendi evime geçip doktor yasağından sonra, anne yasağından da kurtulmak istiyorm :))

1 saat sonra gidiyor annem kızlar çok üzgünüm çok.:çok üzgünüm:senağlama.laf sokmaları artacak annemin yanında pek yapamıyordu.
taze fasülyem canım eşim varken sessiz o yokken yapıyor sağolsun eşim dün gerekeni sölemiş.kayra hareket edemez iş yapamaz evi b.. götürsün karışma kadın gelir demiş.ama dedim ya o işteyken yapıyor ne yapıyorsa.annemde gidiyor kendimi öksüz gibi hissediyorum çok mutsuzum kızlar...senağlama
minik kelebekcim görme ya bu yazdıklarım neki?tayin olacağımız yerden alacaklarımıza kadar karışıyor.dua edin bana ne olur oynatacağım.daha 10 gün kalacağım oğlumun evi çeneni kapa otur diyor ya benki kırılmasın diye cümle kurmam...evet sanırım ben sadece taşıyıcıyım ama kız olursa beni bağlamaz diyor.bebeğimin ismi kocasının ismi olacakmış.ömür dedim o kadar ömür olacak o..ömrüme ömür katacak beni hayata bağlayacak.allahım yardım etsin...:Saruboceq:

Of canım yaaa... Sen de sakınma kayra lafını? O seni, senin onu düşündüğün kadar düşünüyor mu acaba? Bebeğini bile düşünmüyor bana kalırsa, sağa sola erkek torunum oldu, adını da kocamın adını koydurttum diye caka satacak. Bunun için bütün çabası.. Sen de esirgeme lafını, sen de söyle, asıl o otursun aşağı! Ne demekmiş yaaa... Kız olursa bağlamazmış, yok daha neler... İnşallah kızın olur diyeceğim ama, bu doğru bir düşünce değil. Ya da şimdi "tabii anne" de, zamanı gelince kendi bildiğini okursun, o da görür ebesinikini... Öyle şey mi olurmuş, terbiyesiz kadın. Bunu yapan da bir kadın, buna daha da şaşırıyorum... :eek:klava: :eek:klava: :eek:klava:

canım ya annenin gitmesinine üzüldüm annene selam söyle tamam mı ne güzel bizim göbişlerimizle ilgili yorumlar yapmıştı..
kaynana pes diyorum dicek hiç bi lafım yok yani

ayy canım yaa inan kı cok üzüzldüm senın adına.böle kaynanalara susup oturmıcaksın canım.çatır çatır lafını esırgemicen.mademki eşin gittigi anda başlıyo dırdırı,aynını sende yap.eşin gelınce annecim annecim gidince yüzüne bile bakma.başka yolu yok.niye kendınıde bebegınıde üzeceksınkı canımm :1hug: zaten mantıga bakarmısın kızın olursa karısmam.ne sacmalık ya,ayy cahil kuzum bu insanlar cahıll.böle yapa yapa sanırım noranınkını kacırtmıstık dualarımız kabul olmustu kaydirigubbakcemile3 şimdi sıra senınkını kacırtmakta.valla bak hiç aglayıp durma azcık sende dişini gözter.ne yapcak kime şikayet etcek senı.kocanamı?nasılsa eşinde bılıyo ak ı karayı.
tamam bebeeem, problem değil. O yazını okumuştum (cevaplarım gitti dediğin yazını). Valla haklısın; allahtan cezanı mı istiyon, derler adama değil mi? Bi de kendi evime geçip doktor yasağından sonra, anne yasağından da kurtulmak istiyorm :))

ayy canım benım annemde aynı,hergün benı görüyo "ahh kızım biliyom çikolata cok sevıyon ama yeme,bak cok kılo alcan" annecım diyorum ebn zaten ilk 3 ay kılo almadım basladıgım kıloyla 3 ayı bıtırdım ama yok doktorun tartısı yalnıstır dio :roflol: kılolu hamıle kaldıgım için benı düşünüyo son aylrda cok zor olur dıo ama ben zaten tatlı seyler anca yıyorum hıc yıyemıyodumkı.ama karnımdakı gaz ve gögüslerımdekı şişlik sebebıyle annem benım 5 kılo aldıgımı düşünüyor.dün gözünün önünde tartıldım ve 76 geldım cok mutluyum annemde inanamadı sonra kabullendıkaydirigubbakcemile2

ya kayra inanılmazsınız annen ve sen :KK66:) annenin benim için de yorum yapmasıçokhosuma gitti ve annecigin dogru bildi :KK66:) massallah e tecrube tabi
ilahı yaa :KK66:)

bu arada burkocum gozun aydın olsun ikili sonuçların harika yaskac senin bu arada bu kadar dusuk olasılık ancak 20li yaslarda cıkıyor olsagerek ,

Ucundan 20li canım yaşım, 29:jeyyar:Benim içim nedense hep rahattı zaten bu konuda. Sağolasın. Senin adına da çoook sevindim. Allah gönlüne göre verecek inşallah sağlıkla:nazar:

kızlar gitti annem,çok fenayım...canımdan bir şeyler alıp götürdü,çok dolmuşum meğer bitmiyor gözyaşlarım.kızlar çok yalnız çok mutsuz hissediyorum.kapı önüne terkedilen çocuklar gibiyim...içimde bir yerler acıyor çok acıtıyor....

kızlar gitti annem,çok fenayım...canımdan bir şeyler alıp götürdü,çok dolmuşum meğer bitmiyor gözyaşlarım.kızlar çok yalnız çok mutsuz hissediyorum.kapı önüne terkedilen çocuklar gibiyim...içimde bir yerler acıyor çok acıtıyor....

ahh canım yaa kıyamam yapma ama böyle bebegın ne kadar üzülüyor,bılıyorsun ne hissedersen bebişte onu hissedıyor.agla ama rahatlamak için agla. sakın durup durup kurma kafanda.yada cadı kaynananın dedıklerını tekrar tekrar hatırlama.bıraz yatıp uzansan belkı rahatlarsın,uyumaya calıs.anlıyorum senı annen gıttı ama yıne gelır.bıraz bebegınle konus yada duygularını dök kagıda ne gelıyorsa içinden yaz.gercekten cok iyi gelıyor :1hug:

kayracım ya ne oluyor kuzum takma kaynanayı.insan olsa seni üzmez.allah allah ya ne biçim insanlar varya .canını sıkan bişey derse hemen yanıtını ver içine atma.
yanlız değilsin hem bizler burdayız
unutma biz burdayız ağlama ne olur

X