2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Merhaba kızlar, önce yazılanları yanıtlayayım, sonra meramımı anlatayım dedim.

Bugün prof amcaya gittik. Gittik gitmesine de, adam bir yığın ölçtü biçti, bak eli, bak kolu demedi :KK43: Şu profların bu kadar heyecansız olması beni öldürecek.. Allahtan elimize bir dvd tutuşturdu, onunla avunuyorum ama bir yığın koca kafa görüntüsü var elimizde :))

Benim sıpa anası gibi edepsiz değilmiş anlaşılan, bacakları kapalıydı sürekli. kaydirigubbakcemile3 pipi mi var, kuku mu, anlayamadık. :uhm:

2 hafta sonraya tekrar gün verdi. Ayrıntılı usg bakılacak ve genetik testler yapılacak. Kan pıhtılaşması var mı diye.. Çok şaşırdım, çünkü devlet o testleri yapmak için 3 düşük bekliyor ya?? Adam da dedi, senin 1 düşüğün olmuş zaten, bunda da risk yaşamışsın, neyi bekleyeceğiz? 220 YTL tutacakmış, ben çok daha pahalı sanıyordum. Sevindim. 2 hafta sonra gittiğimde o testler için de kan vericem. Magnezyum verdi bana da. Kullanan kızlar, midenize nasıl bir etksi var magnezyumun? Bende yanma had safhada da, yanmada artma falan oldu mu?

Doktor "çok kilo almışsın" dedi, anneme gün doğdu. Bayılır zaten yediklerime karışmaya. 1 paket çikolata aldım, 5 gündür sürünüyor, midemden yiyemiyorum. Tutmuş, çikolatayı çok yiyorsun, diye. Günde 3 - 4 ceviz yiyorum diye, 1 kase dolusu ceviz yiyor oldum. İyi dedim "karneye bağla cevizi, helvayı! sonra ben zayıf, çocuk arızalı doğsun da gör.." dedim şakayla karışık.. Kendi 20'şer kg almış bende ve kardeşimde. "Lokumları 3' er - 5' er götürüyordum" diye anlatır, benim elmadan başka dostum yok, laf yiyorum. Gıcık oluyorum annemin beni bu kadar kontrol altında tutmak istemesine! Bİr insan öğretmen olduğunu bu kadar mı inkar etmez? Her şey kontrolü altında olacak!

Neyse doktora döneyim. Lekelenme yaşadığımı, kurban bayramından beri sürekli raporlu olduğumu, hareketsiz kaldığım için kilo aldığımı, bundan sonra da havalar düzeldikçe zaten yürüyüşe çıkacağımı söyledim. Adam tamam dedi, annem söyleniyor. Çok dediğim kilo da 3,5 kilo bu arada. İlk 16 haftada 1 kilo alacakmışım. Peh... Ben??? :)

canımmmm,hoşgeldin.sen gizze'nin topiğine gir de benim aldığım kiloyu göster annene :icecream: cokacimcoook gelsin bana karışsın,çünkü yemek yerken 'biri beni durdursuuuun' dediğim çok oluyor.5 kilo aldım yaa.3-4 aylık hamile bir kadının göbeğiyle hamile kalmıştım,üstüne de 3 ay ekledim,oldum 6-7 aylık.göbüş resmi eklememe gerek yok,girin nisan-mayıs annelerinin topiklerine,orada benden çoook var.

bende proflar konusunda sana katılıyorum tazefasulye.ikili yapılacağı gün 4 boyutlu ultrasonu olan bi prof baktı.adam ölçtü biçti ama tek kelime demedi.dediği sadece bebek iyi.cinsiyetini o gün çok net görmüştüm aslında sorduğumda 4. aydan sonra belli olur dedi.boyunu sordum küçücük bi şeyin boyu bellimi olur dedi.bende boynumu bükerekten odasından çıktım iki gün sonra kendimi herzamanki doktorumun odasına attım

canlarim sizlere doyum olmaz..ama bizim biraz dinlenmemiz lazim..hepinize öpücükler..iyi geceler..

Bu arada drumla randevumu anlatayım...

Sabah çok erken kalkamadığım için randevuma geç kalıcam diye pek birşey yiyemeden çıktım evden. Yolda yiyecek bişiler ve çikolata aldım bebişim kıpır kıpır olsun die. Sonra ultrasona girdim aaa bebeğim oturuyor... Başını öne eğmiş yavrum oturuyordu.. Druma sordum oturuyor mu die evet bağdaş kurmuş dervişler gibi başını öne eğmiş oturuyor dedi... Çok şaşırdım nasıl bağdaş kurmuş die (ki anası bağdaş kuramaz) Yafrum benim annesi babasını çok özlüyor o da özlüyor sanırım çok mahsun duruyordu çünküsenağlama
Dr herşey normal dedi gelişimi ve suyu çok iyi dedi. Ama başı öne eğik olduğu için baş-popo mesafesini alamadı. Baş ve karın çaplarını ölçtü. En küçük 16+5 en büyük ölçüm 17+5 e denk geliyordu. Ortalaması sanırım 17+2 sanırm...
Rahizm ağzı yetmeliğini sordum ben de kontrol edilmedi dedim. Ultrasonda görülüyor zaten serviks kısalığı zaten dikkat çeker dedi drum. Ayrıca sen zaten dr kontrolünde bir hamilelik yaşıyorsun ve o kadar çok rahatsızlık var ki dedi hepsini aklına takarsan rahat bir hamilelik geçiremezsin dedi.

Ayrıca magnezyum ve demir hapı verdi ve üçlü için kan aldı ark. Pzt günü sonuçlar çıkacak.. İnş bir problem olmadan bunu da atlatırız :Saruboceq:

Benden bu kadar kızlarr. Şimdi diğer topiğe bakimmmm. Herkese ii haftasonları...

ahh yavruumm..ne sevimli, masum bi görüntüsü vardır öle..herşeyin normal olması en güzeli canım..allah bağışlasın..

buarada teyzeleri fark ettinizmi bilmiyorum ama Avatarima oglusumun bebeklik resmini koydum..:emir_bebek: nasil da tatliymis..simdi kocaman goril oldu...gamyoncuiremsu insallah iki numarada ona benzer..o benim herseyim..:asigim:

gerçekten çok tatlıymış oğluşun,2.de kime benzerse benzesin yeri başka olacaktır canım..

Taze fasülye; canım bebeğinin sağlıklı olmasına sevindim..anneler hep öle...

SAğolun kızlar. Ben kafama takmıyorum ki, annem takıyor :)) Ben hayatım boyunca 4 ay yiyip 8 ay diyet yapan bir insan oldum. 63'ten yukarı çıkmadım. Zaten her sabah tartılan biriydim. Şimdi 70'i görmeye başladım. 66,5 ile hamile kaldım. Bence de anormal bir durumum yok.. Üstelik hamurişi yemiyorum. En kalorili yiyeceklerim helva, ceviz, tahin, pekmez ki; bunlar bizim için su kadar gerekli. Bütün beslenme listelerinde dikkat çeken yiyecekler. Üstelik gayet ölçülü tüketiyorum. Ama kilo alacağım tabii.. Sıpam olmuş 128 gr, ben 1 kg mı alacağım?? :1closedeyes:

burkocum
eylül annelerinde kendini helin gibi hissetmek nasıl bi duygu canım.

Ben onu bir yakalasam çıtır çıtır yiyeceğim.. de dur bakalım ne zaman??? Hala oralarda mı o ??:eek:klava:

Merhaba kızlar, önce yazılanları yanıtlayayım, sonra meramımı anlatayım dedim.

Bugün prof amcaya gittik. Gittik gitmesine de, adam bir yığın ölçtü biçti, bak eli, bak kolu demedi :KK43: Şu profların bu kadar heyecansız olması beni öldürecek.. Allahtan elimize bir dvd tutuşturdu, onunla avunuyorum ama bir yığın koca kafa görüntüsü var elimizde :))

Benim sıpa anası gibi edepsiz değilmiş anlaşılan, bacakları kapalıydı sürekli. kaydirigubbakcemile3 pipi mi var, kuku mu, anlayamadık. :uhm:

2 hafta sonraya tekrar gün verdi. Ayrıntılı usg bakılacak ve genetik testler yapılacak. Kan pıhtılaşması var mı diye.. Çok şaşırdım, çünkü devlet o testleri yapmak için 3 düşük bekliyor ya?? Adam da dedi, senin 1 düşüğün olmuş zaten, bunda da risk yaşamışsın, neyi bekleyeceğiz? 220 YTL tutacakmış, ben çok daha pahalı sanıyordum. Sevindim. 2 hafta sonra gittiğimde o testler için de kan vericem. Magnezyum verdi bana da. Kullanan kızlar, midenize nasıl bir etksi var magnezyumun? Bende yanma had safhada da, yanmada artma falan oldu mu?

Doktor "çok kilo almışsın" dedi, anneme gün doğdu. Bayılır zaten yediklerime karışmaya. 1 paket çikolata aldım, 5 gündür sürünüyor, midemden yiyemiyorum. Tutmuş, çikolatayı çok yiyorsun, diye. Günde 3 - 4 ceviz yiyorum diye, 1 kase dolusu ceviz yiyor oldum. İyi dedim "karneye bağla cevizi, helvayı! sonra ben zayıf, çocuk arızalı doğsun da gör.." dedim şakayla karışık.. Kendi 20'şer kg almış bende ve kardeşimde. "Lokumları 3' er - 5' er götürüyordum" diye anlatır, benim elmadan başka dostum yok, laf yiyorum. Gıcık oluyorum annemin beni bu kadar kontrol altında tutmak istemesine! Bİr insan öğretmen olduğunu bu kadar mı inkar etmez? Her şey kontrolü altında olacak!

Neyse doktora döneyim. Lekelenme yaşadığımı, kurban bayramından beri sürekli raporlu olduğumu, hareketsiz kaldığım için kilo aldığımı, bundan sonra da havalar düzeldikçe zaten yürüyüşe çıkacağımı söyledim. Adam tamam dedi, annem söyleniyor. Çok dediğim kilo da 3,5 kilo bu arada. İlk 16 haftada 1 kilo alacakmışım. Peh... Ben??? :)

Ohoooo... bende dedim ne kadar kilo aldın ki.. ben su an 4 kiloyu da devirdim, 5 e dogru yol aldım.. hemde ne abur cuburum ne de abartı yemem var.. kaldı ki 3.5 kilo...:bbo: Senin doktor da uçmuş..

gizze
gözünaydın canım bebişini görmüşsün.hıçkıran amuda kalkan parmağını emen bebiş duydumda bağdaş kurup oturanıda ilk defa duydum.bizim içimizdeler ama bizden ayrı bi dünyaları var onların

sarmaşık oğluna bayıldım canım.inşallah benimde böyle tatlı bi oğlum olur.hoş babasına çekerse biraz zor o zaman çirkin ördek yavrusu olucak ama ben babasına büyük bi aşkla tutulmuştum.zavallı yavrum anneni bağışla.aşk bu.bebğin kime benzeyeceğini hiç hesaplamamıştım o zaman

gizze
gözünaydın canım bebişini görmüşsün.hıçkıran amuda kalkan parmağını emen bebiş duydumda bağdaş kurup oturanıda ilk defa duydum.bizim içimizdeler ama bizden ayrı bi dünyaları var onların

sarmaşık oğluna bayıldım canım.inşallah benimde böyle tatlı bi oğlum olur.hoş babasına çekerse biraz zor o zaman çirkin ördek yavrusu olucak ama ben babasına büyük bi aşkla tutulmuştum.zavallı yavrum anneni bağışla.aşk bu.bebğin kime benzeyeceğini hiç hesaplamamıştım o zaman

Helinim, bugun muzırlığın üstünde :)))) Adamcagız okumasın bari..kaydirigubbakcemile3

Helin, deme öyle yaa, yazık :) Bütün bebişler güzeldir :KK70:

Kızlar kızlar, anne kuşlar; az önce göbek deliğimin içinin biraz dışarı doğru meyletiğini farkettim, hemen mi, yani olur da belki daha sonraki aylarda olur diyordum, var mı böyle bi durum sizlerde de :bbo:

Helin, deme öyle yaa, yazık :) Bütün bebişler güzeldir :KK70:

Kızlar kızlar, anne kuşlar; az önce göbek deliğimin içinin biraz dışarı doğru meyletiğini farkettim, hemen mi, yani olur da belki daha sonraki aylarda olur diyordum, var mı böyle bi durum sizlerde de :bbo:

Yavruş, benim baya baya içe dogru göçtü.. boşluk gııb duruoo acıkcası.

Evet sarmaşığm. Oğlun çok şekermiş maşallah...

helin ben de eşime dedim bugün, "kız olursa sana benzemesin nolur" diye. Neden, dedi. Hem tek kaş hem ince dudaklı olmasın, dudakları benimkiler gibi dolgun olsun dedim. La havlee... Sen çok şımardın ama diye başladı :))

Demam anne kuş, yaz bana, ben de sana yazarım, sepet sepet yumurtalar sakın beni unutmayın :) Belim ağrıyor kızlar, ben uzanayım biraz, öptük sizi ve bebişlerii a.s.

haklısın evriş okumaması iyi olur

tazefasulye aslında eşimde bana hep sana yada dayılaeına çeksin diyor.oda bebeğin bana benzemesini istiyor.kendimi övmek için demiyorum.ben özellikle gözlerinin ve burnunun bana benzemesini istiyorum

3k1m
elbette bütün bebekler güzeldir.doğduğunda kimbilir bize ne kadar tatlı gelecektir.bizim çocuk hep yüzü dönük oluyor.doktor uğraşıyorki yüzünü dönsünde size güzel bi ultrason fotoğrafı verelim diye ne yaptıysada dönmedi yüzünü.bende eşime takılıyorum bak yüzünü göstermek istemiyor diye.o dünyaya gelsinde dünyanın en tatlı bebeği olarak göreceğimizden eminim
kızlar hepiniz çıkmışsınız kimsecikler kalmamış.bende çıkayım artık

benim göğüslerim bu haftalarda beni çok şaşırttı.kendi vücudumu ilk defa bu kadar hamile bi bayanın vücudu gibi hissettim.hep çocuğunu emziren kadınlarda gördüğüm bi renk vardı.koyu kahverengi uçları ama alanı da çok genişlemiş.ayrıca taş gibi sertleşmişler.göğüslerim küçük dik ve serttiler ama ilk defa bu kadar büyük ve sertleşmiş oldular.ben bu halini çok sevdim kızlar

helincim daha dur bakalım canım son ayda öyle bir sızılıyacakki memişler ara ara sızıntı halinde süt bile gelecek badiler ıslanacak sütyenler dar gelip evde fora edip gezicez ama insanında hoşuna gidiyor süt oluşması bebegimizin doyucanı anlıyoruz böylelikle ay kusura bakma tecrübelerimden yazdım canım benimkilerde arada sızlıyor böyle süt gelecekmiş gibi elimle bile dokunmıyorum bazen

Ben yine bu soguk havada cıkmayacagım halde cıkmam gerekti veee bebişe bir seyler alırken bulduk karı koca bırbırımızı.. ufak bır kac parca sey aldım, topiğimize koydum arkadaslarım :))))

kkızlar günaydın sizlere bişey soracağım cinsiyeti belli olan arkadaşlar çin takvimine göre cinsiyetler tutuyormu

X