2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

sarmaşık, oğlunun bebekliği çok tatlıymış MAŞALLAH da niye goril diyorsun şimdi çocukcağıza yahu :)
Ben ne kadar büyünürse büyünsün ebeveynlerin gözünde bebektir diye bilirdir evlatları naniknanik meğer goril de olabiliyormuş :roflol:

canim ne yapayim ben öyle seviyorum onu..gamyoncuiremsu gercektende goril gibi oldu oglusum ama yinede bebek benim icin tabiki..anne olunca bebegini nasil sevecegini sasiriyorsun zaten..birde onu böyle büyümüs gördükce aglayasim geliyor..helede simdiki hormonlarla..senağlama

buarada teyzeleri fark ettinizmi bilmiyorum ama Avatarima oglusumun bebeklik resmini koydum..:emir_bebek: nasil da tatliymis..simdi kocaman goril oldu...gamyoncuiremsu insallah iki numarada ona benzer..o benim herseyim..:asigim:

Maşallah oğluşuna. çok tatlıymış gerçekten. hep böyle gülsün, gülün inşallah:nazar:

Ah o hormonlar, ah o hormonlar, döverim bak ağlatmayın sarmaşığı :)
Haklısın canım, çocukla her türlü seviliyor işte; tavşanım, tosbağam, tosunum, minnoşum, gorilim vs... :)

bu arada benimde bebişimin kafa 16hafta 1 gun bacak 15hafta2gun olarak çıktı dr bu tur sapmalar olabilir önemli değil dedi.
bu arada kızlar plesentaya bakanınız varmı dun eşe baktılar ve aşağıda olduğunu söyledi korka yukarı cıkar dedi ama biraz bekledi sanırım kendi dr olmadı için öyle söyledi bilmiyorum dun heyecandan sormayı unuttum bilgisi olan varmı bu konuda.

canım benimde baş çevresi uzunluğum 5 gün önde çıktı.8 haftalıkken ben doktorum bebeğin eşi aşağıda ama yukarıya çıkar korkma dedi bol bol dinlen dedi ama nerde çalışıyorum.10.haftada sorun kalmamıştı.korkma canım olabiliyormuş.yukarı çıkar rahat ol.

başak cnm çok geçmiş olsun ...
kıslar bişi sorcam sizede oluyomu veya normalmi vajina ağrı ara ara oluyo yatınca geçiyo..rhim büyüdüğünden olabilirmi????

rahim ağrısına gelince iki gündür bendede var.bu.haftalarda normal dedi birde ara ara karnım ağrıyor.hayırlısı bakalım...

buarada teyzeleri fark ettinizmi bilmiyorum ama Avatarima oglusumun bebeklik resmini koydum..:emir_bebek: nasil da tatliymis..simdi kocaman goril oldu...gamyoncuiremsu insallah iki numarada ona benzer..o benim herseyim..:asigim:

sen gorilim diye sev bende fındık kurdum yada elma çekirdeğim diye seviyorum.umarım bizim bebişlerde doğar büyürde goril gibi olurlar...:Saruboceq:

sagol kayracim..buarada sana ve diger birkac arkadasima arkadaslik teklif ettim..bilmiyorum gördünmü..benide arkadaslarinin arasina eklersen sevinirim..

slm kızlarrrrr.
dişçiye diye gittim bebeğimide gördüm çok özlemiştim walla.
veeeeeeeeeee bir erkek daha ekleniyor listeye pipisini gördk.

allam ne güzel, güle güle büyüyün, sağlıkla inşallah...

[FONT="Comic Sans MS"]Selam kızlar, yine bol bol kaynatmışsınız, gözlerim döndü:bbo:
Bugün ikili sonuçlarımı aldım ben de. MAŞALLAH herşey gayet iyihihoyyytEn yüksek olasılık 1:19000, en düşük olasılık 1:100000 çıkmış. free-bhcg 38 küsür. Hemoglobnim biraz azmış yalnız, alıp da başlamadığım demir kapsüllerine başlamalıymışımkafamçokkarıştı
Yeni gelen arkadaşlar hoşgelmişler.
Cinsiyet öğrenenleri tebrik ederim.
Kızlar benim bitti dediğim bulantılarım iki gündür yine teşrif ettiler. Hiç beklemediğim bir anda bir öğürme geliyor, olduğum yere çıkarıvereceğim diye korkuyorum vallahisenağlamaBugün fazladan üç saat derse girdim, kasıklarım hala ağrıyor. Akıntım da çok olmuş. Tırstım biraz ama birşey olmaz değil mi?:1no2:
Bir de benim gibi mutfağa maskeyle giren var mı?:1ninca:
[/FONT]

oh oh geçmiş olsun. hiç kendini yorma adaşçığım. ekstralar çıksa da otur, bağırma çağırma, yorma kendini..

herkese merhaba,
iyi bir hafta sonu geçirmenizi diliyorum.bol bol dinlenin,kocişlerinizle ilgilenin.
çok sık giremesem de beni unutmayın :a015: a.s.

seni hiç unutur muyuz canımcım.. ama çok özletiyorsun kendini..

Bu arada drumla randevumu anlatayım...

Sabah çok erken kalkamadığım için randevuma geç kalıcam diye pek birşey yiyemeden çıktım evden. Yolda yiyecek bişiler ve çikolata aldım bebişim kıpır kıpır olsun die. Sonra ultrasona girdim aaa bebeğim oturuyor... Başını öne eğmiş yavrum oturuyordu.. Druma sordum oturuyor mu die evet bağdaş kurmuş dervişler gibi başını öne eğmiş oturuyor dedi... Çok şaşırdım nasıl bağdaş kurmuş die (ki anası bağdaş kuramaz) Yafrum benim annesi babasını çok özlüyor o da özlüyor sanırım çok mahsun duruyordu çünküsenağlama
Dr herşey normal dedi gelişimi ve suyu çok iyi dedi. Ama başı öne eğik olduğu için baş-popo mesafesini alamadı. Baş ve karın çaplarını ölçtü. En küçük 16+5 en büyük ölçüm 17+5 e denk geliyordu. Ortalaması sanırım 17+2 sanırm...

Rahizm ağzı yetmeliğini sordum ben de kontrol edilmedi dedim. Ultrasonda görülüyor zaten serviks kısalığı zaten dikkat çeker dedi drum. Ayrıca sen zaten dr kontrolünde bir hamilelik yaşıyorsun ve o kadar çok rahatsızlık var ki dedi hepsini aklına takarsan rahat bir hamilelik geçiremezsin dedi.

Ayrıca magnezyum ve demir hapı verdi ve üçlü için kan aldı ark. Pzt günü sonuçlar çıkacak.. İnş bir problem olmadan bunu da atlatırız :Saruboceq:

Benden bu kadar kızlarr. Şimdi diğer topiğe bakimmmm. Herkese ii haftasonları...

yazık kız kıyamam bebişine.. demek ööyle mahsun mahsun oturuyormuş, öyle mi? kuşum benim yaa..

benide ekleyinn 1 Ağustos erkekkk kaydirigubbakcemile2

hoşgeldin arkadaşım! Bu arada kızlar; işte nickiyle bizi çileden çıkaracak bir diğer arkadaş!!! Canım lütfen ismini bağışla da, bizi bu nadide rumuzunla başbaşa bırakma gözünü seveyim :)

BAŞAKçığım, geçmiş olsun. Fındık kurdun neler karıştırmış, verilmiş sadakanız varmış.. Allah beterinden saklasın.

evrimciğim canım benim çok mutlu oldum hemen tabiki zevkle büyük bir onurla kabul edelim dedim.canım benim ya aklımdan geçeni okumuşsun.bende sana yollayacaktım teklif.bitanem iyiki varsın...İYİKİ VARSINIZ...

Bu arada evrim temmuz annelerinin bebişlerinin cicileri kendi sayfalarında neden bizimki başka yerde?

Bu arada drumla randevumu anlatayım...

Sabah çok erken kalkamadığım için randevuma geç kalıcam diye pek birşey yiyemeden çıktım evden. Yolda yiyecek bişiler ve çikolata aldım bebişim kıpır kıpır olsun die. Sonra ultrasona girdim aaa bebeğim oturuyor... Başını öne eğmiş yavrum oturuyordu.. Druma sordum oturuyor mu die evet bağdaş kurmuş dervişler gibi başını öne eğmiş oturuyor dedi... Çok şaşırdım nasıl bağdaş kurmuş die (ki anası bağdaş kuramaz) Yafrum benim annesi babasını çok özlüyor o da özlüyor sanırım çok mahsun duruyordu çünküsenağlama
Dr herşey normal dedi gelişimi ve suyu çok iyi dedi. Ama başı öne eğik olduğu için baş-popo mesafesini alamadı. Baş ve karın çaplarını ölçtü. En küçük 16+5 en büyük ölçüm 17+5 e denk geliyordu. Ortalaması sanırım 17+2 sanırm...

Rahizm ağzı yetmeliğini sordum ben de kontrol edilmedi dedim. Ultrasonda görülüyor zaten serviks kısalığı zaten dikkat çeker dedi drum. Ayrıca sen zaten dr kontrolünde bir hamilelik yaşıyorsun ve o kadar çok rahatsızlık var ki dedi hepsini aklına takarsan rahat bir hamilelik geçiremezsin dedi.

Ayrıca magnezyum ve demir hapı verdi ve üçlü için kan aldı ark. Pzt günü sonuçlar çıkacak.. İnş bir problem olmadan bunu da atlatırız :Saruboceq:

Benden bu kadar kızlarr. Şimdi diğer topiğe bakimmmm. Herkese ii haftasonları...

Herseyi duymustum da oturanı duymamıstım ))) Çok sasırdım yahu

Masallah sarmasıgım.. gercekten cok cici bir oğlun varmış... Allah ömür versin gani gani.. yüzü daim gülsün.

:[/QUOTE]Evrişim, figenim bu arada size de geçmiş olsun dişleriniz problem çıkartmaz inş.. Gerçi evriş bu sabah ağrımıyor yazmışsın ama inş hamilelğin boyunca bir daha ağrımaz..:[/QUOTE]

Canım benim çok tesekkur ederim güzel dileklerin için.. inşallah arkadasım..

Bu arada evrim temmuz annelerinin bebişlerinin cicileri kendi sayfalarında neden bizimki başka yerde?

Kayram gördükleri zaman tasıyacaklar.. başka annelerinkini de tasımaya baslamıslar, olması gereken yer orası.. sornadan bi tatsızlık ta cıkmasın hem diye, ben şimdiden oraya açtım kuzu.

evrimciğim canım benim çok mutlu oldum hemen tabiki zevkle büyük bir onurla kabul edelim dedim.canım benim ya aklımdan geçeni okumuşsun.bende sana yollayacaktım teklif.bitanem iyiki varsın...İYİKİ VARSINIZ...

Güzel isimli arkadasım benim.. ne demek, lafı mı olur.. şelale yürekli annem.. sen de iyi ki varsın kuzum benim.

Ay helin çok alemsin sen ya akşam akşam güldüm sana.evrim hep diyor ya spartalı anneleri diye,sende böyle yazınca truvalı helin geldi aklıma...süper oldu bu ya...

Merhaba kızlar, önce yazılanları yanıtlayayım, sonra meramımı anlatayım dedim.

Bugün prof amcaya gittik. Gittik gitmesine de, adam bir yığın ölçtü biçti, bak eli, bak kolu demedi :KK43: Şu profların bu kadar heyecansız olması beni öldürecek.. Allahtan elimize bir dvd tutuşturdu, onunla avunuyorum ama bir yığın koca kafa görüntüsü var elimizde :))

Benim sıpa anası gibi edepsiz değilmiş anlaşılan, bacakları kapalıydı sürekli. kaydirigubbakcemile3 pipi mi var, kuku mu, anlayamadık. :uhm:

2 hafta sonraya tekrar gün verdi. Ayrıntılı usg bakılacak ve genetik testler yapılacak. Kan pıhtılaşması var mı diye.. Çok şaşırdım, çünkü devlet o testleri yapmak için 3 düşük bekliyor ya?? Adam da dedi, senin 1 düşüğün olmuş zaten, bunda da risk yaşamışsın, neyi bekleyeceğiz? 220 YTL tutacakmış, ben çok daha pahalı sanıyordum. Sevindim. 2 hafta sonra gittiğimde o testler için de kan vericem. Magnezyum verdi bana da. Kullanan kızlar, midenize nasıl bir etksi var magnezyumun? Bende yanma had safhada da, yanmada artma falan oldu mu?

Doktor "çok kilo almışsın" dedi, anneme gün doğdu. Bayılır zaten yediklerime karışmaya. 1 paket çikolata aldım, 5 gündür sürünüyor, midemden yiyemiyorum. Tutmuş, çikolatayı çok yiyorsun, diye. Günde 3 - 4 ceviz yiyorum diye, 1 kase dolusu ceviz yiyor oldum. İyi dedim "karneye bağla cevizi, helvayı! sonra ben zayıf, çocuk arızalı doğsun da gör.." dedim şakayla karışık.. Kendi 20'şer kg almış bende ve kardeşimde. "Lokumları 3' er - 5' er götürüyordum" diye anlatır, benim elmadan başka dostum yok, laf yiyorum. Gıcık oluyorum annemin beni bu kadar kontrol altında tutmak istemesine! Bİr insan öğretmen olduğunu bu kadar mı inkar etmez? Her şey kontrolü altında olacak!

Neyse doktora döneyim. Lekelenme yaşadığımı, kurban bayramından beri sürekli raporlu olduğumu, hareketsiz kaldığım için kilo aldığımı, bundan sonra da havalar düzeldikçe zaten yürüyüşe çıkacağımı söyledim. Adam tamam dedi, annem söyleniyor. Çok dediğim kilo da 3,5 kilo bu arada. İlk 16 haftada 1 kilo alacakmışım. Peh... Ben??? :)

seni güldürdüysem iyi bi şey yapmışım kayra
bende yeni geldim.kayınvalideme yemeğe gitmiştim.geçmişi okudum burko eylül annesinin helini gibi hissediyormuş kendini.bende onun yazısına çok güldüm
tuana
vajinal ağrıdan bahsetmişsin.bende de ara ara aniden giren vajinal ağrı oluyor.sanırım doğaldır ağrımayan yerimiz kalmadıki

Merhaba kızlar, önce yazılanları yanıtlayayım, sonra meramımı anlatayım dedim.

Bugün prof amcaya gittik. Gittik gitmesine de, adam bir yığın ölçtü biçti, bak eli, bak kolu demedi :KK43: Şu profların bu kadar heyecansız olması beni öldürecek.. Allahtan elimize bir dvd tutuşturdu, onunla avunuyorum ama bir yığın koca kafa görüntüsü var elimizde :))

Benim sıpa anası gibi edepsiz değilmiş anlaşılan, bacakları kapalıydı sürekli. kaydirigubbakcemile3 pipi mi var, kuku mu, anlayamadık. :uhm:

2 hafta sonraya tekrar gün verdi. Ayrıntılı usg bakılacak ve genetik testler yapılacak. Kan pıhtılaşması var mı diye.. Çok şaşırdım, çünkü devlet o testleri yapmak için 3 düşük bekliyor ya?? Adam da dedi, senin 1 düşüğün olmuş zaten, bunda da risk yaşamışsın, neyi bekleyeceğiz? 220 YTL tutacakmış, ben çok daha pahalı sanıyordum. Sevindim. 2 hafta sonra gittiğimde o testler için de kan vericem. Magnezyum verdi bana da. Kullanan kızlar, midenize nasıl bir etksi var magnezyumun? Bende yanma had safhada da, yanmada artma falan oldu mu?

Doktor "çok kilo almışsın" dedi, anneme gün doğdu. Bayılır zaten yediklerime karışmaya. 1 paket çikolata aldım, 5 gündür sürünüyor, midemden yiyemiyorum. Tutmuş, çikolatayı çok yiyorsun, diye. Günde 3 - 4 ceviz yiyorum diye, 1 kase dolusu ceviz yiyor oldum. İyi dedim "karneye bağla cevizi, helvayı! sonra ben zayıf, çocuk arızalı doğsun da gör.." dedim şakayla karışık.. Kendi 20'şer kg almış bende ve kardeşimde. "Lokumları 3' er - 5' er götürüyordum" diye anlatır, benim elmadan başka dostum yok, laf yiyorum. Gıcık oluyorum annemin beni bu kadar kontrol altında tutmak istemesine! Bİr insan öğretmen olduğunu bu kadar mı inkar etmez? Her şey kontrolü altında olacak!

Neyse doktora döneyim. Lekelenme yaşadığımı, kurban bayramından beri sürekli raporlu olduğumu, hareketsiz kaldığım için kilo aldığımı, bundan sonra da havalar düzeldikçe zaten yürüyüşe çıkacağımı söyledim. Adam tamam dedi, annem söyleniyor. Çok dediğim kilo da 3,5 kilo bu arada. İlk 16 haftada 1 kilo alacakmışım. Peh... Ben??? :)
canim bebisin böyle saglikli olmasi önemli olan..bu kilo konusunada cok takilma..doktorlara kalsa sadece 8 9 kilo almaliyiz..ben ilkinde tam 25 kilo aldim ve bir ay sonra sadece 5 kilo fazlam vardi..ayrica bende gebelik sekeri vardi ve okadar diet yaptigim halde almistim..bence bu kilolar cok kalici olmuyor..coguda sisikinlik zaten..

tazefasulye
sen takma kafaya kiloyu hangimiz 16 haftayı 1 kilo ile kapatmışız.ben 16+3 günlükken gittiğimde 3 kilo almıştım ama ilk üç ay sadece 1 kilo almıştım.geriye kalan iki kiloyu bir ayda hatta son bir kilouo 10 günde aldım.bebişin sağlıklıymış ya gerisi önemli değil

X