2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

sevinç hoşgeldin canım.geçmiş olsun.geniz akıntısı konusunda benimde bi bilgim yok.boğaza,öksürüğe ve mide bulantısına zencefilin ii geldiğini duymuştum.

evriş bebek yavaş yavaş küçülüp gittimi :çok üzgünüm: inanmıyorum ya bu su içmek hamilelikte özellikle ne kadar önemli. valla burda sizlerin yazdıklarınızı okudukça bebek susuz kalcak diye çok korkuyorum.genede günde 2 -2.5 Lt içiyorum ama bu seferde gece bile uykudan su içmem lazım diye uyanıyorum :) sanırım yakında kafayı yicem kafamçokkarıştı

tüm mesaj yazan arkadaşlarıma teşekkürler, ilginiz bile insana yallnız olmadığını hissettiriyor, bir nevi hasta ziyareti gibi... bu arada cuma ya randevu aldım tekrar bir k.b.b gidicem. dayanamıyorum artık. burnum kanamaya başladı 2 gündür çok tahriş ettim galiba.

Özellikle de çalışan annelere tavsiyem; hani kase içindeki labne peynirler vardır, kapaklıdır.. onları ıs yerınıze de goturun, simitle ya da grissini ile ondan bol bol yiyin.. içinde çok ciddi miktarda kalsiyum vardır, özellikle süt içemeyen, pekmezi yutamayan arkadaslara tavsıyem.. ileride bebişlere dr ları katı yıyeceklere gectıklerınde size en cok onerecegı de yıyecek olacaktır.. Aklınızın bir köşesinde olsun, kapaklı oldugu ıcın cekmecenızde falan da rahatlıkla bulundurabılırsınız.. malum havalar da serin, bir sey olmaz.

saol teyzesi..biz çok seviyoduk onu..ama fazlası zarar olur diye abartmıyodum...rahat rahat yiyim bari...sabahları simit kolay oluyor..

Figenim geçmiş olsun kuzum.. arkadasımda da aynı durum oldu ama.. onda kanama olmadı, kendi kendine bebek küçüldü gitti.. daha da fazla bılgım yok acıkcası canım.

saol evrişim.yani doktorum o kese yapıyo dedi dediğin gibi giderek küçülcek zar seklinde kalcak dedi.ama rahatlayamıyorum işte.2 kez kanama yaptı biri feciydi öle böle deil artık sinirim bozuluyo hastalıklı gibi hissediyorum kendimiii..

yaa durun azcık bi bişii sorcam şimdi beni saran merak konusu bebek kime benzicek..ayhhh bizim burda apartmandakiler dioki en çok kime bakarsan ona benzer..ya ben ebebk eşime benzesin ama gözleri bana benzesin istiyom mavigözlü olsun nasıl olcak??? ayhh bide her gece yatmadan sürme sürüyorum sürmeli olsun bebişim diye... bu aralar makyaj yaptım çok sık anacım benim bebek dogal makyajlı olcak herhalde..:)sürme hipotezini uygularsak mantık aynı..hep kırmızı ruj süreyimde kiraz dudaklı olsun kuzucum..hihoyyyt aaa birde ablamın doktoru 7 aydan sonra korunmalarını sölemişti bebeiğin cildi güzel olsun diye...ayhh tabii annemlerin zamannnda yokmuş öle doktorlar benm cildim ondan böle sivilceli...kaydirigubbakcemile3

evriş bebek yavaş yavaş küçülüp gittimi :çok üzgünüm: inanmıyorum ya bu su içmek hamilelikte özellikle ne kadar önemli. valla burda sizlerin yazdıklarınızı okudukça bebek susuz kalcak diye çok korkuyorum.genede günde 2 -2.5 Lt içiyorum ama bu seferde gece bile uykudan su içmem lazım diye uyanıyorum :) sanırım yakında kafayı yicem kafamçokkarıştı

canım korkma korkma yanlış anladın galiba.konu farklı ikiz olan bebeklerden biri boş keseymiş de o küçlüyo zamanla kayboluyo..a.s

amannnn ben yanlış anlamışım sorry arkadaşlar :eek: inanın çok utandım şimdi. bende su içmediği için arkadaşının kesesi küçülüp gitti zanlettim ödüm patladı. neyseki dediğiniz çoğul gebelikle alakalıymış.

Özellikle de çalışan annelere tavsiyem; hani kase içindeki labne peynirler vardır, kapaklıdır.. onları ıs yerınıze de goturun, simitle ya da grissini ile ondan bol bol yiyin.. içinde çok ciddi miktarda kalsiyum vardır, özellikle süt içemeyen, pekmezi yutamayan arkadaslara tavsıyem.. ileride bebişlere dr ları katı yıyeceklere gectıklerınde size en cok onerecegı de yıyecek olacaktır.. Aklınızın bir köşesinde olsun, kapaklı oldugu ıcın cekmecenızde falan da rahatlıkla bulundurabılırsınız.. malum havalar da serin, bir sey olmaz.

fistik o peynir benim favorim, is yerinde buzdolabinda oglen yemegi kurtaricim bulanti olunca yanina bi parca ekmekle..ama sen simdi simit mi dedin:KK43:(((((((((((:-)utangac:

merhaba arkadaşlar ben 15 haftalığım ve hala folik aist kullanıyorum bazı arkadaşlar kullanma diyor bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

zehracim benim kutumun bitmesine az kaldı bitince bırakcam drumda basta 4 aya kadar demsiti. zaten kusmadan bulantıdan gozumu acamadıki yavas yavas o yuzdende foilk asit cocuga deilse bile bana yaramıstır keza sanada sonucta besinlerden almamız gereken bir madde.

evris sorma burdakilerden yesem hergun patates makarna ve et gibi cocuk dogururum. sebze anlayısı 0 . bikere sebze yemegi pismedi. pisende yaglı salcalı lahana corbası yagı mideyi mafeden...

hoşgeldin sevinç

diyetisyenimiz labne önermiş bi koşu alayım içinde tuzda yok tam bana göre : ) saol tatlım

saol evrişim.yani doktorum o kese yapıyo dedi dediğin gibi giderek küçülcek zar seklinde kalcak dedi.ama rahatlayamıyorum işte.2 kez kanama yaptı biri feciydi öle böle deil artık sinirim bozuluyo hastalıklı gibi hissediyorum kendimiii..

Yok yok hissetme.. bu da olması gereken.. bu da biticek gidicek, moralini yuksek tut, suyu bol tüketmeye devam et.

yaa durun azcık bi bişii sorcam şimdi beni saran merak konusu bebek kime benzicek..ayhhh bizim burda apartmandakiler dioki en çok kime bakarsan ona benzer..ya ben ebebk eşime benzesin ama gözleri bana benzesin istiyom mavigözlü olsun nasıl olcak??? ayhh bide her gece yatmadan sürme sürüyorum sürmeli olsun bebişim diye... bu aralar makyaj yaptım çok sık anacım benim bebek dogal makyajlı olcak herhalde..:)sürme hipotezini uygularsak mantık aynı..hep kırmızı ruj süreyimde kiraz dudaklı olsun kuzucum..hihoyyyt aaa birde ablamın doktoru 7 aydan sonra korunmalarını sölemişti bebeiğin cildi güzel olsun diye...ayhh tabii annemlerin zamannnda yokmuş öle doktorlar benm cildim ondan böle sivilceli...kaydirigubbakcemile3

E ınanmıyorum sana Pinkyy.. daha neler, sahneye çıkar gibi yatağa mı yatılır anacımm, ne alem kadınsınnnkaydirigubbakcemile3 Ne yapmıs annen-baban sana.. ah kuzumm benımm yaaaakaydirigubbakcemile3

amannnn ben yanlış anlamışım sorry arkadaşlar :eek: inanın çok utandım şimdi. bende su içmediği için arkadaşının kesesi küçülüp gitti zanlettim ödüm patladı. neyseki dediğiniz çoğul gebelikle alakalıymış.

:roflol: Öldüreceksiniz siz beni yaaaaaa

fistik o peynir benim favorim, is yerinde buzdolabinda oglen yemegi kurtaricim bulanti olunca yanina bi parca ekmekle..ama sen simdi simit mi dedin:KK43:(((((((((((:-)utangac:

Vayyyy salak kafammmmmmmmmmmm, hay kendimi nerelerden atayımmmm... püüüü bana, Norraaaaa affettt beni annemm yaaaa, du kendimi atiyimmmm geliyorum bi yerlerdennn:nazar:

zehra bende 13+6 oldum folbiol içiyorum dün doktor vitamin yazdı ama folbioli bitir öyle başla dedi 10 gün daha folit asit içeceğim sonrada demir hapı ve vitamin
sende gittiginde sorarsın doktora en güzel bilgiyi o verir

kızlar bı göz attım cıkıyorum yıne zuzularım cok opuyorum sızıııııııııııııı a.s.

fenamı evriş ağustos annelerinin beslenme konusunda danışmanı oldun, bebişler sayende güzel besleniyor, aklıma gelmeyen şeyleri sen yazıyorsun hemen alıyorum bebişimde teşekkür eder :)

comely tatildemisin oh evde negsel, keşke bende eve gidebilsem uyurdum mışıl mışıl

fenamı evriş ağustos annelerinin beslenme konusunda danışmanı oldun, bebişler sayende güzel besleniyor, aklıma gelmeyen şeyleri sen yazıyorsun hemen alıyorum bebişimde teşekkür eder :)

Ya yavruş, kendime ne yapıyorsan sizinle de hemen paylaşlıyorum o an.. sanırım ondan bu kadar çok aktif yazıyorum.. diyorum varsa dogru bıldıgım bende kalmasın, paylaşayım cogalsın. İşinize yarıyorsa ne mutlu bana..

X