2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

merhaba arkadaşlar ben 15 haftalığım ve hala folik aist kullanıyorum bazı arkadaşlar kullanma diyor bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

merhaba arkadaşlar ben 15 haftalığım ve hala folik aist kullanıyorum bazı arkadaşlar kullanma diyor bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?

Dr un devam et dıyorsa etmelısın.. bazı arkadaslar kadın dogumcu değilse takmayacaksın, ağzı olan konusuyor çünkü. Folık asıd eksıklıgı demır eksikliğine yol açar.. Dr unun vardır bır bıldıgı.

canım ilaçla ilgili olan şeyleri en güzeli kendi dr.una sorman..mesela ben 16.haftaya girdim ve en son dr.a gittiğimde elindekini bitir bir daha alma dedi..bitmesine 1 hafta daha var...

SEERNİ çok geçmiş olsun.
Yarın izinliyim evden girmeyebilirim nete bizim canavar netsizlik neymiş onuda öğrensin EVRİŞ kesin çaktın köfteyi yine :)
Hepinize iyi akşamlar.Kalın sağlıcakla.

seerni, geçmiş olsun canım, dikkat et kendine.

sakaleyn, canım bence de moralini yüksek tut, zaten bu ikili ve üçlü teste ve testi yapan çoğu şirkete (evet, şirket!, bir kısmı gerçekten para için en hassas dönemlerinde anne baba adaylarını sömürüyorlar) güvenim acayip sarsılmış vaziyette benim de. Zaten hayatta her şey %50 ye %50. Ben de tanıyorum amniyosentez önerilip de yaptırmayan birini kızı maşallah sağlıkla büyüyor şimdi. Bu forumda okumuştum 2li ve 3lü testin kaldırılması planlanıyormuş.

http://www.kadinlarkulubu.com/hamilelerden-haberler-soru-ve-sorunlar/253177-3lu-tarama-testi.html

bir incele istersen canım... Duamız seninle ama sakın kötü düşünme. Dediğim gibi hayat %50 ye %50 zaten.
teşekkür edrim kızlar ilginiz için
kızlar ben geldım bebişimin cinsiyetı bellı olmadıgı ıcın cok bı sey alamadım ama yınede dayanamadık zıbınlar coraplar aldık cok tatlıular ya
güle güle giysin cicilerini bu forum da anladım ki ben sabırsız değilmişim uslu uslu cinsiyet öğrenceğim günü bekliyorum
kızlar...
''hamileyken saç kestirirsen çocuğunun aklı kısa olur'' hurafesine inanan var mı?? ya da inanmayıp ta ''ben yine de kestirmiyeyim içim rahat etsin'' diyen var mı??
kayınvalidem söyledi ömrü kısa olur diye annemde onayladı kestirme dediler bana ben hurafeden değilden onlardan korktuğum için kestiremiyorum. o kadar kestirme dedik gitmiş kestirmiş derler diye
arkadaşlar şu linke bakar mısınız..bana çok faydası oldu..gerçi biliyorsunuzdur belki
Kalsiyum ve gıdaların kalsiyum içerikleri - jinekoloji.net
çok işime yaradı dide bende neden hep canım simit çekiyo diyodum. kalsiyum ihtiyacım varmış
seerni selam canım.
Benim Serbest Beta hcg:51.1 eşit 1,454 MoM
PAPP-A:3,170 eşit 0,701 Mom çıktı

beta hcg yüksek çıktığı için problem oldu bende 2 mart ta üçlü test yaptıracağım, artık hayırlısı Allah tan. Ama dediğim gibi umarım gerek olmaz ama doktor amniyosentez isterse yaptırırım ben kalan ayları zehir etmek istemem bebişime ve kendime.

Bebişimin ense kalınlığı ikili testte 1,6 mm çıkmıştı, ultrason değerleri de iyiydi
fasulyeko senin değerin gayet normal canım ya benim de ense kalınlığı 1.6 çıktı va beta hcg 127 çıktı senden yüksek yani ve dr sonuçlar için gayet iyi dedi sana kim kötü dedide moralini bozdun???
[

saol evriş.kullanmaya devam ederim o zaman.daha doktora gitmedim haftaya gitcem de o zaman sorarım.

canimbenim dr un verdigi komple vitaminin icinde demir ve folik asit en basindan beri vardi ve gebelik sonuna kadar ayni vitamini kullanicam, yani extra demir yada folik asit almiyorum ama folik asitit de birakmamisolucam, bana devam et dedi..

kızlar slmlar nasılsınız bakalım.aftabru hayırlı haberlerle döner inşl.bizde haftaya istanbula gidiyoruz.10 gün eşimin yanında kalıcam.hihoyyyt.salı günüde bebişimizi görücez kısmetse bakalım cinsiyetini kesin söler belki.öbür doktor erkek gibi demişti.kıslar bide size bişi sorucam.benim kanamalarım olmuştu.bebek ikizmiş başta ama biri gelişmemiş.boş keseymiş.kanamayıda bu yapıyomuş.bebeğime zararı yokmuş.ama o kese hep öle kalcakmı?kese durdukça kanama yaparmı?bilgisi olan arkadaşlar varmı?yada tanıdık kadın doktoru olan arkadaşlar.başkalarının fikirlerini merak ediyorum.çünkü gına geldi kıslar yaaa.

Kızlar merhaba ben ilk defa yazıyorum. hepimize allah hayırlı doğumlar nasip etsin inş.
ben 15+2 yim. bazen sizleri okuyordum ama mide bulantılarım çok olduğu için fazla bilg başında oturamıyorum. bugün birazcık iyiyimde üye olup sizlerle sohbet etme imkanını yakaladım.
sizlere bi sorum var. benim 1 aydır bütün gün devam eden geniz akıntım var. bu akıntıda doğal olarak bulantılarımı çok artırıyor. bebeişimin etrafındaki sıvıda çok azalmış malesef. hiç su süt içemiyorum ki hoop anında bulantılar başlıyo..sizlerde de oldu mu bu? antibiyotik bile kullandım ama geçmedi, geçmiyorr....off off of yaa ağlıcam şimdi.. bu arada zehraa084 benim doktorumda 3 aylık folik asit alımının yeterli olduğunu söylemişti.

Dr un devam et dıyorsa etmelısın.. bazı arkadaslar kadın dogumcu değilse takmayacaksın, ağzı olan konusuyor çünkü. Folık asıd eksıklıgı demır eksikliğine yol açar.. Dr unun vardır bır bıldıgı.

süper cevap evriş ya dediğin gibi ağzı olan konuşuyo dr banada dedi 4.5 aya kadar kullanabilirsin hala devam yani

sevinçcim hoşgeldin öncelikle.bulantılar bende de oldu hemde nasıl yemek bile yiyemedim 3 ay boyunca yatıyordum sürekli ama şimdi geçti çok şükür. bulanıyor ama arada. benim dr... bulantın varsa yemek aralarında iç su demişti.tatlı filan yiyebiliyorsan o arada içmeye çalış suyu.. seni çookkkkkkkkkkkkk iyi anlayabiliyorum canımmmm allah yardımcın olsun.

BENDE 15 HAFTALIĞIM AMA DAHA 2 GÜN ÖNCEYE KADFAR KULLANIYODUM DR UN ZATEN SANA NE ZAMAN BIRAK DİYECEĞİNİ BİLİR. AMA FOLİK ASİTİN HİÇ BİR ZARARI OLMADIĞINI BİLİYORUM.İÇİN RAHAT OLSUNa.s

Kızlar merhaba ben ilk defa yazıyorum. hepimize allah hayırlı doğumlar nasip etsin inş.
ben 15+2 yim. bazen sizleri okuyordum ama mide bulantılarım çok olduğu için fazla bilg başında oturamıyorum. bugün birazcık iyiyimde üye olup sizlerle sohbet etme imkanını yakaladım.
sizlere bi sorum var. benim 1 aydır bütün gün devam eden geniz akıntım var. bu akıntıda doğal olarak bulantılarımı çok artırıyor. bebeişimin etrafındaki sıvıda çok azalmış malesef. hiç su süt içemiyorum ki hoop anında bulantılar başlıyo..sizlerde de oldu mu bu? antibiyotik bile kullandım ama geçmedi, geçmiyorr....off off of yaa ağlıcam şimdi.. bu arada zehraa084 benim doktorumda 3 aylık folik asit alımının yeterli olduğunu söylemişti.

hoşgeldin aramıza...geçmiş olsun..en kısa sürede düzelirsin inşallah..

sevinchim hoşgelidn hiç bilgim olmayan bi kkonu geniz akıntısı ama su içmek için bence kendini zorla su gerçekten çooook önemli bebek içinde senin için de
en kısa zamanda düzelir inşallah

HOŞGELDİN CANIM İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA İYİEŞİP HAMİLELİĞİNİN TADINI ÇIKARIRSIN:teselli:

Özellikle de çalışan annelere tavsiyem; hani kase içindeki labne peynirler vardır, kapaklıdır.. onları ıs yerınıze de goturun, simitle ya da grissini ile ondan bol bol yiyin.. içinde çok ciddi miktarda kalsiyum vardır, özellikle süt içemeyen, pekmezi yutamayan arkadaslara tavsıyem.. ileride bebişlere dr ları katı yıyeceklere gectıklerınde size en cok onerecegı de yıyecek olacaktır.. Aklınızın bir köşesinde olsun, kapaklı oldugu ıcın cekmecenızde falan da rahatlıkla bulundurabılırsınız.. malum havalar da serin, bir sey olmaz.

ya evrişin yazdıklarını okurken çok gülüyorum hee bu kız tam aklımdan gecenleri yazıyor...:)) valla aslında kk agustos anneleri buluşması yapsak herkesi tanısak ne iy olur ama imkansız herhalde...

kızlar slmlar nasılsınız bakalım.aftabru hayırlı haberlerle döner inşl.bizde haftaya istanbula gidiyoruz.10 gün eşimin yanında kalıcam.hihoyyyt.salı günüde bebişimizi görücez kısmetse bakalım cinsiyetini kesin söler belki.öbür doktor erkek gibi demişti.kıslar bide size bişi sorucam.benim kanamalarım olmuştu.bebek ikizmiş başta ama biri gelişmemiş.boş keseymiş.kanamayıda bu yapıyomuş.bebeğime zararı yokmuş.ama o kese hep öle kalcakmı?kese durdukça kanama yaparmı?bilgisi olan arkadaşlar varmı?yada tanıdık kadın doktoru olan arkadaşlar.başkalarının fikirlerini merak ediyorum.çünkü gına geldi kıslar yaaa.

Figenim geçmiş olsun kuzum.. arkadasımda da aynı durum oldu ama.. onda kanama olmadı, kendi kendine bebek küçüldü gitti.. daha da fazla bılgım yok acıkcası canım.

X