2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Karın bölgemize sıcak su torbası koymamaız gerektiğini öğrendim bugün. Haftasonu dağda konaklayacağız da, çok soğuk kar kış olur diye sıcak su torbası götüreyim diyordum, tecrübeli bir arkadaşım "inşallah karnına koymayı düşünmüyorsundur" dedi. Ayaklarıma koyarım ben de...

ya bısey sorcam folıkasıt gunde kac ıcıyorsunuz. ben 1 ıcıyorum ama 3 adet ıcenlerde okudum sız nekadar ıcıosunuz

Bi de benim canım sürekli hamurişi yemek istiyor. örneğin salçalı makarna. Her öğün yiyebilirim. Sabahları da ekmeğime salça sürüp yiyorum. Likopen ihtiyacım mı var acaba?

aftabrucum bence salca yeme domates rendele yagda sos gıbı pisir koy kavanoza canın ıstedıgınde domates ye.salcalardada katkı maddesı vardır elbet. ama evde yapılmıs salcaysa ozaman baska :)

Karın bölgemize sıcak su torbası koymamaız gerektiğini öğrendim bugün. Haftasonu dağda konaklayacağız da, çok soğuk kar kış olur diye sıcak su torbası götüreyim diyordum, tecrübeli bir arkadaşım "inşallah karnına koymayı düşünmüyorsundur" dedi. Ayaklarıma koyarım ben de...

karnını atkıyla sararsın olmazsa, ama kesınlıkle cok sıcak koyma karnına cok sıcak su ıle banyo yapmak bıle sakıncalı sırtına belıne koyarsın sıcak su torbasını

Hmm bademi duymamıştım babymom... bunlar aynı zamanda bebeğin zeka gelişimi için de gerekliymiş. Ama adet konusunda haklısın.. yukarı tükürsen sakal, aşağı tükürsen bıyık sendromu bizimkisi..

evet canım hamıle oldugumu ogrendıgım hafta pantolonlarım olmamaya basladı neysekı yavas yavas tiksinti geldide oyle deli gibi yemiyorum daha bilincli beslendim gecen hafta ve bu hafta.

Evet evet ev salçası. Kayınvalidem yapmış özel olarak. Zaten ben hazır salçaları sevmem ki.... Domates de yiyorum minik olanlardan. Hormonsuz olduklarını umut ediyorum. çok da yemiyorum zaten. En kötüsü et yemek istemiyorum. Hiiiççç sevmiyorum et yemeyi. Vejeteryan değilim ama etten sanki tiksiniyorum.

Ben 7 haftada 2 kilo aldım ayıptır söylemesi. 38 beden pantolon aldım geçen gün gidip. Haftaya onları giymeye başlarım herhalde.

bende dun kendı yaptıgım kofteden tıksındım resmen ya aksam yıyemedım nerdeyse esıme bıle hazırlayamıodum ama ona koyarken bısey olmadı. cok garip pisirdim biguzel tadınada baktım ama sıra yemege gelınce tiksindim

Ben 7 haftada 2 kilo aldım ayıptır söylemesi. 38 beden pantolon aldım geçen gün gidip. Haftaya onları giymeye başlarım herhalde.

ben direk hamis pantolonları aldım zırt pırt alısverıs yapmak zorunda kalmıyım dıe. cok rahat zaten kendi bedenınde alıomussun 9ay gıyıyomussun ozel yapılıomus o pant kumasları dıkımı vs.

Keşke ben de hamile pantolonu giydiğim günleri görsem. Aklıma bile gelmiyor şimdilik. Ilk hamileliğimde sadece bebeğe çorap almıştım, düşük yapınca bakıp bakıp ağlamıştım. Ikincisinde dayanamayıp hamile bluzu almıştım karnım çıkınca giyerim diye, o da düşünce giymek nasip olmadı. Bu hamileliğimde de giyemem zira sezon tutmuyor. O yüzden bu kez sadece anı yaşamaya karar verdim. Ileri dönük bişey yapmamaya çalışacağım.

haklısın canım ama ben yurtdısındayım ve bayramda trde oldugum ıcın mecbur yaptım alısverısımı buralarda bulamıorum ıstedıgım gıbı bısıler . ins bu sefer sagsalim kucagına alıcaksın Allahın izniyle

Ahh ya hanginize katılayım şaşırdım.. tiksinme başladı.. hem de evet çok düşkün olmasam da gerektikçe yemesemde şimdi yememiz lazım ya tiksiniyorum ET tennn

Neden aç karnınıza yiyorsunuz cevizi açıklarsanız sevinirim..

Aftabru.. ayaklarının haricinde hiç bir yerine sıcak su torbası koyma derim ben.

Babymom, hamile olduktan sonra günde üç tane içilmesi gerekiyor arkadaşım..

Bu arada bende iki kilo aldım aftabru.. makalelerden okuduğum kadarıyla bu normalmiş.. (nası savunma mekanizması ama ) Gerçekten de iyiki biraz tiksinme başladı da o manyakça yemeler durdu biraz.

Dostlar, yeni aldığım duyumlara göre.. fındık,ceviz, kuru üzüm karışımı bebeğin anne karnında gelişimini hzılandırıyormuş, bu konuda başka duyumu, bilgisini olan var mı?

Paylaşırsanız şahane olur..
evet canım cok fazydalı gectıgımız sayfalarda paylasmıstım sizle gözden kacmıs olmalı.ben hergun 5er adet cevız badem yemege özen gösterıyorum ve bır avuc kuru üzüm.üzümünde inanılmaz faydaları varmıs.fındıkta yıycemde bı ayıklayıp fırınlayamadım.ama cevızı zor yıyorum nedense hıc yıyesım gelmıyo.

amanın kız sakın koyma karnına sıcak su torbası falan.sıkı giyin ayaklarına koyarsın torbayı.hatta arkadasın dedıgı gıbı karnına bişe sarabilirsin oda gayet sıcak tutar senı

ahh ya hanginize katılayım şaşırdım.. Tiksinme başladı.. Hem de evet çok düşkün olmasam da gerektikçe yemesemde şimdi yememiz lazım ya tiksiniyorum et tennn

neden aç karnınıza yiyorsunuz cevizi açıklarsanız sevinirim..

Aftabru.. Ayaklarının haricinde hiç bir yerine sıcak su torbası koyma derim ben.

Babymom, hamile olduktan sonra günde üç tane içilmesi gerekiyor arkadaşım..

Bu arada bende iki kilo aldım aftabru.. Makalelerden okuduğum kadarıyla bu normalmiş.. (nası savunma mekanizması ama ) gerçekten de iyiki biraz tiksinme başladı da o manyakça yemeler durdu biraz.

allah allah ben bana doktor hiç 3 tane al filan demedi. Cuma günü sorayım bari.
Ben sadece etten bi de haşlama sebzeden tiksindim. Diğer herşey gözlerimi döndürüyor. Hatta sabahları istifra ediyorum ve direk ne yesem diye bakınıyorum. Yahu daha yeni kusmusşun biraz iştahın kesilsin di mi? Hatta sanıyorum sabah derhal bişeyler yesem kusmayacağım.
Ben o makaleleri hiç okumadım evriş !!! Benim okuduklarımda hep "ilk 3 ayda kilo alınmaz, hatta bazıları verir" gibi şeyler yazıyor. Bi de filmlerde filan görüyorum kadınların karnı 5 aylıkken belirmeye başlıyor. Sinir oluyorum.

bende bugün öğrendim hamile olduğumu.çok mutluyummmm..bebeğim 4 hafta 4 günlükmüş.çok heyecanlıyım

O bizim için geçerli değil aftabru.. bizde şimdiden karınlar fora :) Şaka bir yana gerçektende normalmiş.. için rahat olsun.. bana da doktorum 3 e çıkart demişti,bende ondan öyle içiyorum. Birde üzümleri yıkayıp yiyebiliyoruz arkadaşlar, hakikaten yarım saat önce bende yıkadım serdim balkona.. biraz kurusun die..

Herkesin uykusu var çalışıyor.. ben evdeyim.. bende tık yok :) Sizin için yatacağım diyeceğim ama gündüz uyuyamıyorum :)

allah allah ben bana doktor hiç 3 tane al filan demedi. Cuma günü sorayım bari.
Ben sadece etten bi de haşlama sebzeden tiksindim. Diğer herşey gözlerimi döndürüyor. Hatta sabahları istifra ediyorum ve direk ne yesem diye bakınıyorum. Yahu daha yeni kusmusşun biraz iştahın kesilsin di mi? Hatta sanıyorum sabah derhal bişeyler yesem kusmayacağım.
Ben o makaleleri hiç okumadım evriş !!! Benim okuduklarımda hep "ilk 3 ayda kilo alınmaz, hatta bazıları verir" gibi şeyler yazıyor. Bi de filmlerde filan görüyorum kadınların karnı 5 aylıkken belirmeye başlıyor. Sinir oluyorum.
canım şu folic asit işini bence karıstırmayalım sen ne marka kullanıyosun.folbiol kullanan gunde bır tane ıcıyor cunku o tek folıc asit oldugu için 1 tane yeterlıymıs ama folıcplus gunde 3 tane içiliyor ve bıtane daha vardı adını unuttum oda folıc plus gıbı ama onunda mg yüksek oldugundan oda gunde 1 tane içiliyor

buarada evet ilk 3 ay sıfır kılo alımıymıs yada enfazla 1 kılo.evrişcim maalesef bız bogazımızı tutamıyoruz :bbo: ama sana doktorun 3 kılo alabılırsın dedıyse belkı kılona istinaden demıstır.zayıfsan eger senın için normaldır belkıde
bende bugün öğrendim hamile olduğumu.çok mutluyummmm..bebeğim 4 hafta 4 günlükmüş.çok heyecanlıyım
hos geldin canım aramıza.hayırlı olsun
O bizim için geçerli değil aftabru.. bizde şimdiden karınlar fora :) Şaka bir yana gerçektende normalmiş.. için rahat olsun.. bana da doktorum 3 e çıkart demişti,bende ondan öyle içiyorum. Birde üzümleri yıkayıp yiyebiliyoruz arkadaşlar, hakikaten yarım saat önce bende yıkadım serdim balkona.. biraz kurusun die..

Herkesin uykusu var çalışıyor.. ben evdeyim.. bende tık yok :) Sizin için yatacağım diyeceğim ama gündüz uyuyamıyorum :)
buarada evet ilk 3 ay sıfır kılo alımıymıs yada enfazla 1 kılo.evrişcim maalesef bız bogazımızı tutamıyorum :bbo: ama sana doktorun 3 kılo alabılırsın dedıyse belkı kılona istinaden demıstır.zayıfsan eger senın için normaldır belkıde

ayy bende hayatta gunduz uyuyamıyorum ,sınır oluyorum bu huyuma benneyaptımki sadece dınlenıyorum aşırı bı dınlenme hıssı var bendede sırnaşık şey

X