2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

sen de mi erkek sakaleynmaster!!!!!! bizim kızların k...ı kalkacak anlaşılan. hayırlı uğurlu olsun canım, ilk çocuğun mu?

,ikinci canım ilki kızdı 5.5 yaşında bir ceylanım var:nazar:.bunuda erkek istiyorduk rabbim gönlümüze göre verdi.:Saruboceq::nazar:teşekkür teyzesi

Meraba Kızlaaaarrrr.
Gene ne çok kaynatmışsınız yaaaa.... 1 dakika boş bırakmaya gelmiyor. İsimler, kilolar, rüyalar, cinsiyetler, kıyafetler, tayinler, tatiller, kompostolar, meyve suları...
Öncelikle rahatsız olan arkadaşlara geçmiş olsun diyorum. Test sonucunu alanlar hayırlı olsun. vs vs her türlü güzel dileklerim sizlere...

EVRİŞ,
Demek ki kızın olursa adaşım olacak... :)) Ayyy çok sevindim. İnşallah kızın olur(istiyorsan tabii ki)

HELİN,
Canım ben aynı yere yani Başkent'e devam ediyorum. Çünkü benim ayrı bir rahatsızlığım olduğu için doğumumu tam teşekküllü bir hastanede yapmam gerekiyor. O yüzden değiştirmek istemedim.
Benim 2. denememde tuttu. Allah'a şükür. Önce 3 idi, sonra 2 ve 1'e düştü. İnşallah bunu sonuna kadar hayırlısıyla götürmek nasip eder Allah'ım.
Sana da çok sevindim. Tam deneyeceğin sırada tutmuş olması kendiliğinden çok mutlu bir olay.
Ben de ona benzer bir olay yaşamıştım. Yani tam aşılama yaptıracağımız ayda tek yumurta olunca şansımız az diye bir ay beklemek istedi doktor. Ama o ay kendiliğinden hamile kaldım. Fakat malesef dış gebelikle sonuçlandı ve tüpümün birini operasyonla almak zorunda kaldılar.

KIZLAR,
Birazcık konu değiştireyim. Geçenlerde İstanbul'dan yeğenim geldi. Her yediğime karışıyor. Yok benim acı yememem gerekmiş. Yok şalgam içmemem gerekmiş. vs.vs. En son da kesinlikle çukulata yeme dedi. Yeditepe Üniversitesinden bir hocadan mı duymuş neymiş nedenini tam hatırlamıyor ama çukulatanın içindeki bir madde bebeğe zarar veriyormuş, kesinlikle yeme dedi.
Benim de kafam karıştı. Çünkü burda sizlerin hep yediğine şahit oluyorum. BU BİİİİRRR...

Bir de gene bir arkadaşım. Bebeklerin 1 yaşına gelene kadar bal yememeleri gerektiğini söyledi. Onu zaten biliyordum. Benim de yengem doktor o bebeğine 1 yaşına kadar hiç bal vermedi. Ama o arkadaşım bana sen hamileyken de yeme o da zarar veriyor dedi. Gene kafam karıştı. Çünkü ben her sabah kabızlığı önlesin diye bir bardak ılık suyun içinde bal eritip içiyorum. Çok iyi geliyor. BU DA İİKKKİİİİİ....

Bu konularda fikirlerinizi söylerseniz sevinirim.
Artı badem yağı nerelerde satılır ve nasıl ve kaç güne bir sürüyorsunuz. Göğüs ucuna da sürenler var mı!

Biliyorum çok soru sordum. Hepinizi seviyorum.

Bu arada PETRİK'ciğim eline sağlık çok zor bir işe girişmişsin.
Benim başlangıç kilom 51,6 idi. Şu an 15+0'ım ve kilom 53,2.

canim bu sorulara cevap vereyim hemen, birincisi cukulata icin kakao tozu kafein icerir ve cikolata icinde katki maddeleri de bulundugundan doktor boyle bir aciklama yapmis olabilir.ama sonucta hamielleik boyunca belli oranda akafeine izin oldugu icin cay yada kahve icmiyorsan arada da olsa cukulata yiyebilirsin
ikinci soru bal botilinum toksini icin bir risk faktorudur, biz yetiiskinlerin mmidesindeki asit orani bu toksini oldurur ama bebislerde boyle bir memanizma 1 yasina kadar gelisemez, bu yuzden 1 yasindan once yemek sakincalidir ama hamileler icin boyle bir risk yok cunku once bizim midemizde sindirilip elimine oluyor, bebeise etkisi yok , icin rahat olsun canim...
aktarlarda badem yagini bulabilirsin, ben her aksam suruyorum gobuse memislere, rahatlatiyor...

:nazar: 2009'UN EN GÜZEL ANNE ADAYLARI VE MUHTEMEL DOĞUM TARİHLERİ :nazar:

1.aftabru...........................................1 agustos _____________________ KIZ
2.helin hivda......................................1 agustos _____________________ ERKEK
3.Esin123…………………………….....2 ağustos
4.Kayra42.........................................2 agustos ____________________ ERKEK
5.ASLI……………………………..........2 ağustos
6.entelliye…………………………........2 ağustos
7.Caninuss.......................................2 ağustos
8.sakaleynmaster..............................2 agustos ____________________ ERKEK
9.Arda..............................................3 ağustos
10.gizze...........................................3 agustos ____________________ KIZ
11.Badibade......................................4 ağustos
12.defnedamla...................................5 agustos
13.essraa.........................................5 agustos
14.sarmasık.....................................5 agustos
15.calimero 26..................................6 agustos
16.kacakkedi....................................6 agustos
17.gamze_hlm..................................7 agustos
18.aidaa...........................................7 agustos
19.dlkltn...........................................8 agustos
20.minik_kelebek..............................8 agustos _____________________ KIZ
21.baybmon.....................................8 agustos
22.dide.............................................8 agustos _____________________ ERKEK
23.eeylem07....................................8 agustos
24.güzel edirnem..............................9 agustos
25.angeleyes_3...............................10 agustos
26.CEMRESİ……………………...……10 ağustos
27.3karanlık1mucize.........................10 agustos
28.Evriş.......................................... .11 ağustos
29.Milk shake..................................11 ağustos
30.eftalya66....................................11 agustos _____________________ ERKEK
31.nazlı_03......................................13 agustos
32.mercimekim................................13 agustos ______________________ ERKEK
33.gelgit…………………………...……14 ağustos
34.başak35……………………......…..14 ağustos
35.figen............................................16 agustos
36.esrako........................................16 ağustos
37.nicole78......................................16 agustos
38.fasulyeko...................................17 agustos _______________________ KIZ
39.comely 08..................................17 agustos
40.keops35.……………......…..........18 ağustos _______________________ ERKEK
41.tazefasulye................................18 agustos
42.masmavi....................................18 agustos
43.prenses.....................................19 agustos
44.nora..........................................19 agustos _______________________ ERKEK
45.cadu.......................................... 20 agustos
46.sampuan....................................21 agustos
47.ebrar06......................................23 agustos
48.petrik.........................................24agustos
49.sal_der......................................24 agustos
50.dnzyildizi84...............................25 agustos
51.emis..........................................25 augstos
52.sedaa........................................25 agustos
53.seerni........................................25 agustos
54.tuana3434..................................26 agustos
55.siney.........................................26 agustos
56.İrem34.......................................26 ağustos
57.darknessfire...............................26 agustos
58.Pınky_42...................................26 agustos
59.lalace........................................27 agustos
60.desdona....................................27 agustos
61.selena.......................................27 agustos
62.flawlessd...................................28 agustos
63.sünger53...................................28 agustos
64.ukalam......................................29 agustos
65.ma_ci_de...................................29 agustos
66.050604.....................................29 agustos
67.burko........................................30 agustos

arkadaslar yenı gelen arkadaslarımız olmus muhtemel dogum tarıhlerını yazarlarsa bende bu müthiş listemize eklerımmmmmm süperiz valla gittikce kalabalıklasıryoruz inşallah aramızdan kımse eksılmeden bebeklerımızı saglıkla kucagımıza almak nasip olsun hepimize a.s. a.s. a.s.

merhaba kızlar. bugün biraz geç girebildim anca geçmişi okudum . erkekimiz geliomuş bir tane daha. canım hayırlı uğurlu olsun. erkek istiyordun değil mi. allah analı babalı büyütsün bebişini.
2 li testi güsel gelenler çok sevindim darısı başıma inşallah 3lü de.
kızlar benim doğum tarihim 26 ağustos.1 günden bişi olmaz gerçi gene de söleyim dedim.
bu arada izmirde şu an ben olsamm ahh ahh pazarları gitmediğimiz yer kalmıodu. altınolukta kahvaltı. kendin pişir kendin yeler .urlada balıkçılar. karaburun köylerinde ki rum köyleri hala korunan ve halkı sadece rum olan köyler deniz kenarında.rum yemekleri süperdir.şirince de bir haftasonu. klasik sinema pazarlarını sevemedim hiç .foçada bile neler var. şehir içinde zaten insan kalmaz pazarları.ah şimdi izmirde olsam balığa bile çıkardım :KK43: arkadaşlarımı özledim.ailemi özledim senağlama daha neler neler özledim. boyozu özledim çok hem de. . allah katlanabilelim herşeye diye zamanı vermiş bence.zamanla herşeye alışılıyor.

kızlar en çok kiloyu ben almışım galiba :) hamile kalmadan önce hep 47 *48 dim. regli zamanları 1-2 kilom oynar inerdim. hamile kalıp regli olamadığım zaman 49 da kaldı kilom. ve ben 49 u baz alıorum. şu an 53 üm. 4 kilo almışım. ve evrişin dediği gibi bazı yemem gerekenler kilo aldırıor galiba cevizi pekmezi kuru üzümü.1 lt süt içiorum günde yoğurt pek sevmem çünkü.galiba beslenme şeklimde sorun var. izmire doktorum vitamin verir ben de bu kadar takmam.vitamin alamıorum diye vştamin değeri olan herşeyi yiorum. ayrıca kızlar biraz ödemliyim galiba. göğüsler de aldı başını gitti .bu hafta sonu göbek şova katılacağım ben de. artık fotoluk olduk baya :)

Ayy demam ağlama.. gidicem ben oralara sözz senin için...senağlama Ah be canım ya.. sende öyle bir yerdesin ki kıyamam sana,boyozda mı yok.. ne biçim memlekettir orası..

Ya ama LAL... ben vitamın de alıyorum üstelik ,elevit i.. yine de dediklerini gün içerisinde ihmal etmiyorum.. sende alınca ihmal etme,hayatımda goguslerımın bu noktalara geldıgını görmedim, o da ayrı bir olay ya!!

Amaanınnnn bizim kızlar cok kıymetlı olcak galıba.nekadar cok eerkek bebek bekleyen arkadasımız oldu.hergecen gun bır yenısı eklenıyor :))))))) şaka bı yana saglıkılı olsunlarda prens prenses ikiside aynı

minik kelebek eklemişsin hemen sağol canım .tebrik eden tüm arkadaşlara teşekkürler .ben hamiş kaldığım gün bu erkek demiştim.kızımıda hissetmiştim.babası uçuyor .bend eöyle ama önce sağlıklı sıhhatli doğsunda yavrum hayırlı bi evlat olsun ilk isteğimiz bu.

neyse kızlar ben cıkıyorum öptüm hepinizi.ayrıca petrikcim dedıgımı bı düşün istersen dedıgım gıbı yaparsan takıp etmek daha kolay olacaktır a.s.

sakaleyn gozun aydin canim buarada....
valla kiz anneleri erkekeler cogalmadan kertelim bizim oglanlarla kizlari:))))kizlar kapis kapis gidicek valla...

Hamilelik ve kafein - www.mumcu.com

kafein ve cukulata ile ilgili bir yazi okuyun arkadaslar...

yazıyı okudum canım katılıyorum ama alışkanlıklardan kolay vazgeçilmiyor ama hamile olduğumu öğrendiğim anda bıraktım herşeyi ama süt içemiyorum kokusu dayanılmaz geliyor bana o yüzden sıcak cikolata yada az miktarda nescafe atıyorum neyapım.............

sağol norracım. evet kızlar azınlıkta ne yapsak acep.iyi akşamlar minik kelebek

ben hamilelikten önce çikolatayı çok severdim ama şimdi hiç canım çekmiyor.yersemde çok az.tam bir süt hastasıyımdır ama onuda iki bardaktan fazla içemiyorum.yetiyorda sanırım.

Sakaleynmaster gözün aydın canım. Hayırlı bir evlat olsun inşallah oğluşun... Aftabrunun dediği gibi biz kızlar baya havalı olacaklar gibi kaydirigubbakcemile5

yaaa öyle olsun tabi GİZZEcim, benim jenerasyonumdaki kızlar erkek kıtlığı çekiyor. etrafımda fıstık gibi, kültürlü, iyi huylu, şirin mi şirin bi sürü kız var benim yaş +/- 3..... ama doğru düzgün bekar erkek olmadığı için evlenemiyorlar. üzülüyorum onlar için. ben de kendimden 2,5 yaş küçük biriyle evlendim.
o yüzden seviniyorum şimdi, kızım daha şanslı olacak

Hadi kizlar bende isten erken cikiyim bugun, aksama kayinpeder ve boyozlar geliyor:))) ben de biraz mutfagi fethedeyim:))) opuldunuzzz...

kızlar bende çıkıyorum hepinize iyi akşamlar.benimde abim gelecek.benim ceylan evin altını üstüne getiriyor azcık etrafı toparlayayım.

petrikcim ben cok daha kolay bı yol buldum sana,burda birsürü msj arasında kılolar haftalar falan karısır.bence yenı bı baslık acalım dogum takıp cizelgemız die, o liste sadece orda olsun ve cınsıyetını kılosunu yazan sadece oraya yazsın baska konulara girilmesın orda.arada vaktım oldukca bende yardım etmeye calısırım hayatım :1hug:

bilmiyorumki canım senin dediğinde olur ama bu sayfadan takip edemem, senin yaptıgın listeye kıyasla daha zahmetli, herkes fikrini söylesin ne yapalım kilo takibi yapılsınmı ? oy birligiyle kadar verelim : )

ben çıkıyorum babamız almaya geldi : ) iyi akşamlar

afiyet olsun norraa bende merak ettim boyoz ne diye google den baktım. izmire özgü bi şeymiş sanırım.

sakaleyn gozun aydin canim buarada....
valla kiz anneleri erkekeler cogalmadan kertelim bizim oglanlarla kizlari:))))kizlar kapis kapis gidicek valla...

bir laf vardır norraacım, anasına bak kızını al diye. vaktim olsa kendimi övmeye başlardım, ama çok yoğunum, övünemiyeceğim. fotolarıma bakabilirsiniz. idare eder bir güzelliğim var. babası da fena sayılmaz. kızımız güzel olur diye düşünüyorum. siz erkek annelerine bırakıyorum kararı

X