2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

fasulyeko meyva suyu pratik oluyor hemen hop içip bitiriyorsun ama meyvaların lifleri ve kabuklarıda faydalı. ozellikle kabızlıksorunu için liflerinle yani tamamını portakalın vs yemek çok daha yararlı.
ayrıca birbuyuk pardak portakal suyunda çok fazla kalori var seker acısından bu da sakıncalı olabilir dr lar meyva yiyin bolca ama suyuna çok ragbet etmeyin diyorlar asırıseker yuklu oldugndan ve lifsiz oludgundan yani . sende imkanın oldugu olcude normal olarakmeyva yebence.

liste yapmışsınız 4.ayımdayım 60 kiloyla başladım 66 olmuşum.benim kusmam falan pek olmadığı için bulantımda azdı iştah hiç eksilmedi anlıyacağınız bu gidişle misket gibi olucam boyda çok yok ama önemli olan bebeşimin ve kendi sağlığım.

Meraba Kızlaaaarrrr.
Gene ne çok kaynatmışsınız yaaaa.... 1 dakika boş bırakmaya gelmiyor. İsimler, kilolar, rüyalar, cinsiyetler, kıyafetler, tayinler, tatiller, kompostolar, meyve suları...
Öncelikle rahatsız olan arkadaşlara geçmiş olsun diyorum. Test sonucunu alanlar hayırlı olsun. vs vs her türlü güzel dileklerim sizlere...

EVRİŞ,
Demek ki kızın olursa adaşım olacak... :)) Ayyy çok sevindim. İnşallah kızın olur(istiyorsan tabii ki)

HELİN,
Canım ben aynı yere yani Başkent'e devam ediyorum. Çünkü benim ayrı bir rahatsızlığım olduğu için doğumumu tam teşekküllü bir hastanede yapmam gerekiyor. O yüzden değiştirmek istemedim.
Benim 2. denememde tuttu. Allah'a şükür. Önce 3 idi, sonra 2 ve 1'e düştü. İnşallah bunu sonuna kadar hayırlısıyla götürmek nasip eder Allah'ım.
Sana da çok sevindim. Tam deneyeceğin sırada tutmuş olması kendiliğinden çok mutlu bir olay.
Ben de ona benzer bir olay yaşamıştım. Yani tam aşılama yaptıracağımız ayda tek yumurta olunca şansımız az diye bir ay beklemek istedi doktor. Ama o ay kendiliğinden hamile kaldım. Fakat malesef dış gebelikle sonuçlandı ve tüpümün birini operasyonla almak zorunda kaldılar.

KIZLAR,
Birazcık konu değiştireyim. Geçenlerde İstanbul'dan yeğenim geldi. Her yediğime karışıyor. Yok benim acı yememem gerekmiş. Yok şalgam içmemem gerekmiş. vs.vs. En son da kesinlikle çukulata yeme dedi. Yeditepe Üniversitesinden bir hocadan mı duymuş neymiş nedenini tam hatırlamıyor ama çukulatanın içindeki bir madde bebeğe zarar veriyormuş, kesinlikle yeme dedi.
Benim de kafam karıştı. Çünkü burda sizlerin hep yediğine şahit oluyorum. BU BİİİİRRR...

Bir de gene bir arkadaşım. Bebeklerin 1 yaşına gelene kadar bal yememeleri gerektiğini söyledi. Onu zaten biliyordum. Benim de yengem doktor o bebeğine 1 yaşına kadar hiç bal vermedi. Ama o arkadaşım bana sen hamileyken de yeme o da zarar veriyor dedi. Gene kafam karıştı. Çünkü ben her sabah kabızlığı önlesin diye bir bardak ılık suyun içinde bal eritip içiyorum. Çok iyi geliyor. BU DA İİKKKİİİİİ....

Bu konularda fikirlerinizi söylerseniz sevinirim.
Artı badem yağı nerelerde satılır ve nasıl ve kaç güne bir sürüyorsunuz. Göğüs ucuna da sürenler var mı!

Biliyorum çok soru sordum. Hepinizi seviyorum.

Bu arada PETRİK'ciğim eline sağlık çok zor bir işe girişmişsin.
Benim başlangıç kilom 51,6 idi. Şu an 15+0'ım ve kilom 53,2.

aa teyzoşları ben bebişimin cinsiyetini öğrendimmmmmmmmmm kimse yorum yapmamış.

merhaba kızlar geçmişe kısaca göz atabildim.bugün doktora gittim bebişim erkek üçlüm içinde kan verdim.bir haftada önden gidiyoruz teyzeleri.bizimki çok net gösterdi.kesin erkek bebek dedi doktorumuz babamızda bende gördüm oğluşumu.

gözün aydın hayırlı olsun oğluşun gamyoncuiremsu

kizlar kilo takibinden vazgeçtim çok çok uzun ve vakit alacağı için her zman vaktim olmaz
ama cinsiyetleri yazarım :emir_bebek:

angeleyes 3 mercimekim ve petrik teşekkür ederim.yanlız ilk öğrenmem dün oldu başka biryerde cinsiyet için usg ye girdim yumurtalıkları falan tam net ama kalp atışında sorun var dediler sevinemedik bile babasıyla önce sağlığı dedik allahım sabahı sabah ettim sabahta hemen kendi doktorumuza gittik.çok şükür şu an için bişey yok dedi baya bi takip etti ama herhangi bi düşüş olmadı.ondan sonrada cinsiyetini sordum yine tam görüntü erkek ancak bu gün sevinebildik.

SARMAŞIK, haklısın canım, ben de senin gibi düşünürdüm eskiden, şu üç çizgi olayını duyana kadar. sen beni bırak da GİZZE ye ne demeli, o benden daha geri olduğu halde iki hafta önce açıkladı kızı olacağını. ben de ona aynen senin söylediklerini söylemiştim. kız denince yanılma payı olabiliyor gerçekten de. hatta benim bir yengem erkek bebek beklerken kız doğurdu. buna ne demeli. 9 ay boyunca erkek sanılmıştı. o zamanlar usg epey kötüymüş herhalde.

Canım benim doktorum aşmıştı kendini o yüzden yerimseniben Bacaklarının arasında düz bir çizgi vardı bebeğimin. Dedi ki bu düz çizgi, eğer plasenta duvarı ile paralel ise kız oluyormuş (bizimki paraleldi) yok eğer yukarı doğru açılı duruyorsa erkek miş :1shok::1shok:
Sonra ekledi: Eskiden çizgiyi gördüklerinde erkek diyorlarmış sadece çizgi yksa kız diyorlarmış. Ama erkek dediklerinin yarısı kız çıkıyormuş. Artık öğrenmişler: Çizgi paralelse kız açılıysa erkekmiş!!

Benim doktorum kendinden çok emindi bakalım doğru çıkacak mı? Bir ark aynı şekilde tahminde bulunmuş doğru çıkmış canım Biz 5-6 ay sonra görüceğiz inşallah...

Bu arada seerni canım saol. Aida da söylemişti çikolatayı hemen yedim sanki hafif hafif varlığını hissettim. :1rolleyes: Evriş, sabah biraz korktum endişelendim bebeğim için canım..Belli bir nedeni yoktu..Saol arkadaşım..

Bu arada aftabru, ben de bursalıyım eşim istanbullu. Şimdi istte yaşıyoruz.. Ama bursayı çok özlüyorum. Bursa çok sakin ve huzur dolu bir şehir bence.. Seerni'ye kısmen katılıyorum..İstten sonra bursa insanı çok sıkabilir belki ama İstteki çoğu endişeni bursada yaşamazsın. Ayrıca, gezilebilcek çok fazla kültürel, tarihsel yerleri mevcut. Son zamanlarda inanılmaz güzel bir şehirleşme var. Alışveriş merkezlerinin sayısı çok arttı...
Ben çok özledim walla Bursayı..senağlama

Birazcık konu değiştireyim. Geçenlerde İstanbul'dan yeğenim geldi. Her yediğime karışıyor. Yok benim acı yememem gerekmiş. Yok şalgam içmemem gerekmiş. vs.vs. En son da kesinlikle çukulata yeme dedi. Yeditepe Üniversitesinden bir hocadan mı duymuş neymiş nedenini tam hatırlamıyor ama çukulatanın içindeki bir madde bebeğe zarar veriyormuş, kesinlikle yeme dedi.
Benim de kafam karıştı. Çünkü burda sizlerin hep yediğine şahit oluyorum. BU BİİİİRRR...

Bir de gene bir arkadaşım. Bebeklerin 1 yaşına gelene kadar bal yememeleri gerektiğini söyledi. Onu zaten biliyordum. Benim de yengem doktor o bebeğine 1 yaşına kadar hiç bal vermedi. Ama o arkadaşım bana sen hamileyken de yeme o da zarar veriyor dedi. Gene kafam karıştı. Çünkü ben her sabah kabızlığı önlesin diye bir bardak ılık suyun içinde bal eritip içiyorum. Çok iyi geliyor. BU DA İİKKKİİİİİ....

Bu konularda fikirlerinizi söylerseniz sevinirim.
Artı badem yağı nerelerde satılır ve nasıl ve kaç güne bir sürüyorsunuz. Göğüs ucuna da sürenler var mı!

Biliyorum çok soru sordum. Hepinizi seviyorum.

Bu arada PETRİK'ciğim eline sağlık çok zor bir işe girişmişsin.
Benim başlangıç kilom 51,6 idi. Şu an 15+0'ım ve kilom 53,2.

saol cnm kilo takibinide ipral ettik habarınız ola
çikolatayla ilgili bilgim yok, zararlı olmaması lazım çünkü 2.li için doktor kahvaltı et çikolara ye gel dedi

Balı anne yiyebilir ama bebeğe verilmemesi gerektiğini bende duymuştum, kaç yaşına kadar bilmiyorumda senin yemende bi zarar yok ben yiyorum
bardem vb.. yağları aktarda bulabilirsin, ben göbeğime belime bacaklarıma gögsüme bol bol sürüyorum

Son düzenleme:
badem yağı aktarlarda satılır.ben kakao yağı ve fındık yağı artı lierac kullanıyorum

Kacakkedi.. adın Şebnem mi?? benim kızımın adı da o olacak inşallah.. çok seviyorum ben o ismi, ha etrafımda da kimse yok ama çocuklugumdan beri aklımdadır o isim.. hayırlısıyla nasip olsun inşallah.

Oğluşun olacakmış, çok sevindim.. Bir Sparta annesi daha demek ki :))) Ne güzel..

Gizzem
tekrar gecmiş olsun kuzum..

Norra ne alemsin sen ya.. çok güldüm yazdıklarına..:))))

merhaba kızlar. bugün biraz geç girebildim anca geçmişi okudum . erkekimiz geliomuş bir tane daha. canım hayırlı uğurlu olsun. erkek istiyordun değil mi. allah analı babalı büyütsün bebişini.
2 li testi güsel gelenler çok sevindim darısı başıma inşallah 3lü de.
kızlar benim doğum tarihim 26 ağustos.1 günden bişi olmaz gerçi gene de söleyim dedim.
bu arada izmirde şu an ben olsamm ahh ahh pazarları gitmediğimiz yer kalmıodu. altınolukta kahvaltı. kendin pişir kendin yeler .urlada balıkçılar. karaburun köylerinde ki rum köyleri hala korunan ve halkı sadece rum olan köyler deniz kenarında.rum yemekleri süperdir.şirince de bir haftasonu. klasik sinema pazarlarını sevemedim hiç .foçada bile neler var. şehir içinde zaten insan kalmaz pazarları.ah şimdi izmirde olsam balığa bile çıkardım :KK43: arkadaşlarımı özledim.ailemi özledim senağlama daha neler neler özledim. boyozu özledim çok hem de. . allah katlanabilelim herşeye diye zamanı vermiş bence.zamanla herşeye alışılıyor.

kızlar en çok kiloyu ben almışım galiba :) hamile kalmadan önce hep 47 *48 dim. regli zamanları 1-2 kilom oynar inerdim. hamile kalıp regli olamadığım zaman 49 da kaldı kilom. ve ben 49 u baz alıorum. şu an 53 üm. 4 kilo almışım. ve evrişin dediği gibi bazı yemem gerekenler kilo aldırıor galiba cevizi pekmezi kuru üzümü.1 lt süt içiorum günde yoğurt pek sevmem çünkü.galiba beslenme şeklimde sorun var. izmire doktorum vitamin verir ben de bu kadar takmam.vitamin alamıorum diye vştamin değeri olan herşeyi yiorum. ayrıca kızlar biraz ödemliyim galiba. göğüsler de aldı başını gitti .bu hafta sonu göbek şova katılacağım ben de. artık fotoluk olduk baya :)

sakaleynmaster cok sevindim hayırlı olsun sağlıcakla büyüt bebişini ..............canım
darısı benim başıma.................:emir_bebek:

kızlar merhaba,
ben 2li test sonuçlarımı aldım.. çok şükür her şey çok iyi :nazar: free beta hCG 26.58 çıktı ama bakalım artık cinsiyeti ne olacak delikafadulden
hadı canım gözünaydın darısı dıer sonucları nbekleyen arkadaslarımızın basına.buarada o degerlerın bı hükmü kalmadı çürüttük cogumuz.benımde 20.50ydi ama beebişim %80 kız dedı doktorum.valla hayırlı ve saglıklı olsunlar gerısı sadece ayrıntı bence
Hadi gözün aydın.. eskiye göre sözüm ona erkek ti ama.. şimdi ne desek boşş :))

Ctesi günü 14+6 oluyoruz.. cinsiyet için gitsem erken olur mu? Normalde ayın 27 sınde randevum.. önerilerinizi yazarsanız sevinirim dostlar..
.
bence görürsün canım.benımkını doktor 13+5deyken tahmın ettı.tabı üstüne basa basa kesın olmadıgını yanılma payının yüksek oldugunu vurguladı
aa teyzoşları ben bebişimin cinsiyetini öğrendimmmmmmmmmm kimse yorum yapmamış.
ayy canım hadı gözünaydın bı erkek daha eklendı listemıze desene.hayırlı olsun hayatım
:

gözün aydın hayırlı olsun oğluşun gamyoncuiremsu

kizlar kilo takibinden vazgeçtim çok çok uzun ve vakit alacağı için her zman vaktim olmaz
ama cinsiyetleri yazarım :emir_bebek:

petrikcim ben cok daha kolay bı yol buldum sana,burda birsürü msj arasında kılolar haftalar falan karısır.bence yenı bı baslık acalım dogum takıp cizelgemız die, o liste sadece orda olsun ve cınsıyetını kılosunu yazan sadece oraya yazsın baska konulara girilmesın orda.arada vaktım oldukca bende yardım etmeye calısırım hayatım :1hug:

Sakaleynmaster gözün aydın canım. Hayırlı bir evlat olsun inşallah oğluşun... Aftabrunun dediği gibi biz kızlar baya havalı olacaklar gibi kaydirigubbakcemile5

sakalen demek oglun olacakk senin kizinmi vardı ikinciydi senin diye hatırlıyroum oyle ise sevincten uçuyor olmalısınız. hayırlı olsun oglusun.

X