2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

bu arada ben kayınvalideme hala söylemedik hamile oldugumu birazcık kendisine kırgınımda söylemeyide düşünmüyorum hamileligim boyunca gitmiyicem yanına eşime eger söylersen eve gelme ben eşyalarını iş yerine gönderirim diyorum bana sesini bile çıkaramıyor çıkarsın bakalım neler oluyor :eek:klava: bana neden diye sordu ilk başlarda ben öyle diyorsam öyledir dedim ooooooookadar bayramda gidince bebegi pusetinde kapının önüne koyucam kapıyı açınca yüzündeki ifadeyi merak ediyorum sadece onu görmek için bunu yapıyorum birnevi kendimce intikam alıcam kaynana senden evet birazcık kinciyim ama evlenirken annem eşime söylemişti benim kızım kinci kıskanç inatçı diye işine geliyorsa iyikde söylemiş şimdi ne yapsam kızmıyor annem sana söyledi deyip işin içinden çıkıyorum ay birden kendimi çok kötü birisi olarak gördüm ama banda ters davranmasydı demi ama ne demişler sev beni seveyim seni :asigim:

NORRA HELİN VE EVRİŞ teşekkürler arkadaşlar.evrimciğim okul açıldığı için hem çok yorgunum hem net tuhaf bir şekilde gitti 3 gün sonra geldi.hepinizin iyi olmasına çok sevindim.evrim senin oğlun olacak gibi geliyor bana ama hayırlısı.
MİNİK KELEBEK kesin olmasada kızın hayırlı olsun.
SAKALEYN sanırım rabbim seni çok seviyor sesini duydu.
AFTABRU senin fındığında hayırlı olsun,seninde hep erkek diyordum ama hayırlısı.
ikili testleri güzel çıkanlar çok sevindim.salı günü bende üçlü için kan vereceğim.ama yaptırmakta istemiyorum üçlü testte yalancı negatiflik çok yüksekmiş.gelir beni bulur böyle şeyler.allah hepimizin gönlüne göre versin kızlar.kız isteyenin kızı erkek isteyenin oğlu olur inşallah.bende kız istiyorum ama....sağlıklı olsunlarda gerisi boş...hepinizi çok öpüyorum...

bu arada ben kayınvalideme hala söylemedik hamile oldugumu birazcık kendisine kırgınımda söylemeyide düşünmüyorum hamileligim boyunca gitmiyicem yanına eşime eger söylersen eve gelme ben eşyalarını iş yerine gönderirim diyorum bana sesini bile çıkaramıyor çıkarsın bakalım neler oluyor :eek:klava: bana neden diye sordu ilk başlarda ben öyle diyorsam öyledir dedim ooooooookadar bayramda gidince bebegi pusetinde kapının önüne koyucam kapıyı açınca yüzündeki ifadeyi merak ediyorum sadece onu görmek için bunu yapıyorum birnevi kendimce intikam alıcam kaynana senden evet birazcık kinciyim ama evlenirken annem eşime söylemişti benim kızım kinci kıskanç inatçı diye işine geliyorsa iyikde söylemiş şimdi ne yapsam kızmıyor annem sana söyledi deyip işin içinden çıkıyorum ay birden kendimi çok kötü birisi olarak gördüm ama banda ters davranmasydı demi ama ne demişler sev beni seveyim seni :asigim:
canim simdi girdim ve ilk senin yazini okudum..canim kinini yada kirginligini anliyorum ama bence bebegini hic birseye intikam amacli kullanma..sen kendinin hakli olduguna inaniyorsan önemli olanda budur..bence sadece hamileligine konsantre ol ve bunu onlara en azindan esin söylesin..belki o zaman o seni arar ve icinde rahatlar..sen iyi düsündükce Allah tarafindan mükafatini bu bebeginde göreceksin ve Allah kalbine göre verecek..tabiki bu benim sana kücük tavsiyem iyisini tabi sen bilirsin canim..:emir_bebek:

Selam kızlar, hepinizi özledim valla, 3 gün girmedim altı üstü :)

sakaleyn, minikkelebek cinsiyet öğrenmişsiniz, hayırlı olsun. babymom gene hastalanmışsın, arkadaşım doktorunla bir görüşsen, bulantı önleyici kullansan, veya bileklikleri falan var ya onların, öyle bir şeyler kullansan olmaz mı? Üzülüyorum valla..

Aramıza yeni gelen kıslar, hoşgeldiniz. İkili sonucu alan arkadaşlar gözünüz aydın..

Evrişim, seninle o gün dalga geçtikten sonra, bendeki ağrıların da seninkiyle aynı olduğunu anladım. Çünkü aynı şekilde benim de kasık bölgemdeki ve popomdaki tüm KEMİKLERİM ağrıyordu. Eşime "benim çatım ağrıyor" dediğimde verdiği tepki çok komikti kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 " Neren ağrıyor nereeennn??" :uhm: kaydirigubbakcemile3 Anneme ve 6 aylık bebişi olan bir arkadaşıma sordum, evet, olur öyle dediler.

Kızlar artık solumdaki seğirmeleri bayağı bayağı hissetmeye başladım. Sanırım bebişim kıpraşıp duruyor. :emir_bebek: Ama elimi karnıma koyunca bir şey hissetmiyorum. Katman katman yağ olunca göbişte, derinlerdeki yavrum sesini duyuramıyor dışarı :)

Bu arada ben şu anda taşınıyorum ama annemin evindeyim. Benim dışımda tüm sülale benim evde :) İyi iş değil mi? Beni zorla gönderdiler buraya, orada da iş yaptırmıyorlar zaten. Hİç böyle taşınmamıştım (5 defa taşındım).

Aftabru, linea nigra bende çıktı ama çook hafif, dikkat edilirse görülüyor. BUğday tenliyim hatta esmerim. Belki koyu renklilerde daha erken beliriyordur, demişti bir arkadaş, olabilir...

Benden şimdilik bu kadar.. Gelişmeleri bildiririm.. Öptüm hepinizi ve bebişlerinizi.. [Bu arada klavye beni deli etti, yazdığım her kelimeyi düzeltmek zorunda kaldım, daktilo gibi maşallah. :eek:klava:]

canim simdi girdim ve ilk senin yazini okudum..canim kinini yada kirginligini anliyorum ama bence bebegini hic birseye intikam amacli kullanma..sen kendinin hakli olduguna inaniyorsan önemli olanda budur..bence sadece hamileligine konsantre ol ve bunu onlara en azindan esin söylesin..belki o zaman o seni arar ve icinde rahatlar..sen iyi düsündükce Allah tarafindan mükafatini bu bebeginde göreceksin ve Allah kalbine göre verecek..tabiki bu benim sana kücük tavsiyem iyisini tabi sen bilirsin canim..:emir_bebek:

Üstüme vazife değil tabii, ama sarmaşığa katılıyorum. Sonuna kadar haklısındır, kimse kimseye durduk yere küsmez ama bebişini buna alet etmemelisin bence de. ÜStelik kişilik değişmez, eyvallah ama, bilerek ve isteyerek kin gütmek iyi değildir başağım yaa.. Sen de yıpranırsın, ne gerek var. Ama tabii, sonuçta bunları yaşayan sensin, en iyisini sen bilirsin..

Meraba Kızlaaaarrrr.
Gene ne çok kaynatmışsınız yaaaa.... 1 dakika boş bırakmaya gelmiyor. İsimler, kilolar, rüyalar, cinsiyetler, kıyafetler, tayinler, tatiller, kompostolar, meyve suları...
Öncelikle rahatsız olan arkadaşlara geçmiş olsun diyorum. Test sonucunu alanlar hayırlı olsun. vs vs her türlü güzel dileklerim sizlere...

EVRİŞ,
Demek ki kızın olursa adaşım olacak... :)) Ayyy çok sevindim. İnşallah kızın olur(istiyorsan tabii ki)

HELİN,
Canım ben aynı yere yani Başkent'e devam ediyorum. Çünkü benim ayrı bir rahatsızlığım olduğu için doğumumu tam teşekküllü bir hastanede yapmam gerekiyor. O yüzden değiştirmek istemedim.
Benim 2. denememde tuttu. Allah'a şükür. Önce 3 idi, sonra 2 ve 1'e düştü. İnşallah bunu sonuna kadar hayırlısıyla götürmek nasip eder Allah'ım.
Sana da çok sevindim. Tam deneyeceğin sırada tutmuş olması kendiliğinden çok mutlu bir olay.
Ben de ona benzer bir olay yaşamıştım. Yani tam aşılama yaptıracağımız ayda tek yumurta olunca şansımız az diye bir ay beklemek istedi doktor. Ama o ay kendiliğinden hamile kaldım. Fakat malesef dış gebelikle sonuçlandı ve tüpümün birini operasyonla almak zorunda kaldılar.

KIZLAR,
Birazcık konu değiştireyim. Geçenlerde İstanbul'dan yeğenim geldi. Her yediğime karışıyor. Yok benim acı yememem gerekmiş. Yok şalgam içmemem gerekmiş. vs.vs. En son da kesinlikle çukulata yeme dedi. Yeditepe Üniversitesinden bir hocadan mı duymuş neymiş nedenini tam hatırlamıyor ama çukulatanın içindeki bir madde bebeğe zarar veriyormuş, kesinlikle yeme dedi.
Benim de kafam karıştı. Çünkü burda sizlerin hep yediğine şahit oluyorum. BU BİİİİRRR...

Bir de gene bir arkadaşım. Bebeklerin 1 yaşına gelene kadar bal yememeleri gerektiğini söyledi. Onu zaten biliyordum. Benim de yengem doktor o bebeğine 1 yaşına kadar hiç bal vermedi. Ama o arkadaşım bana sen hamileyken de yeme o da zarar veriyor dedi. Gene kafam karıştı. Çünkü ben her sabah kabızlığı önlesin diye bir bardak ılık suyun içinde bal eritip içiyorum. Çok iyi geliyor. BU DA İİKKKİİİİİ....

Bu konularda fikirlerinizi söylerseniz sevinirim.
Artı badem yağı nerelerde satılır ve nasıl ve kaç güne bir sürüyorsunuz. Göğüs ucuna da sürenler var mı!

Biliyorum çok soru sordum. Hepinizi seviyorum.

Bu arada PETRİK'ciğim eline sağlık çok zor bir işe girişmişsin.
Benim başlangıç kilom 51,6 idi. Şu an 15+0'ım ve kilom 53,2.

canım bal ile ilgili bi yazı okumuştum internette ve hamilelerin güvenle yiyebileceği söyleniyordu.badem yağını ben eczanedan aldım göğüs uçlarınada sürüyorum hergün olmasada iki güne bir.aslında unutuyorum hergün sürmeyi.çikolatayı yeni duydum ama ultrasona girmeden önce doktorların yedirdiğide oluyor.zaten ben tatlı şeyler sevmediğimden ne bal ne de çikolata yemiyorum

Ben severimmm senii... hatta bayılıyorum ben sana be güzel kadın!!

Başakım, ne yaşadığını biz bilemeyiz, içinizde neler oldugunu, neden böyle davranmak zorunda kaldığını, o yüzden şunu yap bunu yap diyemem kendi adıma açıkcası.Ama SARMAŞIĞIN dediğine açıkca katılmamak elde değil.. o da şu yönden; beni ilgilendiren açıkcası senin yıpranmaman.. hoşlanmadığın, haz etmediğin bir insana yapabileceğin en güzel davranış "Onu Görmemezlikten Gelmektir.." böylece canında sıkılmaz, kimse de senin canını sıkamaz.. eşini de zor durumda bırakma hem.. sonuçta o da onun annesi.. değil mi kuzum, sende bir annesin.. daha ıyı anlarsın bizden. Yeter ki sen üzülme ama.. gerisi boş.

NORRA HELİN VE EVRİŞ teşekkürler arkadaşlar.evrimciğim okul açıldığı için hem çok yorgunum hem net tuhaf bir şekilde gitti 3 gün sonra geldi.hepinizin iyi olmasına çok sevindim.evrim senin oğlun olacak gibi geliyor bana ama hayırlısı.

Saol Kayram.. umarım hakımızda hayırlısı olur.. herkes erkek bebek diyor, bakalım ne olacak.. kendini yormamaya dikkat et tabiki de.. arada bize iyi oldugunu yazsan yeter o da.

evriş canım bende okudum şubat topigini valla tüylerim diken diken oldu hele bebeklerin resimlerini görüp dogum öykülerini okuyunca bizler aklıma geldi bizde yazıcagız degilmi yaşadıklarımızı ayyy zaman biran önce geçsede kucagımıza alsak ben şimdiden özlüyorum ya 5,5 ay nasıl geçer şimdi bilmiyorum beni görende askerde teskere günü sayıyorum zanneder heralde :roflol:

Yok yok aynen öyle vallahi.. tezkere sayıyoruz sanki, her sabah gözümüzü açtığımızda diyoruz 14+5 oldu bugün de diye.. :))) Rabbim bugünleri de bize göstersin inşallah Başağım.. Biz seninle aynı hastanede doğum yapacaktık değil mi? Yanlış mı hatırlıyorum.

Son düzenleme:
evet son zamanlar olduğu için gerek doğum stresinden gerekse ağrılardan uyku kalmıyor gerçi ben gece uyuyamsamda gündüzleri uyuyorum genelde doğumdan sonra gerçekten enerjiye ihtiyacımız olucak çünki ben hamileliğim nasıl geçti inanın anlamadım çalıştığım için zaman çok çabuk geçti zamanı boşverin buzamanların tadını çkarmak lazım kaçkere yaşıcazki bu dönemi:CüvCüv::CüvCüv:

Kıyamam ya.. en kısa zamanda ağzının tadıyla bebeğini alıp evine dönmen dileğiyle BeyazBulut.. kesinlikle haklısın, kaç kere yaşayacağız ki bu durumu değil mi??

bilmiyorumki canım senin dediğinde olur ama bu sayfadan takip edemem, senin yaptıgın listeye kıyasla daha zahmetli, herkes fikrini söylesin ne yapalım kilo takibi yapılsınmı ? oy birligiyle kadar verelim : )

ben çıkıyorum babamız almaya geldi : ) iyi akşamlar

canım benım için hiç farketmez yıne o lıstede kılo olayı kalsın baktın yazabılıyorsan yazarsın yoksa yazmassın ama dedıgım gıbı olisteyı 2009 AGUSTOS ANNELERI DOGUM TAKIP ÇİZELGESİ die baslık altına alırsak cok daha iyyi olur.nacizane fikrim yınede sen bılirsın :eek:

kayracım saol canım ,tazefasulyecım tesekkur ederım hayatım.sıra sizlerde hadı bakalım bebeişlerinizin cinsiyetlerını ögrenın hayırlısıyla :1hug:

herkese merhaba,
yeni gelenler hoşgelmiş,
hastalara geçmiş olsun,
tazefasulyem,sen de hoşgeldin hem topiğe,hem izmir'e...
ben iyiyim ama o kadar çok iş biriktirmişim ki nette vakit geçirince vicdan azabı duyuyor,kendimi suçlu hissediyorum.sene başında bebeğimi kaybetmenin etkisiyle kendimi pek işlere veremiyordum,sonra kendimi topladım,topluyorum derken yeni bir hamilelik ve halsizlik,uyku hali,vs vs...okula bir müfettiş gelse hakkımda soruşturma açar,o kadar vahim durumdayım,hiç bir evrakım tam değil.halsizliğim,uykum azaldı;şimdi çalışma zamanı :dance: bana şans dileyin,işlerimi bitirmeden yakalanmayayım.
herkese sevgiler,kendinize ve bebişlere iyi bakın... a.s.

gunaydın kızlar
sakalayn gozun aydın canım
tazefasulyem seninde gozun aydın kurtuldun sonunda

ben bugun biraz daha idare eder durumlarındayım
islerden fırsat buldukca giricem
kendinize ii bakın bebislerede

Günaydınlarr,

Bugün biraz halsizim. Dünki endişemden sonra dünden beri bugünde kasık ağrılarım var. Dün sabah hafif hafif başladı kasıklarıma batma gibi sonra sürekli olmaya başladı...Göbeğimim hemen altında iki kasığımın arasında çizgi halinde sanki... Eve gelince hemen uzattım ayakları dinlendimm sonra da uyudum. Uzanırken ya da yatarken problem yok ama ayaklanınca yürürken batmalarım oluyor yine. Yani öyle çok aman aman bir ağrı değil ama rahatsız ediyor... Sizde de oluyor mu kısslar bu? Bugünde doktoruma gidicem onunla da konuşucam zaten.

İnşallah bebeğim iyidir.

Siz de bebeklerinize ve kendinize dikkat edin arkadaşlar...

sakaleny canım benim 14 haftam bitti sayılır cumartesi 15 haftadan gün almaya başlıyorum daha yolun başındayız gibime geliyor hergün gözüm takvimde baktıkça sanki günler dahada geçmek bilmiyor nedense

ben 16. haftamda net olark gördüm malını mülkünü yaramazın :lepi:canım seninde az kalmış .bazen öyle oluyor canım.daha yolun başındayızsositososito. akşamda öyle aniden çıkmak zorunda kaldım iki abim birden geldiler birdahada giremedim.::teytey:

Şubat annelerin topiğini okuyordum.. Nası heyecanlandım ya.. çoğu anne doğuma girmek üzere, bazısı yeni çıkmış, bazısı bebeğini almış eve gelmiş.. resmen içim pırpır oldu.. bizde göreceğiz değil mi o günleri Sakaleynn.. ??

inşallah evrişicim göreceğiz o günleri .darısı hepimizin başına canım .ben o duyguyu bir kere tatttım çok güzel .kucağınızda minicik öyle size bakan ağzını gözünü yumup yumup açan misler gibi kokan bir meleğe sahip olacağız hepimiz .hani derlerya anlatılmaz yaşanır öyle işte.anlatacak kelime bulamıyor insan.senin ilkmi canım.

gunaydın kızlar
sakalayn gozun aydın canım
tazefasulyem seninde gozun aydın kurtuldun sonunda

ben bugun biraz daha idare eder durumlarındayım
islerden fırsat buldukca giricem
kendinize ii bakın bebislerede

günaydın canım teşekkür ederim.sende kendine ve bebişine iyi bak .kaydirigubbakcemile3

gizze kendine dikkat et.sancın sürekliyse ve arıtyorsa dikkat et canım yatıp dinlenmen lazım geçmiş olsun.

X