2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

dide, noraa teşekkür ederm saolun

defnedamla meyveleri blandırdamı eziyorsun ?

Ayy Petrik cok güzel olmus gercekten..ama biraz kücük olursa sahane olacak..:CüvCüv: Evris sende benim aklima hep bu cinsiyet isini sokuyorsun yaaa-tatlicadiarzu- ben sansimi denedim olmadi..ama sansin varsa pipisini görebilirsin..o zamanda yüzde 90 kesin olur..ama kizsa zaten yanilma payi cok yüksek o yüzden kesin ögrenemezsin..ben oglumda 5 aylikken ögrenebilmistim.gamyoncuiremsu bence sen sansini bir dene..ayrica bence bebegin erkek olacak..:emir_bebek:

Bakalım kuzu.. bende merak ediyorum ama en çok bebişi görmeyi çok istiyorum, görebilirsek yazarım.. İçine mi doğdu erkek olacağı? :)

evrişcim bebişler sağlıklı olsunda kilolar sonra verilir (tabi abartmamak lazım :)

mentes ekledim seni ama listeyi şimdi buraya eklemiyeceğim sayfa da dev gibi bir resim oluyor
değişiklikler bitince eklerim buraya

Ya vallahi bu kilo ile takıkım, inan olsun abartmıyorum da.. hareket olayım da kısıtlandı.. az önce hamile yogası yaptım yine 1 saat.. işin açıkcası elimden geldiğince bu kilo olayına dikkat ediyorum ama almıyayım diye de asla yememden kısamam, yemem gerekenlerı de bazen zorla da olsa yiyorum be kuzu.. bakalım sonuc ne olacak:)

hiç izmir kısır olur mu be şeker? asıl siz çok şanslısınız. valla ben orda öğrenciyken okulu uzatmıştım gezmekten. hangi yöne gitsen deniz, tarih, doğal güzellikler. üstelik de biz istanbul trafiğinden çıkana kadar siz çeşmeye varmış olursunuz. çocuk olunca bir iki sene içinde belki izmire ya da bursaya yerleşmek istiyoruz biz. izmirin tek dezavantajı ücretlerin istanbula göre düşük olması. gerçi araştırmadık tam detaylı olarak ama hep öyle duyuyorum. eşim mak müh, izmire gelsek burda aldığının yarısını ancak alır diye tahmin ediyoruz. biz 4/5 ine razıyız gerçi. benim maaş değişmez zaten, burda neyse orda da o. ben izmiri çok seviyorum ve orda yaşamak isterim. ama ne yapalım ki eşimin işi burda.

Kışın bu dediklerin iyice daralıyor Aftabrum, kışın çeşmenin felan tadı olmuyor, yazın her yer bıcır bıcır da.. kışın da İstanbul gibi şöle denize sıfır yerlerde kapalı mekanlarda keyif yapma şansımız yok.. olan bir kac küçük yer var oralarda hafta sonu aman allahımm.. aklın varsa gitme denecek sekılde kalabalık.. Ama eşinin alacapı maaşla İzmir deki yaşam kalitesi İstanbul daki maaşla örtüşür.. İstanbul da hava bile pahalı... o yüzden maaş konusu sizi etkilemez.. Ayrıca çocuk açısından da dediğin çok doğru..

kızlar selam.ya nette sorun vardı kaç gündür giremedim ve çok özledim hepinizi.nasılsınız?

Kayra çok merak ettik be seni.. birden sesin kesilince.. ıyı olduguna sevindim arkadasım.

PETRİK, ellerine sağlık canım, zor bir işe soyunmuşsun. e ben de yazayım o zaman. 15+4 üm. 50,5 ile hamile kaldım. şimdi 53,5 um. heray birer kilo aldım canım.

saol Aftabru, evet biraz zor, excelde yazmak kolayda onu jpeg. e çevirmek gerekiyor
en iyisi 2 hafta da bir güncellemek yoksa çok vaktimi alacak
minik kelebek yine devam ede listeye bende extra olarak kiloları takip etmiş oluyorum
fikri olan, gereksiz bulan söylesin lütfen

petrik sahane olmus ellerine saglik canim...evris bilmiyorum icimden erkekmis gibi geliyor...bakalim bende cok heyecanlandim..

Ya vallahi bu kilo ile takıkım, inan olsun abartmıyorum da.. hareket olayım da kısıtlandı.. az önce hamile yogası yaptım yine 1 saat.. işin açıkcası elimden geldiğince bu kilo olayına dikkat ediyorum ama almıyayım diye de asla yememden kısamam, yemem gerekenlerı de bazen zorla da olsa yiyorum be kuzu.. bakalım sonuc ne olacak:)

tabi tabi sağlıklı bebişe yarayacak besinler tüketiyoruz evrişcim, nasıl yapıyorsun hamile yogasını internetten mi baktın ? yemeğimize yeriz bol bol sporumuzuda yaparız dimi öğreneyim bende, işyerinde nasıl yapacaksam artık :1rolleyes:

saol sarmaşık a.s.

petrik
ellerine sağlık çok güzel olmuş.senide yordum şimdi.58 ile hamile kaldım en son 60 idim.cumartesi alıp almadığımı öğrenirim.

aftabru
o göbek çigisi esmer tenli olduğum için zaten vardı.üzerinde de hafaf kıllar vardı.sadece birazcık daha belirginleşmiş.belkide tüylerinde artış olduğundan bana daha belirgin gelmiştir.ilerleyen aylarda çok belli bir çizgi iniyor aşağıya kadar

evriş
ben 4+1 de öğrendim cinsiyeti.hemde doktorum %99 dedi ve pipisini gösterdi.o gördüğüm pipidir herhelde doktorum başka bi şey göstermediyse.sende git canım bence öğrenirsin.tabii bebeğin duruş pozisyonuda önemli

kayracım
hoşgeldin.okul açılınca işlerden giremediğini düşündüm

arkadaşlar ben rüyalarımda bir kaç kere bebek gördüm doğmuş olarak ama hepsi de erkekti. kız bebek sahibi olmayı hayal edemiyorum. keşke ikizim olsaydı, biri kız biri erkek. ikisinin de keyfi ayrı. kız çocuğunu giydirme olayı süper keyifli, erkek çocuğunu merak ediyorum, sonuçta biz 3 kız kardeştik. evde minik bir erkek hiç hayal edemiyorum. merak ediyordum doğrusu bu duyguyu.

Evris hamilelik yogasinin hareketlerini internetten mi yada bi pprogramdan yada kitaptan mi buldun?? cok yaraliymis , bende hergun bisiklet yapiyorum 15 dk fazla zorlamak istemiyorum, bacak kan dolasimim ve kas yapim icin ama bu hareketleri bulabilecegimiz bi site falan varsa super olur, daha havuza da baslayamadim havalar soguk diye:KK43:((yuruyus zaten hava buz gibi eve zor atiyorum kendimi, o yuzden imkansiz simdilik...

DVD sini almıştım Norramm.. gercekten de çok rahatlatıyor beni, özellikle de bel kaslarımı açıp nefes alışımı derinleştiriyor.. iyi geliyor açıkcası, kendimi iyi hissediyorum bitiminde.. senin yaptıgında çok faydalı..

Hafta sonu Hamile platesi ile ilgili Dvd lere de bir bakmak istiyorum.. soğuk havada çıkmaya gözüm yemiyor açıkcası.. şu hamileliği bir daha nezle- grip olmadan atlatmam lazım.. benim için her acıdan tehlikeli çünkü bu hastalıklar.

Petrikcim ellerine sağlık liste için
meyveler çekirdekliyse süzgeçten ezerek geçiriyorum değilse blender daha pratik tabiki posalı doğal meyve suyu oluyor hazır almıyorum uzun zamandır
cinsiyet öğrenen arkadaşlara çok sevindim ve tabiki ikili sonuçları iyi çıkanlara gözünüz aydın bende belkide yarın öğrenirimmm merak ya kız ya da erkek istediğimden değil eşim erkek istiyor annemler kız bende sadece merak ediyorum ama ismimiz kızda olsak erkek de DENİZ diyerek isim olayınada katılmış olayım

petrik sahane olmus ellerine saglik canim...evris bilmiyorum icimden erkekmis gibi geliyor...bakalim bende cok heyecanlandim..

Bakalım bakalım kuzu.. sağlıklı ve de mutlu olsunlar da bu süreçte gerisi boş aslında.. bakalım ne çıkacak, tesekkur ederim.

tabi tabi sağlıklı bebişe yarayacak besinler tüketiyoruz evrişcim, nasıl yapıyorsun hamile yogasını internetten mi baktın ? yemeğimize yeriz bol bol sporumuzuda yaparız dimi öğreneyim bende, işyerinde nasıl yapacaksam artık :1rolleyes:

Hamile yogasını DVD den yapıyorum kuzu.. aksam yatmadan önce de yapabilirsin..

arkadaşlar ben rüyalarımda bir kaç kere bebek gördüm doğmuş olarak ama hepsi de erkekti. kız bebek sahibi olmayı hayal edemiyorum. keşke ikizim olsaydı, biri kız biri erkek. ikisinin de keyfi ayrı. kız çocuğunu giydirme olayı süper keyifli, erkek çocuğunu merak ediyorum, sonuçta biz 3 kız kardeştik. evde minik bir erkek hiç hayal edemiyorum. merak ediyordum doğrusu bu duyguyu.

Ne yalan söyleyeyim.. senin için hep erkek bebek gözuyle bakmıstım.. kız olunca şok olmustum, sanırım kendımızı bhcg lere cok kaptırmıstık o ara.. neyse saglıklı olsun da.

iyide seninki daha cok erken..daha öncede söyledim ama görmedin herhalde bence cok emin olma kiz oldugundan..kizlarda hata payi cok yüksek..o an icin pipi göremeyebilir..bence kendini sartlandirma kiz diye..18.haftadan sonra kesin belli olur..

Minik kelebek, aidaa ve helin hivda çok teşekkür ederim ilginiz için.

Aidaa, dediğini hemen yaptım canım koca bir paket çikolata aldım yedim hemen sanki biraz hareketlendi gibi geldi bebeğim. Muhtemelen psikolojiktir ama şimdi kendimi endişelerim azaldı. Yarın dra gittiğimde bebeğimi görücüem daha da rahatlıyacağım inşallah.

Saolun kızlar tekrar.... İyi ki varsınıza.s.

meraba arkadaşlar bilgisayarımda problem var uzuzn zamandır giremiyorum umarım herkes çok iyiydir geçmiş sayfalara biraz bakmaya çalıştım çoook sayfa olmuş iyi haberlerle dönenleri tebrik ederim benimde 2 li test sonucum iyi çıktı bir sorun yok ama cinsiyetimiz daha belli değil bir şey görmedi belli olanlarıda kutlarım sağlıkla gelsin kuzular yeni tablo hazırlanmış benim hamile kalmadan önceki kilom 58 şuanki kilom 60 benim dogum tarihimde değişiklik olabilir ilerleyen zamanlarda belli olur ama doğum şekli sezeryan olucak çünkü ilk doğumum öyleydi ikincide öyle olmak zorundaymış...

Minik kelebek, aidaa ve helin hivda çok teşekkür ederim ilginiz için.

Aidaa, dediğini hemen yaptım canım koca bir paket çikolata aldım yedim hemen sanki biraz hareketlendi gibi geldi bebeğim. Muhtemelen psikolojiktir ama şimdi kendimi endişelerim azaldı. Yarın dra gittiğimde bebeğimi görücüem daha da rahatlıyacağım inşallah.

Saolun kızlar tekrar.... İyi ki varsınıza.s.

Gizze, kötü bir sey mi oldu .. sanırım ben gözden kaçırdım.. iyi oldugunu yazmıssın ama.. umarım agzının tadı bozulmaz bır daha.

Hoşgeldin Angel.. biz önümüzdekini bile kaçırıyoruz.. senin geçmişi yakalaman oldukca zor :)) Ama herkes iyi en azından kısaca bunu soyleyeım sana.. bir de gözün aydın testlerın ıcın.

Son düzenleme:
iyide seninki daha cok erken..daha öncede söyledim ama görmedin herhalde bence cok emin olma kiz oldugundan..kizlarda hata payi cok yüksek..o an icin pipi göremeyebilir..bence kendini sartlandirma kiz diye..18.haftadan sonra kesin belli olur..

haklısın canım, zaten doktor da kesin bişey söylemedi. ama pipi görmediği için demedi ki KIZ diye, üç tane kısacık beyaz çizgi vardı usg de, çok net seçilmiyordu ama üç tane gibi görünüyordu. işte o üç çizgi kız olduğunu gösteriyormuş. kemik yapısından anlıyorlar yani. ama usg görüntüsü yanıltmış olabilir sonuçta çok minnacıktı o beyaz çizgiler. ama ben de gördüm, o yüzden nerdeyse eminim kız olduğundan.

bursadan,izmirden istanbuldan sıkılan deli hatunlar sözüm size! biz ne yapalım anam şimdi..Batman'da ne yapabilirim söyleyin bakalım bana.bir madomuz var oraya takılıyoruz arada..onun da deniz manzarası falan yok yani:) hafta sonları diyarbakıra gidiyoruz..bayram tatilinde de gaziantap,urfa,mardin,midyat yaptık çok egzotik yerler olsa da sosyalite sınırlı yine de..ben ki eskişehir'i Ankarayı beğenmezdim nasıl özlüyorum şimdi..tayin istesek te çıkmaz..siz böyle dedikçe inanın üzülüyorum yav:KK43:((

rica ederim helin yapmaya çalıştım işte, fikri olan, gereksiz bulan söylesin lütfen

bende hep rüyamda siyah saçlı esmer kızım oldugunu görüyorum 3 kez gördüm kız doğurduğumu, hatta bir kere rüyamda arkadaşım için bile doğurdum o da kızdı : ))
Rabbim hayırlısını versin hiç fark etmez sağlıklı hayırlı evlat olsun yeter

bursadan,izmirden istanbuldan sıkılan deli hatunlar sözüm size! biz ne yapalım anam şimdi..Batman'da ne yapabilirim söyleyin bakalım bana.bir madomuz var oraya takılıyoruz arada..onun da deniz manzarası falan yok yani:) hafta sonları diyarbakıra gidiyoruz..bayram tatilinde de gaziantap,urfa,mardin,midyat yaptık çok egzotik yerler olsa da sosyalite sınırlı yine de..ben ki eskişehir'i Ankarayı beğenmezdim nasıl özlüyorum şimdi..tayin istesek te çıkmaz..siz böyle dedikçe inanın üzülüyorum yav:KK43:((

:roflol: Ay demam yedik fırçayı.. demam demam sustuk, kıyamam yaaaa,haklısın valla, ne diyeyim şimdi karşında :eek: Sende Diyarbakır a git ciger kebabı ye bizim için.. Japon pasajına git bir sürü enteresan güzel şeyler var, oralardan alışveriş yap diycem.. kafama birseyler fırlatacaksın.. susuyorumm,demam.:tomato:

haklısın canım, zaten doktor da kesin bişey söylemedi. ama pipi görmediği için demedi ki KIZ diye, üç tane kısacık beyaz çizgi vardı usg de, çok net seçilmiyordu ama üç tane gibi görünüyordu. işte o üç çizgi kız olduğunu gösteriyormuş. kemik yapısından anlıyorlar yani. ama usg görüntüsü yanıltmış olabilir sonuçta çok minnacıktı o beyaz çizgiler. ama ben de gördüm, o yüzden nerdeyse eminim kız olduğundan.

tabiki oda olabilir ama sen yinede geleneksel yollara bak..önemli olan pipi varmi yokmu..benim oglan ilk 5.ayda gösterdi..yani seninkindende biraz kuskuluyum..kiz demek icin cok erken bunlar kesin kanitlar degil bence..yani kendini herseye hazirla ve hic bilmiyormus gibi bekle bence..sonra erkek cikarsa belki zor olur senin icin...

X