2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

kusura bakma ya mink kelebeğe 7 haftalık diye yazmışsın görmedim.crl si kaç çıktı benim doktor cm olarak ölçüyor ama ben çevirdim bebeğimin boyu biraz kısa geldi bana.

ACRL:9.0 mm yazıyor anlamı ne ki?

eveeet.şimdi araştırdım 7 hafta için normal bir değermiş.çok rahatladım ya

ben pko hastasıyım ve kiloluyum buna ragmen rabbim nasip etti işte hamileliği 1 tane 8 yasında kızım var bu da bugun itibariyle 6+6 olması gerekiyor pazartesi giitik kalp atışlarını gördük bakalım pazartesi tekrar gidicez kilo ve pko olduğu için doktor risk grubundasın seniçok sık kontrol etmemiz gerekecek dedi bakalım sen ne yaptın dide gidecektin bugun doktora hayırlı haberlerini bekliyoruz canım.

Tebrikler, umarıum her şey yolunda gider ve sağ salim alırsın bebişini kucağına..

kızlar doktordan geldim. perşembe gitcektim ama dayanamadım. bebeğimi ve kalp atışını gördük.hihoyyyt lekelenme için progestan verdi. nasıl alacağıma karar veremedim. ya ağızdan ya fitil gibi alınıyormuş.Allah hepimizi ve bebeklerimizi korusun:nazar::nazar::nazar:

Nazlı, öncelikle tebrik ederim, çok mutlu oldum. Çarşamba gidiyorum ben de, 6+2 olcam, pıtpıtları görürüm diye umuyorum. Dinletmedi değil mi? Bir de kalbi hızlı mı atıyordu? (Merak :)

benimde doğum tarihi 2 ağustos eklerseniz sevinirim.bu arada mide bulantılarım arttı iki gündür çok yoğun yaşıyorum kızlar .benim doktorumda test istedi salı günü alıcam hayırlısı ben eşimle akrabayım buda ikinci bebişim olucak inşallah.yaşda biraz var önümde direk görünen amniyosentez var bana dua edin kızlar.

Allah yardımcın olsun canım. Eminim her şey yolunda gidecektir. :eek: Aramıza hoş geldin.

Evvveeetttttt arkadaşlar!!!

Tebrikleri alabilirim, mide bulantılarım başladı, rüya sona erdi :bbo:

Soda içiyorum, çubuk kraker ile akraba olduk,öyle adamı perisan edecek kadar değil ama kendini hissettirecek kadar, du bakalımm ne kadar sürecek, umarım kısa sürer ve de bu şiddette kalır..:nazar:

Rabbim beterinden saklasın :Saruboceq:

Tebrikler tebrikler hihoyyyt canımcım, benim de başladı 3 gündür. Meyve yemek iyi hissettiriyor bana. Ben her türlüsüne razıyım eziyetin. Yeter ki bebişim iyi olsun, sağlıklı büyüsün.

Bir de memelerim inek memesi gibi oldu kızlar. sırnaşık şey

kızlar sat benim kasım 7 dün ebeye kaydımı yaptırdım saglık ocagına tansiyonum yüksek çıktı 15-10 telaşlandı biraz kendisi hesapladı 6 haftayı bitirmiş 7 haftadan gün alıyorsun dedi şaşırdım ben 6 girdim zannediyordum kafam karıştı

basak dogru demis saglık ocagındakiler
benimde sat 9kasım vebugun 6. haftayı tamamladım yarından itibare 6+0 ım budemek oluyorki 7 haftadan gun almaya baslıyorum e senin sat ın benden iki gun evel sanabuun gun almayabaslamıssın demesi çoknormal
tansiyonun neden oyle yuksek daha evel varmıydı birsikayetin aman dikkat ettansiyon isisakaya gelmez

Soda içiyorum, çubuk kraker ile akraba olduk,öyle adamı perisan edecek kadar değil ama kendini hissettirecek kadar, du bakalımm ne kadar sürecek, umarım kısa sürer ve de bu şiddette kalır..:nazar:

al bendende okadar evris
hava atıp duruyordum ki ilkindede boyle idim hiçbulantım yoktu diyordum yineyokfalan hiçbelirtim yokturp gibiyim surup gibiyim falan edaları ama iki gundur aynen benimde benburdayım dencek sekilde midem sanki araba tutmus gibi bulanıyortuzlu birseyler yiyince rahatlıyor acıktıgım an ki çokcabuk acıkıyorum hemen yemessembirseyler midem heptenbulanmaya baslıyor
ilkinde benbukadaryasamadım sanırımbu insallah bu kadarla kalır farklı olup felaketedonusmez umarım

bu arada bugun dr a gitim dr um nedense usttenbakıyor altaninsanlar pekhoslanmıyor diye sanırım geçen oylebirlaf etmisti ben hoslanıyorum oysa daha net gorebilmek için ama birsey diyemedim
bu haftada yolkkesenini gorduk kahverengi lekelenmem oldugu için bugun gittim asıl haftaya cagırmıstı kalp atısı için
endise edecek birsey yokbir kere lekelenme olursa devam edebilir dedi pembe kahverengi endiselik değil dedi. zatenbirdaha da olmadı
yolk keseside olusmus gebelik ilerliyor demektir benimde duymak istediklerim bunlardı keyifle çıktım hastaneden bakalıımhaftaya cumartesi 6+6 iken kalp atısı gorebilcekmiyiz

kızlar sat benim kasım 7 dün ebeye kaydımı yaptırdım saglık ocagına tansiyonum yüksek çıktı 15-10 telaşlandı biraz kendisi hesapladı 6 haftayı bitirmiş 7 haftadan gün alıyorsun dedi şaşırdım ben 6 girdim zannediyordum kafam karıştı

başakcım bende sat 7 kasım.6+2 olduk bugun.söyledikleri doğru yanı.6.hafta bitti 7 den gun alıyoruz.

hadş hayırlı olsun.her sabah gözünü acar açmaz kendisini hatırlatacak bebişin.sende başladın benim gibi bulantılara benn her an hissediyorum bulantıyı.dr ilaç yazdı ancak direk fetusa geçer diye yazıyor bende almak istemiyorum zaten dr de bulantın oldukca al dedi ama benim hep bulantım oluyor.sanırım buna alışmak zorundayız yasam biçimi olarak benimsemek zorundayız.iyi olsun da ben herşeye razıyım.

walla kızlar ne yalan söyleyeyim bulantılarınızın başlamasına cok sevindim ilk bulantıları başlayan bendim sanırım.yalnız kalmamıs oldum neyse bu bulantılar herşeyın yolıunda olduğunu gösterir.ancak ben su içtiğimde bile fena oluyorum ruyamda kana kana su içtiğimi gördüm çok guzeldi.neyse katlanacağız bebşlerimiz içn.

bu arada dr ye gittim ve keseyde kalp atışlarınıda gördük.20 gun sonrasına cağırdı doktorum.ters giden birşey yok şimdiik inşallahd a olmayacak.doktorum cok olumlu konustu moralimi yerine getirdi sağolsun.

Minin kelebek.. o durum öyle başlıoo... önce hafif hafif yokluyor seni, sonra da o bulantılar seni HaMmmmm yapıyor,:1shok: duaların kabul olur inşallah, gelirsin aramıza.. sonra da tövbe dualarına başlarsınn be kuzu :bbo:

ya canım demen gıbı bulanırsada ne yapacagımı bılmıyorum cunku kusmak gıbı bı fobim varda :eek: şöyle diyim 4 yılda bır falan kusarım okadar yanı.mıdem bulanır kusmamak için gerı iterdim bakalım bu sefer bulanırsa ne yapxcam
kızlar doktordan geldim. perşembe gitcektim ama dayanamadım. bebeğimi ve kalp atışını gördük.hihoyyyt lekelenme için progestan verdi. nasıl alacağıma karar veremedim. ya ağızdan ya fitil gibi alınıyormuş.Allah hepimizi ve bebeklerimizi korusun:nazar::nazar::nazar:
ay süper iş ozaman ne güzel hem keeyı görmüşsün hem kalp atısını duymussun :1hug: bu arada fitilmi hapmı alacagını doktorunu arayıp sormalısın.senın için en iyisine o karar verır bence
benimde doğum tarihi 2 ağustos eklerseniz sevinirim.bu arada mide bulantılarım arttı iki gündür çok yoğun yaşıyorum kızlar .benim doktorumda test istedi salı günü alıcam hayırlısı ben eşimle akrabayım buda ikinci bebişim olucak inşallah.yaşda biraz var önümde direk görünen amniyosentez var bana dua edin kızlar.
tamam canım eklerım şimdi senıde kaydirigubbakcemile5 canım eşimle akraba olman artık pek bı sorun olmuyor,sadece bilinçli olmak yetıyor herseyın iğnesı asısı falan var,takma bence kafana

Nazlı, öncelikle tebrik ederim, çok mutlu oldum. Çarşamba gidiyorum ben de, 6+2 olcam, pıtpıtları görürüm diye umuyorum. Dinletmedi değil mi? Bir de kalbi hızlı mı atıyordu? (Merak :)

Tebrikler tebrikler hihoyyyt canımcım, benim de başladı 3 gündür. Meyve yemek iyi hissettiriyor bana. Ben her türlüsüne razıyım eziyetin. Yeter ki bebişim iyi olsun, sağlıklı büyüsün.

Bir de memelerim inek memesi gibi oldu kızlar. sırnaşık şey
hehe inek memesı gıbı oldu derken etrafımı koyulastı yoksa meme ucunmu bellı olmaya basladı.benımde meme ucu belırgınlestı ama süreklı öyle kalmıyor arada düzelıyor
bu arada bugun dr a gitim dr um nedense usttenbakıyor altaninsanlar pekhoslanmıyor diye sanırım geçen oylebirlaf etmisti ben hoslanıyorum oysa daha net gorebilmek için ama birsey diyemedim
bu haftada yolkkesenini gorduk kahverengi lekelenmem oldugu için bugun gittim asıl haftaya cagırmıstı kalp atısı için
endise edecek birsey yokbir kere lekelenme olursa devam edebilir dedi pembe kahverengi endiselik değil dedi. zatenbirdaha da olmadı
yolk keseside olusmus gebelik ilerliyor demektir benimde duymak istediklerim bunlardı keyifle çıktım hastaneden bakalıımhaftaya cumartesi 6+6 iken kalp atısı gorebilcekmiyiz
ohh doktora her gıdenden hayırlı haberler almak nee güzel,cok sevındım canım herseyın yolunda olmasına,inşallah sıra bizde bizde hayırlısıyla gidip gelelım doktora inşalah
walla kızlar ne yalan söyleyeyim bulantılarınızın başlamasına cok sevindim ilk bulantıları başlayan bendim sanırım.yalnız kalmamıs oldum neyse bu bulantılar herşeyın yolıunda olduğunu gösterir.ancak ben su içtiğimde bile fena oluyorum ruyamda kana kana su içtiğimi gördüm çok guzeldi.neyse katlanacağız bebşlerimiz içn.

bu arada dr ye gittim ve keseyde kalp atışlarınıda gördük.20 gun sonrasına cağırdı doktorum.ters giden birşey yok şimdiik inşallahd a olmayacak.doktorum cok olumlu konustu moralimi yerine getirdi sağolsun.

ayy süper herkezden güzel haberler almak,bende senı merak etmıstım nerde bu kız die,iyi barı güzel haberlerle döndün cok sevındım canım,hadi bakalım şimdi siz bize dua edın bızde hayırlı haberlerle dönelim doktordan.cok heycanlıyım 3 gun kaldı bebişimi görmeye Alah ın izniyle hem keeyı hem kalp atısını duymak nasip olur inşallahh.......

ayyy kızlar bu arada ben cok hastayım,grip oldum galıba.sanki benı dövmüşler gibi heryerım agrıyo :bbo: hapşuruyorum burnum akıyo ama şükür ateş veya üşüme yok,ayy inşallah atesım falan cıkmaz senağlama ne yapcam ozaaman off offff :çok üzgünüm:

ayyy kızlar bu arada ben cok hastayım,grip oldum galıba.sanki benı dövmüşler gibi heryerım agrıyo :bbo: hapşuruyorum burnum akıyo ama şükür ateş veya üşüme yok,ayy inşallah atesım falan cıkmaz senağlama ne yapcam ozaaman off offff :çok üzgünüm:

canım çok geçmiş olsun. bence bol bol taze portakal suyu iç. ve dinlen.ateşin çıkmasın inşallah hemen kalkarsın.

canım benim 6+2 de karın üstü aldı kalp atışlarını.mutlaka seninde alır hayırlısıyla. çok az dinletti bize. 125 civarı atıyo dedi. sanırım hızlı :nazar::nazar::nazar:

canım çok geçmiş olsun. bence bol bol taze portakal suyu iç. ve dinlen.ateşin çıkmasın inşallah hemen kalkarsın.

saol canım 1 saat önce sıktım portalakalla limon.bıraz ekşiydı ama gercekten direncımı arttırdı.gun içinde tekrarlamayı düşünüyorum.ya atesım hala cıkmadı inşallahda cıkmaz.

ayyy kızlar bu arada ben cok hastayım,grip oldum galıba.sanki benı dövmüşler gibi heryerım agrıyo :bbo: Hapşuruyorum burnum akıyo ama şükür ateş veya üşüme yok,ayy inşallah atesım falan cıkmaz senağlama ne yapcam ozaaman off offff :çok üzgünüm:

geçmiş olsun canım ya gecen 3 gün öncesine kadar bende grip olmuştum ama sana tavsiyem bol bol kivi ye günde 4-5 tane falan yedim tabi yanında portakal falanda yedim inan 1 günde ayaga kalktım canım allah sifa versin arkadasım kendine dikkat et

geçmiş olsun canım ya gecen 3 gün öncesine kadar bende grip olmuştum ama sana tavsiyem bol bol kivi ye günde 4-5 tane falan yedim tabi yanında portakal falanda yedim inan 1 günde ayaga kalktım canım allah sifa versin arkadasım kendine dikkat et

evet canım zaten bende kivi yiyorum ve gercekten direncimi arttırdıgını düşünüyorum.belkı kac gun öncesınden yataklara düşcektım ama şükür ayakta atlatıyorum.çünkü bulundugum yerde herkez grip bikac gundur burnum falan akıyodu ama bugun cok yorgun kalktım yataktamn atesım falan cıkar die korktum ama şükür iyiyim suan .portakalla limonuda sıkıp içtim gercekten iyi gelıyo.buarada tesekkur ederım canım sende dıkkat et kendıne

kızlar günaydın.nasılsınız?çok berbat bulantım var ve çok acıkıyorum.yarın yeni bir doktora gideceğiz.kasık ağrım dün çok fenaydı ama allaha şükür lekelenmem falan yok.ben ısrarla idrar yolları enfeksiyonu diyorum gerçi doktorum tahlil yaptı çarşamba çıkacak.zaten enfeksiyonu görürsem biraz rahatlayacağım.sizlerde iyisiniz maşallah okuduğum kadarıyla...

minik kelebek, benim göğüs uçlarımda değil de, göğüslerimin hacminde müthiş bir değişiklik var. Çok feci şiştiler. Uçları çok fazla hassaslaştı. Renk olarak bir değişim geçirmedim henüz. Eşim çok hevesleniyor hacim artışını görünce ama, ı ıh! lülülülülülü Daha değil.

X