2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

belki hazirandan sonra tatile gitmemiz sakıncalı olabiliri ama bence nisan sonu mayıs sonu arası rahatlıkla gidilebilir biryerlere.

ayy ne güzel.siz nisan mayıa gibi tatile gidebiliyorsunuz bense temmuz bire kadar okuldayım.belki haziranın son haftası doğum iznine ayrılırım.zaten o tarihten sonrada tatil filan yok.:çok üzgünüm:

Bizim bebekler Aslan burcu olacak.. Aslan burcunun da gezegen simgesi GÜNEŞ tir.. bende bun duyunca beebğimin ruh haline çok uygun olacağını düşünüp kız olursa koymayı düşündüm.. kızım olursa İlk ismi Şebnem olacak.. çok sevdiğim bana sıcacık gelen bir isim.. ikinci isminde kararsızımm daha.. eğer kızsa o zaman oturup düşünmeye başlayacağım.

Bence bebeğin kız olursa ona çok yakın ve de sıcak bir isim olacak Güneş..

kaçakkedi
senin adına çok sevindim canım.tüp bebeklemi oldu yoksa normal yollamı.yazınn başkent üniversitesinde tüp bebek yaptırdım sonuç negatifti.5 tane embriyo dondurdular kasım ayı adetimi bekliyordum dondurulmuşları denemek için ama 30 kasımda hamile olduğunu öğrendim.dondurulmuşlara gerek kalmadan doğal yoladan kendisi gelmiş bebişim.
canım hafta yada ay hesaplamasını takmıyorum aslında zaten hafta hafta takip ediyor doktorlar.ben sadece KAĞAN KOCATEPENİN internet sitesini beğeniyorum daha öncede arkadaşlara linkini vermiştim.ordan hem hafta hafta hem ay ay takip ediyorum.kocatepe ve daha bir çok site 4. ay olarak 12-16 haftayı alıyor.bende hem internet sitelerine hem de kendi doktorumun söylediğine göre yazdım.ay olarakda 17. haftada 5 ay oldu demiyorum.arkadaşlara yanlış bilgi vermiş olmak istemem.14 haftalıkken 3,5 aylık oldun dedi doktorum.çokda aylara takılmıyorum haftası ve haftaya uyumunu önemsiyorum.

adanada hangi doktora yada hastaneye gidiyorsun .doğumu adanada yapacağım belki önerilerine ihtiyacım olur.tekrar senin adına çok sevindiğimi belirtmek isterim

fasulyeko
canım bence korkma.bi arkadaşımın oğluna seksende bir risk var gebeliği sonlandıralım demişler.kız ve eşi doğurma kararı aldılar.şimdi oğulları maşallah iki yaşında ve canavar gibi.tüm doktorlar çok sağlıklı demişler.iyiki doğurmuşum diyor kız.üçlü yaptır eminin iyi çıkacaktır.bende ikili iyi çıktığı halde cumartesi üçlü için kan vereceğim

ayy ne güzel.siz nisan mayıa gibi tatile gidebiliyorsunuz bense temmuz bire kadar okuldayım.belki haziranın son haftası doğum iznine ayrılırım.zaten o tarihten sonrada tatil filan yok.:çok üzgünüm:

Üzülme be Helinim.. sağlığımız sıhhatimiz yerinde olsun da.. bebeklerimiz için buna da katlanırız. Bende düşünmüyorum açıkcası.. hoş; sağa dönsen 40 dk sonra Çeşme, sola dönsen 20 dk sonra Kuşadası, aşağıdan gitsen yarım saat sonra Urla bize... :))) Ama 6. aydan sonra zaten hamile kadının denize girmesinin sakıncalı olduğunu biliyorum.. mikrop kapma ihtimali yüksek oluyormuş o aydan sonra.. malum alt takımlar açılıyor ya iyice..:)) E o sıcakta da zaten dolanmak zor olur.. Vardır herseyde bi hayır.. Üzülme e mi?? Biz dibindeyiz denizin felan.. bize de fayda yok.

Son düzenleme:
canım annemin adı güneş.ve allah nazardan saklasın güneş gibi parlar.çok çok güzel bir kadındır.enerjiktir. isim bence çok etkiler. maşallah çokta şanslıdır. hep bana kızın olursa adını güneş koy der. bakalım benim de listemde var o isim

evrişcim
anne olmak kolay değil.artık lükslerimizden zevklerimizden fadakarlıklar yapacağız.inan şu an tek isteğim bu bebeği sağlıklı dünyaya getirmek.şuan ondan başka bir şey düşünmüyorum.bebek oluncada büyüyene kadar ağız tadıyla tatil yok artık

kızlar sanki iki üç ündür özellikle bugün bebeğimi hissediyorum ama eminde değilim.ilk hamileleik olunca insan ne olduğunu anlamlandıramıyor ama gün boyu ara ara seğirmeler hissettim.belki yanılıyorumdur ama farklıydı yanılıyorsam bile bebişim diye çok mutlu oldum.

lalcim sana gore nispeten sansliyim canım. burda migros var ve bisuru market turk urunleri dolu heryer o acıdan kıtlık cekmiorum ama cektigim alanlar var. mesela migrosta pırasanın kg su tl cinsinden 20 ytl idi baska marketteede yok. tr dekinin 20 katı insan kufur edeio resmen. yine lahana karnıbahar var cok sukur ama ben ot istiyorun kıs sebzesi istiorum kendi yemeklerimizi zeytinyaglılarımızı ozluyorum hemde cokkk

kızlar buarada elma kompostosu yaptım , meyve kompostolarının bebise cok faydası var. benim arkadasımı ve kardesine annesi hamileyken hic bisey yiyemiomus bulantılardan vs hep koposto yapıp koymus dolaba onları icmis mideden dolayı arkadasımda kardeside 4er kilo dogmuslar. yine tup ikizleri olan arkadasımda aynen oyle yapmıs cocuklar cok saglıklı. benden aktarmması ben baslıom yavas yavas kola icemioz sprite gazoz icemioz bari meyve kopostosu icelim yarasın bebeislerimize iinsss

iyi haberlrle gelen ve cinsiyeti belli olan arkadaşları tebrik ederim
hastalanan arkadaşlarada geçmiş olsun.....
benim bulantılar 3 gundur benle beraber oldukları için giremedim pek.ah bi 18 haftalık olsakta bulantılarımız geçse ve hareketlerini hissetmeye başlasak.

elimizdekilerin kıymetini hiç bilmiyoruz...kaybedince anlıyoruz hep...memleketimin her nimeti altın değerinde...kızlar umarım en kısa zamanda dönersiniz gurbetten....

Baybmm ... kompostoyu nası yaptın anlatabılır mısın??

Geçmiş olsun Gelgitim

Son düzenleme:
kızlar mrhba yazışmalarınıza cok katılamıorum ama dılıorumkı hepımız cok rahat bı hamılelık gecırır saglıklı melekler dunyaya getırırız... sıze danısmak ıstedıgım bı konu war 13 haftalıgım kasıklarıma rahimımde kramlar oluor aslında kram gıbıde dıgıl ıgneler batırıyorlar sankı ıcten ıce cok sık sureklı lmuo gun ıcınde 7-8kez belkı daha fazla oluyordur sızdede böyle sıkayetler warmı yada bızdemı bısı war korkuorum cunku kramp ıcın erken dıılmı:

korkma canım o batmalar bende de oluyor daha önceki haftalarda bende sormuştum ama bi çoğumuzda olan şeyler bende rahim büyüyo bebek büyüyo yada artık hareketini hissediyoruz anlamıyorda olabiliriz

kızlar şimdiye kadar kaç kilo aldınız? ben 10 gün önce 2 kilo almıştım ama sanki bu hafta karnım büyüdü ve kilo aldım.cumartesi doktorda tartılacağım bakalım çok almışmıyım

bende de oluyo o kramplar canım...ilk zaman korkmuştum ama şimdi daha rahatım...olurmuş rahim büyüdüğü için...

ben şimdiye kadar kilo almadım..hatta ilk hamile kaldığım kilodan düştüm bile...ama sanki bu aralar bulantım yok ya iyi yiyorum...alabilirim...

ayy canım lalece cok uygun sitedende takip ettım diyince ondan sordum oda yabancı bir siteymıstı meger.bende cok pahalı seyler almayı düşünmüyorum zaten bı ay sonra sezon indirimlerı baslar kışlıklarını alırım bebegımın inşallah.bırdek içgiyimine önem gösterıcem mutlaka pamuklu ve iyi olmasını istiyorum.
ayy canım maşşalah size baya aktifsiniz yanı.bebek olunca eşinin hızı bıraz yavaslamak zorunda kalcak gıbı sankı
hihoyyyt cok sevındım canım hadı hayırlısı bakalım.ya kuzum 20.hafta baya gec inşallah kontrole gıttıgnde doktorun agzından kacırır cinsiyetını beebgıngubbakcemile3

canım bu kramplar iğne batmaları cok normal.benım hala devam edıyor.özellıkle sol tarafımda daha fazla.kafana takma.sanırım dayanılmaz oldugunda doktora basvurmak gerekıyormusa.s

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…