2009 Ağustos Ayında Doğum yapacaklar buraya.

Hiç korkma, söylendiği gibi zor bir olay değil. Bazen çok abartılıyor. Bazen de Evrim gibi piyango vuranlar da oluyor tabii ama, ben ki iğneden korkan bir insandım eskiden. Yusuflayarak girdim ama hiç korktuğum gibi gelişmedi. Rahat ol, kendini doktorların kollarına bırak, her şey yolunda gidecek yerimsenben

Yok canım, gayet beyaz, sarı bir nişanım vardı benim. Evet, çok yoğun akıntı gibi işte ! Ben akıntım arttı diyordum, doktor "nişan" dedi =)

Bak ya! Dün bir girmedim, muhabbet almış yürümüş. Alacağınız olsun sizinlmaz:Evde çok sıkılıyorum. Resmen bir asabiyet çöküyor üzerime, sağa sola çatasım geliyor. Dün sevgilime dedim gezdir beni. Arkadaşlarla sahilde piknik yaptık. İyi geldi vallaopuyorumnanaktan

günaydın kızlar...burcu ve gülistan ben sizden bi atak bekliyorum sancılarınız devam ediyo...hadi bakalım ...ben sancı yok pöfffffff..azcık bişi olsa hoşuma gidyo..yavaş yavaş başlıyo zati sancı ardı gelmeyince yalancı oluyo...o akıntı bende yaklaşık 3 hafadır var..yoğun bi şekilde iltihapta yok..e nişansa ne uzun bi nişan oldu bu böle...bugün nst ye gitrcem tekrra..gün aşırı giriyorum...bakalım nolcak...akşamları dışırı çııyorum sıcaktan etkilemiyim diye herkes acıyarak bakıyo bana ..göbeğim çok büyük ve hiç abartısız ikizmi diye soruyolar veya erkekmi ay deli olcam..hani görmesem acaba dicem ama..herkes arıyo doğuradınmı hala diye..kızıma haksızlık yapmayın diyorum daha vakti var..keyfine kalmış..bend eistyiorumm heyecanla ama zamanı var demkki...

güliz gözünaydn..çok özür dilerim hatırlayamadım oğlunun adını.alperen olacaktı en son de mi? eşin öyle istiyordu.emin olmadığımdan yazmadım diğer topiğe

merhaba kızlar. benim kızımda tam 39. haftasında normal doğumla dünyaya geldi. ismimizi ebrar koyduk. doğumum çok zor oldu. 3260 gr 51 cm boyunda bi bebeğimiz oldu. Rabbim bu yolda kimseyi koymasın.

yoklama vermeye geldim...gece saat başı sancılarım vardı.amaen son sabah 9 15 de oldu bir daha olmadı..şöyle yarım saatte 1 gelse iyice havaya gircem ama nasip bakalım vakti zamanı vardır elbet.
annem sürekli gözümün içnie bakıyor sancım varmı diye.

bu arada annem geldi malum, bizde dün gece eşimle biraz limoni olduk aman allahım ya annem bugun suskun off ya her evde olur böyle şeyler üstelik tartışmadık bile sadece benim canım sıkkın haliyle eşime belli ettim sözlerimle. ama şimdide anneme canım sıkıldı. off yaaaa benmi abartıyorum yani hormonlarımın gazabına mı ugruyorum bilmiyorum ama sinir bozucu bir durum...

Yoğun uğraşlar sonucu (biraz da hile ile:jeyyar:) dedemizi ikna ettik, bugün o da geliyoralkisalkisalkis"Sancım var" deyince adamın kalbine iniyordu, o ayrı:kedi:Tutmuş halamı aramış Burcu sancılanmış diye:teselli:Annem abartarak söyledi telefonda, vallahi benim suçum yok:gitme:

Bu arada anneannem dedi ki, sancım var dersen sancılar kaçarmış. Doğruluk payı var sankiCADIARZU

merhaba kızlar. benim kızımda tam 39. haftasında normal doğumla dünyaya geldi. ismimizi ebrar koyduk. doğumum çok zor oldu. 3260 gr 51 cm boyunda bi bebeğimiz oldu. Rabbim bu yolda kimseyi koymasın.

Gözün aydın canım. Allah bağışlasın kızını. Normal doğum yapan çok az kişi olduğu için çok merak ediyoruz aslında doğum hikayelerini ama zor olduysa sen en iyisi anlatma şimdilik:gitme:

Gözün aydın canım. Allah bağışlasın kızını. Normal doğum yapan çok az kişi olduğu için çok merak ediyoruz aslında doğum hikayelerini ama zor olduysa sen en iyisi anlatma şimdilik:gitme:

evet siz de yapın doğumunuzu ondan sonra paylaşırım. herkesinki böyle değildir belki ama benimki çok zor oldu. fazla dikişim var yataktan kalkamıyorum. normal hani kolaydı diyorum. inşallah sen de sağsalim kucağına alırsın canım. o sancılar öyle bi sancı ki yerinde duramyorsun yani. o sancıyı anlarsın merak etme.

Selamlar herkese,

Ayça ağrıların biran önce geçer inş.
sarılık hemen hemen her bebekte oluyor üzme kendini inşallah hemen atlatır Rüzgar'ın
bol sütlü az ağrılı günler : ))

seni çokiyi anlıyorum 1 aydır annem yanımda eşimle tartışsam annem alınacak diye sıkıntı yapıyordum, anneme açık açık konuştum sonunda biz onunla atışsak sen sakın alınma ben stresliyim onda stres atıyorum dedim kaydirigubbakcemile3
en kötüsüde kayınvalidem gleince oluyor kayınvalide çok kızdırıyor beni ona kızıp kendi anneme sesimi yükseltirim diye korkuyorum ... çok sabır lazım bana çok

dün akşam 30 dk arayla 3 büyük sancım oldu ama çok ilginç sadece sol kasıgım ve sol bacağım ağrıdı
benmi tuafım sancılar böylemi oluyor anlamadım
birazdan doktora gidiyoruz bakalım ne dicek, çatı muanesi yapacakmı umarım çatın dar demez ...

Doğum sancısı mutlaka belden vurmalıymış canım. Onun dışındaki tüm ağrılar yalancı kabul edilirmiş

nurdan ikimiz varız yine.ördekin uyuyor mu? benim cadı uyuyor
tam uyudu demistim ama uyandi ciktim:))

umdan once, simdi canciger kuzu sarmasi oldular bebis sayesinde, masallah masallah...
sikma canini bizdede vardi o gerginlik dog

kızlar belden falan değil de o sancı zaten durdurmuyor insanı.
ben sezeryan olana kadar suyum geldigi icin 2 satten fazla sanci cektim acilmam da vardi ama benimkiler direk belen giriyordu, alta vuruyordu, bide resmen kakam varmis gibi oluyordu...ama tabi o dhset sanci safhasini yasamadan sezeryana alindim, yani son safhayi bilmiyorum, bana o bile yetmisti:)))

benim sancılarım akşam üzeri 5 gibi başladı. sürekli tuvalet ihtiyacın var gibi oluyor. bebeğim gece 4 buçukta doğdu. yaklaşk 12 saat sancı çektim. son zamanları o kadar şiddetliydi ki yeter artık alın dedim. inş sizin doğumlarınız kolay olur.

kızlar kaç kisi kaldı dogurmayan simdi yeni listeyi goremedim epeydirrr gerilere gidip bakma sansımda vaktimde yok su an

gulistan burcu tuana mavis aklımda olanlar baska kaldımıı

arkadaşlar ya normal doğum yapmak isteyipte açılması olmayıp suni sancı ile normal doğuma giren varmıııı kafamçokkarıştı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…